Апел към потребителите на форума

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот Vizor » Пон 13 юли 2009 10:17


Прочети ми пак последния ред и тогава си промени мнението. Ядеш думи докато четеш!


Vizor написа:И искам да ви кажа още нещо! На доста хора, които си личи по писането, че не всеки ден са на компютъра и си личи, че наистина не знаят някои букви къде се намират, не им казвайте, че са неграмотни, защото може би са доста по-грамотни от вас ;)


s5501na написа:Е тука вече бъркаш за тези доста по-грамотни хора, които са по цял ден пред компютъра!!!




Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот ChimeyJimmey » Пон 13 юли 2009 10:31


Инициирайте тема-опозиция на тази - "Конкурс за ГРАМОТНИ потребители във форума". mhihi

А теми като:

защо ли са направени?
Няма кой да им обърне внимание... Кауза пердута е грамотността в днешно време...


Потребителски аватар
s5501na
Мнения: 856
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот s5501na » Пон 13 юли 2009 10:34


Добре признавам си , че не съм го прочел като хората в бързината :oops: , но пак става въпрос за същото , ти говориш за технически грешки на грамотните хора които не седят пред компютъра, а аз за тези които седят , то май разлика няма.Неграмотията е налице.


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот jonn_krissy » Пон 13 юли 2009 11:07


Luciano написа:Влади, аз също те подкрепям.
Все си мисля, че повечето хора тук са грамотни.
В темата "конкурс за неграмотни"....са все едни и същи

P.S. добре че jonn_krissy реши в тази тема да цитира и да ползва емотинки, защото и тя отиваше по дяволите :evil:


Да колега затова използвах икони да не се изложа ПАК :oops: Толко ли нямаше с кой та с мен решихте да си чешете клавиатурите.Не се сърдя за това че,мен гледате,за мен не са важни правописните грешки за мен е важно да се помгне,ако има обява в продава нещо качествено на тънки цени маи няма да има значение как е написано а веднага ще го вземете ама това че некои има нужда от помощ и не ви се занимава тогава вече неможе да се чете.

п.с.
Зная че един вид така се показва уважение но,като ви помагам с каквото мога това маи пак е същото нали :oops:


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот Vizor » Пон 13 юли 2009 12:26


Запетайките се слагат преди 'не'-то и 'че'-то, а не след тях :( OMG :(


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот jonn_krissy » Пон 13 юли 2009 12:47


Vizor написа:Запетайките се слагат преди 'не'-то и 'че'-то, а не след тях :( OMG :(


Визоре бе прди малко 1 час съм писал,че толко си мога,че за мен е важно да се помогне,ти пак с некви си запетаики ме занимаваш.Толко си ми е умствения капацитет или свикни с това или не ми чети мненията.
п.с.
Знам че го правиш цел да си ми учител каде се слагата запетаиките,но нема да се получо mhihi

иначе вече очаквам предупреждение от некои модератор,че винаги като се распиша и те не пропускат да ми се скарата.
Тва да си от провинцията и да ползваш ЛУКСА форум на ФВ си е мноо работа.


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот jonn_krissy » Пон 13 юли 2009 13:45


Запетайките се слагат преди 'не'-то и 'че'-то, а не след тях :( OMG :([/quote]


За умните Визоре ви направих тема :talk:
viewtopic.php?f=60&t=153382

Да видим каде ще се класираш :Mr Green Fun


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот santo_trafficante » Пон 13 юли 2009 13:51


jonn_krissy написа:

За умните Визоре ви направих тема :talk:
viewtopic.php?f=60&t=153382

Да видим каде ще се класираш :Mr Green Fun
не се и опитваш да си оправиш правописа


Потребителски аватар
pronobis
Мнения: 393
Регистриран на: Нед 13 апр 2008 21:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот pronobis » Пон 13 юли 2009 14:25


jonn_krissy, недей, брат, да съсипваш темата на автора - дали апелът е добър, лош, дискриминационен или безперспективен, това ще решат самите потребители на форума... или темата ще отмре, или ще оживее. С такива намеси обаче само ще доведем до по-бързото й заключване.
Но си заслужава човек да се замисли над факта, че във формата за постване присъства бутон "Прегледай" и ако той се използва по предназначение, постинги от типа "облегнах се с лакътя си на клавиатурата" ще намалеят.

Колкото до самия апел - аз съм наполовина склонен да го подкрепя. Мен също ме дразнят изключително неграмотни писания, но от друга страна някак си не се чуствам лично засегнат от тях - толкова си може човека, така се изразява. Тъжно е общото ниво на грамотност в страната, но с дребнави дрязги тук няма да решим проблемите. Само ще създадем допълнителни между самите нас... :012:


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот leavon » Пон 13 юли 2009 17:13


Да се разпиша и аз!
Съгласен съм, че в автомобилен форум не е най-, най-важното (неслучайно го повтарям!) да се пише грамотно, но в никакъв случай не вреди. Взаимопомощта е на първо място, и точно затова този форум има толкова потребители, за които той е станал нещо повече от необходимост. Който е потърсил помощ я е намерил, и то с максимално количество разбиране и доброжелателност. Няма нищо лошо, според мен, покрай помощта за автомобилите, да научаваме и неща, които досега са ни липсвали. Но ние трябва да сме отворени към тези неща и най-вече да осъзнаваме, че трябва да се съобразяваме с тях. Не съм съгласен, че щом някой успява да помогне на друг с нещо, той може да си позволи да го направи с груб тон, нецензурен език или неграмотен изказ. Не може, отивайки на работа (защото това е важното), да предизвикваме ПТП, да мачкаме пешеходци, да блъскаме колоездачи, защото те не са най-важното. Много е лесно да се каже "ами, аз толкова мога" и да не се прави и най-малкото усилие да се променят нещата. Бих уважавал човек, за който се знае, че толкова може, но не парадира с това , а полага усилия да го промени. Тогава бих го приел по-лесно!
Много дълго стана...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот stefan4o » Пон 13 юли 2009 17:51


Истината е, че има:
1. Хора, които пишат правилно, стараят се, гледат да не грешат максимално и не ползват думи, чиито правопис не им е ясен.(като мен)
2. Хора, които не пишат правилно, но се стараят и се учат от грешките си (па макар и да става дума за правописни такива).
3. Хора, които освен, че не пишат правилно, не се и стараят да се развият ни най-малко в тази насока, която е полезна единствено и само за тях (примерно при търсене на работа, когато се налага да си напишат молбата или автобиографията). Освен това парадират, сърдят се, понякога се правят и на непукисти, когато някой им направи забележка, но дълбоко в себе си имат нещо като комплекс и знаят, че "явно толкоз си можеМ", което ги успокоява.
В този форум, поне по мои наблюдения, повечето от хората са от първи и втори вид. Разбира се за да е интересно ще има и от третите, но никой не е длъжен да им чете мненията и съветите в темите. Аз примерно като видя някой да пише ч с 4 или ш с 6 изобщо не си бода очите да му разшифровам писаниците. :dummy:


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3931
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот joro_kem » Пон 13 юли 2009 19:10


s5501na написа:...Неграмотията е налице.

такава дума в българският език няма, колега :beer


Потребителски аватар
arrougance
Мнения: 764
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот arrougance » Пон 13 юли 2009 19:36


Няма как всички да са с висше, няма как всички да сме еднакви, няма как някои от вас да накарат другите да оправят правописа си, поради простичката причина, че времето за изграждането му е отминало отдавна. Не всеки работи често с лист и химикал, за да упражнява правописа си. Няма как да стане. НО АКО ВСЕКИ Е РАБОТИЛ С ЛИСТА И ХИМИКАЛА ТОГАВА, КОГАТО МУ Е БИЛО ВРЕМЕТО, СЕГА ЩЯХМЕ ДА ЧЕТЕМ ПРЕКРАСНО РЕДАКТИРАНИ ПОСТОВЕ НА ВСЕКИ ЕДИН ОТ НАС. Това, че не можете да пишете правилно не е оправдание за вашия мързел и нестаранието ви по времето, когато сте били в училище. НЕГРАМОТНОСТТА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ТОЛЕРИРА ПО НИКАКЪВ НАЧИН. Като ви гледам на повечето осраните постове, само си представям как сричате докато четете. И все пак искам да обележа, че НЕГРАМОТНОСТТА НЕ ВИ ПРАВИ ЛОШИ ХОРА, ВСЕКИ ЧОВЕК Е ИНДИВИДУАЛНА ЛИЧНОСТ И ПРИТЕЖАВА СОБСТВЕНИ КАЧЕСТВА-ДОБРИ ИЛИ ЛОШИ. ПОЗДРАВИ !!!

П.С. Не целя да обидя никого, така че не се обиждайте ;)


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот Golf_Diesel_ » Пон 13 юли 2009 22:36


Тука хубаво си лафите, обаче темата май е за офф-а а :?:


Потребителски аватар
s5501na
Мнения: 856
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Апел към потребителите на форума

Мнениеот s5501na » Пон 13 юли 2009 23:20


joro_kem написа:
s5501na написа:...Неграмотията е налице.

такава дума в българският език няма, колега :beer


Напротив колега, добавена е в българския език поради зачестилата и употреба в нашия форум :beer



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта