Хулиганство!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Хулиганство!

Мнениеот ant1ni » Съб 04 юни 2016 21:45


Здравейте,

след поредната идиотска, кретенска и не знам още каква проява, реших просто да споделя във форума за огромното ми разочарование прерастващо в злоба(може и да не е правилно). За трети път ми драскат колата..... Първият път беше в Бургас и няма как да съм подразнил някого, тъй като бях съвсем нов в града, колата беше паркирана редно до други, но със Смолянски номер. Някой минавал и надраскал капака с ключа си(предполагам), личи си просто почерка, че просто е преминавало гаменчето и е решило да ми надраска колата...съответно целия капак за боя.
След това, след прясно оправена кола, без никакви забележки по боята, някой ме е подпрял на задната броня и знаете....подразни ме това, че никой не е оставил бележка, дори да се извини, не е нужно друго...и пак на майстор, дразнеше ме само това като забележка.
Тъкмо се лях успокоил и нямах проблеми месец и половина и днес ОТНОВО, но този път задния ляв калник.....и в София. Също съм съвсем нов, нормално паркирал, незаел ничие място..... Аз не мога да разбера дали проблема е в това, че автомобила ми е със Смолянски номера, и толкова ли това е пречещо за нормално съжителство сред нормално общество. Не сме ли всички част от общество, не трябва ли да се уважаваме и невредим умишлено на другия, без никаква видна изгода? Наистина неразбираемо е за мен това с драскането.
Не зная дали е така в останалите страни, но си мисля, че не е толкова разпространено....какви хора сме просто нямам думи...правим неща, които само вредят и на нас и на околните, обществото се озлобява и нищо...тъкмо си бях направил колата, не виждам защо сме такива, за мен това е кретенизъм и искрено, ако случайно попадна на такъв вандал не знам как ще постъпя...
Пиша го не за да се оплаквам, а просто за тези ненормалности трябва да се говори и да се осъждат!!! Сигурен съм, че много хора от форума ще ме разберат.

:love.vwclub




Потребителски аватар
genobuldoka
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 21:04
Автомобил: vw golf 7
Двигател: CUNA 2017
Местоположение: Plovdiv

Re: Хулиганство!

Мнениеот genobuldoka » Нед 05 юни 2016 0:07


На пълно съм съгласен с теб колега. Не знам на кой му пречи един спрял автомобил, че да тръгне да го драска и какъв човек, ако може да се нарече човек, този (идиот). Това не мога да го разбера, някой влага труд, пари, въображение за да създаде нещо красиво, и някой просто ей така да го разрушава, нарушава, чупи и т.н.. Надявам се това хулиганство един ден да спре и преди да извършим някаква глупава постъпка, спрете се, пребройте не до 3, а то до 10, ако трябва, и се замислете редно ли е да го правите.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18723
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Хулиганство!

Мнениеот hooligans » Нед 05 юни 2016 0:45


Хорската злоба и завист е много мощен двигател, някой хора това ги крепи да са живи и пълноценни... (особено в България)...


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Re: Хулиганство!

Мнениеот dj_tuhla » Нед 05 юни 2016 1:24


Е да де, ама B5.5 драскат .. я да надраскат някой от спрелите на инвалидно място в мола, от тези черните .. мишки..


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19165
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Хулиганство!

Мнениеот stefan4o » Нед 05 юни 2016 6:25


Колега, неприятно е наистина. Карай я със забележките. Имам усещането, че някой като види лачена кола и е готов да я окепази. :eek


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Хулиганство!

Мнениеот ant1ni » Нед 05 юни 2016 7:33


stefan4o написа:Колега, неприятно е наистина. Карай я със забележките. Имам усещането, че някой като види лачена кола и е готов да я окепази. :eek

Така мисля и аз вече.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11932
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Хулиганство!

