Протест срещу акцизите на горивата, включете се, ако искате

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Nafta
Мнения: 1752
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 13:40
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Nafta » Чет 22 май 2008 9:41


http://www.opelclub-bg.com/forum/index. ... opic=45914 .Разпространявайте :wink: .Нека не им се даваме тоя път :evil: .




Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Чет 22 май 2008 10:18


Датата 3 юни остава ли? Мисълта ми е обявена ли е в общината?
Там съм!


Потребителски аватар
Hertz
Мнения: 2016
Регистриран на: Пет 24 ное 2006 23:02
Автомобил: vw
Двигател:

Мнениеот Hertz » Чет 22 май 2008 13:45


bomber написа:Там съм :evil: :evil: :evil:

И аз :x :a boi de


timon_tg
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот timon_tg » Чет 22 май 2008 13:54


е добре защо вторник ? ..тея които работят на дали ще си вземат отпуска за да се вейят из центъра и да искат нещо, което няма как да стане близките години.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Чет 22 май 2008 14:06


timon_tg написа:е добре защо вторник ? ..тея които работят на дали ще си вземат отпуска за да се вейят из центъра и да искат нещо, което няма как да стане близките години.


Ако разсъждаваш така е нормално да не го направиш, но ако смяташ, че има смисъл да си там ще намериш начин.
Помисли ако е в неделя какво ще постигнем? Нищо.


timon_tg
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот timon_tg » Чет 22 май 2008 14:13


еми естествено, че ще е по скъпо горивото...вие какво искате..България на последно място по всички показатели в EU...еми няма как да е по евтино..по добре да излезем да стачкуваме,че циганите само мързелуват и да ги стройка държавата малко ..пък да видите после като ни потръгне икономиката как няма да ни е скъпо горивото и ще са ни хубави пътищата...и не ми разправяйте че 80% от българите работят ..защото само 20 от тях са наистина продуктиви, а другите само си клатят ташаците и се чудят по цял ден каква далаверка да измислят. и аз искам да ми е 1 лв горивото ..ама до колкото знаете сами си го набихме като влезнахме в EU, защото сега точно те искат от България да има определен акциз.


Потребителски аватар
Bumer
Мнения: 63
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 17:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: G-wo

Мнениеот Bumer » Чет 22 май 2008 14:16


те гърците чакат да стане неделя и то само, ако няма нещо интересно по TV-то за да се вдигнат, затова държат страната по една седмица блокирана!
дали не ги ебава правителството им

най-дообрата форма на протес за мен е точно тази-всички не отиват на работа за ден и се ступват по центъра....трудно, да не кажа и невъзможно за БГ с този ни начин на мислене


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Dpop » Чет 22 май 2008 15:21


ISRalien написа:
timon_tg написа:е добре защо вторник ? ..тея които работят на дали ще си вземат отпуска за да се вейят из центъра и да искат нещо, което няма как да стане близките години.


Ако разсъждаваш така е нормално да не го направиш, но ако смяташ, че има смисъл да си там ще намериш начин.
Помисли ако е в неделя какво ще постигнем? Нищо
.


Протичането на мероприятието през делничен ден от седмицата е по-добре при всяко положение.
Мнозина в събота или неделя са извън града, тези дни освен това не предполагат да се прояви особен интерес от значимите медии и т.н. Биха били подходящи като един от дните за протестни действия, които обаче са неколкодневни. Над последното може да се замислим в последствие след реализирането на деиствието предвидено за 03.06. и анализа от протичането му.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Чет 22 май 2008 15:31


timon_tg написа:еми естествено, че ще е по скъпо горивото...вие какво искате..България на последно място по всички показатели в EU...еми няма как да е по евтино..по добре да излезем да стачкуваме,че циганите само мързелуват и да ги стройка държавата малко ..пък да видите после като ни потръгне икономиката как няма да ни е скъпо горивото и ще са ни хубави пътищата...и не ми разправяйте че 80% от българите работят ..защото само 20 от тях са наистина продуктиви, а другите само си клатят ташаците и се чудят по цял ден каква далаверка да измислят. и аз искам да ми е 1 лв горивото ..ама до колкото знаете сами си го набихме като влезнахме в EU, защото сега точно те искат от България да има определен акциз.


Колега, ще ме извиняваш, ама говориш ПЪЛНИ глупости.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Мнениеот ALESYZ » Чет 22 май 2008 15:38


ISRalien написа:
timon_tg написа:еми естествено, че ще е по скъпо горивото...вие какво искате..България на последно място по всички показатели в EU...еми няма как да е по евтино..по добре да излезем да стачкуваме,че циганите само мързелуват и да ги стройка държавата малко ..пък да видите после като ни потръгне икономиката как няма да ни е скъпо горивото и ще са ни хубави пътищата...и не ми разправяйте че 80% от българите работят ..защото само 20 от тях са наистина продуктиви, а другите само си клатят ташаците и се чудят по цял ден каква далаверка да измислят. и аз искам да ми е 1 лв горивото ..ама до колкото знаете сами си го набихме като влезнахме в EU, защото сега точно те искат от България да има определен акциз.


Колега, ще ме извиняваш, ама говориш ПЪЛНИ глупости.


Кое е глупости, тъй да посочиш само? Това си е самата истина.


Потребителски аватар
jetttlii
Мнения: 1198
Регистриран на: Сря 30 май 2007 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jetttlii » Чет 22 май 2008 15:43


ISRalien написа:
timon_tg написа:еми естествено, че ще е по скъпо горивото...вие какво искате..България на последно място по всички показатели в EU...еми няма как да е по евтино..по добре да излезем да стачкуваме,че циганите само мързелуват и да ги стройка държавата малко ..пък да видите после като ни потръгне икономиката как няма да ни е скъпо горивото и ще са ни хубави пътищата...и не ми разправяйте че 80% от българите работят ..защото само 20 от тях са наистина продуктиви, а другите само си клатят ташаците и се чудят по цял ден каква далаверка да измислят. и аз искам да ми е 1 лв горивото ..ама до колкото знаете сами си го набихме като влезнахме в EU, защото сега точно те искат от България да има определен акциз.


Колега, ще ме извиняваш, ама говориш ПЪЛНИ глупости.
Мен па няма да ме извиняваш, ходи се прегледай че си слънчасал нещо и се запознай с исканията на ЕС, а ако можеш им погледни и прогнозите според който след 50 години ще сме на нивото на Германия в момента :wink:

Последна промяна от jetttlii на Чет 22 май 2008 15:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tinko » Чет 22 май 2008 15:43


С колите ли ще ходим? Там ще влезнат 1000 автомобила и всичко ще е задръстено. :roll:


Потребителски аватар
Ikov_VR
Мнения: 827
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 0:19
Автомобил: Vw Passat b5.5
Двигател: AVF
Местоположение: В Р А Ц А
Контакти:

Мнениеот Ikov_VR » Чет 22 май 2008 16:05


аз съм твърдо за както казах и във Фиат форума.Проблемът при мен е че съм на работа и няма как да дойда до София а като знам повечето Врачани какви са никой няма да се навие за стачка.Ще се опитам да дойда.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Чет 22 май 2008 16:05


timon_tg написа:еми естествено, че ще е по скъпо горивото...вие какво искате..България на последно място по всички показатели в EU...еми няма как да е по евтино..по добре да излезем да стачкуваме,че циганите само мързелуват и да ги стройка държавата малко ..пък да видите после като ни потръгне икономиката как няма да ни е скъпо горивото и ще са ни хубави пътищата...и не ми разправяйте че 80% от българите работят ..защото само 20 от тях са наистина продуктиви, а другите само си клатят ташаците и се чудят по цял ден каква далаверка да измислят. и аз искам да ми е 1 лв горивото ..ама до колкото знаете сами си го набихме като влезнахме в EU, защото сега точно те искат от България да има определен акциз.


Пояснявам:
1. абсурдно е да се твърди, че сме на последно място по всички показатели. Снощи посрещнах един колега от Испания, беше при приятелката си за 1 месец. Работи си от вкъщи за БЪЛГАРСКИ работодател = БЪЛГАРСКА заплата, в Испания! Питах го защо? Отговора беше: "ми пич тука цените са същите". Вчера го питах специално и за цените на горивата, каза че и те са горе-долу същите.
2. Ако смяташ, че циганите са ни проблема и че ако "ги накарат да работят" ще цъфнем и вържем не знам в каква заблуда живееш!
3. Много малко работодатели могат да си позволят служител да си клати краката без да върши нищо и същевременно да му плаща. С държавната работа положението стои другояче, но не вярвам 80% от населението да е на подобна :)
4. Намери ми една страна в ЕС, в която дизела е по-скъп от бензина (98 )!


edit:
Tinko написа:С колите ли ще ходим? Там ще влезнат 1000 автомобила и всичко ще е задръстено. :roll:

Ми.. май това е идеята.. виждаш бакшишите като задръстиха че имаше ефект. Да тръгнем пеша едва ли.. Освен ако не си носим по 1 щайга домати за колорит :lol: :lol:


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот longora » Чет 22 май 2008 16:57


А за състоянието на пътищата ще стачкуваме ли ? Защото данъци се плащат, а колите си се трошат, джанти се изправят, гуми се сменят ... мисля че и за това трябва да се протестира.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта