СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
btkmobail
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 07 дек 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот btkmobail » Пет 28 дек 2012 19:38


maxpayne написа:Вчера по някакво радио чух тяхна реклама - ако платиш до края на декември или на януари или нещо такова получаваш 30% отстъпка от дължимото mhihi


Мани ти рекламата ама чу ли диалекта на тоя тюфлек дето дърпа речта :063:




Потребителски аватар
Insect
Мнения: 1602
Регистриран на: Съб 11 ное 2006 23:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот Insect » Нед 30 дек 2012 12:56


Отдавна не бях писал мнение във форума, а и обикновено такива теми подминавам... Но изчетох толкова много помия тук, че чак ми се плаче. Ако не искате да ви тормозят... вземете та си платете задълженията! Това са си ваши задължения! Заети сте това да бъдете диви селяни и да си мислите, че ще минете "тънко", след това плюете в интернет!!


Ела и ми кажи в очите че съм селянин и че съм от Варна! МИШКА! death

Последна промяна от Pichaga на Нед 30 дек 2012 15:08, променено общо 1 път.
Причина: спазвай добрия тон!!!


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот groznika » Нед 30 дек 2012 13:07


Insect написа:Ела и ми кажи в очите че съм селянин и че съм от Варна! МИШКА! death


Както вече многократно сме коментирали... селянията се базира на поведение, манталитет и възпитание. Простия човек може да заслужи това прозвище ако ще и от Ватикана да е ;)

Относно твоя коментар колега... не мога да не полюбопитствам, какво става ако някой на улицата ти тегли една майна и те нарече селянин заради фас през джама, отнето предимство, забравен мигач или друго?
Изключително съм любопитен какви са практиките в "аристократична" Варна при такива ситуации? Биете ли се, стреляте ли се, псувате ли се? Поста ти загатва някакви страшни последици с полски гризачи... :horror:


Потребителски аватар
Insect
Мнения: 1602
Регистриран на: Съб 11 ное 2006 23:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот Insect » Нед 30 дек 2012 13:36


Колега, не мисля че това е мястото да се обяснявам, но все пак...
Прочети мненията на колегите в тази тема. Повечето от тях се чудят как да избегнат задължение, как да не си платят или как да измамят системата. Коментарите предимно провокират неспазване на законите на святата република. Изобщо, защо темата още същестува? (цитирам оператор на Глобул) "Тъна в блаженно невидение!"
Някога този форум беше национален. Потребители от цялата страна общуваха и решаваха проблеми. За съжаление от последното ми влизане тук нещата са се променили. Коментари от сорта на... Варненци, селяни, варненското лайно да ти мйека и т.н. ги нямаше преди и дори да ги е имало - никога не са били толерирани от администратори и модератори!
А за да ти отоворя на въпроса - В "аристократична" Варна - ако някой ни нарече селянин на улицата - не правим нищо по различно от това което правите вие в София!


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот vwfena » Нед 30 дек 2012 13:53


Колеги малко се измествате от темата, а тя беше и е за мутренските методи на фирмата и това, че се опитват да събират задължения погасени по давност във всяко отношение. Относно обидите и аз съм съгласен, че не трябва да ги има. Но такива мнения като предходните няколко не помагат на темата да тръгне в една по-добра посока ;) а и нямат нищо общо с темата.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот groznika » Нед 30 дек 2012 13:55


Колега,
в случая просташките практики са предимно почерк на коментираната рекетьорска фирма. Това, че е СГ-Груп е базирана във Варна е просто стечение на обстоятелствата. И софийска да беше... пак същата работа. Кадрите са им невъзпитани, безочливи, полуграмотни селяндури. Практиките им за събиране на вземания са на ръба на закона.

Ако разгледаш по-подробно темата ще вникнеш в различни случаи и конкретни казуси. Едни са прави, други не са... Фирмата обаче е една и основния сценарии не е много по-различен.

Аз също имах драми с тези хора. Докато ме заплашваха и ме обиждаха по телефона... получаваха същото и в отговор.
Преди половин година обаче ми се обади млад и възпитан господин с когото разговаря нормално и културно. Държа се повече от възпитано (не като предишните си колеги които не майка ги е раждала, а сами са поникнали направо на нивата). На финала се разбрахме като разумни хора.

В този ред на мисли... недей да приемаш лично коментарите и подхвърлянията на колегите по отношение на варненската фирма. (освен ако не работиш за тях разбира се)


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот Теодор » Нед 30 дек 2012 19:31


    vwfena написа: че се опитват да събират задължения погасени по давност във всяко отношение.

    Е затова става въпрос :idea: Опитват се да съберат със заплахи и психически тормоз несъбираеми по смисъла на закона задължения. Но понеже видяха че в съда не им издържат исканията почнаха да пускат промоции за намаление на задълженията което не ги прави по малко изнудвачи отколкото са били досега въпреки платените реклами с които се опитват да си подобрят имиджа :lol:


    Потребителски аватар
    oganisjan
    Предупреждение за вечен БАН
    Мнения: 94
    Регистриран на: Нед 18 дек 2011 8:30
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София

    Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

    Мнениеот oganisjan » Вто 08 яну 2013 1:01


    Мисля, че като си консумирал нещо, то трябва да се плати, макар да му е изтекла давността.
    Иначе сметките на нас коректните платци се увеличават.


    Потребителски аватар
    simo
    Мнения: 361
    Регистриран на: Вто 04 окт 2005 0:28
    Автомобил: VW Passat B2 1986
    Двигател: DT 1600
    Местоположение: Бургас

    Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

    Мнениеот simo » Вто 08 яну 2013 5:23


    А аз мисля, че законите са за всички и трябва да се спазват от всички.
    Законът е закон - има тригодишна давност и точка. Кьорав карти не играе; като са дрямали, сега не съм им виновен аз - задължението не може да бъде събрано по законен начин, т.е.събирането му е незаконно. Може да са "Свети Георги", ама не са над закона. Идеята на темата е незаконните методи на събирачите на дългове, а не дали длъжниците имат право или не. Последното го решава съд, не Свети Георги или Свети Фаувеклуб :обичам ви

    Недей да вменяваш вина. Повечето тук сме възпитавани да си налягаме парцалите, а не да си търсим правата. Колкото по-рано го отучим, толкова по-добре.

    Трябва да се плати преди давността. После е въпрос на желание. При произвола от извършващите услугата телекоми и от извършващите дългосъбиране $#%*#* колко хора биха имали добрата воля?

    Плюс това - нали уж си има документи кой колко дължи? Тогава как прибавят към сметките на длъжниците "отписаните" до момента борчове?
    :shock

    ПП. Не мисля, че някой от засегнатите е натрупал задължения с идеята да дочака давността, мишкувайки.
    Хора сме и забравяме, това е.


    [ :oops: за оффтопика]


    Потребителски аватар
    sp_konsulov
    Мнения: 197
    Регистриран на: Сря 14 мар 2012 15:48
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: село София ;-)

    Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

    Мнениеот sp_konsulov » Вто 08 яну 2013 7:18


    Симо, ако нямаш пари ще ти платя сметката. Самата идея да си ползвал нещо и да не си платиш е грешна.


    Потребителски аватар
    icoico
    Мнения: 3795
    Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София/Stuttgart
    Контакти:

    Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

    Мнениеот icoico » Вто 08 яну 2013 9:42


    Я, според търговския регистър СГ Груп е преместила седалището си към Резервата, тоест в Монтана и е намалила капитала си с две трети. :gruebel Криза ли, що ли?

    П.С. Криза ще да е. Има запор върху дяла на единия акционер към Мото Пфое за 3000 лева дълг и почти 50 000 лева лихви. Сигур не си е платил жипката. Интересно кого ще наемат фордаджиите да ги събере mhihi mhihi mhihi

    Последна промяна от icoico на Вто 08 яну 2013 9:59, променено общо 1 път.


    Потребителски аватар
    simo
    Мнения: 361
    Регистриран на: Вто 04 окт 2005 0:28
    Автомобил: VW Passat B2 1986
    Двигател: DT 1600
    Местоположение: Бургас

    Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

    Мнениеот simo » Вто 08 яну 2013 9:50


    sp_konsulov написа:Самата идея да си ползвал нещо и да не си платиш е грешна.
    Хора...
    Да, идеята е грешна и не споря за това!
    Въпросът (и темата!) не е дали идеята е грешна, а дали методите на тоя Свети Георги са законни :!:
    По колко начина още да го обясня?
    Нали държим отсрещната страна да спазва закона, ето, спазваме го и ние. След изтичането на тригодишния период не сме длъжни да платим. Това е.

    В това няма нищо нередно, мама му стара, така е по закон!

    Не ми вменявайте (и не си вменявайте) вина за чужди незаконни действия. Стига вече.


    Потребителски аватар
    DragoGT
    1/8 перничанин
    1/8 перничанин
    Мнения: 10772
    Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София

    Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

    Мнениеот DragoGT » Вто 08 яну 2013 9:52


    всъщност е законно, но нередно!


    Потребителски аватар
    simo
    Мнения: 361
    Регистриран на: Вто 04 окт 2005 0:28
    Автомобил: VW Passat B2 1986
    Двигател: DT 1600
    Местоположение: Бургас

    Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

    Мнениеот simo » Вто 08 яну 2013 10:02


    Съгласен, така е.
    Отивам да се вкарам в размисъл.
    :oops:
    (обаче мнението ти е офф! :mrgreen:)


    Uneek
    Мнения: 1606
    Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
    Автомобил: 1998 VW Polo Variant
    Двигател: APQ
    Местоположение: Благоевград

    Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

    Мнениеот Uneek » Вто 08 яну 2013 18:52


    icoico написа:Я, според търговския регистър СГ Груп е преместила седалището си към Резервата, тоест в Монтана и е намалила капитала си с две трети. :gruebel Криза ли, що ли?

    П.С. Криза ще да е. Има запор върху дяла на единия акционер към Мото Пфое за 3000 лева дълг и почти 50 000 лева лихви. Сигур не си е платил жипката. Интересно кого ще наемат фордаджиите да ги събере mhihi mhihi mhihi


    Хихихи, и аз вчера гледах точно това :) И някой от другите съдружници също имаше запори, ама им забравих имената :lol:



    Върни се в “ОФФ-Топик - други”

    Кой е на линия

    Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта