Монтиране на оборотомер?

Техническа и сервизна информация за Passat
VW_boy

Монтиране на оборотомер?

Мнениеот VW_boy » Пон 30 авг 2004 9:32


На моя пасат 1,8 Mi (92г.) на таблото няма оборотомер та реших да си сложа.
Някъде из форума, можеби даже още в dir-а бях чел за едни оборотомери от Монтана дето сам да сиги запоиш. Не е никакъв проблем за човек с елементарни познания по електротехника самото зглобяване. Ама след това? Къде да го вържа? Имам още една кола Жигула. Там е лесно един + един - и импулси вземам от чукчето и наковалнята. Сложих го работи. Да ама на пасата няма от къде да ги взема тези импулси. Къде ли не мъчих да го връзвам по бобината, по алтернатора някой ми беше дал идея ама не става.
Та това е проблема. Помайте къде трябва да се върже този пуст оборотомер когато автомобила не е карбураторен?
Ако пък няма начин да стане ще си го сложа на жигулата, а вие ми кажете какъв оборотомер да си взема за пасата и къде да го вържа?




Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Пон 30 авг 2004 9:55


Взимаш данни от датчика на Хол и си готов - излизат 3 кабела + и - са двата крайни. Ти връзваш на средния. Лично съм го пробвал и си работеше преди да ми се подпали тъпата инсталация, след като я възстанових не съм имал време да си сглобя нов и да го вържа пак


VW_boy

Мнениеот VW_boy » Пон 30 авг 2004 12:44


Много ти благодаря за инфото. А между другото твоят как отчиташе, щото на жигулката като го бях вързал много играеше. Постоянно скача +- 200,300 оборота?


Потребителски аватар
Nova
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 0:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nova » Пон 30 авг 2004 12:51


http://www.hobbykit.dir.bg/hobbyb/h1554.htm

Ето това с кутиика готово го дават за 40лв. от някакъв друг сайт. Без кутиика от производителя мисля, че идва към 10-15лв. Свети в червено и е с размерите на кутия цигари. Като имам време ще проверя как седят нещата, но този вариант най-ми допада.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 167 госта