След 1 юни ще си пушим навсякъде, а след 01.06.12само навън

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот rokera671 » Съб 22 май 2010 17:57


В нашата фирма и да пушиш нямаш право да спираш да бачкаш!!Така се пуши :D




Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот groznika » Съб 22 май 2010 19:22


rokera671 написа:В нашата фирма и да пушиш нямаш право да спираш да бачкаш!!Така се пуши :D


Е да ама при мен няма как да стане. За да пушиш се налага да напуснеш работното си място и от там идва проблема :)


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот KirilGeorgiev » Съб 22 май 2010 19:27


То реално погледнато може да изпушиш 10 цигари и да свършиш повече работа от някой който дори не е ходил да пикае цял ден.Няма лошо да има ред ама това ми се вижда прекалено.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот AmW » Съб 22 май 2010 20:27


Не е това начина...
Би трябвало да си има регламентирани почивки и всеки да си прави каквото си иска през тях.
През останалото време работа.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот groznika » Нед 23 май 2010 0:38


AmW написа:Не е това начина...
Би трябвало да си има регламентирани почивки и всеки да си прави каквото си иска през тях.
През останалото време работа.


Аз пък мисля, че точно това е един от начините. Почивки има и всеки може да си почива както намери за добре. Пушачите обаче намират куп начини да изкръшкат за още една цигарка, да удължат почивката с още половин цигарка, да изпафкат още една цигарка преди да се качат сутрин в офиса, да дръпнат още един тутун с кафето и тн. и тн. и тн.
Пушил съм достатъчно дълго за да са ми познати всички фас паузи и пинизи за скатавка. Сега когато не пуша разбирам колко гадно е това погледнато от страни и колко дразнещо е за един непушач когато скатаваш пред очите му за да си начешаш болния мозък с доза никотин.
И така понеже шефът е либерален и не е садист за да забранява на служителите си да пушат изобщо извън регламентираните почивки... позволил е пафкането за сметка на % от месечното възнаграждение :)

До колкото на мен ми е известно по цивилизования запад не е рядкост тази практика ;)

Лошото е, че на повечето пушачи неще да им влезне в акъла, че пушенето е въпрос на личен избор и поемайки по този път е редно да поемат всички негативи съпътстващи го. Никой не е длъжен да се съобразява с порока ви. Дори напротив - редно е пушачите да се съобразяват с останалите.

Сега отмениха забраната за пушене на обществени места, но и на нея ще и дойде времето. Правим се на инати и големи бабаити и неизбежната промяна ще стане но по трудния начин :)


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот AmW » Нед 23 май 2010 1:23


И аз съм пушач от доста време.
Пушил съм докато работя тук в БГ. За тук може и да са правилни тези мерки всъщност... щото при нас си трябва твърда ръка mhihi
В УК си имаме почивки в който пушим/ядем/пием кафе и т.н.
Удължаваш почивката получаваш крив поглед от формана, на 2рото удължаване има разговор и на 3тото си чао.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот rokera671 » Нед 23 май 2010 19:33


Така трябва да бъде,ама тук едва ли някога ще стане.


Потребителски аватар
Rijo
Мнения: 842
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:57
Автомобил: BMW e39
Двигател: M54B22

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот Rijo » Пон 24 май 2010 20:01


lion_heart002 написа:Е тва беше най-голямата глупост!Ако си бил извън бг малко(европа,америка)-ще ме разбереш-ама явно не си...Заслужаваме много повече повече да ни санкционират,само дето се опитват от неандерталеца човек да направят...ама няма да стане...


Мхм ... в Сао Пауло чичко полицай ти прави забележка и ако пушиш под навес/козирка на сграда. Като ти се пуши - отиваш на открито и се печеш, а там слънцето си е силничко.
Шарл Дегол (Париж) - в цялото летище не се пуши. Бяха ми се събрали към 20 часа без фас, та излязох навън. После, за да влезеш пак, минаваш през имиграционните. Не отнема повече от ... 2 - 3 часа, ако искаш.

Примери имам още много в кошницата. Пушач съм, но не ми е проблем да отида на заведение и да изляза за 1 цигара навън, даже е по - приятно.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 24 май 2010 20:06


Колега Rijo, тези неща няма как да станат в нашата държавица, просто вижането към нещата на поколенията е съвсем друго! Малките деца пропушфат на 12 години и няма кой да им кафе фафла, няма полиция, майките и бащите им са наработа и няма кой да им обърне внимание! Аз лично не пуша но според мен такива животни като нас трудно може да излезе наглава някой с нас! Така че само можем да си дискотираме по чуждите съвременни страни как е! На нас така си ни харесфа да си хфърляме фасовете по земята и да си чоплим семки на центъра ! mhihi От това по убаво нема! Анархия му е майката!


Потребителски аватар
MiTe
Мнения: 116
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 13:50
Автомобил: VW Golf
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: samokov

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот MiTe » Пон 24 май 2010 21:43


Аз пък скоро дочух че непълнолетни нямало да се допускат до кафета и заведения където се пуши :screwy че то по мой наблюдения 60-70% в кафетата са непълнолетни


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот theultimate » Пон 24 май 2010 22:19


То одавна не може да пускат непълнолетни в заведения, където се продава алкохол....а в 90% от кафетата се продава такъв...


Потребителски аватар
MiTe
Мнения: 116
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 13:50
Автомобил: VW Golf
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: samokov

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот MiTe » Вто 25 май 2010 10:20


Точно това се мислех и аз че и този закон няма да го е както и мното други :screwy


Потребителски аватар
Rad3v
Мнения: 520
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:41
Автомобил: Vw Golf 4 TDI
Двигател: ARL 2000g
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот Rad3v » Вто 25 май 2010 17:19


theultimate написа:То одавна не може да пускат непълнолетни в заведения, където се продава алкохол....а в 90% от кафетата се продава такъв...

Те имат право да ги пускат, но нямат право да им наливат Алкохол ;]


Потребителски аватар
turbalan1
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 29 сеп 2009 7:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот turbalan1 » Сря 26 май 2010 22:28




Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: И след 1 юни ще си пушим навсякъде

Мнениеот maxpayne » Нед 30 май 2010 14:41


Не знам дали някой спомена за пушачите, като "колегата" с ~15 годишната бяла джета в Дружба вчера, които от прозореца на колата си хвърлят фасовете директно на земята, нищо че си имат пепелник или че има кошче на 10 метра. Ама стикера на задния джам си го залепил :beat_butt2



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта