Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот phantom_ » Чет 29 дек 2016 13:28


Фирмата е доста реномирана в производството на качествени инструменти, но както казах ще видим като го докарат,защото и аз не им вярвам много много :mhihi А относно болтовете има три степени на сила при затягането :c020




Потребителски аватар
designer1
Мнения: 526
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 14:37
Автомобил: Skoda Rapid 1i2 TSI
Двигател: CJZC 2015
Местоположение: София/ GTI 2L 8v ADY

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот designer1 » Чет 29 дек 2016 14:31


Освен тези пистолети да огъват времето и пространството в момента на натискане на спусъка иначе и аз невиждам как ще направи 1690 Nm при положение че го храниш през Връзка: 1/4", и по ми е интересно от де ще намериш динамометър/тестер да ги провериш тези инормъс нютони толкоз ли са или не са. Че пък и няма да има вложки на 1/2 да му устоят ще ги изтрелва в космоса направо.

Относно колегата дето пише за лидълския гайковерт че му давали 6 бара, е при 6 бара със неговото присъединяване и рапидки за гипс картон му се опират :) те тея 6 бара са на въздуха който минава през него, в момента който му натиснеш спусука и налягането от в моя случай 9 бара се исипва на 6 веднага! Значи добре съм го натаманил.
В работата имам такъв http://www.euromarket.bg/bg/news/promocia-qponski-pnevmatichen-gaikovert-na-specialna-cena ама и там магистралата ни е на 6,8 бара (не сме гумаджийница) и се представя с енда пръдня преднина :)

ПС: Най-мощния от IR на 1/2 http://www.ingersollrandproducts.com/content/ir-products/en-us/power-tools/products/impactools/2235timax.html стига до 1260Nm :mhihi


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6173
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот ktamen » Чет 29 дек 2016 15:05


Измерването на почукването е много деликатна работа и полученото число зависи силно от странни детайли, като масата и диаметърът на гайката, примерно.Така че числата от рекламите трябва да се приемат скептично преди реален тест.
Въпросният гайковерт няма никакъв шанс да достигне в реални условия въртящия момент на здрав 80 кг мъж с двуметрова тръба в ръцете, въпреки, че това следва от рекламата му, ако и се вярва буквално.
Скъпичък е, аз не бих го купил без да съм го пипнал преди това и да съм го пробвал на моите си ръждясали джанти. Реално на мен и не ми трябва подобно нещо, ако го имах щях да го ползвам 3 пъти в годината.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот phantom_ » Чет 29 дек 2016 15:07


Не е толкова въпроса да ги направи колкото до това да върши работа :beer Искам да може да развива полуоска/каре половината от тях да са реални ще стигне :th_up След час ще е при мен ще го тествам и ще пиша :c020


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот phantom_ » Чет 29 дек 2016 16:38


Така.. Взех го и съм леко разочараван в момента но явно компресора ми е найстина слаб и трябва да добавя по дебел маркуч защото дебита не стига до пистолета :banghead При болтовете на джантите няма никакъв проблем но болта на карето не може да развие :redface


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот kossis » Чет 29 дек 2016 19:22


Абе незнам какво минава през тоя Лидлски Гайковерт и какво не , но видях какво прави на 150 литров двуглав 10 бара компресор.

Това ми беше достатъчно ! При моят Гумаджия нито един пистолет не кара повече от 1 година ! :mhihi

Така че 10 бара и съм Аз ! А вие купувайте от 500 лева Гайковерти с по 10 хил. Нютона сила като искате.

Щом разви на моите Алумин джанти болтовете който аз затягам до откат с кръстачката значи е ОК. На Гумаджията даже веднъж неговият пистолет не успя да отвие един от моите стегнат добре болтове, та го разви с кръстачката и тръба.

Последна промяна от Vlad777 на Чет 29 дек 2016 19:24, променено общо 1 път.
Причина: Предупреждение за спам - мнение, което дублира същото от предишната страница.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 717
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот hristodj » Чет 29 дек 2016 21:54


Фантоме , не се притеснявай. Пистолета е много добър. Да уточня че тези нютони са само на развиване.
Слагай дебело "черво". Развивал съм гайка стягана с тръба. Един монтъор викаше " аз да стегна пък яла го развий "
Е развих я.
Само спазвай изискванията на кутията.
И не го жали силата му идва след 10-12 секунди. Нищо няма да му стане. Смазвай го от време на време.
П.п. понеже не е точно по темата може да се счита за спам.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот phantom_ » Чет 29 дек 2016 22:16


Благодаря колега за информацията и аз мисля да му сложа по голяма тръба че тая му идва малка видимо(по шума) :biggrin а в книжката мисля че е изобразена иконка на която пише че трябва да е 13мм. А моята в момента е 8мм вътрешно а аз я мислех за 10мм :redface. Ще я сменя още след празниците :beer


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1394
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот dontaskdontsay » Съб 31 дек 2016 14:28


Ако имате постоянен и силен дебит на въздух то няма да имате проблеми с пистолета :th_up Стяга перфектно и след него ако се направи проверка с кръстачката, няма мърдане.
В работата вече строшихме 3 и сега сме на 4-ти :Mr Green Fun

Има и леки недостатъци!

Понякога само изпуска въздух и не иска да завърти но щом врътнеш камъка на ръка и се оправя.
Другият недостатък е че след известно време започва да губи силата си и да върти все по слабо но нали затова са 3-те години гаранция :th_up

За сравнение използвам други 2 "маркови" пистолета който използваме в сервиза.
Единия е Beta за 400лв който не успя да изкара и 1 година.
Сега сме с някакъв Usag за около 500лв. Вече е на 4-6 месеца и също взе да се предава и да върти когато му е кеф.

По наблюдение и на колегите в работата най издържлив се е оказал пистолет на марката Wurth но там вече говорим за цена и качество от друго ниво.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот phantom_ » Съб 31 дек 2016 17:06


dontaskdontsay написа:Ако имате постоянен и силен дебит на въздух то няма да имате проблеми с пистолета :th_up Стяга перфектно и след него ако се направи проверка с кръстачката, няма мърдане.

Да ама при стегнато нещо също "перфектно" няма развиване поне със 6,3 бара на който го дават да работи :mhihi


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2218
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Каспър » Пет 06 яну 2017 17:08


Някой има ли отзиви за термометъра който пускат от следващата седмица. Трябва ми хем за телесна температура хем за температурата на антифриза на колата примерно или други такива по-високи температури ? Интересува ме каква му е горната граница и дали е верен ?


Потребителски аватар
pushkata11
Мнения: 354
Регистриран на: Пон 20 юли 2015 16:55
Автомобил: Passat [B3 GT G60 Syncro] [B5_5]
Двигател: [PG 1992] [AVF 2004]
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот pushkata11 » Пет 06 яну 2017 23:31


Каспър написа:Някой има ли отзиви за термометъра който пускат от следващата седмица. Трябва ми хем за телесна температура хем за температурата на антифриза на колата примерно или други такива по-високи температури ? Интересува ме каква му е горната граница и дали е верен ?

Здравей колега ! Имам по-стария модел на този термометър. Основното му предназначение е да мери телесна температура. Справя се сравнително добре. За измерване на други температури не е много точен. Става примерно да се измери и стайна температура. Макс. температура която отчита беше не повече 45-50 градуса. За темп. на антифриз и такива неща не върши работа, просто не е предназначен за това. Пак повтарям, че моя е по старият модел, но предполагам, че няма промени, освен в дизайна :c020
Надявам се съм бил полезен :beer


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2218
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот Каспър » Пет 06 яну 2017 23:44


Благодаря колега за инфото, ще го имам предвид :beer


vlado_882
Мнения: 144
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 11:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот vlado_882 » Чет 12 яну 2017 20:55


Колеги, мнения за тази мини стартова батерия http://broshura.lidl.bg/a0e34f91-95d5-4 ... 5.html#/20, че я гледам много скиптично , въпреки че доста машини съм си взел от лидъл и съм много доволен, но това някак си ми се вижда несериозно ?!


Потребителски аватар
pushkata11
Мнения: 354
Регистриран на: Пон 20 юли 2015 16:55
Автомобил: Passat [B3 GT G60 Syncro] [B5_5]
Двигател: [PG 1992] [AVF 2004]
Местоположение: Пловдив

Re: Инструменти и аксесоари за автомобила от Lidl - стават ли?

Мнениеот pushkata11 » Чет 12 яну 2017 21:09


Нямам го това "чудо". Моето мнение е, че ако не за друго, за зареждане на телефони ще става :mhihi Идеята на тази батерия е да даде стартов ток, за няколко секунди, при ЛЕКО СЛАБ акумулатор, при напълно изхабен, няма да помогне. Предполагам за някой малък двигател от 1000cc до макс.1600сс ще има някакъв ефект, но не очаквай чудеса, примерно да въртиш 2минути на стартер :icon_lol
А и лично според мен не си заслужава парите, защото тези 100лв може да ги добавиш към събраните пари за акумулатор и да си купиш една идея по хубав :c020 Аз не бих го купил, освен ако не го видя с очите си каква магия прави :mhihi
Пак казвам, че това е лично мнение, не ангажирам никой :exclaim
Поздрави !



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта