Временна адресна регистрация- филм за манИАци

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Временна адресна регистрация- филм за манИАци

Мнениеот calm » Съб 10 апр 2010 22:15


Много съм се чудил защо хората не си сменят адресната регистрация когато се преместят. Сега вече мога да си отговоря на този въпрос.
Налага ми се да взема временна адресна регистрация, или да го кажа по друг начин- да светна държавата къде живея в действителност. За целта отивам в общината, отдел "ЕСГРАОН". От обща култура нося договор за наем. Обяснява ми се, че освен въпросния договор, трябва да попълня някакъв формуляр "адресна карта", който се купува от книжарницата, да накарам собственика да попълни декларация че няма нищо против да се регистрирам в имота на посочения адрес, както и да донеса нотариален акт. Последното е проблем. Обяснявам, че няма как да донеса нот. акт, понеже апартамента който наемам е собственост на фирма, която е купила парцел, построила блок, в който блок е апартамента. Същия не е продаден, останал актив на фирмата. Нот. акт няма от къде да взема защото фирмата не може да прехвърли нотариално на себе си свой имот. Обаче все едно спориш с радиоточка. Трябвало да донеса документ за собственост, а такъв документ бил само нотариален акт. heavy metal zork

Работя в същата фирма, много добре знам че няма как да има нот. акт. Викам- дадонеса разрешение за ползване, да се види че този апартамент е на фирмата. НЕ :012: нотариален акт. Говорих с адвоката на фирмата, и той ми каза че по принцип дори не трябва да ми искат нот. акт, защото едва ли не е незаконно аз да им го представям. На мнение е, че мога да им правя проблем, но резултата ще е мижав- порицание или в най- лошия случай уволнение на служителя отказал да ме регистрира.
:horror: Че се сетих и друго :horror: Преди известно време в същия апартамент бяхме настанили един юнак- турчин. Явно беше взел адресна регистрация, щото кукуте редовно го проверяваха. Казвам им за тоя случай, а лелката ми вика "той сигурно е бил към отдел "миграция" и за това. Те били нещо на друг принцип :012:
Значи некой си идва от 'стамбул, няма проблем. От София в София- не може.

Хора, не съм вярвал че ще се вкарам в такова приключение. На целия фон, дето държавата не знае кой къде живее, ти да отидеш и да й кажеш къде да те търси, по собствено желание, и чиновник да ти откаже- е не съм го вярвал.
Другата седмица така и така ще ходя до адвоката, та ще говорим и по тоя въпрос. Ако не е скъпо мисля да се тествам в една съдебна битка с държавата. Все ми се ще нещата да не опират до простия чиновник, а да са си уредени и чиновника да прави всичко за да ти бъде от полза в дадена ситуация, само когато ти потрябва.

Ако някой има идеи по темата нека сподели.

Последна промяна от calm на Чет 28 окт 2010 23:33, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот dobrin » Съб 10 апр 2010 22:21


Вземаш си въпросния формуляр и го попълваш.
Прилагаш към него нотариалния акт за парцела, разрешението за строеж и разрешението за ползване, в които надлежно заграждаш с червеничко твоя апартамент.
Носиш им и договора за наем. Ако откажат да го приемат, ще поискаш да говориш с юристите на общината. Ако ти откажат, това цялото, го подаваш в деловдството на съответния Район, те са длъжни да го приемат и не могат да ти откажат. И в крайна сметка ще се принудят да приемат това, което е необходимо, а пък ти ще си със записан настоящ адрес (или както ти си го описал - временна адресна регистрация).


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот freestyler911 » Съб 10 апр 2010 23:25


:screwy Нужно ли е .... Ще загубиш седмица , може и повече. Щото еди си кой ще те върне 4 пъти за неправилно попълнен документ , и на всяка инстанция така.... Аз лично съм преживявал ужаса .... Дори съм го преживявал и в чужбина .... зад океана...

