passat b5 1.8T гори невъобразимо количество масло

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
NikolaiStoyanov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 09 дек 2019 16:25
Автомобил:
Двигател:

passat b5 1.8T гори невъобразимо количество масло

Мнениеот NikolaiStoyanov » Пон 09 дек 2019 16:52


Здравейте колеги, собственик съм на passat b5 1.8t aeb колата си беше наред докато не я вкарах по едни черни пътища сравнително равни но все пак не беше асфалт, забелязах че почна да поизпушва по малко но не й обърнах голямо внимание и от този ден насам положението ставаше все по зле и по зле в сегашното състояние колата си изгаря около 2 литра за 200 км извън градско и от максумума на щеката до минимума за 30 км градско предвид че колата пуши страшно много като в непрогледна мъгла и почва да хълца да не иска да се изфорсирва и като й дойде музата изведнъж се изтрелва, сменил съм турбо то това беше възможното решение на проблема но уви никак не повлия на цялата суматоха и проблема си остана, ауспуха катализатор бяха в масло абе цялата генерация, наливах й добавка за тазкисване на нагар в цилиндрите ефект никакъв, поболях се по тази кола и се допитвам до вас със сигурност ли ще трябва да разглабям и основи двигател за смяна на бутални пръст и всичкото което му е подред или по добрия вариант за мен дали може да има нещо сбъркано в картерната вентилация предвид че е побългарявана от предишния собственик колата пуши когато тя си прецени няма топла или студена когато не пуши не можеш да разбереш че й има нещо и от към вървеж и откъм работа на мотора, надявам се да ме насочите по най без болезнени път и решение!




Потребителски аватар
fancyfree
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 15:56
Автомобил: VW Passat B5_5
Двигател: ALZ 2001
Местоположение: Белене

Re: passat b5 1.8T гори невъобразимо количество масло

Мнениеот fancyfree » Пон 09 дек 2019 20:05


Няма сбъркано колега аз вече минах през това наскоро. Сбъркана е от километри като са дефектни сегментите от производителя. Аз сложих сегменти на „Гьотце” в момента съм изминал 1300 км като в началото хабеше малко масло докато се напасне но вече не. Влагаш 7-800 лева за основен ремонт и караш :-)
Ето темата със снимки:
viewtopic.php?f=6&t=460961&start=75#p4754052


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: passat b5 1.8T гори невъобразимо количество масло

Мнениеот silent » Сря 11 дек 2019 20:59


от износени или калпави сегменти не почва изведнъж да гори масло....не се сещам какво може да накара мотора изведнъж да почне да гори много масло при положение че турбото е елиминиранот от пъзела...при всички случаи трябва основно да провери картената вентилация която никак не е проста но вероятно повредата е сериозна и едва ли ще мине без отваряне на мотора...


Потребителски аватар
NikolaiStoyanov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 09 дек 2019 16:25
Автомобил:
Двигател:

Re: passat b5 1.8T гори невъобразимо количество масло

Мнениеот NikolaiStoyanov » Съб 14 дек 2019 18:40


Колеги можете ли да ми кажете раз ерите на сегментите понеже съм ги намерил от Англия по на тънка на на Gotze и искам да ги срваня


Потребителски аватар
fancyfree
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 15:56
Автомобил: VW Passat B5_5
Двигател: ALZ 2001
Местоположение: Белене

Re: passat b5 1.8T гори невъобразимо количество масло

Мнениеот fancyfree » Нед 15 дек 2019 22:34


Е колко по евтино ще излязат с доставка от англия... моите струват 120лв



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: icko_stanev и 196 госта