Passat B8 - Проблем с електрически багажник

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Bogdan88
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 17 окт 2020 15:17
Автомобил: Passat B8
Двигател: CUAA
Местоположение: София

Passat B8 - Проблем с електрически багажник

Мнениеот Bogdan88 » Пет 10 фев 2023 23:30


Здравейте колеги,

Имам си драма с електрическия багажник на комбито и това си е :eek Каква му е историята:

Още като взех колата, се чуваше някакво "припукване", когато се отваря и затваря електрическия багажник. Питах в Порше Юг и ми казаха карай си, това е нормално за автомобил на 120к / 4г., което си ме усъмни, но както и да е. Минаха 6 месеца и естествено спря да работи. След година някъде ми писна, реших да го управям и помолих за диагностика в DBROS, където по това време си сервизирах колата. В началото говориха за един електромотор, после в схемата видяха, че са два, имало грешки и тн. След две диагностики ме посъветваха да си сменя амортисиорите (те са електромоторите всъщност) и само не бяха сигурни един или два са заминали. Обявиха много висока цена и го отложих. Преди месец някъде, пак реших че ще го управям и си поръчах и сам си смених двата амортисиора с такива: STABILUS 432856 Electrical motor, tailgate for VW PASSAT. Не сработиха. Викам си, ок, явно трябва и софтуерно нещо да се направи. Да ама не. Днес в Порше ЮГ бях за друго и ги помолих да погледнат. Казаха ми, че и двата дават постоянна грешка "отворена верига", каквото и да значи това, и трябвало да се проследят кабелите до модула. Ама и на двата..

Сега съм в дилема електротехник ли да търся, друг сервиз ли, незнам и аз. :banghead Всякакви идеи са добре дошли!




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - Проблем с електрически багажник

Мнениеот group® » Съб 11 фев 2023 9:20


Със сигурност ти трябва майстор, а не сервиз където подменят части icon_idea

Разгледай раздел сервизи във форума и звънкай да питаш.

Много ме съмнява и двата да си прекъснат на случаен принцип някъде веригите. Трябва да се види къде е модула и там да се провери първо.
Пукането е нормално наистина и не мисля, че има връзка.


Потребителски аватар
Bogdan88
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 17 окт 2020 15:17
Автомобил: Passat B8
Двигател: CUAA
Местоположение: София

Re: Passat B8 - Проблем с електрически багажник

Мнениеот Bogdan88 » Вто 14 фев 2023 11:12


Оказа се, че наистина ми е трябвал майстор, а не сервиз където подменят части. Реших си проблема за около час при Маги-СМ в Дървеница, препоръчвам определено за авто-електро проблеми, работи подредено, внимателно разглоби и сглоби каквото беше необходимо. За да е завършена темата, модулът за електрически багажник на B8 е в ляво в багажника под кората, където е акумулатора. Там е и модулът за trailer assist, а в дясно беше този за електрическото окачване. При мен проблемът идваше от буксата на модула. Иначе самата смяна на амортисиорите-моторчета е много лесна и е нужна единствено отверка. Новите ги взех по 517лв парчето като са на същия производител STABILUS. Понеже не съм сигурен дали 1 или 2 от оригиналните ми такива бяха заминали, ако някой си търси, мога да ги сложа да ги пробвам и евентуално да дам изгодно на някой колега ако има интерес. Доста време покарах с неработещ багажник и сега не мога да му се нарадвам. Най-добрият подарък за Св. Валентин :mhihi



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bobi_robi, Google [Bot] и 44 госта