Оборотите "увисват" като паля?!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
dmitko
Мнения: 465
Регистриран на: Вто 21 дек 2004 14:51
Автомобил: Tiguan II 4Motion
Двигател: CZEA 2016
Местоположение: София

Оборотите "увисват" като паля?!

Мнениеот dmitko » Пон 23 май 2005 13:02


Тази сутрин за 3 път за последните два месеца ми се случва следното:
Двигателя е ABS/1.8Mi
Тръгвам да паля, стартера развърта двигателя и той излиза на около 500 оборота /през това време държа ключа и стартера върти/. Двигателя работи тихо без да се тресе /стартера върти/, лампите за маслото и за зареждане на акумулатора угасват; в този момент ако пусна ключа двигателя гасне а ако натисна педала на газта леко, двигателя излиза на 1000 оборота и всичко е нормално.
Някой има ли идея защо така трябва да му подавам газ, все пак не е карбураторен двигател.




Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Пон 23 май 2005 15:10


Газ имаш ли на колата?
Ако имаш трябва да ти е ясна ситуацията от какво е.
И аз съм го преживявал. :)


Потребителски аватар
dmitko
Мнения: 465
Регистриран на: Вто 21 дек 2004 14:51
Автомобил: Tiguan II 4Motion
Двигател: CZEA 2016
Местоположение: София

Мнениеот dmitko » Пон 23 май 2005 16:17


Sunny написа:Газ имаш ли на колата?


Тцц. карам само на бензин.


Потребителски аватар
brother_Tom
Мнения: 166
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот brother_Tom » Пон 23 май 2005 21:23


Случайно да ти е гаснала колата с натиснат педал на газта? Имах подобен опит с Есперо на мой колега. Колата ни загасна при натиснат педал на газта (щот бяхме много "сръчни" при едно изпълнение :oops: ) и ЕКУ-то "запомни" натиснатото положение за отпуснат педал. Държеше се по описания от тебе начин. Тряваше да ресетираме компа и всичко се оправи


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пон 23 май 2005 21:55


провери температурния датчик за компа (синия). някъде бях писал при какви температури какво трябва да се измери от него.
много ми мяза (щом е само сутрин и е спорадично) че компа не разбира че мотора е студен и не подава на моторчето команда да излезе малко и по тоя начин да ти улесни паленето. ефекта е като от натисната газ. провери си и буксата на датчика и моторчето дали няма зацапване или окис.


Потребителски аватар
dmitko
Мнения: 465
Регистриран на: Вто 21 дек 2004 14:51
Автомобил: Tiguan II 4Motion
Двигател: CZEA 2016
Местоположение: София

Мнениеот dmitko » Вто 24 май 2005 8:50


Васко мерси за информацията, явно наистина ще да е от лоша ел.връзка, но не знаех къде точно. Преди 3 дни си правех стартера и бях изключил акумулатора, т.е. възможността за натрупана грешка се изключва, а и мам.. и при -15С палеше от раз.
Този датчик за които говориш всъщност датчика за температурата на охлаждащата течност ли е или на входящия въздух, и какво е това моторче :roll:
Чудя се дали ECU-то не трябва да подаде сигнал за проблем с датчика и изобщо какво означава за него повреден датчик /липса на съпротивление, такова извън нормите или късо съединение/ :roll:


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Вто 24 май 2005 9:33


буксата на моторчето е вертикална и е точно под жилото на газта. има 4 пина вътре. отгоре надолу пинове 1 и 2 са за моторчето а пинове 3 и 4 за датчик на затворено положение на дроселната клапа.
датчика за температура на охлаждащата течност може да е само един с 4 крака-тогава се мерят само 2 от тях-и това го бях описал в същата тема (не помня коя беше).
провери и двете букси-аз залагам на масло в буксата на моторчето-почисти я и да видиме.


Потребителски аватар
dmitko
Мнения: 465
Регистриран на: Вто 21 дек 2004 14:51
Автомобил: Tiguan II 4Motion
Двигател: CZEA 2016
Местоположение: София

Мнениеот dmitko » Вто 24 май 2005 13:19


vaskoto1 написа:провери и двете букси-аз залагам на масло в буксата на моторчето-почисти я и да видиме.

Евалата bowdown Васко щом и дистанционна "диагностика" ми направи и позна :yeaha: ... - буксата на моторчето е цялата в масло, почистих я със спирт и ще чакам резултата.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Вто 24 май 2005 18:31


mhihi mhihi seen one-saw them all са казали хората... почти няма пасат моно дето тая букса да не е яко омаслена. просто дано в твоя случай това е причината.

апропо-почисти си и другата отдясно горе хоризонталната-тя е на датчика за температурата на засмуквания въздух-може и от него да прави магария.


Потребителски аватар
Oleg_Yanev
Мнения: 115
Регистриран на: Пон 09 май 2005 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Oleg_Yanev » Сря 25 май 2005 10:26


Ето какво ще правя тия дни... :-)
... и аз го имам този проблем от време не време, но си мислех, че я давя тази кола, защото като задържа малко повече време на стартер и успея да вдигна оборотите до към 500-600, тя сама си стига до 900, но й трябва малко време. А оттам като форсирам се държи нормално... и го прави когато си иска...

е, ще търся жилото за газта и ще пиша, ако нещо се получи!


Потребителски аватар
marine
Мнения: 201
Регистриран на: Сря 01 дек 2004 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот marine » Сря 25 май 2005 12:33


Бах мамааму и аз като ги погледнах тия букси се оказа че наистина маи няма пасат на които да не са омаслени...
Ако ги изчистя и ги пръсна със спрей за подобряване на контакта...
за потенциометри дето се ползва дали ще има ефект???
И на мен ги прави от време на време тия номера с паленето но не мога да намеря закономерност, освен че не ги прави като е топъл мотора...
Само като е студен и то на седмицата един път долу горе
Отивам да отварям...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта