Майстор теракота, фаянс, ВиК

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
lavidaloca
Мнения: 335
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 18:16
Автомобил: Seat Leon 1.9 tdi PD 1P
Двигател:
Местоположение: Elena/Sofia/Bulgaria

Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот lavidaloca » Пет 16 апр 2010 16:47


Здравейте, колеги! Отскоро живея в София и ми се налага да се сблъскам с основните ремонти. Много бих бил благодарен, ако ми препоръчате майстор, който да работи добре и експедетивно и разбира се на приемлива цена. Трябва да се прави кухня (теракота, фаянс, ВиК и шпакловка) и тераса (шпакловка). Също ми трябва и майстор, който може да обръща прозорци. Благодаря предварително за оказаното съдействие !




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11932
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 16 апр 2010 17:11


Универсален майстор не ти препоръчвам!
Търси си майстор ВиК, бих ти препоръчал колегата olele39
Плочкаджия и шпакловчик за обръщане на позорците не знам!


Потребителски аватар
lavidaloca
Мнения: 335
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 18:16
Автомобил: Seat Leon 1.9 tdi PD 1P
Двигател:
Местоположение: Elena/Sofia/Bulgaria

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот lavidaloca » Пет 16 апр 2010 17:39


Е не е задължително да е универсален. Просто казвам какво мисля да правя.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот groznika » Пет 16 апр 2010 17:48


Зависи колко ти е спешно колега мога да ти препоръчам изключително доверен човек занимаващ се с вътрешни ремонти, но до колкото знам в момента е поел голям обект и не знам как е с ангажиментите.
Иначе мога да си сложа главата в торбата за човека.


Потребителски аватар
fury
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 29 авг 2007 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот fury » Пет 16 апр 2010 18:10


За ВиК истории горещо Ви препоръчвам този човек 0898 842459, казва се Жоро. Работи мнго професионално и не взима скъпо (най-вече). На мене ми го препоръчаха, препоръчвам го и на Вас, който тепърва ще правят ремонти. :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот vasstop » Съб 17 апр 2010 7:51


За кой град ти трябва? Ако е за София или околностите - за ВиК ти казаха - olele39
За шпакловка и обръщане - мога да ти дам координатите на човек, от когото аз съм доволен.


Потребителски аватар
hidalgo
Мнения: 937
Регистриран на: Вто 13 май 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот hidalgo » Пет 10 юни 2011 8:37


Да повдигна малко темата - дали имате координатите на колегата olele39?
Телефон примерно?
Благодаря предварително. :обичам ви


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот vaskoto1 » Пет 10 юни 2011 8:41


пиши му лично. ще ти отговори.
митака е много профеционален и отговорен воден дух.
адски силно препоръчвам консултация поне с него!
:bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
hidalgo
Мнения: 937
Регистриран на: Вто 13 май 2008 9:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот hidalgo » Пет 10 юни 2011 8:46


Писах му, дано да отговори. :bowdown
Защото е леко спешно. :talk:


Потребителски аватар
los_tigros
Мнения: 1894
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот los_tigros » Пет 10 юни 2011 10:15


Ето преди 2 години колегата си е написал телефона.Ако имаш късмет може да е същият:

olele39 написа:Мисля, че мога да ти помогна. 0888508439.

Последна промяна от Varbona на Пет 10 юни 2011 12:00, променено общо 3 пъти.
Причина: същият е още


Потребителски аватар
empaher
Мнения: 398
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот empaher » Пет 10 юни 2011 14:48


К.Одаджийски написа:Универсален майстор не ти препоръчвам!
Търси си майстор ВиК, бих ти препоръчал колегата olele39
Плочкаджия и шпакловчик за обръщане на позорците не знам!


Колега донякъде си прав за универсалните майстори ,но не съвсем.Ако знаеш какво искаш и можеш да си степенуваш процесите кое след кое следва съм съгласен,ама повечето хора в момента предпочитат 1 бригада или 1 майстор да прави всичко(или поне нашите клиенти са такива)...много пъти досега се е случвало да ходиме да довършваме недовършени неща от колеги който се занимават само с 1 взено от стройтелните дейности...Не се имам за голям разбирач или майстор ,както и не казвам че съм най-добрия в това което правя ,но засега колкото и да се говори за криза работа имаме и все повече хора ни търсят....

В форума има много хора занимаващи се с довършителни работи,все някой ще е запознат с работата на колегата и ще може да го препоръча.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11932
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 10 юни 2011 18:17


Не знам, аз аматьорски се занимавам с ВиК и до сега не съм видял плочкаджия да е положил тръбите за водата както трябва. Стандарти за височини от пода не се спазват, дълбочина на резбите, масово не се слага изолация на тръбите /нема смисъл вик, а смисъл има, но той не го знае/ и още ред други работи. Викат ме да монтирам санитария само когато резбите са разкривени и отиват 2 часа време за монтаж на една батерия. За това твърдя че такъв универсален майстор няма. У дома си слагам тръбите и гипсокартона, обаче си викам човек да ми лепи плочки и да шпаклова и боядисва. Просто не може всичко да се отдава на един човек. :beer


Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот kristianatanasov » Пет 10 юни 2011 18:39


По принцип колега няма нищо сложно в лепенето на плочки и обръщането на прозорци.....сега за шпакловка,ВиК и Ел. си трябват знания и майсторлък......
Прозорци се обръщат много лесно с гипскартон и гипс.....
Лепене на плочки също не е кой знае каква философия......
До преди три години не правех разлика м/у мистрия и баданарка mhihi
Хванах един познат майстор и аз му помагах,човека ми показваше кое как се прави-нареди ми плочките на пода в банята и едната стена.....от там нататък всичко си направих сам-довърших банята,теракот,гранитогрес в кухнята и коридора,ламинат по стаите.....мебелите не ги броя защото това си ми е работата.Сега ме чака 30кв./м гранитогрес за терасата и стълбище с 20стъпала и 40м път в двора.....
Та идеята ми колега е-поинтересувай се кое как става,намери приятел или познат да ти покаже основното и така ще си спестиш доста голяма сума,която можеш да я инвестираш в мебели или нещо друго....единствения разход извън стандартните за матеряли,са някои инструменти които си купих....но аз инструмента не го имам за разход защото остава и ще върши работа!!!!!
К.Одаджийски написа:Стандарти за височини от пода не се спазват,

Ти пък какво се правиш се едно незнаеш :)
Мивка се монтира на такава височина....че ако се счупи казанчето на тоалетната да можеш да се изпикаш в мивката... mhihi


Потребителски аватар
yano
Мнения: 177
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 14:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот yano » Пет 10 юни 2011 19:01


Има и универсални майстори,нооооо са малко.Аз познавам саммо един такъв но го има.Трудо се намират такива да свършат всички дейности отлично.Консултирай се с приятели за отделните неща които ще правиш,защото майсторите си прехвърлят вината едни на други и всеки казва,че следващия ще го оправи и накрая бояджията вика,че ще свикнеш.Проблема е,че ти трябва да координираш тези неща и да не допускаш спестяване на материали.
Пазарлък с майстори не ти препоръчвам колкото кажат толкоз,или те устройва или не.Свалят ли ти от цената бъди сигурен,че някъде ще ти спестят нещо или няма да го направят(сирене килограм трябва да струва 8лв примерно,ако е 4лв значи нещо е спестено или заменено,така е със всичко).
Разучи кое след кое се прави защото ще ги извикаш за нещо,те ще го свършат взимат парите и си заминават,но ако е имало операция която трябва да предхожда тази малцина ще ти кажат,защото после пак ще ги викнеш да го дооправят а и си правят услуги един на друг така.
И познай от къде ги знам тези неща :Mr Green Fun .от кухнята нан майсторите


Потребителски аватар
empaher
Мнения: 398
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Майстор теракота, фаянс, ВиК

Мнениеот empaher » Съб 11 юни 2011 12:37


за стандартите който колега по горе казва за вик съм съгласе....виждал съм топлата вода да е сложена от дясно...по проект ни казват къде да бъдат изводите и после идва шкафа с мивката и се оказва ще има една гредичка точно където са изводите за водата....последното преди няколко седмици видях тоалетна сравнително добре направена с наклон ,ама не към сифона....,рязана плочка на 2 за да изкарат кабел за осветление и ред много други проблеми е имало ама темата не е за това кой какво е видял....колегата ми се справя с повечето неща от довършителните работи.....аз да речеме неискам и да чувам за плочки...колкото и да ми показва как става ,е не мога и не мога искам да става перфектно а то не става и затова плочките не ги пипам....Както колегата над мен е казал най добре 1 бригада да прави всичко за да не си прехвърлят вината един върху друг.....човек като сбърка е редно да отиде и да си оправи нещата...дори и на нас ни се е случвало да сбъркаме и всичко сме си оправяли за наша сметка...

Според колегата по горе плочки и обръщане е по -лесно от шпакловка и боядисване,според мене е на който каквото му се отдава....на мене шпакловката още от първия път когато хванах маламашката ми се отдаваше,после е само доусъвършенстване и все повече взискателност към това което правиш.....



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта