Писна ми от тези спирачки!!! :-(((

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Oleg_Yanev
Мнения: 115
Регистриран на: Пон 09 май 2005 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Писна ми от тези спирачки!!! :-(((

Мнениеот Oleg_Yanev » Пон 27 юни 2005 10:49


Темата е нова, макар, че част от нещата съм писал в други теми, но ще ги поместя и тук, защото може и да има връзка.
Проблема: мек педал на спирачките. Обезвъздуших ги и след време пак омекна. смених помпата - заспа! Да, обаче, понеже спирачния апарат на предна лява ми скърца като трамвай (започва и спира, когато си иска - при дупки, завои и т.н., не скърца само при спиране) беше подложен на неколкократно сваляне. При всяка интервенция, без да съм пипал спирачната система, тя гълташе въздух отнякъде и пак трябваше да я обезвъздушавам (само този кръг - предна лява+задня дясна).
Вчера, когато се прибирах в Сф, на един светофар след като спрях натиснах педала повечко (на място) и той малко по малко упря в ламарините, след което - пак мек педал...
Какво е т'ва чудо?!? Спирачна течност не капе отникъде, а и сякаш въздух не гълта винаги...
Във връзка със скърцането си мисля, дали причината не може да е износена гарнитура на спирачното цилиндърче на предна лява и при по-голямо усилие да изпуска течност? Така може би ще се върже и с факта, че скърца (т.е. мисля, че не връща накладките след като спра).
Ами това е. Помагайте, моля! И 10х на всички!




Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Пон 27 юни 2005 11:01


Хайде първо си попълни полето "Местожителство" и после да решиме как да ти помагаме, моля!


Потребителски аватар
Oleg_Yanev
Мнения: 115
Регистриран на: Пон 09 май 2005 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Oleg_Yanev » Пон 27 юни 2005 11:46


Абе то с мойто местожителство е малко сложно... но за сега съм в София по-голямата част от времето...


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Пон 27 юни 2005 13:13


Колегата искаше да каже при местожителството да напишеш и с каква кола си... :D Повечето сме писали там та да е ясно кой кякво кара и може ли да му се помогне. :wink:


Потребителски аватар
Oleg_Yanev
Мнения: 115
Регистриран на: Пон 09 май 2005 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Oleg_Yanev » Пон 27 юни 2005 13:20


:-))) съжалявам :-/
Поправих се! Благодаря за пояснението


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Писна ми от тези спирачки!!! :-(((

Мнениеот tatenceto » Пон 27 юни 2005 14:28


Oleg_Yanev написа:Темата е нова, макар, че част от нещата съм писал в други теми, но ще ги поместя и тук, защото може и да има връзка.
Проблема: мек педал на спирачките. Обезвъздуших ги и след време пак омекна. смених помпата - заспа! Да, обаче, понеже спирачния апарат на предна лява ми скърца като трамвай (започва и спира, когато си иска - при дупки, завои и т.н., не скърца само при спиране) беше подложен на неколкократно сваляне. При всяка интервенция, без да съм пипал спирачната система, тя гълташе въздух отнякъде и пак трябваше да я обезвъздушавам (само този кръг - предна лява+задня дясна).
Вчера, когато се прибирах в Сф, на един светофар след като спрях натиснах педала повечко (на място) и той малко по малко упря в ламарините, след което - пак мек педал...
Какво е т'ва чудо?!? Спирачна течност не капе отникъде, а и сякаш въздух не гълта винаги...
Във връзка със скърцането си мисля, дали причината не може да е износена гарнитура на спирачното цилиндърче на предна лява и при по-голямо усилие да изпуска течност? Така може би ще се върже и с факта, че скърца (т.е. мисля, че не връща накладките след като спра).
Ами това е. Помагайте, моля! И 10х на всички!
несъм много сигурен за твоя проблем но при подобен случай се оказа че трябва да се подменят втулките и водачите на апаратите и работата заспа в миг та провериси тези неща


Потребителски аватар
Oleg_Yanev
Мнения: 115
Регистриран на: Пон 09 май 2005 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Oleg_Yanev » Пон 27 юни 2005 14:56


Ами всъщност някъде из форума някой беше написал точно това... За водачите се сещам, какво е, за втулки-не съм много сигурен, но така или инъче разбрах, че имало някакви reapir kit-ове. Дали ще свършат работа или е нещо друго? Защото където и да питах за водачи само тях ми ги пробутваха... Инъче т'ва ще го направя. А дали може да има някаква връзка с въздуха в системата?


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот tatenceto » Пон 27 юни 2005 17:23


Oleg_Yanev написа:Ами всъщност някъде из форума някой беше написал точно това... За водачите се сещам, какво е, за втулки-не съм много сигурен, но така или инъче разбрах, че имало някакви reapir kit-ове. Дали ще свършат работа или е нещо друго? Защото където и да питах за водачи само тях ми ги пробутваха... Инъче т'ва ще го направя. А дали може да има някаква връзка с въздуха в системата?
тези водачи се движат във втулки и в тези *китове* би трябвало да има всичко което е нужно а въэдуха в системата може да се появява от много неща а ти казваш че ти скърцат спирачките и ако загрява много колелото спирачната течност има своиството да *бягя*от такива места и по този начин остават празни места в системата дано си ме разбрал


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Пон 27 юни 2005 18:07


Мога да ти кажа какви са цените в Юнитрейд на гумичките:
за спирачните цилиндри: 35лв комплект за двата апарата.
за водачите маншони: 23лв на брой (46 за двата апарата) :evil: .
Най-добре да се обадиш на ваското и да се разберете да ти ги профилактира, аз съм много доволен от неговата работа по моята спирачна система :)
Телефона му го има в "СЕРВИЗИ".


Потребителски аватар
Oleg_Yanev
Мнения: 115
Регистриран на: Пон 09 май 2005 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Oleg_Yanev » Вто 28 юни 2005 11:04


Благодаря, vasstop. Ще взема да се чуя с него.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 165 госта