Пий си бирата и си стой регистриран в родния град. Или "Седи грей се...!"


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот calm » Съб 10 апр 2010 23:28


freestyler911 написа::screwy Нужно ли е .... Ще загубиш седмица , може и повече. Щото еди си кой ще те върне 4 пъти за неправилно попълнен документ , и на всяка инстанция така.... Аз лично съм преживявал ужаса .... Дори съм го преживявал и в чужбина .... зад океана...

Пий си бирата и си стой регистриран в родния град. Или "Седи грей се...!"



Аз съм си регистриран в родния град, просто искам да сменя района. Причина- детски градини, точки, и така. Налага ми се.


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот Aneto » Съб 10 апр 2010 23:31


Просто ако на този адрес, който ти е нужен имаш приятел /или в случая ако е за детска градина - може и човек, който живее в района/ - та той те пише на своя си адрес, все едно че те е взел в неговия апартамент да живееш - и получаваш адресна регистрация - толкоз :wink:


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот musura » Нед 11 апр 2010 1:09


Това ми звучи като случката с известен престъпник обявен за общдържавно издирване, а човека всъщност не се криел. Решил все пак да отиде до най-близкото районно и да се предаде, че да не стане някакъв сакатлък, но от там му отговорили, че не може да се предаде при тях, а примерно в 1-во районно, хахаха ;) Лесно ли е ;)


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Нед 11 апр 2010 2:02


по - интересното е, че аз във Варна си изкарах постоянна регистрация без нито 1 документ, а вече даже и не живея на посочения адрес. адресната карта ми я попълниха на място в общината. хм..


vojdat
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 21 юли 2007 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот vojdat » Нед 11 апр 2010 8:42


Пробвай да се жалваш тук:

http://www.ombudsman.bg/form

Администрацията им работи-определено не спят (казвам го от собствен опит).
Описваш подробно... и онлайн формата е напълно достатъчна.
Успех


Потребителски аватар
jims
Мнения: 1089
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот jims » Нед 11 апр 2010 10:41


vw_golf_4_tdi написа:по - интересното е, че аз във Варна си изкарах постоянна регистрация без нито 1 документ, а вече даже и не живея на посочения адрес. адресната карта ми я попълниха на място в общината. хм..


Това не знам как е станало и кога, но точно във Варна ме отказаха от въпросните регистрации. Говоря за 2002-2003 година. Записвам се студент първи курс и като примерен гражданин искам да си подам документите за временно местожителство в съответната община. Хубаво, но за разлика от повечето ми колеги съм на квартира и преди това съм отказал полагащото ми се общежитие. Служителите ми поискаха една камара документи и аз се отказах. В същото време колегите ми, които бяха на общежития нямаха този проблем. Там университета гарантирал за тях или нещо подобно беше.
Та питанката в случая е кой нормален наемодател ще даде нотариален акт за своя имот на едно 19-20 годишно момче или момиче! Да не говорим, че сега времената са още по-тежки.
Така и не си смених регистрацията. От около две години живея в София и отново не съм сменял регистрация. Все още се водя по адресна регистрация в Горна Оряховица, все едно никога не съм напускал града... Дори и да искам да я сменя, нямам време и нерви да се занимавам с неуредиците и бюрокрацията в милата ни родина.


Потребителски аватар
cornkiller
Мнения: 108
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 9:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, VW PASSAT 2.5 TDi, 2004, BDG

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот cornkiller » Пон 12 апр 2010 10:40