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 05 юни 2016 7:47


Това не знам дали скоро изобщо ще го изкореним. Още 95-та година отидох на гости при един приятел в София /сега съм вече трета година наемател в същият вход/ и единственото място свободно за паркиране беше пред входа. Сутринта като си затръгвах, някой беше метнал на предното стъкло тенджера с олио, ама старо от пържени картофи и кюфтета. Едвам измих стъклото и си купих нови чистачки, обаче се подразних много здраво. Сега въпреки че не пребивавам аз постоянно там, но където и да паркирам не ми пипат колата. Сигурно вече ме познават, а и знаят че няма да им се размине без нищо този път.
Като паркирам пред някой друг блок в столицата имам един лист на който съм си написал телефона и го държа в жабката, слагам листа на таблото или на лявата врата на прозореца да се вижда. Макар че не преча на никой как съм спрял, надявам се ако някой си намери повод да ми звънне. Дори съм написал да кликне само, аз ще се обадя :screwy


Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: Хулиганство!

Мнениеот Vw_polo_16v » Нед 05 юни 2016 9:47


Колега, за жалост добре ти разбирам проблема!
Преди половин година бяхме с компания в Ст.Град, бях си паркирал колата като как си трябва.
Излизам след 2 часа накъде към 23:30 и какво да видя---- двата калника и пасажерската врата изкривени/вдлъбнати от ритници!
Наистина ако в такъв момент забележа случката, не знам какво бих сторил!
Това е .......гаден народ сме си !


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6117
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Хулиганство!

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 05 юни 2016 10:10


Много неприятно, колкото повече й трепериш на една кола толкова повече боли. Ние сме малко фанатици, малка драскотинка и айде за боя. В БГ колата е на пиедестал. Преди 4-5 години си взех кола без никакви забележки, на 4 години беше , карах я точно една година и я откраднаха, през тази една година почти не остана детайл без щета като се има предвид, че аз не съм направил нито една от тях. Стандартните черти от отваряне на врати на съседни коли, драскотини по брони, калници по паркингите, хвърлени боклуци от терасите, на Кауфланд един бус без разтоварил дъски до колата, е имаше и две дъски на самата кола, огледалото висеше... Бях събрал детайли за цялостно пребоядисване и бях започнал да си избирам сервиз, добре, че не я боядисах, месец по-късно изчезна и не се откри повече. Тогава осъзнах , че ако я бях боядисал цялата боядисването щеше да струва около 2500-3000лв , която сума намаля застрахователната му оценка, при настъпилата кражба щях да получа точно толкова по-малко. После си взех кола с дребни забележки, не съм оправил нито една, сега като видя нова драскотина не го преживявам изобщо, преди съвсем откровено се вбесявах. Не им треперете толкова на тия коли, едно желязо е все пак, при нас стои средно 5 години след като вече е навършила средно 10години, това в масовия случай.


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Хулиганство!

Мнениеот Fearless » Сря 08 юни 2016 19:10


Доста често срещано явление е и все в София ми се е случвало. Не съм кореняк софиянец,но живея в София от 6 години. Родом съм от Перник и следователно регистрацията ми е пернишка. Това за мен е най-лошия сценарии за живеещ в София - да кара с пернишка регистрация :icon_lol
Намирал съм си колата старателно надрана с ключ от калник до калник и от двете страни паркирана на синя зона при Руски Паметник. След това пред блока колата ми беше залята с някаква течност,заради която се наложи подмяна на предно стъкло и ми падна боята на предния капак.
Редовния номер е измежду 5-6 паркирали софийски автомобила да вдигнат моята (пернишката),като веднъж нервите ми не издържаша и съм крещал на катаджиите на паркинга в Подуене като на треоткласници,,а те от своя страна отказаха да ми предоставят снимков материал. Объркаха човека просто,накрая бяха готови те да ми дават пари.
Тъпата ни държава и тъпия ни Бай Ганьовски манталитет до никъде няма да ни докарат.
Аз лично ако видя красива кола,независимо от регистрацията,бих изразил само адмирации. Да посегна? - Никога!


automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Хулиганство!

Мнениеот automan » Сря 08 юни 2016 19:56


не бих направил каквато и да щета, макар ,че честно казано понякога наистина ми идва да го направя! имам пред вид , че пред блока в който живея има двама души които са паркирали по 4-ри коли, и на никого не дават да им вземе местото. една кола вадят друга слагат на нейно място и така ни лишават от парко место, да не говорим ,че са сложении пред входа и пречат на всички !


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 819
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Хулиганство!

Мнениеот Sonny_89 » Сря 08 юни 2016 19:58


И аз се включвам в темата като бивш потърпевш . Вече три години живея в Пловдив и в началото и аз имах доста ядове с колата. Уличката , в която паркирах беше претъпкана от коли (нищо , че беше крайна) . На два пъти ми пукаха задна дясна гума (беше най-удобна явно) , имаше случаи и на засипване с боклуци по предното ми стъкло като портокалови и ябълкови обелки . Даже една сутрин дръжката на шофьорската ми врата беше намазана с нещо като свинска мас :screwy . Въпреки всичко аз демонстративно заявих (даже и пред съседите) , че ще продължавам да спирам там . Все пак улицата не е на никого , макар че имах и подобно "обяснение" от една съседка , която ме разкритикува затова , че паркирам колата си на паркоместа , заети от "хора , живеещи от по-дълго време в квартала" . Та......простотията е навсякъде и жалко ,че не можем да се борим с нея.......


Потребителски аватар
soxy__
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 03 май 2009 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Хулиганство!

Мнениеот soxy__ » Сря 08 юни 2016 21:11


И аз се дразня на просташките изпълнения, на хората които си мислят, че някое място пред блока е тяхно. Дразня се като си отворят вратата и оставят следи по моята. От друга страна ми е неприятно като се прибера вечер и няма места за паркиране, а задължително има коли с друга регистрация, които не мърдат от неделя до петък паркирани почти във входа. Малко е неприятно да плащам данъци в София, а плащащите в друг град да си държат колата по една седмица пред входа. Това е една от причините да ви правят мизерии по колите, което не оправдавам.


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Хулиганство!

Мнениеот gugun4u » Сря 08 юни 2016 22:27


За тия с тубите и гумите и на паркоместата, трябва масово да им се нахвърлят пирони... Единственото, което ме спира, е да не мине някой пеша отгоре и да се набоде, пък недай боже и дете. Немога да разбера какво пречи на някой, който през деня е на работа, да му спра на мястото, което паркира вечер, при положение, че докато той си пристигне от работа, съответно и аз съм си тръгнал от мястото му. Но не, ти се правиш на моаймуна да намериш нормално място за паркиране, докато пред блоковете е пълно с туби, гуми и каквото се сетиш, да пазят... че току виж съм решил да дойда с колата и да се прибера довечера пеша.
А това с драскането ... си е чиста форма комплексарщина. Такива само ми се иска да ги видя в акция. Един ще видя, ще му си го изкарам за всички пободни кретеноиди като него. Другото е некъдърност. Мен лично ми писна и вече само я оглеждам след автомивка да констатирам следващите забележки. Особено спреш ли на Супермаркет или в МОЛ, после ако нямаш поне една драскотина от врата, значи не съм бил на съответното място ...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Хулиганство!

Мнениеот icoico » Чет 09 юни 2016 9:02


Докъде може да стигне един типично нашенски спор за това кой на чие място паркира може да се прочете в днешните новини. Един убит и няколко ранени:

http://www.novini.bg/news/358174-%D1%81 ... 0%B5%D0%BE).html

...Вчера следобед лице от обкръжението на Димитър Желязков - младеж, живеещ на съпружески начала с дъщеря му, е имал спор за паркиране със съдържателя на въпросното заведение в Слънчев бряг. След това е имала комуникация между Желязков и собственика. Никой от двамата обаче не е съобщил на полицията. Снощи пред заведението се събират около 40 човека, близки до Желязков. При влизане в заведението възниква спречкване между тях и управителя на заведението, след което има разменени удари и изстрели със законно и може би незаконно притежавано оръжие, каза главсекът на МВР...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта