как да поправя превкл. на клапите за въздух

Техническа и сервизна информация за Passat
muzo
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 19 юли 2004 0:31
Автомобил:
Двигател:

как да поправя превкл. на клапите за въздух

Мнениеот muzo » Пон 19 юли 2004 0:52


[color=red][/color][color=red][/color] :D
[size=18][/size]Наскоро след заяждане счупих превключвателя на клапите за въздуха в купето -третия отляво надясно на таблото . Може ли да го извадя и поправя ,защото целия блок струва много пари .Благодаря предварително !!!! " Пасата" ми е модел - 1990 год, мотора 1.8 моноинжекция




VW_boy

Мнениеот VW_boy » Пон 19 юли 2004 9:46


Я кажете как се вади, а пък колегата когато го свали ще разбере дали подлежи на поправка.
На мен нещо не ми работят всичките степени на ключа за парното и изках да го разглобя ама се пулих пулих и не можах да го извадя.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пон 19 юли 2004 10:04


оооооооооох! значи много е трудно да се обясни с думи точно та да не се прецакаш нещо.
много е важно да не бързаш и да не напъваш излишно-тия детайлчета са толкова нежни че спокойно се трошат и без кой знае колко усилие.
първо се свалят врътките. има една особеност и се ползва отвертка-плоска, широка около 1 см. повдига се широкия край на врътката докато се чуе щрак и тя не застане на кестерме. след това се повдига и тесния край и тя изпада-това е само нещо като коруба не е като ключ на печка например. отдолу остават осветлението и самата врътка но тя вече не пречи по нататък. лявата и дясната са еднакви а средната е по различна от нея тръгва осветлението-което е решено само с една крушка-не търси други-няма! другото всичко е с прозрачн пластмаси. като ги свалиш и трите подигаш панелчето и го откопчаваш внимателно. то е само на щипки. отдолу вече се виждат 4винта. махаш музиката и отгоре вече има видимост какво става отзад и можеш да продължиш по усет натам. аз лично си поиграх и разглобих всички прозрачни пластмаси и ги измих хубаво-ефекта е поразителен на тъмно. има една корона на средната врътка и едно такова като октопод и после на страничните има едни малки парчета дето завършват в прозорчето на копчето. сваляш и миеш и слагаш-ще останеш определено доволен.
И ПАК ПОВТАРЯМ-ВСИЧКО СЕ ПРАВИ МНОГО ВНИМАТЕЛНО ДА НЕ МЕ ПСУВАТЕ ПОСЛЕ!


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Съб 31 юли 2004 23:32


оворотите на вентилатора се определят от един
блок, монтиран на вентилатора. като се скапе блока
остава само 4 скорост, а блока е около 50лева



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 136 госта