Как да реша проблема с кучетата на съседите

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот i.e.i » Съб 27 дек 2008 16:29


palikari написа:не може едно нещо,което един ползва за свои нужди,да пречи на нуждите на друг


Същото се отнася и за устроиствата му тормозещи и невинните животинки
в района.




Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Съб 27 дек 2008 16:29


palikari написа:не може едно нещо,което един ползва за свои нужди,да пречи на нуждите на друг


nosex написа:lyubobg, колега, нещо те стега шапката по празниците, ми се струва... :roll: (без да се обиждаш)
Ми ще лаят, нали за това са кучета, да мяучат ли или к'во :?:...


ISRalien написа:Егати мненията :shock :shock :shock
Добре де, аз не мога да разбера тия, дето контрират желанието за спокоен сън на Любобг.
Живял там от 3 години. И кво, няма право на спокоен сън ли? Трябва да става в 3 през нощта и да се чуди после как да заспи отново? Не случайно има закон за вдигането на шум от 2 до 4 след обяд и от 22 до 6 през нощта.

Относно това защо повдига въпроса на коледа - защото сега има малко почивни дни. В почивните дни човек иска да си ПОЧИВА а не да се чуди как да си масажира главата, защото го боли от съседския помияр!
Звукоизолация какво значи? Да си облепиш блока с кори за яйца? Щото в момента в блока, в който живея ИМА изолация (термо), както и самия блок е тухлен, има пвц дограма от миналата година и познай - сега се разпищя една аларма навън и си се чува идеално. Слава Богу че няма кучета наблизо!
Темата била като оная за чушкопека - като ти пречи не я чети! Ако я четеш не пречи на нуждаещия се от съвет, а му помогни като не спамиш в нея!
АМАН!
Аз лично бих предложил на съвета да съберете подписка, след това да съобщите на собствениците, че имате подписка, ако оня още се прави на ударен я внесете в общината. Напишете за часовете, в които трябва да е ТИХО, а не да тръбят кучета или строители да бичат с хилтита.
joker, знам, че контрираш от любов към кучетата, но я се постави на тяхно място за момент. Представи си НИКОЙ да не ти обръща внимание по цял ден, евентуално вечер ти хвърли някой изсушен комат хляб ако не забрави. На двора те мъчат бълхите, но никой не го е грижа за това. Ти искаш да излезеш на разходка, а не да циркулираш в кръг около къщичката си? Дали не би си скъсал задника от лаене?


едит: propparo, радвам се, че успя да напишеш толкова дълъг отговор. Съжалявам ако съм те обидил с фразата "бе", махнах я.


ISRalien много добре ме е разбрал. :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Мнениеот palikari » Съб 27 дек 2008 16:45


i.e.i написа:
palikari написа:не може едно нещо,което един ползва за свои нужди,да пречи на нуждите на друг


Същото се отнася и за устроиствата му тормозещи и невинните животинки
в района.

няма лай,няма ус-ва :D


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Съб 27 дек 2008 17:26


Лщбо но зарадва пак с хубава тема mhihi
абе кога влезна във форума все Любо с някви проблеми :roll:
Любчо абе да няма нещо сбъркано в теб та всичко те дразни и ядосва mhihi mhihi абе все тебе те прекарват mhihi mhihi mhihi че даже нямаше кой та и на Фенс попадна mhihi mhihi
какво да те правиме мойто момче :roll: mhihi


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Мнениеот marianchev » Съб 27 дек 2008 17:41


Поне от нагли апаши сте защитени отчати от тоя лай.
А по темата - съберете се от блока и говорете на 4 очи със собствениците на кучетата, ама културно и без нерви и караници. Обяснете им за намеренията ви и предполагам ще стигнете до консенсус :wink:


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Съб 27 дек 2008 18:04


santo_trafficante написа:Лщбо но зарадва пак с хубава тема mhihi
абе кога влезна във форума все Любо с някви проблеми :roll:
Любчо абе да няма нещо сбъркано в теб та всичко те дразни и ядосва mhihi mhihi абе все тебе те прекарват mhihi mhihi mhihi че даже нямаше кой та и на Фенс попадна mhihi mhihi
какво да те правиме мойто момче :roll: mhihi


Даа, като гледам е време и ти да си вземеш хапчетата, след като те дразнят темите ми mhihi


Потребителски аватар
RADO 8463
Мнения: 497
Регистриран на: Чет 12 апр 2007 7:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Мнениеот RADO 8463 » Съб 27 дек 2008 18:13


Знам че звучи много брутално, но преди няколко години когато сестра ми се омъжи аз също имах същия проблем , но само че тези кучета бяха пуснати и седяха около двора на един неин комшия.Все когато минаваше вечер от работа те я лаеха и дори няколко пъти я гонеха и все някои човек се е падал да я оттърве от тях и да ги напъди.След много разговори и закани към собственика една вечер след поредната гонидба напълних пистолета и проблема се реши!!

Неказвам , че съм решил проблема по най-добрия начин, но все пак те налитаха да хапят, при колегата ако само лаят е малко по различно!!!


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Мнениеот palikari » Съб 27 дек 2008 18:29


мисля че имаше някакво научно изследване,че кучешкия лай е най дразнещия шум за човешкото ухо.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Съб 27 дек 2008 18:31


Любчоо като имаш бебе и реве по цяла нощ какво ше те правиме мойто момче mhihi mhihi
пак ли тема ще пускаш mhihi mhihi


Потребителски аватар
Dan4ote
Мнения: 1056
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнениеот Dan4ote » Съб 27 дек 2008 18:33


Моите съседи ако им кажа, че ми пречи някоя кола, която спира всеки ден на едно място, всички ще се съгласят, че тя много пречи, въпреки, че може да минеш съвсем спокойно от всичките й страни. Тука в България на всеки нещо му пречи. Тези клипчета въобще не ми пречеха, въпреки, че не са записани от апартамент или от къща, а непосредствено до оградата на двора.
Аз съм убеден, че ти не спиш спокойно... На майка ми преди години и пречеше климатика на съседа :D Все си мисля, че прекаляваш и че отделяш прекалено много на това. Лятото като спя на отворен прозорец, кучетата от паркинга лаят само вечер и то доста силно заедно с безпризорните от махалата, но това на мен въобще не ми пречи.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Съб 27 дек 2008 18:41


Колеги, стига сте приравнявали дечицата с бълхарниците...някакси не е много реално това сравнение...


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Съб 27 дек 2008 18:42


Dan4ote написа:Моите съседи ако им кажа, че ми пречи някоя кола, която спира всеки ден на едно място, всички ще се съгласят, че тя много пречи, въпреки, че може да минеш съвсем спокойно от всичките й страни. Тука в България на всеки нещо му пречи. Тези клипчета въобще не ми пречеха, въпреки, че не са записани от апартамент или от къща, а непосредствено до оградата на двора.
Аз съм убеден, че ти не спиш спокойно... На майка ми преди години и пречеше климатика на съседа :D Все си мисля, че прекаляваш и че отделяш прекалено много на това. Лятото като спя на отворен прозорец, кучетата от паркинга лаят само вечер и то доста силно заедно с безпризорните от махалата, но това на мен въобще не ми пречи.


Определено има хора на които им пречи и на хора на които не им пречи.
Въпрос на нервна система, разбирания и т.н. Има хора дебили - тях и шамари да им удряш пак нема да им пречи, щото са дебили ....
Други комарите ги хапят, ама не им пука, пак защото са дебили.


А клипчетата отразяват моята действителност - компютъра и леглото на което спа са на 15м директен въздушен път от песовете.
А иначе малко си противоречиш, като казваш че само в България на някой нещо му пречи. Каза че си погледнал клипчетата - те са правени в USA.


Потребителски аватар
Dan4ote
Мнения: 1056
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнениеот Dan4ote » Съб 27 дек 2008 18:46


lyubobg написа:А клипчетата отразяват моята действителност - компютъра и леглото на което спа са на 15м директен въздушен път от песовете.
А иначе малко си противоречиш, като казваш че само в България на някой нещо му пречи. Каза че си погледнал клипчетата - те са правени в USA.


Аз не казвам, че си единствения човек, на който му се е случило да му пречи кучешки лай, не съм бил преи теб да чуя кучетата, но все си мисля, че няма да ми пречат.
Майка ми беше се побъркала, аз чувах вибрациите от климатика, но можех да си спа като пич.
Всичко е до нервна система. Като ми се запали главата и си пийвам едни розовки хапчета и всичко ми е много гот :lol:

Последна промяна от Dan4ote на Съб 27 дек 2008 18:49, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Съб 27 дек 2008 18:48


RADO 8463 написа:Знам че звучи много брутално, но преди няколко години когато сестра ми се омъжи аз също имах същия проблем , но само че тези кучета бяха пуснати и седяха около двора на един неин комшия.Все когато минаваше вечер от работа те я лаеха и дори няколко пъти я гонеха и все някои човек се е падал да я оттърве от тях и да ги напъди.След много разговори и закани към собственика една вечер след поредната гонидба напълних пистолета и проблема се реши!!

Неказвам , че съм решил проблема по най-добрия начин, но все пак те налитаха да хапят, при колегата ако само лаят е малко по различно!!!

Ако беше такъв случая и аз щях да направя същото! Сега обаче не е нужно, тъй като са в двора.
Варианта на marianchev е най-уместен според мен..
А между другото, ако ви трябва да ви замерят шума в квартала викате хора от ХЕИ. Предполагам ще ви дадат резултата в писмен вид, за да сте по-убедителни в общината.


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Съб 27 дек 2008 18:51


Dan4ote написа:Аз не казвам, че си единствения човек, на който му се е случило да му пречи кучешки лай, не съм бил преи теб да чуя кучетата, но все си мисля, че няма да ми пречат.
Майка ми беше се побъркала, аз чувах вибрациите от климатика, но можех да си спа като пич.
Всичко е до нервна система. Като ми се запали главата и си пийвам едни розовки хапчета и всичко ми е много гот :lol:


Можещ ли всяка вечер да си пиеш тия розовките хапчета и колко дълго време ще можеш да ги пиеш преди да се побъркаш от страничните им ефекти? Това не е решение.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта