Passat B6 2.0 TDI 170 кс DSG 4m - Странно чукане от двигателя или кутията?

Техническа и сервизна информация за Passat
spallding86
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 25 дек 2022 16:29
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 2.0 TDI 170 кс DSG 4m - Странно чукане от двигателя или кутията?

Мнениеот spallding86 » Пон 11 мар 2024 17:40


Привет колеги,знам че повечето ще се изкажат,че не са врачки и че проблема ми не е за форума,но има малка вероятност някой да ме нсочи към правилната посока. Та за проблема има чукане на празен ход, което като включа на D, и мотора е под товар се чува по силно. В движение при потегляне и в ниските обороти се чува като потракване и във високите изчезва или поне мотора надделява и не го чувам. Не се влияе от външна температура. Съмнявахме се за маховик и го сменихме, звука остана, имахме съмнния за основни лагери и тях сме огледали, остана като ваиант биелни или баланс валове. Гнп-то е ново. Дюзите в живи данни са 0.15 и четерите. Колата за неразбралите е b6 2.0 tdi Cr 170 коня, dsg6 4 mtion




spallding86
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 25 дек 2022 16:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI 170 кс DSG 4m - Странно чукане от двигателя или кутията?

Мнениеот spallding86 » Пон 11 мар 2024 19:59


Преди да се започне с ама ти това сменили онова смени ли,отговора е да иначе нямаше да пиша тук.Ремъчно задвижване със обтегачи,масло 5на 30 кастрол, то и със старото бардал го имаше шума,масло на кутията оригинално,зацепването е точно,налягането на маслото е добре.Ще прикача видео на което на заден фон се чува клокотенето
https://youtube.com/shorts/rfS6m8vaL2M? ... F5j3iovbky



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Kr1s0o и 220 госта