Какво толкова ви харесва в София ??

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот dermeister » Вто 08 фев 2011 0:56


Факт. Принудени са и всеки страда от това положение. И ние и те. Само става малко тъпо като започнат да се оплакват как София била кочина и колко е хубаво в Пичковци. Там е центърът на просветата! Ами като куцо и сакато сере и цапа наоколо, без да му пука, понеже "Ебал съм ги софианци, на село е най-добре", какво друго да очакваме?




Потребителски аватар
Nenchef
Мнения: 268
Регистриран на: Сря 28 юли 2010 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Някъде там

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот Nenchef » Вто 08 фев 2011 0:58


Хора темата е много неподходяща за форум дето уж всички сме тука за да си помагаме и разбираме... :roll::012: !!!

Просто това е една отживелица Провинциалисти и Софиянци :screwy

В самата София кореняк софиянците са много малък процент може да се поинтересувате колко хора са с лична карта издадена в София и колко от тях са с месторождение в София ...

Това че един например Иванчо е роден в София не го прави никак софиянец на майка му майката била от Сливен , на баща му бащата от Пловдив родителите му и те така НО тоя същия ми вика "ОДИ СИ НА СЕЛО БЕ К'Во сте МИ ЗАИДВАЛИ ТУКА У СОФЕТО" после тоз така наречен гражданин ми вика аз съм Софиянец scare

Та така ти можеш да избягаш от селото ,НО то никога нема избега от ТЕБ !!!

Така ,че не знам има ли изобщо да се създава такова безсмислено напрежение и да се товарим тука където трябва да разтоварваме !!!

Поздрави от провинция Бургас с щаб квартира София :да:


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот mupk0 » Вто 08 фев 2011 1:00


Гледам тука си изкарвате гледните точки,но аз от доста време съм си направил една "обща" оценка на живота извън и в София.Предполагаме,че живееш в град Х с заплата 400лв.Разходите ти за "нормален" живот в град Х са 350лв,за 1 месец без да правиш компромис от всичко и спестяваш 50лв.


отиваш в София.Работиш за 1000лв.Даваш 250-300лв квартира,даваш 200лв транспортни разходи, и след това даваш 350 за да си живееш по старият начин на живот:

Сметката е :

300 квартира
200 транспорт
350 живот
-------------------
850 лв и спестяваш 150лв,ако не си решил да се поглезиш с нещо...еми за 100лв не си заслужава да зарязваш приятели и родното място.Поне така го виждам аз.Пак казвам,че всичко е много условно


Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот jrc2 » Вто 08 фев 2011 1:15


Те сега ако не се изпопребият ткк хората от двата фронта нема кога...хахахахах,утре да не стане някой с стикер на форума с сф регистрация, да го псува някой колега с пловдивска регистрация.../Пловдив е пример/ само заради тази тема тук...темата като цяло е обрачена на смърт по рождение....може да се изпише тонове НО...файда няма да има...Само искам да споделя,че хора дето си нямат представа от начина на живот тук...но се барат много разбирачи щото видиш ли да идвали тук като са били в казармата например...или щото шефа ги е пратил до гарата да прибере некой..или са ги пратили на екскурзия в чужбина за абитуриентският им бал и трябвало да минат през София...и с тва се приключва тяхното запознаство...по добре да не коментират...аз не казвам дали е по добре в София или Варна...или не казвам че е по добре в Варна щото СОфия си няма море...принципно за умните и креативни хора,НО не от младото поколение...развитие има във всички по големи градове...големите 5 да ги наречем по население...всички други лигльовци и да тръгнеш да им обясняваш си е загъбена кауза...и така...Успех!!!


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот znainainai » Вто 08 фев 2011 1:15


Както са казали някои колеги наистина има голямо разделение на Столица/Провинция :banghead:
Другото което също се вижда ама никой не го споменава разделението (умишленно) на северна и южна България. 99% от инвестициите се правят във южна България докато във сервена НИЩО. Долу се строят магистрали на поразия а горе единственната се строи от преди да се пръкна и се надявам до пенсия да е готова :evil:
Също умишленно се държи по висок стандарт във София докато има градове във България които замират справка северозападната част на наща мила родина. Не напразно и викат северозападнала българия щото никой не си и помръдва пръста за нея все едно не е част от държавата. Като цяло тенденцията е да се инвестира във южна България все едно ще я отделят от северна :evil: :evil: :evil:
По принцип не ме бърка кой от къде е но като ми каже някой "столичанин" че живея в "провинцията" издивявам. И като го попиташ къде живее се оказва че му трява една туба бензин и винетка че да стигне до центъра на София mhihi mhihi mhihi
Ей такива са ми смешни и ме дразнят :banghead:

Какво може да ми хареса във София:
Трафикът -НЕ
Липсата на парко места -ТВЪРДО НЕ
Мръсотията -Съвсем не ми се нрави ( всички знаем че няма де да си хвърлят боклуците)
"Чистият" въздух -ХАХА
Приличните заплати -Ето една причина заради която повечето хора отиват във София (макар и да са доста измамно изкушение защото не е много голяма разликата след като си подсигуриш съществуването)
По добра реализация -Със повече упорство и сиво вещество и във "провинцията" можеш да постигнеш нещо

Така че АЙДЕ НЕМА НУЖДА :не: Докато има някакъв вариант да се реализирам тук ще си седя във родното място. След като ми се изчерпят опциите ще потегля към "великата" столица да дишам "чистият" въздух,да благославям инфраструктурата и да се чудя къде да си изхвърля боклука :не:


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот maxpayne » Вто 08 фев 2011 1:49


znainainai написа:и да се чудя къде да си изхвърля боклука :не:

В кофите си хвърляме боклука в столицата. За съжаление някои индивиди идващи от по-малки населени места използват за тази цел борчетата и алеите. Та така, да си знаеш - в кофите се хвърля боклука mhihi


vasko01
Мнения: 169
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот vasko01 » Вто 08 фев 2011 1:52


vaskoto1 написа:не ми харесва днешната софия.
харесвам софия от детството ми...
проблема е че софия беше насила превърната в държава в държавата...
помислете:
Х е от град Намайнатаси.
там му е семейството, там е израснал, там са всичките му приятели, средата му... всичко, целия му живот е там.
но няма реализация...
защото в Намайнатаси нищо не е на ниво... няма работа, няма пари, нисък стандарт...
Х е принуден да зареже целия си живот и да мести в софия, защото там може би ще има повече възможности...
намира си квартира, търси среда, хора... започва цял един живот от нулата...
принуден е!

проблемите на тая държава ще се решат тогава, когато няма да има разлика в стандарта на живот и в опциите между софия и Намайнатаси...
ако идеш в хамбург дали ще има нещо по различно от кьолн? или от берлин? лайпциг? франкфурт...?
това имам предвид...
в софия е лудница не защото на всички дошли от страната им е приятно-те са принудени...
така го виждам аз. :012:



Напълно си прав адаш , принудени са, ама колко от тях плащат данъци в София и колко в Намайнатаси .Щом някой е дошъл тук и иска да яде хляба и да ползва възможностите на тоя град ,трябва да плаща както аз , ти и всички ИСТИНСКИ софиянци.Едно време имаше жителство и София за това беше по чиста а сега какво , довтасва Х със цялото си домочадие опъва палатката отваря консервите и става софиянец а аз съм длъжен да плащам данъци за му е изринато изчистено и асвалтирано :evil: :evil: :evil: Имам колега който живее в Дружба от 15г. под наем :screwy обаче и той и жена му са с адресна регистрация в Петрич и един лев данък не са платили на София но сутрин и двамата си палят колите и правят задръстване на Цариградско.


Потребителски аватар
Nenchef
Мнения: 268
Регистриран на: Сря 28 юли 2010 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Някъде там

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот Nenchef » Вто 08 фев 2011 1:56


Ако темата продължава в този дух може от утре да не ни се иска да виждаме колеги с различни регистрации от собствената...

Хора има доста места дето може да изразходите негативизма си към планетата и другите живи и не живи неща(същества) !!!

Нужно ли е точно тук ?!


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот Bobi_S13 » Вто 08 фев 2011 2:44


за първи път от както съм се регистрирал тук, а вече близо 3год.! Тази тема се дискотира по толкова културен начин, нека я запазим в досегашния и вид. Точно и поради тази причина не е заключена все още. Призовавам ви всички запазете благия тон, и без лични нападки. :обичам ви

Така е положението тука, но дори и за заплатите може доста да се поспори! Но ето двете ми колежки едната е от Ямбол другата от Тутракан. И двете тези пари ги устройват за които работят, но мен не ме устройват. Просто ми е по-скъпо, но като повдигна въпроса и получвам отговора "молбата и през вратата". Просто като дойде някой от друг град, свикнал с друга инфраструктура, и по-ефтин начин на живот, подбива цената на труда при нас. Съответно всеки работодадел избира човека от друг град, който е по-евтин. В случея, за нас става по-тежко положението и видиш ли ние ставаме малцинство в собствения си роден град. Това е най-големия проблем на София. Това лято имах оферта да почна работа в Бургас, за повече пари. Не заминах, защото като пресметнах наеми, път, без приятели, разликата се оказа прекалено малко. Останах си, и не бих заменил София, за който и да е друг град.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот znainainai » Вто 08 фев 2011 3:32


maxpayne написа:
znainainai написа:и да се чудя къде да си изхвърля боклука :не:

В кофите си хвърляме боклука в столицата. За съжаление някои индивиди идващи от по-малки населени места използват за тази цел борчетата и алеите. Та така, да си знаеш - в кофите се хвърля боклука mhihi


Хаха мнооого смешно а къде ви изпразват контейнерите че ме заинтригува?
Явно си мислиш че ние у прованса не знаем какво е това организирано сметоизвозване и понеже сме от село ядем доматите със колците :evil:

Имам смътен спомен че паметникът на Васил Левски е построен на мястото където са го обесили или греша?
Следва цитат от едно велико произведение

"Там близо край град София
стърчи, аз видях, черно бесило"

А сега е кажи речи във центъра на София и от БАНКЯ се виждат крайните квартали на София mhihi mhihi mhihi
Много софиянец много нещо и все "кореняци" затова по празниците столичани си отиват по родните места и столицата опустява mhihi mhihi
И като се върнат във понеделник пак са "кореняци" ама със пълен багажник провизии от село :oops: Същото село което през седмицата плюят събота и неделя ги храни :evil:

Айде сега да продължим със какво ми харесва в София:
Липсата на детски градини
Липсата на детски площадки
Липсата на училища
Нали тези деца трява да се развиват някак. За да си запишеш детето на детска градина трябва да дадеш един куфар пари или да застреляш тоя пред тебе :screwy
А къде са ви детските полщадки място където децата да щуреят на воля и безопасно за здравето си? Ами колеги мерси но пред алтернативата да дишам мръсен въздух,да се чудя къде да паркирам,всяка сутрин и всяка вечер да се бутам във трафика,да се моля на всички богове да има къде да изпразнят контейнера за боклук че да мога пак да го напълня,детето ми да няма къде да играе и да стоя на пост няколко дена пред яслата че евентуално да успея да го запиша.Каква идилия само мечтата на всеки mhihi

Това не ми харесва във София единственното което привлича хората там са по-високите доходи просто защото няма такива възможности по родните им места. Ако имат същия доход във родното си място никой няма и да си помисли да дойде във София :012:

Не искам да засегна никой със това което съм написал и ако има засегнати се извинявам ама помислете си защо се засягате и къде греша :roll:


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот Matematiks » Вто 08 фев 2011 4:29


Хм,такъв си ни е града-истина е :( има ужасно много неуредици и само се имитира дейност :| но си е наш засега(и на други вече :wink: ).....и на мен пра дядо ми е от Карлово :oops: но все пак синът му е имал магазин на ЦУМ и си е купил къща на 5 мин от НДК :mrgreen:

ТОВА НАИСТИНА Е ПЪРВАТА КУЛТУРНА ТЕМА ПО ВЪПРОСА И АПЕЛИРАМ КАТО БОБКАТА ДА ОСТАНЕ ТАКАВА :beer благодаря

Това,че няма къде да си изхвърляме булкука не е наша вина....ще се сетите на кой беше и е сега :beat_butt2

Хм преди години определено бе по добре,съгласен с Ваското,но е неизбежно да има емифранти :D хората търсят по добра реализация и заплащане
Това с по-малкото заплащане и подбиване цената на труда е 100% вярно-това ужасне ме нерви и мен :?


vasko01
Мнения: 169
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот vasko01 » Вто 08 фев 2011 6:07


znainainai написа:
maxpayne написа:
znainainai написа:и да се чудя къде да си изхвърля боклука :не:

В кофите си хвърляме боклука в столицата. За съжаление някои индивиди идващи от по-малки населени места използват за тази цел борчетата и алеите. Та така, да си знаеш - в кофите се хвърля боклука mhihi


Хаха мнооого смешно а къде ви изпразват контейнерите че ме заинтригува?
Явно си мислиш че ние у прованса не знаем какво е това организирано сметоизвозване и понеже сме от село ядем доматите със колците :evil:

Имам смътен спомен че паметникът на Васил Левски е построен на мястото където са го обесили или греша?
Следва цитат от едно велико произведение

"Там близо край град София
стърчи, аз видях, черно бесило"

А сега е кажи речи във центъра на София и от БАНКЯ се виждат крайните квартали на София mhihi mhihi mhihi
Много софиянец много нещо и все "кореняци" затова по празниците столичани си отиват по родните места и столицата опустява mhihi mhihi
И като се върнат във понеделник пак са "кореняци" ама със пълен багажник провизии от село :oops: Същото село което през седмицата плюят събота и неделя ги храни :evil:

Айде сега да продължим със какво ми харесва в София:
Липсата на детски градини
Липсата на детски площадки
Липсата на училища
Нали тези деца трява да се развиват някак. За да си запишеш детето на детска градина трябва да дадеш един куфар пари или да застреляш тоя пред тебе :screwy
А къде са ви детските полщадки място където децата да щуреят на воля и безопасно за здравето си? Ами колеги мерси но пред алтернативата да дишам мръсен въздух,да се чудя къде да паркирам,всяка сутрин и всяка вечер да се бутам във трафика,да се моля на всички богове да има къде да изпразнят контейнера за боклук че да мога пак да го напълня,детето ми да няма къде да играе и да стоя на пост няколко дена пред яслата че евентуално да успея да го запиша.Каква идилия само мечтата на всеки mhihi

Това не ми харесва във София единственното което привлича хората там са по-високите доходи просто защото няма такива възможности по родните им места. Ако имат същия доход във родното си място никой няма и да си помисли да дойде във София :012:

Не искам да засегна никой със това което съм написал и ако има засегнати се извинявам ама помислете си защо се засягате и къде греша :roll:


Еми как ще има място в детските градини като цяла България се надовлече сасе чаветата си тука?????????
Еми как ще има площадки като трябва да се строят блокове за разни пришълци от майна си?????????
Еми как ще има училища като ония от майна си не плащат данъци?????????
Това за Левски ще го отмина щото и Русе преди 150 години не е изглеждало като днес както и никой друг град!!!!!!!
Контейнерите ни ги изпразват другаде щото сметището в Суходол не можа да поеме боклуците на цяла България!!!!!!
Това за тези дето си ходели по празниците пък се изкарвали кореняци......еми комплексари!!!!!!

Аз харесвам София роден съм тук бабите и дядовците ми също и хич не ми пука некой от нейде си какво мисли.

На теб колега София не ти харесва ама да не мислиш че софиянци са примрели за Русе, да идат да живеят в Русе ,та като си отворят прозоpеца да се чудят дали няма да ги отнесат комарите или като завали да ги е страх дане ги залее Дунава или да треперят някой Румънски завод да не ги обгази и тнт......

И ти не се засягай колега,ама не ние софиянци пускаме такива теми!!!!!

И в тая тема добрия тон няма да се запази, защото някой хора с адресни регистрации извън София като видят такава тема и се чувстват длъжни да почнат да плюят ,такаче по добре :lock:

От мене толкова ,аз отивам да се боря със задръстванията причинени от "кореняк софиянците".


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот parno » Вто 08 фев 2011 6:28


xalerrelax написа:Все пак живея в "най - добрият град за живеене" :banghead: :mrgreen: scare

ти пък ако броиш Бургас за такъв :Mr Green Fun


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот drmilendd » Вто 08 фев 2011 7:11


Ще се включа в тази тема, че и тя почва от мойте 10/20 лв;)
Защо не погледнете малко по глобално. Да не забравяме че процесите на урбанизация и обезлюдяване на селските райони е световен процес, който се засилва през последните 20 години в развитите държави, към които се числим и ние. Светът отива в тази посока и тук деленето на по стари софиянци, бургазлии и т.н. е безмислено. Ние живеем тук и сега, без значение откъде сме, и нашата среда отразява нашата същност. А не произход.
П. С. софия в началото на 20 век, е наброявала 20 000 човека шопи. Всички останали са/сме пришълци в една или друга степен


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Какво толкова ви харесва в София ??

Мнениеот forski » Вто 08 фев 2011 8:21


П. С. софия в началото на 20 век, е наброявала 20 000 човека шопи. Всички останали са/сме пришълци в една или друга степен[/quote]


:да:
Хора не си забравяйте корените,на повечето софианци майките и бащите им са тичали подир кравите на село и ако не са били майките им и бащите им да ги пратят да се поизучат сега и вие щяхте да гоните добитъка по-поляните (метафорично казано)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта