Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
pavlingm
Мнения: 145
Регистриран на: Чет 10 авг 2006 16:02
Автомобил: VW Golf
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот pavlingm » Съб 15 май 2010 8:29


Да, с това ляво движение, особено :D




Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот rokera671 » Съб 15 май 2010 9:17


Скоро едно мое Приятелче го блъсна една мутра с джип .Оня веднага се обадил и дошли полицаи негови приятели.Направиха акт на авера ми!!
Няма оправия в тази държава.!!!
А по темата ясно се вижда ,че момчето е с предимство.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот black` » Съб 15 май 2010 9:27


И при мене беше така миналата година. Мене ме удрят и ме изкарват виновен в същото време. Сега водим дело ама катаджиите се скатават и се отложи. Смятам да пусна и сигнал за корупция и предизвикване на вътрешна проверка. Другото което разбирам е, че същия катаджия е съден за кражби и е правил ПТП пиян, като е изкарал пак другия човек виновен. Какви хора само бачкат в тая измислена полиция. :screwy Но нещата не трябва да се оставят така на самотек според мен, щото боклуците се множат всеки ден. Аз поне ще направя всичко възможно тоя индивид да не работи в полицията повече. :beer
А в конкретния казус по темата със сигурност тоя дето се движи в лявата лента и излиза на дясно е виновния. :idea: Намирисва ми пак на познанства и подкупи. mhihi
Ето я и жалбата. Горе долу случката е същата. mhihi http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=60&t=57947&start=570 Викат си точно определен познат от КАТ по ПТП-тата ако го уцелят на смяна, за да ги "оправя". :roll: Измислили са нови схеми напоследък за корупция. И после ядене и пиене у ресторанто на чужд гръб. :не: А така цакат не само невинни хора ами и застрахователите. И после иди плащай ГО. Ама друг път. mhihi


Symptom
Мнения: 682
Регистриран на: Сря 15 фев 2006 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот Symptom » Сря 19 май 2010 16:58


Само на мен ли ми е комично.. на снимките дадени не се виждат знаците на кръговото!, Така се привеждат в заблуждение колегите който не познават даденото кръгово. Приехме , дан ое така ,че това е Панаирското...

Цитат: Чл. 48 от Закона за движение по пътищата, който се прилага за нерегулирани кръстовища с кръгово движение, а именно: "На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна..."
С това не се ли изчерпва дискусията за предимство и знаците


Вчера бях там.. кръстовището е регулирано ! Има знаци ,няма маркировка указваща моя лента,твоя лента.. Нама дясно стоящ..

На точката на влизане чакат, знаци има отвсякъде. В самия кръг има знак за предимство.
Твоят човек е в грешка.. на всичкото отгоре няма менкане на ленти.. за всеки има място .
Незнам Зелените какво тълкование са давали и върху каква схема.. Ама май нее било точно за това кръгово.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот black` » Сря 19 май 2010 17:07


Колега дори и да е регулирано тоя в дясното платно винаги е с предимство в тази ситуация. Още повече, че другия го удря почти в ляво отзад странично. Прочети целия правилник по-добре. На схемата се вижда само, че тези в кръговото са с предимство. Знаците са нарисувани. :wink:
Нищо чудно, че стават толко катастрофи. Като гледам половината и повечето не знаят елементарния правилник. :lol: mhihi


Symptom
Мнения: 682
Регистриран на: Сря 15 фев 2006 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот Symptom » Сря 19 май 2010 18:09


Колега,не случайино има толкова различни тълкования примера е частен случай.Аз не твърдя,че жипа е невинен.Твърдя,че трябва да има актове и за двамата.

Изяснихме доста неща но не изяснихме неадекватното и не почиващо на никаква база поведение на жертвата.

Ако той беше погледнал натам накъдето ще завива щеше да предотврати птп-то.

Казус си е отвсякъде и поради друга причина. В самото Панаирско к-ще няма ленти указващи ,ограничаващи кой на къде.Може да се тълкува двуяко.. Може да се тълкува ,че 1 се престроява на непрекъсната лента, което е своего рода напускане на лентата преди кръстовището което е забранено.Тогава щеше да е ясно. Закона тълкува 2 случая но те касаиат регулирани и не регулирано.Вътре какво става при дадения тип не пише. Както не пише и има ли лента за напускане или не. От морална гледна точка продалжавам да твърдя,че 1 прави глупост.
Ако е искал да завие наляво и не го е решил в последната секунда поради някакво обстоятелство, си е виновен отвсякъде.Ако е бил несигурен .. да е погледнал,мигач има ли няма ли незнаем..
Колкото до правилника, нагледал съм се на безумия понеже пътувам често, за скромните ми 12 години шофиране и над 160 000 км, без ПТП и липса на каквито и да било актове и фишове за последните 3 години.. правилника го знам в достатъчна степен. 8)


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот black` » Чет 20 май 2010 9:25


Може и така да е. Но като се загледаш внимателно в жълтата схема на КАТ излиза, че в цялата ситуация въобще е нямало кръгово движение според тях. А е било нещо като магистрала с 3 ленти и са изкарали, че 1 е виновен понеже не пропуска 2. Та имало ли е въобще кръгово там или не, може само в съда да се докаже. :lol: mhihi
А и пак твърдя, че дори и в двата случая-регулирано или не тоя от средна лента не може да напуска веднага както си иска надясно. И да преминава без да пропусне дясно стоящия. Нито пък тоя от дясно е длъжен да се съобразява с него. Ако има маркировки те едва ли ще почват десния завой от лявата лента. Същото важи и за тоя от дясно, че не може да навлиза в ляво ако има кола. Ясно се вижда, че ако е кръгово 2 отнема предимство на 1. И без маркировки пак е същото колега. Интересно ми е през колко такива кръгови в България си преминавал-маркирани или не, където лявостоящия е с предимство при излизане в дясно. Аз поне само в Кипър май съм карал така. А може би и в Англия да е така. :P


Symptom
Мнения: 682
Регистриран на: Сря 15 фев 2006 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот Symptom » Чет 20 май 2010 15:14


Първата драсканица.. дето са рисували.. там нищо не е ясно ,втората картинка дава някаква представа.
Реално на Пловдивското кръгово, ако идваш от панаира такова ПТП трудно ще стане понеже лява лента отива напред или надясно,точно на 3-часа на кръга има място за поне 2 коли.. Средната лента също ходи направо, дяснара отива в дясно и изчезва.Но ако десния почне да обикаля кръга по периферията ще стане мазало.Затова постъпката е тъпа.. правилника е друго.Лошото ,че като стане белята се гледат и запетайките в закона..

В Пазарджик е същата работа, при Билла . Даже там са 2 кръгови .

На 2 рото, този който продължава напред тоест влиза от 6 часа и излиза на 12, седи отвътре към кръга. Там по може да стане подобно ако десния към момента на влизане даде газ и 2 -мата патуват заедно и пак ще влязат заедно. Има място.

Както забелязваш казуса е ненормален случай понеже ако дори 2 МПС-а влизат заедно,заедно излизат,..стига левия да не затвори десния към бордюра,или десния да се изнесе наляво и да затвори пътя на левия.. което са си мизериии погледнато реално.
Закона не разглежда случай в самото кръстовище,раделя ги на тип нерегулирани и регулирано.. но когато има вътре колизия.. не е дадено и се тълкува двуяко.
8)


Потребителски аватар
heimdal
Мнения: 1857
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 10:43
Автомобил: VW Polo
Двигател: 1997
Местоположение: София

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот heimdal » Чет 20 май 2010 22:33


:)
Може и по два на двамата. И по пет.
Няма нужда да цитираш тази част. След като и двамата трябва да им се напише - за какво ще е ?
Без ако и защото. Далеч съм от мисълта за субективен подход. Снимки има, сам си минавал оттам.
Знаците си ги видял. До 48 въобще не може да се стигне. След 25 джипа има една торба нарушения.
НЯМА ЗНАЧЕНИЕ тъй като двамата са вътре в две съседни ленти се разглеждат по 25.

Т.е. ДВА автомобила, успоредно един спрямо друг, на платно с две и повече ленти. Този отляво не е дал предимство на този отдясно за да се престрои. След което прави маневра с навлизане в лентата на този отдясно, отново отнемайки предимство. ПТП. Колко по-просто да се обясни ? НЯМА АКО И ЗАЩОТО!
Не се отнасяйте в стил "какво би било ако имаше екскурзии до Луната"


Колко пъти да ти го напишат. В този случай от самото начало правилно го тълкувам.
Както и господата от Пътна Полиция - СДВР.
Грешна ти е гледната точка.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот theultimate » Пет 21 май 2010 12:06


Явно става дума за колелото на панаира в Пловдив. На гугъл земя се вижда че е много странно кръстовище, но не се вижда маркировката. Би било добре някой, който познава кръстовището да нарисува една схема с маркировката. Дотогава си говорим празни приказки - едните казват било кръгово, не може да излизаш от лява лента, другите казват било кръстовище, не може от дясна лента наляво...


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот ACCELERATOR » Пет 21 май 2010 19:07


Не знам каква гавра е това и с кой, но в конкретният случай автомобил 1 за мен е 100% виновен. И няма такова правило, че ако се престрояваш наляво, някой е длъжен да ти дава предимство. Това си е чисто засичане.


Потребителски аватар
pepo
Мнения: 219
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот pepo » Пет 21 май 2010 19:46


ACCELERATOR написа:Не знам каква гавра е това и с кой, но в конкретният случай автомобил 1 за мен е 100% виновен. И няма такова правило, че ако се престрояваш наляво, някой е длъжен да ти дава предимство. Това си е чисто засичане.

колега и аз съм на твоето мнение ако погледнеш по назад си исписах клавиатурата да обесня иначе при престрояване ако и двата автомобила се престрояват (единия от лява лента в дясна а другия от дясна лента в лява ) тогава дясно стояшият е с предимство


Потребителски аватар
anger
Мнения: 788
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот anger » Пет 21 май 2010 20:06


heimdal написа:Този отляво не е дал предимство на този отдясно за да се престрои. След което прави маневра с навлизане в лентата на този отдясно, отново отнемайки предимство.

Това са някакви писания в стил свободно съчинение. На конкретното колело автомобил 2 не напуска лентата, в която се движи, а това действие се предприема от автомобил 1. Джипа се движи направо, не прави никакви завои, пресичния на път и т. н. В случая твоят приятел е извъртял казуса по такъв начин, че от СДВР да го изкарат невинен. При положение, че джипа не напуска лентата си, приятелят ти е бил длъжен най - малкото да го изчака и тогава да предприеме маневра. Влизането в т. нар. кръгово движение от средна лента предполага и излизане пак в средна лента, т. е джипа се движи в средна лента, навлиза в кръговото и пак е в средна лента, при излизане отново се намира в средна лента. Едва ли не, карайки направо, трябва да пусне мигач за десен завой, за да продължи пак направо! :screwy
Кръстовището е така организирано, че на влизане в него има 3 ленти, вътре в него са пак 3, на излизане познай колко са - 3! Схемата, нарисувана от приятеля ти няма нищо общо с реалнарта ситуация на това кръстовище, просто това не е разположението му. Колелото на Панаира няма нищо общо и с колелото на 4 - ти км в София, с колелото на Шел в Плевен, с кръговото на влизане в Добрич и други подобни места.
Награди, връщане на книжки, ала - бала - информацията, подадена от приятеля ти на СДВР е подвеждаща и невярна, как тогава те да подходят обективно към случая??? :screwy
Не защитавам водача на джипа, поведението, държанието и действията му показват що за стока е.


Потребителски аватар
pepo
Мнения: 219
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот pepo » Пет 21 май 2010 20:16


anger написа:
heimdal написа:Този отляво не е дал предимство на този отдясно за да се престрои. След което прави маневра с навлизане в лентата на този отдясно, отново отнемайки предимство.

Това са някакви писания в стил свободно съчинение. На конкретното колело автомобил 2 не напуска лентата, в която се движи, а това действие се предприема от автомобил 1. Джипа се движи направо, не прави никакви завои, пресичния на път и т. н. В случая твоят приятел е извъртял казуса по такъв начин, че от СДВР да го изкарат невинен. При положение, че джипа не напуска лентата си, приятелят ти е бил длъжен най - малкото да го изчака и тогава да предприеме маневра. Влизането в т. нар. кръгово движение от средна лента предполага и излизане пак в средна лента, т. е джипа се движи в средна лента, навлиза в кръговото и пак е в средна лента, при излизане отново се намира в средна лента. Едва ли не, карайки направо, трябва да пусне мигач за десен завой, за да продължи пак направо! :screwy
Кръстовището е така организирано, че на влизане в него има 3 ленти, вътре в него са пак 3, на излизане познай колко са - 3! Схемата, нарисувана от приятеля ти няма нищо общо с реалнарта ситуация на това кръстовище, просто това не е разположението му. Колелото на Панаира няма нищо общо и с колелото на 4 - ти км в София, с колелото на Шел в Плевен, с кръговото на влизане в Добрич и други подобни места.
Награди, връщане на книжки, ала - бала - информацията, подадена от приятеля ти на СДВР е подвеждаща и невярна, как тогава те да подходят обективно към случая??? :screwy
Не защитавам водача на джипа, поведението, държанието и действията му показват що за стока е.

наи накрая някои да се искаже точно и ясно мен никои н еме послуша дано колегат апоне някои го чуе


Symptom
Мнения: 682
Регистриран на: Сря 15 фев 2006 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Поредната гавра на КАТ - посред бял ден

Мнениеот Symptom » Съб 22 май 2010 18:08


Колега heimdal .. вътре в кръговото няма хоризонтална маркировка..сиреч коя е моята коя е твоята лента :) Маркировката свършва на подстапите към кръга.

Ко праим ся, кой коя лента пресече,напусна, и тъй нататък. :Mr Green Fun



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта