Лагер на съединител?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
mrks423
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 21 юли 2004 17:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Лагер на съединител?

Мнениеот mrks423 » Пон 23 авг 2004 21:23


Колеги, имам проблем(че). При запален двигател и пуснат съединител се чува доста силно свирене, което според мен идва от лагера на съединителя. При натиснат съединител звукът изчезва, а при леко натискане на педала на съединителя звукът се променя. Сигурно логиката е че звукът означава "тръгнал" лагер на съединителя. Само, че едно нещо не мога да си обясня - нали при пуснат педал лагера се отвежда принудително назад от съединителя и не опира в ламелите на притискателния диск? А като се натисне педала лагера опира в ламелите и се товари и точно тогава би трябвало да свири най-силно. Само че при мен се получава точно обратното. Какво мислите по въпроса? И ако наистина е лагера то колко спешна е смяната му че ме чака път до морето и сега хич не ми е до действие "изваждане" :(
Благодаря ви за съветите.




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Вто 24 авг 2004 7:17


лагера е винаги в допир с пластините на слънцето.логиката е че лагер с хлабавина не се движи по нормален начин и издава шумове а като го натовариш му обираш хлабините и то й се кротва (временно) ако почне да шуми повече натиснат отколкото пуснат-трябва веднага да се вземат мерки щото е точно пред разпадане.
сега мисля че можеш да ходиш и да се върнеш-но пак го закарай някъде да го чуят-да не ме псуваш после дето те пратих ма майна си със строшен съединител!
и имай предвид че отвориш ли го-по добре да изпосмениш всичко-та няма да го отваряш по 6 пъти зер!


Потребителски аватар
mrks423
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 21 юли 2004 17:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mrks423 » Вто 24 авг 2004 11:41


Ходих преди малко до един майстор, каза че мога да карам още, не било страшно.
А за другото си прав, отвориш ли за лагер сменяй и останалата карантия.

10х за съвета



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: RusH_DeMoN и 200 госта