ее колега и аз съм в същото положение(даже сме и съграждани с тебе :D ),само че съм в София осма година вече.Исках да сменям личната карта,че мноо ме тормози пътуването и времето за разни административни неща ако трябва да свърша(данъци,служебни бележки от общини....)А и дето се вика,ако си плащаш данъците и таксите към общината в която живееш,ще си имаш пълното право да се жалваш и караш с чиновниците и всички останали ако нещо за което си плащаш не е в ред.За сега минаваме само с такса смет и данък сгради.Та,значи решавам миналата година, че трябва да сменя всичките си документи + номера и талони на колата.Отивам в РПУ-то да питам какво трябва да направя и като казаха стъпките и местата през които да мина и отидох в общината и си направих временна регистрация. Ето ги стъпките:Първи ден: отивам в общината със нотариалния акт и казвам,че искам да сменям местожителството.Вадят ми някаква бележка и с нея отивам в РПУ-то да я дам и да си попълня документите за нова лична карта.Втори ден: със копие от бележката от общината вися в КАТ да попълвам документи за нова книжка и пререгистрация на колата.С това приключват подаването на документите.Минава срока за издаване и отивам в РПУ-то да си зема личната карта, после новата книжка и талон и следва един ден висене в КАТ за пререгистрация на колата.Доволен, че всичко е приключило отивам в общината и обявавам,че вече ще плащам данъка на колата при тях.И за десерт следва да се върна до Горна Оряховица и да отпиша колата от тамошното данъчно. С това общо дните които аз не трябва да съм на работа за да се разправям със бюрократичната машина стават 5+дните дето чакам да излезят документите. Сега пак трябва да чакам поне до лятото докато мине наплива за новите документи и да ида да свърша гореописаните неща,НО не за 5 дни а за 1 ден + 1 ден висене после за пререгистрация........ЕВАЛА, че събраха системите в едно......


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16286
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот Pichaga » Пон 12 апр 2010 12:52


единственият вариант е този на Добри
няма как да те върнат
после имаш срок да си смениш и личната карта с новия адрес


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот calm » Пон 12 апр 2010 22:54


Pichaga написа:единственият вариант е този на Добри
няма как да те върнат
после имаш срок да си смениш и личната карта с новия адрес



Е, стига бе колега. Ти ме върна в първи клас. Ако взема временна регистрация трябва ли да си сменям и личната карта? Там не пише ли само постоянния?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16286
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот Pichaga » Вто 13 апр 2010 8:20


обърксване е станало
за постоянен адрес иде реч
тогава се сменя личната карта


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот calm » Вто 13 апр 2010 21:34


:climb Аз срещу общината- рунд 2.

Понеже ми трябва самата регистрация, не че ще живея на адреса, и фирмата има няколко апартамента на едно място, намерих един за който има нот. акт. Надъхан, че ще спечеля битката с чиновника, вадя нов договор за наем, копие на нот. акт, нова адресна карта, нова декларация от собственика, и убеден че няма за какво да ме върнат- отивам. И греда. Трябвало собственика на имота да постави подписа си под декларацията пред чиновника за да види чиновника, че подписа не е подправен. Ама ми обясниха също, че след като вече се е подписал, може да се мине и само с посещението му за сверка на личната карта, което ме навежда на мисълта за присъствие на известна доза субективизъм. Абе тия хора сливи ли имаха в устата да кажат още предния път за това?! :laser Утре ще се състои трети рунд, гореизброените документи + акт 16 + собственика. Сигурно ще поискат някакъв документ че това на истина е той, ама... А междувременно ще видя Гиньо дали върши някаква работа и ще събирам сили за съдебна схватка след някой друг месец. Б.х и ма.ката проста.


Потребителски аватар
kalinveliki
Мнения: 289
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 18:17
Автомобил: VW T4
Двигател: 2.4D
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Временна адресна регистрация- филм за маняци

Мнениеот kalinveliki » Сря 27 окт 2010 11:10


Не че темата е актуална, но нотариален акт, декларация от собственик не са документи вписани в закона!!!
Те са препоръчителни и с желателен характер въведени са от администрацията.
Просто се подава декларацията и като ви поиска нот. акт и други и казвате че такова нещо в закона няма и да не ви губи времето. Ако откаже, вдигате грандиозен скандал и чакате доато дойде Полиция да ви съдейства.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта