Протокол за паркиране на тротоар

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6173
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Протокол за паркиране на тротоар

Мнениеот ktamen » Чет 14 юли 2016 20:05


Аз два пъти съм виждал някакъв лист на предното стъкло, ама за съжаление, докато стигна до колата и се появяват някви страхотни ветрове и го отвяват в посока към мъглявината Андромеда.
При всички случаи на твое място не бих паркирал повече на този тротоар.




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Протокол за паркиране на тротоар

Мнениеот icoico » Чет 14 юли 2016 20:12


Strosner написа:... Като казвам "коректив", имам предвид, да имаш избор - паркираш правилно, или неправилно, тоест, да имаш някаква алтернатива за паркирането, и като я пренебрегнеш, независимо от причините, да бъдеш санкциониран!...


Ами точно това се е случило. Алтернативата е да си намериш място за паркиране не на тротоара. Все едно, с извинение, ако ми се дос@ре пред твоята врата да се изтропам на килимчето с аргумента, че общината не ми е осигурила тоалетна точно на това място. :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Протокол за паркиране на тротоар

Мнениеот Strosner » Чет 14 юли 2016 21:19


groznika...


Приемам ти "лекцията" за сведение, но освен раздути, високопарни локуми, нищо друго не прочетох там? Пък и сам си противоречиш - дори и ИДИЛ имали правила... Ами иди ти живей, според техните "правила", щом толкова искаш, и държиш на правила, без значение какви са, само да са правила, заради самите правила? Това с ИДИЛ, само показва, че правилата могат да са безумни и античовешки, но, това е друга тема...Никъде не разбрах, нищо конкретно? Какво предлагаш, за твоите правила - паркирал неправилно за пръв път - сурова глоба, поне 1000лв, за второ нарушение - бой с тояги, за трето - публична екзекуция, на площада! Ха да видим тогава, ще има ли мераклии за нарушители, какво ще кажеш? Всички ще станат примерни, като овчици :mhihi !


jackie_chan1
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 29 юли 2015 10:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Протокол за паркиране на тротоар

Мнениеот jackie_chan1 » Чет 14 юли 2016 21:19


Колега и мен ми бяха писали такова листче, но за паркиране в зелени площи. Явно гледат да си вържат бюджета. Като пълен балък се разписах, че даже си и платих глобата в общинска банка. Преди да ни осигурят места за паркиране няма да повторя тази грешка.
Хаха сег погледнах снимката и е в същата община Красно село. Ей големи гладници са тия...


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Протокол за паркиране на тротоар

Мнениеот groznika » Чет 14 юли 2016 21:24


Strosner написа: Приемам ти "лекцията" за сведение, но освен раздути, високопарни локуми, нищо друго не прочетох там? Пък и сам си противоречиш - дори и ИДИЛ имали правила... Ами иди ти живей, според техните "правила", щом толкова искаш, и държиш на правила, без значение какви са, само да са правила, заради самите правила? Това с ИДИЛ, само показва, че правилата могат да са безумни и античовешки, но, това е друга тема...Никъде не разбрах, нищо конкретно? Какво предлагаш, за твоите правила - паркирал неправилно за пръв път - сурова глоба, поне 1000лв, за второ нарушение - бой с тояги, за трето - публична екзекуция, на площада! Ха да видим тогава, ще има ли мераклии за нарушители, какво ще кажеш? Всички ще станат примерни, като овчици :mhihi !


Ех... това, че не разбираш... ама хич не е повод да се гордееш.
Опитах да се изразя максимално просто и ясно за да няма не разбрали. Другия път ще пробвам да го нарисувам за да не се чувстваш дискриминиран от останалите :Mr Green Fun

Приятна вечер на всички! :beer


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Протокол за паркиране на тротоар

Мнениеот vaskoto1 » Чет 14 юли 2016 21:38


ОК, вече се налага...


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Протокол за паркиране на тротоар

Мнениеот vaskoto1 » Пет 15 юли 2016 17:47


90hp написа:Заглавие: Протокол за паркиране на тротоар

vaskoto1 написа:ОК, вече се налага...

Здравейте, може да добавите какво направих - Отидох до Общината, от там ми издадоха Квитанция на бланка на общината (не хвърчащо листче) сумата е 50 лева, плаща се по банков път или направо на ул. Париж 5. Това била актуалната глоба към този момент, вече нямало по 20-30лв. Ако не се плати или не отидеш в срока ти се съставя акт и се пращал по линията да ти искат парите.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта