USB

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
P\/G
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

USB

Мнениеот P\/G » Чет 10 апр 2008 10:49


Взех си един нов флаш и като го закача ми показва в Systray-а следното:

This USB device can perform faster if you connect it to Hi-Speed USB 2.0 port.

Компютърът е достатъчно нов (Athlon 3800+), така че портовете му трябва да са "хубави". Въпросът е някакъв драйвер ли не съм доинсталирал или все пак трябва бърз порт на външна платка?

Евереста казва:

USB1 контролер - Standard OpenHCD USB Host Controller [NoDB]
(това 5-6 пъти за всички портове явно)




Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Чет 10 апр 2008 10:52


не си инсталирал usb2.0
Виж разгледай дсика на дъното , ACPI ала бала


Потребителски аватар
ebonov
Мнения: 29
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 15:45
Автомобил: Volkswagen Bora
Двигател: AZD 2003
Местоположение: Sofia
Контакти:

Мнениеот ebonov » Чет 10 апр 2008 10:56


С какъв Windows си, тряба да е Xp с service pack 2 .


P\/G
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Мнениеот P\/G » Чет 10 апр 2008 10:57


По-тъпото е, че изглежда прави конфликт с друг флаш. Като са закачени двата - тоя новия поне 4 пъти ми дава грешка при запис и изчезва. Като махна другия го пълних изцяло няколко пъти и все нямаше издънки.

ebonov написа:С какъв Windows си, тряба да е Xp с service pack 2 .


Такъв е.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Мнениеот Andonov » Чет 10 апр 2008 11:59


P\/G написа:По-тъпото е, че изглежда прави конфликт с друг флаш. Като са закачени двата - тоя новия поне 4 пъти ми дава грешка при запис и изчезва. Като махна другия го пълних изцяло няколко пъти и все нямаше издънки.


И аз съм имал много пъти такива конликти при работа с 2 флашки - едната все забива.И още един случай но единичен - принтер на USB и като сложа флашката принтера спира. :lol:

П.С. ...но без да ми излиза твоето съощение т.е. всички портове са USB2.Виж си биоса.На някой чипсети мисля че се задаваше и от там.Упех.

Последна промяна от Andonov на Чет 10 апр 2008 12:01, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Чет 10 апр 2008 11:59


не всички портове са USB 2,0 ..закачи го на друг порт ....ако имаш много закачени вече usb устройства дето са 2.0 също може да се получи това


Потребителски аватар
ghostdog
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ghostdog » Чет 10 апр 2008 12:15


L&R написа:не си инсталирал usb2.0
Виж разгледай дсика на дъното , ACPI ала бала

не съм сигурен че USB 2.0 се инсталира :wink: , към автора : какво ти е дъното , има дъна за 939(ако си на 939) които не са с USB 2.0 , може да ти се е зашитливил прозореца(ако е със сп2), може би трябва да си прегледаш нещо по биоса да не си забранил в настройките


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Чет 10 апр 2008 12:16


хуу де драйвера той се инсталира и още как

Standard OpenHCD USB Host Controller


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Чет 10 апр 2008 13:43


Между другото, си мисля (но не съм сигурен), че фронт панелите на кутиите не са с УСБ 2.0 (те така или иначе са вързани към дънната платка де, но може би не са усб 2.0), все пак за да не гадаем кажи каква ти е дънната платка, може да поровя и да видя какво пише в упътването й. Като вкараш флашката на задните портове, които са си на дъното пак ли ли изкарва същия надпис?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16286
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Чет 10 апр 2008 13:53


stefan4o написа:Между другото, си мисля (но не съм сигурен), че фронт панелите на кутиите не са с УСБ 2.0 (те така или иначе са вързани към дънната платка де, но може би не са усб 2.0), все пак за да не гадаем кажи каква ти е дънната платка, може да поровя и да видя какво пише в упътването й. Като вкараш флашката на задните портове, които са си на дъното пак ли ли изкарва същия надпис?

при мене лично да


P\/G
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Мнениеот P\/G » Чет 10 апр 2008 14:13


GA-MA69VM-S2 F4
Туй трябва да е платката - гигабайт някаква.
От биоса беше угасено усб 2.0 - пуснах го но ХР-то не реагира да е открило нещо ново.
Доколкото знам вътрешно флашовете сменят участъците на едни и същи адреси, за да не се презаписва на едно и също място. Лошото е че може да крие дефектни участъци - като засече грешки да ги маркира и след малко да излиза че е наред всичко - иди показвай на продавача после нещо.


Потребителски аватар
ghostdog
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ghostdog » Чет 10 апр 2008 15:01


stefan4o написа:Между другото, си мисля (но не съм сигурен), че фронт панелите на кутиите не са с УСБ 2.0 (те така или иначе са вързани към дънната платка де, но може би не са усб 2.0), все пак за да не гадаем кажи каква ти е дънната платка, може да поровя и да видя какво пише в упътването й. Като вкараш флашката на задните портове, които са си на дъното пак ли ли изкарва същия надпис?

не е задължително , при мен портовете са 2.0 и двата на кутията отпред , то си зависи и от кутията , моята струва 300лв , както и да е ...това дъно GA-MA69VM-S2 има USB 2.0 ,ако от биос-а неможеш да го пуснеш пробвай да го ресетнеш просто и лесно :D


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Чет 10 апр 2008 15:11


Прехвърлих книжката на дъното набързо и действително там пише, че имаш 6 усб 2.0/1.1 на задния и три броя за предния панел, които са пак 2.0/1.1, значи проблемът не е в дъното. Казваш, че си го активирал (2.0) от БИОС-а, предполагам си сложил и драйвърите за чипсета... в този ред на мисли малко е странно пак да ти го дава този проблем. Между другото и моето дъно ми изкарва същото съобщение, когато си плЪгна флашката в него, но не ми се занимава да ровя и да го коригирам.
п.п. не ми се вярва ресетът да оправи проблема, но можеш да му префлашнеш БИОС-а с по-нов и да видиш как ще е хавата.


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kickd0wn » Чет 10 апр 2008 15:25


Пробвай задните портове. 100% са 2.0.


Потребителски аватар
ghostdog
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ghostdog » Чет 10 апр 2008 15:46


stefan4o написа:Прехвърлих книжката на дъното набързо и действително там пише, че имаш 6 усб 2.0/1.1 на задния и три броя за предния панел, които са пак 2.0/1.1, значи проблемът не е в дъното. Казваш, че си го активирал (2.0) от БИОС-а, предполагам си сложил и драйвърите за чипсета... в този ред на мисли малко е странно пак да ти го дава този проблем. Между другото и моето дъно ми изкарва същото съобщение, когато си плЪгна флашката в него, но не ми се занимава да ровя и да го коригирам.
п.п. не ми се вярва ресетът да оправи проблема, но можеш да му префлашнеш БИОС-а с по-нов и да видиш как ще е хавата.

неведоми са пътищата софтуеърни :lol: всичко е възможно , слувало се е на мой клиент след хибернация като си включи компа да не му бачкат лан картите , тогава изключваш компа от тока за известно време и след това всичко е ок , такачеееееееееееее , съмнявам се флаша да оправи нещата , но всичко е възможно според мен се е омазал прозореца , но това си е мое мнение



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: PolCot и 72 госта