Въпрос относно НП,обжалвано в съда

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Въпрос относно НП,обжалвано в съда

Мнениеот toshara » Сря 29 апр 2015 20:02


Здравейте колеги.Преди месец пуснах жалба срещу НП в РС Варна,днес получих призовка с насрочена дата за дело,въпросът е - трябва ли отново всеки месец да ходя за заверка на НП,при положение че имам насрочено дело?Делото е след 3 месеца,нужно ли е в този период да презаверявам?Благодаря предварително. :smile




Потребителски аватар
mytko731
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 05 юли 2010 6:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Re: Въпрос относно НП,обжалвано в съда

Мнениеот mytko731 » Сря 29 апр 2015 20:18


Презаверката е за акта ,а не за НП.Ако не го презавериш-глоба.Ако не си наясно с нещата потърси адвокат.
Най добре да е близък човек ,че и те са едни гадове


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Въпрос относно НП,обжалвано в съда

Мнениеот toshara » Сря 29 апр 2015 21:03


AКТ вече няма,има НП.С което се кара 1 месец,но при подаване на жалба в съда как стоят работите?Карам си с него така до делото ли?Защото на гишето в КАТ ми казаха,че и за НП трябвало да ходя всеки месец за заверка,което за мен е безумие :horror
Адвокат няма да търся.Решил съм сам да се пробвам,ако се оправя-оправя.Имам достатъчно доказателства и доводи за делото,както съм споменал несъответствие на АУАН и НП.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18732
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Въпрос относно НП,обжалвано в съда

Мнениеот hooligans » Сря 29 апр 2015 21:27


Отиваш, заверяват ти го за 3 месеца и си караш. Поне преди години така правеха.


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Въпрос относно НП,обжалвано в съда

Мнениеот Петър Петров » Сря 29 апр 2015 21:31


Не знам как са сроковете, ама на това постановление не пише ли дати? Преди петнайсетина години на акта дето ми написаха имаше дата до кога е срока icon_idea


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17179
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос относно НП,обжалвано в съда

Мнениеот vasstop » Чет 30 апр 2015 7:17


Отиваш в КАТ и на НП записват "Обжалва". След това няма нужда да бъде презаверявано, докато не излезе решението на съда.


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Въпрос относно НП,обжалвано в съда

Мнениеот m135 » Чет 30 апр 2015 20:54


На мен в кат ми отказаха заверка на НП, по закон в случая не са длъжни. Карах почти година с екземпляр от жалбата към съда, съответно входирана в съда и призовките. Три пъти ми отлагаха делото заради "добрата" работа на никополската полиция.
Колега ако по НП ти е голямо наказанието, вземи си адвокат, в противен случай рискуваш каквото и да представиш да те накажат затова че се защитаваш сам. Аз например доказах поправки в първичните им документи, представиха умишлено грешна схема на разположението на контролната точка /мястото на спиране/ и т.н. , но съда замете всичко. Да не говорим че съставителя на НП изобщо не се яви в съда. В решението си съда беше написал едни глупости, въпреки че аз след второто заседание внесох в деловодството на съда становището си с което впоследствие се оказа че съда в решението си твърди че ме е убедил в нещо, което аз категорично съм отрекъл в становището си, просто нямам думи за ................! Затова ако ти отлагат делата води си записки и завеждай становища да не се правят на неразбрали. Накрая за капак в решението пишат че липсата на ЕГН-то ми в НП не е от съществено значение. Просто глобата бе малка и не си струваше да наемам адвокат, сега осмисляйки всичко стигам до извода че съда ме е наказал затова че съм се защитавал сам, така че се подготви психически и смело напред.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта