Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот myrshavija » Пон 15 сеп 2014 15:11


malin.angelov написа:...
За разходките и данъците:

Колега имам куче - регистрирано и обгрижено. Чипове, обезпаразитяване, ваксини и т.н. Тоест спазвам всички изисквания на общината. Какво получавам ?????


Една полянка ( кална и мръсна) - на около 1 км от блока - няма нито едно кошче на нея, да не говорим за друго. На всичкото отгоре сега построиха лидъл там, и полянката остана с размер 50м. на 15м

Кво правим????? Ще ти кажа. Само да имам малко време и отивам да си отпиша кучето ( ще излъжа, че се е споминало ) ама да плащам по 24 лв на година, за тези условия ми се вижда повече от налудничево.
...
BeFree написа:...
2. Не е регистрирана в общината и няма и да бъде.
Няма да бъде, защото няма причина общината да прибира пари от нас И за това.
...

rufkata написа:...
malin.angelov написа:Кво правим????? Ще ти кажа. Само да имам малко време и отивам да си отпиша кучето


Колега аз го направих преди три години, причините са идентични. Гледам немска овчарка от 9 години и 10 месеца. Чип и регистрация в общината още на първата година, беше второто куче в блока (той си е голям 130 апартамента), сега е пълно с кучета и при справка в общината в района излизаше само моето и още един дог. Площадката за разхождане е на 1.5 км. от нас, общината по никой начин не ме компенсира за данъка който плащам
...

Просълзих се направо! Кога ще настъпи този светъл ден, в който всеки съвестен гражданин ще разбере, че има право сам да прецени кои задължения трябва да плаща и кои - не? Дребните душици, които си плащат, заслужават жалката си съдба и управниците си.




Потребителски аватар
rufkata
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 778
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 11:06
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 305 Nm
Двигател: 1.9 TDI ASV

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот rufkata » Пон 15 сеп 2014 15:16


Просълзих се направо! Кога ще настъпи този светъл ден, в който всеки съвестен гражданин ще разбере, че има право сам да прецени кои задължения трябва да плаща и кои - не? Дребните душици, които си плащат, заслужават жалката си съдба и управниците си.


Ако го преведеш, за да го разберем!!! Ирония ли да търсим, нещо друго ли?


Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот malin.angelov » Пон 15 сеп 2014 15:57


Колега, това е поредния пост на Мършавия :icon_lol

Недей да търсиш логика, просто човека си е по странен ))) :deal


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот batmilko » Пон 15 сеп 2014 16:21


Миро, ревa редом с теб


Потребителски аватар
rufkata
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 778
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 11:06
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 305 Nm
Двигател: 1.9 TDI ASV

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот rufkata » Пон 15 сеп 2014 16:28


batmilko написа:аз съм виждал - три пъти :mhihi


Ако ги дебнеш, числото е наистина малко, но ако разхождайки си се (което съм сигурен не правиш всеки ден) си станал свидетел това е достатъчно показателно, ограмотяваме се :biggrin


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот batmilko » Пон 15 сеп 2014 17:00


rufkata написа:
batmilko написа:аз съм виждал - три пъти :mhihi


Ако ги дебнеш, числото е наистина малко, но ако разхождайки си се (което съм сигурен не правиш всеки ден) си станал свидетел това е достатъчно показателно, ограмотяваме се :biggrin

зa съжaление, неприятните гледки и миризми сa изкривили възприятиятa ми до силнa неприязън... просТ нaрод - лaйняни пaркове и улици....


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот maxpayne » Вто 16 сеп 2014 0:29


BeFree написа:2. Не чистя след нея в тревата, когато я разхождам в изоставени празни пространства, чистя след нея в парковете.

Извинявай, ама това прозвуча като "аз не съм педераст, но на празници и през уикендите не се брои". И което напълно подкрепя моето мнение, че чистещите след домашните кучетата са ужасно, ужасно малко.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18723
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот hooligans » Вто 16 сеп 2014 0:51


В квартала е страшно, поне в околните пространства на блока ми...
Имам допир до около 5-6 човека с кучета.
1. Прекрасен кокер, който като влезе в асансьора и след това се кача ми иде да повърна, няма такава смрад...
2. Закръглена леличка, чието куче ме нападна докато тя си седи и чете вестник, без да и прави впечатление...
"Госпожо, може ли да си вържете кучето"
Викна си кучето и му каза "Ела "пупи" че е пълно с кретени и тъпанари"
3. Група тийнове разхождащи питбул БЕЗ каишка, какво да говорим за наморник...
4. Един ротвайлер се разхожда също без каишка, че и стопанина не съм му видял, нищо чудно да го разхожда като просто отвори вратата на апартамента...


Потребителски аватар
BeFree
Мнения: 157
Регистриран на: Чет 13 юни 2013 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот BeFree » Вто 16 сеп 2014 10:56


Просълзих се направо! Кога ще настъпи този светъл ден, в който всеки съвестен гражданин ще разбере, че има право сам да прецени кои задължения трябва да плаща и кои - не? Дребните душици, които си плащат, заслужават жалката си съдба и управниците си.


Мен питаш ли ме колко пъти дневно се просълзявам като се сетя как трябва да живеем всъщност, а не се случва :) И като си помисля защо не се случва :)

Обърнахме темата в спор за това кой си чисти на кучето и кой не. А по парковете не забелязвам особено много ентусиасти за почистване на човешките отпаъци. Освен себе си и още двама-трима, не познавам други такива дето ще вдигнат чужд болук без да има организирана акция или медийна кампания. И това е част от причините поради които всеки ден се просълзявам аз без обаче да те занимавам теб с моите емоции :)
А неуважението на чуждото мнение и липсата на разсъждения относно различията м/у хората, са още причини за сълзи. И претенцията "аз съм съвестен граждаин, щото си плащам данъците и ходя по протести" също ме дразни, ама не му е тук мястото...

Въпреки всичко обаче, има хора като автора на темата, които някак си успяват да ни усмихнат. И затова не е хубаво да подменяме смисъла на споделеното от него :) Извинявам му се, че и аз участвах. Още веднъж - страхотна човешка постъпка и дано повече хора последват този пример! Защото нали знаете клишето: Човек няма едно сърце за хората и друго за животните :)


Потребителски аватар
Volksrod
Мнения: 258
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот Volksrod » Сря 17 сеп 2014 21:35


Нямате ли си работа, та се занимавате с тези бълхарници?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот forski » Сря 17 сеп 2014 21:43


Преди години проблема се решаваше много бързо и ефикасно, излизаше дружинката из селото, след тях караше една УАЗ-ка и проблеми с бездомните кучета нямаше!


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот silent » Сря 17 сеп 2014 22:06


преди още повече години нямаше право да имаш куче...освен ако не си ловец или овчар....
не мисля че това трябва да е съвсем така но не мисля че е нормално в западна европа да няма едно бездомно куче а тук да се оправдават с някакви чужди влиятелни природозащитни организации...


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот dimovip » Чет 18 сеп 2014 20:48


Имам си кучета (6 броя) регистрирани, обезпаразитени, ваксинирани и си плащам данъци.Не щото съм идиот, а защото така е редно.Навсякъде е така и проблема не е в тея, дето не си плащат, а в това, че няма кой да следи за изпълнението на законите.Хвани го, че не му е регистрирано кучето, прасни му 200еврака глоба, пусни го на съдия изпълнител е най кратки срокове, та да видим дали няма да я плати и дали няма да си регистрира домашното куче.Ако имаше кой да следи за спазването на законите нямаше жалката ни държавица да е на това положение.Най лесното беше изобщо да не ги бях регистрирал, но така е редно.


Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот malin.angelov » Пет 19 сеп 2014 10:58


Колега, не е проблема в данъка, проблема е каде отиват патите от него???


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Животинка в беда и нашето отношение като хора...

Мнениеот myrshavija » Пет 19 сеп 2014 11:26


Пише се къде.
Кажи ми къде отиват парите от пътния данък? А плащаш ли си го? А от винетките?
Да, проблемът не е в данъка, а в липсата на контрол. Мислиш си, че имаш право да решаваш какво да плащаш и какво не само докато знаеш, че няма да има последствия. Което е много жалко.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта