Гарнитура за капака на В4

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
SpeeDLine
Мнения: 916
Регистриран на: Съб 01 юли 2006 14:27
Автомобил: Audi A3 1.8T
Двигател: AGU 1998
Местоположение: Самоков

Гарнитура за капака на В4

Мнениеот SpeeDLine » Съб 15 сеп 2007 16:15


Здравейте колеги!Преди 8 месеца смених гарнитура на капака на двигателя и сега отново просълзява!Старата беше гумена а тази е коркова!Моля Ви за съвет да я сменям ли?Мога ли да намеря някъде в София гумена?




Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Мнениеот MITKO_DVD » Съб 15 сеп 2007 16:31


Даже много си искарал с тази ,те обигновенно карат по няколко дена или километра,моеш да запалиш една свещичка у некоя църква направо.Сега сериозно направо я сменяй с гумена ,аз си взех на Виктор Рейц и съм доволен почи година и половина без ядове,цената и е около 20лв. неси спомням вече :wink:


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Съб 15 сеп 2007 17:00


Моята е коркова и кара вече 2.5 години :shock


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Geleto » Съб 15 сеп 2007 17:07


MITKO_DVD написа:Даже много си искарал с тази ,те обигновенно карат по няколко дена или километра,моеш да запалиш една свещичка у некоя църква направо.Сега сериозно направо я сменяй с гумена ,аз си взех на Виктор Рейц и съм доволен почи година и половина без ядове,цената и е около 20лв. неси спомням вече :wink:


:да: Само гумена! И гледай да е оргинална. Аз я взех от Ауто+ 26лв.


Потребителски аватар
jagler
Мнения: 1203
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 14:08
Автомобил: PASSAT B-5.5
Двигател: ALZ 2002
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот jagler » Съб 15 сеп 2007 19:02


да гумената я продават заедно с шпилките трябва да са без ръб и добре да се завият за главата ,че и от тях просълзява след време.


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Мнениеот dj_tuhla » Нед 16 сеп 2007 22:24


Гумена + термо-силикон (червен) е решението за дълго.


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Мнениеот bulaki » Нед 16 сеп 2007 22:41


И аз си взех такава уж оригинална на Виктор Рейнц.Преди да тръгна за морето я смених и днес забелязах,че е протекла от долната страна на отвора,на разпределителният вал и сега ме е яд :banghead: за това,че дадох 29 лв. с отстъпка (а й искаха 36,50лв в Ауто+),но пък и тогва беше Събота сутрин,а колата беше в сервиза и нямаше време за обикаляне по магазините,за да си търся друга,защото трябваше да пътувам за морето


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Мнениеот dj_tuhla » Пон 17 сеп 2007 8:21


Ами прочети какво съм написал. Не ти е виновна гарнитурата, и 10 да си вземеш пак ще тече, защото с годинките капака е зейнал и не се притиска плътно. Обезмасли капака и главата с коресилин, намажи с тънък слой червен (или черен, абе термо) силикон, изчакай 10 минути и завивай смело- ако си го направил като хората ще забравиш за този проблем. Друго което можеш да направиш със съмнителен успех, е да стегнеш капака с гайките без гарнитура отдолу и да му "помогнеш" с чука малко да си върне формата. Но така много вероятно другаде да зейне в резултат.


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Мнениеот bulaki » Пон 17 сеп 2007 18:03


То това е лошото ,че "майстора" ми я сменя,а нали се сещаш те как обичат да ти вършат работа и на тебе не дават да бараш в сервиза.Там само пащаш като поп,ама като не можах да се справя сам,какво да правя-бях принуден да ходя при тях.Но ще се позова на този твой съвет със силикона,че ми писна да гледам масла по двигателя.На стария ми Пасат нямаше течове,а ся уж тая по-нова и само тече(гробници-к'во да ти кажа!)


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Пон 17 сеп 2007 21:51


днес сменях (е не аз де, познат) гарнитурата (само че на В3 - 1.8 ABS) на капака, че моята сълзеше (правеше локва отзад)
тая дето махнахме - коркова, слагаме гумената с червения силикон - завиваме и отиваме до едно място на 500 м. с колата, ама колата почва да пиши яко.... гарнитурата тече ОТСЕКЪДЕ....
Отвараме капака и се оказва, че на гарнитурата дупките, с метални отвори широки 6.5 мм., а на винтовете дето излизат от главата отдолу си има ... шпилки май се казва.... които са широки 9 мм. и съответно гарнитурата нема как да легне хубаво (купена от Ауто + по каталога им)....
Отидохме в близкия магазин и купихме коркова, щото нямаше гумена без метално на отворите
Слагаме, палиме - тече.... яко тече....
Отваряме пак - ми тя се скъсала на 4-5 места, направо гмеж....
И тогавма дойде проблясъка, разпробихме металните дупки на гумената гарнитура с бургия 8, и металното се откъсваше много точно до гумата, щото то продължава и леко навътре в нея.... стана екстра...
После на автомивка да измия ДВГ-то, че по светофарите хората си мислеха, че съм се запалил mhihi
Сега остава да видя дали ше протече, засега е сухо, да чукам на дърво (па мое и на легло mhihi)


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Мнениеот dj_tuhla » Вто 18 сеп 2007 9:11


Добра гарнитура си върви със шпилките, лека проба с търсачката преди операцията е щяла да ви покаже, че шпилките се сменят като минаваш от коркова към гумена (и понякога това не е безпроблемно). В случая никой не ви е виновен, освен може би ауто+, между другото отдавна се чудя как пък тези поддържат мнението, че продават читави части, като всичко което съм вземал някога от тях (от немай къде в неделя предимно) е било диво менте. А това дето сте пробивали с дрелка пък е ... без коментар.


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Вто 18 сеп 2007 10:28


dj_tuhla написа:лека проба с търсачката преди операцията е щяла да ви покаже, че шпилките се сменят като минаваш от коркова към гумена...................... А това дето сте пробивали с дрелка пък е ... без коментар.

екстра се получава с дрелка, шпилката си пада, се едно не е от там :wink:


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Мнениеот dj_tuhla » Вто 18 сеп 2007 12:31


Като е екстра защо ли са я сложили, сигурно за да трябва да се сменят шпилките... или просто не са се сетили че може и без нея,

дали :?: :roll: :twisted:


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Вто 18 сеп 2007 13:32


dj_tuhla написа:Като е екстра защо ли са я сложили, сигурно за да трябва да се сменят шпилките... или просто не са се сетили че може и без нея,

дали :?: :roll: :twisted:

аре нема нужда да влизаме в излишни спорове, такова беше положението в момента, спасил съм се някак си
сега мотора е измит и ако протече, ше го видя, важното е, че и днес колата ми е в движение и мога си върша работа с нея
иначе за следваща смяна естествено е ясно, че няма да правя същия "номер" :wink:


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Мнениеот dj_tuhla » Вто 18 сеп 2007 15:16


Прав си !


:beer



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: powerade и 47 госта