Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции

От какво бих се ограничили по време на криза

По-малко ще карам колата, ще ползвам и друг транспорт
8
4%
Ще се лиша от друго, но ще си карам както и до сега
49
26%
Изобщо минавам на градски транспорт
3
2%
Ще работя повече, но ще си карам колата
30
16%
Хич не ми пука за кризата, за мен такава няма
59
31%
Ограничавам се във всичко, не се знае какво ще стане
41
22%
 
Общо гласове: 190
Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот embi4a » Чет 26 мар 2009 15:09


[quote/]
В България съотношението успели/неуспели е да кажем 20/80. това е проблема, и сега в кризата много от "изкуствените" работни места които и без това са без перспектива се закриват.... шивачи, строители, чистачи, банкови служители и т.н. това е кризата която се вижда в момента.
Ако ти си можещ, и амбициозен няма да има криза за теб ;), поне не и в момента[/quote]
А знаеш ли колко работни места подържа безперспективното за теб строителство - почвам да изброявам - циментови заводи, транспортни фирми, нефтопреработващи предприятия, една камара лъскави мениджърчета с последни модели баварци, други строителни фирми, стъкларски заводи, майстори по дограми, фабрики произвеждащи строителни материали и още куп други и други. Всички тези хора остават на пътя, а не само строителната бригада на бай Танас.
Ако преди кризата съм в челната десятка на кволифицираните работници и шефа ми реши да съкрати производството на 100% какво ме топли най-добрия ли съм или най-калпавия. Защото тук в провинцията нещата не са никак розови. В по-горните си мнения писах бях дал пример, че прехваления завод Идеал Стандарт Севлиево, дето го даваха по телевизията като първото българско клъстерно производство в момента работи 2 дена в седмицата. И най-добрия работник взема 30-40% от предишната си заплата, а най-калпавия е на борсата и взима 50-60 лв по-малко, защото всички поръчки се отказват на 100% особенно от Русия. Там работят поне 1000 човека, а в спомагателните му производства поне още 2 пъти повече работници. И това е един от многото примери, които мога да ти дам за моя регион. В София все още сте добре, защото 90% от инвестициите в държавата се изливат при вас.

Последна промяна от embi4a на Чет 26 мар 2009 15:16, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
propparo
Мнения: 1078
Регистриран на: Пон 23 май 2005 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: По света и у нас

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот propparo » Чет 26 мар 2009 15:15


Няма смисъл да се обяснява на хора които не искат да чуят.
Реалността ни заобикаля отвсякъде,но ние така сме свикнали с ежедневните проблеми,с абсурдните условия на живот в БГ,че сме ги приели за нормален начин на живот.И когато хора,които от години са извън страната си кажат мнението вече като странични наблЮдатели,никой не има вярва или ги обвинява в национално предателство че са заминали.
Бългaрия отдавна се използва като нещо като офшорна фирма---всеки си два на власт,влачи каквото може,използва държавни субсидии за своя сметка,взима си да не казвам кое под мишница и си заминава.Всичко е един театър за пред масата народ,който се манипулира чрез медиите--няма голям бизнесмен или партия в БГ,които да не въртят поне една кабеларка или вестник,независимо от какъв ранг.Зад кулисите всички се хвалят един на друг кой колко милиона е успял да си гушне.А ние шматките отстрани само зяяяяяпаме и цъкаме с език.
Просто в България всеки от 20 години насам участва съвсем реално в шоуто наречено Сървайвър.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот Ludia » Чет 26 мар 2009 15:16


embi4a написа:А знаеш ли колко работни места подържа безперспективното за теб строителство - почвам да изброявам - циментови заводи, транспортни фирми, нефтопреработващи предприятия, една камара лъскави мениджърчета с последни модели баварци, други строителни фирми, стъкларски заводи, майстори по дограми, фабрики произвеждащи строителни материали и още куп други и други. Всички тези хора остават на пътя, а не само строителната бригада на бай Танас.
Ако преди кризата съм в челната десятка на кволифицираните работници и шефа ми реши да съкрати производството на 100% какво ме топли най-добрия ли съм или най-калпавия. Защото тук в провинцията нещата не са никак розови. В по-горните си мнения писах, че прехваления завод Идеал Стандарт Севлиево, дето го даваха по телевизията като първото българско клъстерно производство в момента работи 2 дена в седмицата. И най-добрия работник взема 30-40% от предишната си заплата, а най-калпавия е на борсата и взима 50-60 лв по-малко.

както казах, всички тези длъжности които изброи а и още, бяха изкуствено заети, след бума в кредитирането и строителството и инвазията към големите градове. това е. ако си имал късмета да работиш във фирма за дограма със изкуствено завишени цени, лоши мениджъри, лошо отношение към клиентите, без история на Бг пазар, и с некадърни монтажисти не се учудвай че си без работа. Сори ;)
ако си в топ 10, във фирмата, това въобще не означава че си ценен на пазара ;) така, че проблема пак е твой.

Едит :
а останалите като в примера за идеал стандарт -> това е отражение на външните пазари и свиването им, не на нашия ;)


Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот embi4a » Чет 26 мар 2009 15:24


Ludia написа:
embi4a написа:А знаеш ли колко работни места подържа безперспективното за теб строителство - почвам да изброявам - циментови заводи, транспортни фирми, нефтопреработващи предприятия, една камара лъскави мениджърчета с последни модели баварци, други строителни фирми, стъкларски заводи, майстори по дограми, фабрики произвеждащи строителни материали и още куп други и други. Всички тези хора остават на пътя, а не само строителната бригада на бай Танас.
Ако преди кризата съм в челната десятка на кволифицираните работници и шефа ми реши да съкрати производството на 100% какво ме топли най-добрия ли съм или най-калпавия. Защото тук в провинцията нещата не са никак розови. В по-горните си мнения писах, че прехваления завод Идеал Стандарт Севлиево, дето го даваха по телевизията като първото българско клъстерно производство в момента работи 2 дена в седмицата. И най-добрия работник взема 30-40% от предишната си заплата, а най-калпавия е на борсата и взима 50-60 лв по-малко.

както казах, всички тези длъжности които изброи а и още, бяха изкуствено заети, след бума в кредитирането и строителството и инвазията към големите градове. това е. ако си имал късмета да работиш във фирма за дограма със изкуствено завишени цени, лоши мениджъри, лошо отношение към клиентите, без история на Бг пазар, и с некадърни монтажисти не се учудвай че си без работа. Сори ;)
ако си в топ 10, във фирмата, това въобще не означава че си ценен на пазара ;) така, че проблема пак е твой.

Винаги проблема ще е на съкратения не на работещия. Какво означава за теб понятието изкуствено заето работно място. Искаш да кажеш например, че завод с 1000-1500 работници съществува изкуствено ли? Или че мениджъра на този завод е лош - няма вина за срива на рублата с вече 60% почти. Искам да кажа, че не всичко зависи от конкретен човек. Ти си гледаш през твоите си нужди. Я погледни малко по-глобално и по надалеч. Това строителство с изкуствената си заетост дори да не си зает в него индиректно оказва влияние и на твоята дейност и работа каквато и да е тя. Свият ли се печалбите ще стигне и до твоите клиенти, а тогава и до теб, колкото и добър да си и колкото и невероятен специалист да си. Всичко е накачено като прани гащи на тел.


devil_vas
Мнения: 1367
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 13:25
Автомобил: BMW 330Cd 261hp 591nm
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот devil_vas » Чет 26 мар 2009 16:51


devil_vas написа:следващия голям завод, който затваря напълно врати, е най-големия завод за хартия на балканите - Целхарт Стамболийски (сега Монди Пакинг, който са пред фалит). очакват се в моя град да има едни 300 човека, че и повече без работа и то почти наведнъж след около месец :shock


http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=128401
я, то не било само слух :shock


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот One » Чет 26 мар 2009 17:05


devil_vas написа:
http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=128401
я, то не било само слух :shock


я, то степ бай степ ще се окажат много хора, много прави за това, колко много лошо ни се пише...

я, глей ти...


Потребителски аватар
georgivw
Мнения: 406
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 1:33
Автомобил: vw golf 4
Двигател: tdi
Местоположение: БГ

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот georgivw » Чет 26 мар 2009 17:30


бих се лишил от друго но не и от колата си немога без нея :mrgreen:


Потребителски аватар
propparo
Мнения: 1078
Регистриран на: Пон 23 май 2005 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: По света и у нас

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот propparo » Чет 26 мар 2009 17:33




Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот niks76 » Чет 26 мар 2009 17:45


с всеки следващ ден ще има и нови изненади.......


Потребителски аватар
npachovski
Мнения: 551
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 21:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот npachovski » Чет 26 мар 2009 21:50


Ludia написа:хммммм няма да се ангажирам с проценти, но бедната и не успяла част от населението на земята би искала да прилича на успялата и заможна част. Навсякъде е така, но кажи ми ти как е от икономическа гледна точка.
В България съотношението успели/неуспели е да кажем 20/80. това е проблема, и сега в кризата много от "изкуствените" работни места които и без това са без перспектива се закриват.... шивачи, строители, чистачи, банкови служители и т.н. това е кризата която се вижда в момента.
Ако ти си можещ, и амбициозен няма да има криза за теб ;), поне не и в момента


Човек големи глупости приказваш както за селото така и в този пост....знаеш ли колко знаещи и амбициозни работници са останали без работа....и немисля, че имаш нужниа капацитет, че да определиш кой професии са без перспектива...


Потребителски аватар
Bubetooo
Мнения: 1437
Регистриран на: Пон 20 окт 2008 23:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот Bubetooo » Чет 26 мар 2009 21:51


от нищо... аз не съм в криза.


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот Aneto » Чет 26 мар 2009 23:09


Моето мнение е, че сега кризата е все още като такава няма - има страх, страх и преди всичко страх. Хората се страхуват да не загубят работните си места, седят до края на работния ден, правят се на активни ........ Това е и добър момент за работодателите - увеличават изискванията за кандидатстващи за работа, защото било криза, стават все по-взискателни към работниците си.
Но истинската криза, според мен, ще е след изборите. тогава да му мислим. И да се надяваме че борда ще се задържи. За сега само това ни спасява


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот AmW » Чет 26 мар 2009 23:52


А този страх е благодарение на така необичаните от мен медии.
Но е грешно също да се каже, че няма криза.Има но не е това което го изкарват по новините. :не:


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот golfer » Чет 26 мар 2009 23:53


криза има
пари няма
тепърва ще го усещаме.
България е бедна страна, която винаги се е управлявала от некадърни.
Много от европейските държави разработват програми за самозадоволяване.
Иде реч да се преквалифицира персонал от закритите производства към селското стопанство и животновъдството.
Нищо ново под слънцето...
По време на голямата рецесия в САЩ Хенри Форд не е съкратил работниците си а ги е командировал на памуковите плантации.
Далновиден и умен ход. След съживяване на икономиката не е нужно да се търси и обучава нов персонал.

Ludia, по-добре не пиши повече по темата защото пишеш наизуст.
расъждаваш като нормален софийски ...тинейджър.
да уточня, че на село не копаме
имаме си техника все пак е 21 век.
ама ми е чудно догодина ако не е българското село що ще правите гражданите?
както вече посъветвах един съфорумец да възобнови контактите с ямболската си рода.


assd
Мнения: 642
Регистриран на: Чет 27 сеп 2007 11:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ограничения по време на криза - от какво бихте се лишили?

Мнениеот assd » Пет 27 мар 2009 0:22


aз съм с градския от два месеца, ама не заради кризата... след месец пак се качвам на колъта :Mr Green Fun



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта