Балкан 50cc - Проект!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции

Какъв стил ще е по - добре да избера?

Анкетата завърши на Сря 13 апр 2011 17:58

Rat style
15
16%
Original type
79
84%
 
Общо гласове: 94
Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот Pacho B » Съб 09 апр 2011 18:52


Благодаря на всички отзовали се колеги!Балкана ще придобие оригинален вид в най-скоро време,след като се оправим с проблемите по двигателя :banghead:
Предишният собственик дали е знаел как се кара/поддържа мотор не съм много сигурен :D
Имам и няколко въпросчета,но ще пиша след малко.
Снимки днес не можах да направя,поради простата причина,че нямах фотоапарат при себе си :D




Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот IvailoOo » Нед 10 апр 2011 2:57


Бравооо!!! В правилна посока се насочи! Балканът ще си остане една класика,която трябва да се почете подобаващо...Наистина няма смисъл да го съсипваш :да: :bowdown


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот Pacho B » Нед 10 апр 2011 20:32


Днеска токовете бяха оправени и следователно всичките проблеми с даването на искра бяха отстранени.Остава само да почистя резервоара,да купя ново кранче+горивен филтър и да ги монтирам,разбира се след като изчистя утайника на карбуратора и мисля,че ще запали като хората :D

Някой може ли да ми даде схема на разглобен карбуратор на Балкан?


olumfri
Мнения: 1091
Регистриран на: Пет 22 апр 2005 23:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот olumfri » Пон 11 апр 2011 0:47


Ето едно ръководство за експлоатация ако може да ти бъде полезно с нещо. :)
http://balkan1.hit.bg/balkan%20m50.pdf


Потребителски аватар
Arr0w
Мнения: 288
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин и Кюстендил
Контакти:

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот Arr0w » Пон 11 апр 2011 20:06


Това лято и аз си поиграх с един двигател, но не ми стигна време да го кача на рамката. Рамката е от Балкан 50cc, но има лека модификация- 2 ауспуха. Много тарикатски става единия от едната страна, другия от другата страна. Ако можеш не е лоша идея :lol:

ПС Продължавай в същият дух :)


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот Pacho B » Чет 21 апр 2011 14:16


Малко ъп по темата --->
1.Резервоарът беше измит
2.Купи се ново кранче за бенз-а,тъй като другото не щеше да пуща и се беше счупил един болт..
3.Горивен филтър
4.Тръба за бенз-а
5.Чукче(в маховика)
6.Нови жила за ГАЗ;Съединител ;Предна спирачка
7.Кабелите към контактния ключ бяха възстановени(бяха отрязани)

Следва преглед на карбото и евентуална смяна,защото не е в много добро състояние,а също така да се свърже и километража... :screwy mhihi


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот kris11 » Чет 21 апр 2011 19:07


Ако опреш колега до двигател имам 2 бр. Бях взел 3 за 1 проект за мотокултиватор. Но се отказах - 20 мин работа после 30 мин мъки за палене.

Последна промяна от kris11 на Вто 26 апр 2011 20:19, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот Pacho B » Чет 21 апр 2011 21:18


Да чукна на дърво mhihi
За сега не са ми нужни,дано и за напред.
Днес мотора официално запали,но нещо карбуратора не е добре,а не можах да го доогледам,защото стана тъмно :banghead:


Потребителски аватар
vladobo
Мнения: 474
Регистриран на: Съб 20 ное 2010 21:16
Автомобил: мерцедес
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот vladobo » Чет 21 апр 2011 21:37


Провери поплавъка и там отдолу има едни (по спомен от 7клас) съчма и метално цилиндърче буташо съчмата, ако не са ок пускаше гориво от преливника (дупчицата от страни) а ако е пробит полавъка работи кофти докато не се напълни с гориво а след това няма палене. Сваляш го топиш го в топла вода след един час го вадиш и го подсушаваш след което го слагаш на хартия и ако я намокри значи е пробит но поне по лесно определяш горе долу къде а след това поялника и калая и си ок. А може да минеш и само с регулиране на нивото на поплавъка като позапилиш металната дивотиика която бута съчмата или обратното да напоиш калаи (като пъпчица). Иначе съм ЗА оригиналния вид на моторетката


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот joromnt » Чет 21 апр 2011 21:45


Собственик съм на Балкан 250 и го подкарвам от време на време. Стар е, но съм го потегнал и съм го лъснал. Каня се да го реставрирам нацяло, че да обикалям по ретро събори, но ще видим...
Начинанието е хубаво, евала колега за желанието.
Нали знаете "Балкана пее, моториста реве" :да:


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот Pacho B » Чет 21 апр 2011 21:59


vladobo написа:Провери поплавъка и там отдолу има едни (по спомен от 7клас) съчма и метално цилиндърче буташо съчмата, ако не са ок пускаше гориво от преливника (дупчицата от страни) а ако е пробит полавъка работи кофти докато не се напълни с гориво а след това няма палене. Сваляш го топиш го в топла вода след един час го вадиш и го подсушаваш след което го слагаш на хартия и ако я намокри значи е пробит но поне по лесно определяш горе долу къде а след това поялника и калая и си ок. А може да минеш и само с регулиране на нивото на поплавъка като позапилиш металната дивотиика която бута съчмата или обратното да напоиш калаи (като пъпчица). Иначе съм ЗА оригиналния вид на моторетката

Не мисля , че е от него,защото още от самото начало съм забелязал ,че вътре в карбото,където се намира игличката и до нея има 1(или 2) сачми,та едната падна и не можах да я издира...и като пусна гориво от кранчето и пръска,но ще го измисля :D


joromnt написа:Собственик съм на Балкан 250 и го подкарвам от време на време. Стар е, но съм го потегнал и съм го лъснал. Каня се да го реставрирам нацяло, че да обикалям по ретро събори, но ще видим...
Начинанието е хубаво, евала колега за желанието.
Нали знаете "Балкана пее, моториста реве" :да:



Ами колега,реставрирай го,ако имаш време и най - вече желание.Аз с мойто ще се поизнервя,ако пътувам по събори с него :D


Потребителски аватар
vladobo
Мнения: 474
Регистриран на: Съб 20 ное 2010 21:16
Автомобил: мерцедес
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот vladobo » Пет 22 апр 2011 5:40


Съчмата е само една а игличката като се прецака се прави от алиминиева тел. Леко се реже малко по дълга от необходимото и се пили с пила за метал. А другия възможен проблем е жиглиора. Тои е с 3 или 4 каналчета и има една скоба която се премества за да се регулира количеството на подаваното гориво.


Потребителски аватар
sstambo
Мнения: 231
Регистриран на: Съб 26 юли 2008 16:20
Автомобил: Seat Alhambra
Двигател: BVK 2007
Местоположение: София

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот sstambo » Пет 22 апр 2011 14:50


Балканчето си е класика.
Жалко че завод 'Балкан' непусна новите спортни прототипи на Балканчето в производство бяха хубави.
Успех


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот Pacho B » Пон 25 апр 2011 21:54


Колеги - помощ!
Намислил съм си да направя енджъл ай на балкану,ама след като се сетих и се изкефих здеаво,изведнъж една тухла падна на глава ми...
Гъвкавите ленти(LED) се захранват от 12V,а аз ако ги намърдам на балкану ше хвърчат киселини от динамото бая време...
Давайте съвети...
http://www.avto.bim.bg/p25012/Diodni-Sv ... bqla-24cm/


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Балкан 50cc - Проект!

Мнениеот drago_tr » Пон 25 апр 2011 22:50


Аз търся червяка за километража които се слага на предната гума на оста на балканчето....къде ли не го търсих по магазините и не мога да го намеря....така че ако някой има такова нещо или е виждал да се продава ....да се обади да се договорим :bowdown



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта