Пасат б7 печка Webasto - проблем

Техническа и сервизна информация за Passat
radoo84
Мнения: 89
Регистриран на: Пет 22 май 2009 16:01
Автомобил: Passat b7 2013 DSG 140ps
Двигател:
Местоположение: Свети Влас

Пасат б7 печка Webasto - проблем

Мнениеот radoo84 » Чет 02 дек 2021 14:45


Здравейте колеги, пасат б7 2,0 140 2013. От морето съм и тук все още е меко времето. Преди два дни беше студ сутринта и направих опит да запаля печката през дитанционното, пробвах и ръчно от бутона на таблото, но не се получи, а беше 3.5 градуса. До последно миналата зима работеше печката, даже и лятото на вентилация.
Първо помислих, че е паднал акумулатора отзад в багажника, който дозаредих с агм зарядно в рамките на 30мин и се изключи, значи не е бил слаб.
После потърсих в менюто печката и гледам, че е изчезнало от там, а имаше настройки включване в ден, час и т.н.
Извадих VCDS , наскоро закупен, и съм о]е аматьор. Открих грешките 01414 combustion-Air Blower (V6) ; 003 Mechanical Failure и Heater Unit Locked
Печката се е заключила заради проблема и неуспешното включване.
Аз отключих печката и изтрих грешката, но времето е топло и печката все още не пали, но и времето е топло и аз принудително не знам как да я включа. Не е записала нова грешка, но чакам да издебна ниска температура и да пробвам дали ще запали, но ме съмнява.
Два въпроса, че дълго стана:
Печката все още не ми е излязла в менюто, няма я, няма опциите й, някой знае ли как да се покаже?
Ако се наложи сервиз, за региона на Бургас или Варна, да препоръчате някой?
Благодаря.




Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 322
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Пасат б7 печка Webasto - проблем

Мнениеот ZEDYCUS » Чет 02 дек 2021 23:04


Провери кабелите да не са изгнили или клеясала клема. Бушона също дали е в ред иначе не я вижда компа.
Имах подобни проблеми, но с ебершпрехер. Вчера оправих моята печка, че беше клеясал лагер на вентилатора и на пролет взе да ми ручи, дими и гаснеше. Застудя и трябва да я монтирам, че няма загряване.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта