Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот инжектопляктор » Сря 28 окт 2020 20:42


Zdravko Zankov написа:Децата от ясли, градина, училища....преди старта на учебната година бяха заедно.

На открито. Лятото. Навън. И не всички. Дори много хора като се съберат да дишат в едно помещение се покачва сериозно нивото на CO2. Дали няма разлика дали си навън с 20 човека, не сте толкова един до друг и дишат 10 болни, вятърът духа и понижава локалната концентрация на вирус или каквото и да е било...и да сте 20 човека в 1 стая и да дишат цял ден 10 болни, с което покачват концентрацията на каквото и да е било постоянно, защото няма вентилация да подменя въздуха?
Водния дух1 написа:Лека,полека ,прогнозата на Мангъров се сбъдва

Коя прогноза?
Защото Март каза как пикът ще е към Април. И че няма да преживее лятото.. Вие на тоя умствено увреден ли му вярвате?
„Най-вероятно пикът на заразата ще бъде след 2-3 седмици. Кога ще си тръгне не може да ви каже никой. Хората предполагат, че това ще стане със затоплянето на времето. Епидемиологията на това заболяване е същата, като тази на грипа. През лятото няма грип, не защото е топло, а защото хората излизат навън и спират да си контактуват от много близо един с друг“. Това каза доц. д-р Атанас Мангъров в студиото на "Събуди се" по NOVA.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Stivi » Сря 28 окт 2020 20:48


Водния дух1 написа:Лека,полека ,прогнозата на Мангъров се сбъдва- в един момент всички ще се срещнем с короната.Някои ще разберат,някои няма да разберат.щото няма да имат симптоми...


Много правилно и пак се връщаме в началото, когато ни изпозатвориха по къщите "за да не се срине здравната система" ,а понеже имаха няколко "кротки" месеца ,така я подготвиха тази здравна система,че като гледам ще има "Затварянето 2" ...пак по същата причина :censored2 Очаквам скоро Винету, да нареди пак да сложат войнишките легла в Арена Армеец като в началото....само да мине София Оупън,че ни е тенисистче все пак шофьорчето на жипката и няма да прецака това мероприятие :Mr Green Fun


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 28 окт 2020 22:31


Прогнозата на Мангъров пропадна. Но искрено се надявам и тая на Мутафчийски да пропадне.


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот бат рамбо » Сря 28 окт 2020 22:54


Това е старо ( 7- 8 години). Ама я да си припомним [emoji6]


Пациент в Зимбабве: Докторе, падат ми ушите.
Лекарят в Зимбабве: Абе, това е някаква хуйня! А какво сте правили?
Пациентът: *бах гъски.
Докторът: Значи имате гъша хуйня!
Пациентът: Благодаря, докторе! (умира)
Докторът (записва в протокола): Пациентът умря от гъша хуйня.
Пресслужбата на Министерството на здравеопазването на Зимбабве: За изминалата седмица в Зимбабве умряха 2500 души от глад, 5400 от отравяне с изгнили банани и един човек от гъша хуйня.
Журналист (записва си): Гъшата хуйня попада в списъка на трите главни причини за смъртност в Зимбабве.
Новинарска агенция: В Зимбабве зачестиха случаите на заболяване от неизлечима гъша хуйня.
ТВ канал: Неизвестно досега заболяване на име "гъша хуйня" покосява населението на Зимбабве. Министерството на здравеопазването на Зимбабве призовава населението да не изпада в паника.
Научно светило А: Да, гъшата хуйня не е известна на науката - и в това е основната и заплаха.
Авиокомпания Congo Air: Прекратяваме всички полети до Зимбабве до приключването на епидемията от гъша хуйня.
Научно светило Б: Властите крият реалните мащаби на катастрофата! Всъщност гъшата хуйня вече е проникнала в Европа - в Амстердам е бил видян кихащ негър с гъска под мишница.
Пресата (публикува снимки на гъски): Врякащите убийци са около нас!
Политик: За справяне с обхваналата света епидемия на гъша хуйня е абсолютно необходимо да бъдат изтребени всички гъски.
Полицията (козирува): Тъй вярно, ще бъде изпълнено.
Собствениците на ферми за гъски: Вие к'во, да не сте обезумели? (красиво се бият с полицията под щракането на светкавиците на пресата)
Пресата: Заговор на собствениците на ферми за гъски застрашава националната сигурност!
Фармацевтична компания Хофман Ла-Гуш: Единственото спасение за всички, заразени с гъша хуйня, както и за тези, които са здрави, но се страхуват да не се заразят, е нашето ново лекарство "Г-Хуйнифлу". Пие се минимум три месеца по 5 таблетки на ден. Страничните ефекти включват гадене, повръщане, опадане на косата, ноктите и зъбите, гърчове, припадъци и снижаване на IQ-то с около 30, но се наблюдават само в 75% от случаите. Ако след започване на курс с медикамента се появят някои от изброените симптоми, не прекъсвайте лечението си, а се обърнете към регионалния ни дистрибутор за други наши медикаменти, с които да се излекувате и от тях. За Ваше улеснение търговските ни и рекламни центрове в целия свят са обозначени със знак "червен кръст", а дистрибуторите ни носят бели униформени престилки.
Фармацевтична компания Гушайзер: Току-що създадохме първата и единствена ваксина, способна да предпази населението от гъша хуйня. Препоръчваме незабавна задължителна имунизация на цялото население.
Правителството: За предотвратяване на епидемията от гъша хуйня въвеждаме задължителна ваксинация на цялото население!
Еко-активист: Ваксината срещу гъша хуйня предизвиква слабоумие, аутизъм, паркинсонова болест, припадъци, гърчове или смърт в 90% от случаите! Отказвам да ваксинирам децата си! (самозапалва се публично в знак на протест)
Фармацевтична компания Гушайзер: Това са долни инсинуации на некомпетентни лица с крайни анархистични убеждения. Ние внимателно тествахме ваксината върху група от доброволци - осъдени на смърт цветнокожи серийни убийци. При нито един от тях след ваксинирането не е отчетено намаление на способностите да свирят на арфа, да решават частни диференциални уравнения и да изпитват съчувствие и състрадание към беззащитни животни. Следователно нашата ваксина е абсолютно безопасна и безвредна!
Правителството (след 55-тия самозапалил се протестиращ еко-активист): Хората имат демократично право да решават сами дали да ваксинират децата си, или не. За предотвратяване на епидемия сред ваксинираните деца, забраняваме на всички неваксинирани да посещават детски градини, училища, кина, театри и да пътуват с градския транспорт. Задължаваме всеки, който не е ваксиниран, да носи на една от ръцете си лента с изображение на оцветена в жълто гъска с размер, не по-малък от 15 см.
Интернет-обществото: В началото на всеки медицински форум модераторите въвеждат важна тема : "Ако за пореден път някой се опита да убеди хората в този форум, че ваксината срещу гъша хуйня е опасна за здравето и живота на хората, а вирусът на гъшата хуйня е безвреден, ще бъде баннат без предупреждение! "

Изпратено от моят BV9800 с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Vlad777 » Чет 29 окт 2020 6:03


бат рамбо написа:А някой знае ли ,каква идея се таи , зад мярката да се затворят гимназиите и висшите училища? Според моето , скромно и некомпетентно мнение , това са най- силните организми в едно общество.
Идеята според мен е добра - тези класове да минат на дистанционно обучение. Това са по-големи деца, които могат много по-добре да се справят от малките с този тип обучение. Освен това за тях не се изисква родител, който да си взима неплатен отпуск и да ги пази вкъщи.

А за студентите - дистанционното обучение е факт много преди пандемията и дори за повечето от тях мисля, че ще е по-предпочитано.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот Водния дух1 » Чет 29 окт 2020 6:31


Защо,постоянно мрънкат,че не се спазват мерките. По цял ден съм навън и виждам ,че хората си носят маските.-по автобуси,в магазините. Не виждам струпвания на хора. Някак си искат да ни искарат виновни,че има толкова много заразени. За мен ,каквото и да се прави -епидемията( пандемията) си има естествен ход.


бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот бат рамбо » Чет 29 окт 2020 8:08


Ами защото...
Ноам Чомски:

5. Третиране на хората като малки деца
Някои промоционални изяви, предназначени за широката общественост, използват такива аргументи, символи, думи и тон, като че ли хората отпред са деца в училищна възраст със забавяне в развитието, или са психически болни лица.
Заради печалбата, някой се опитва да заблуди слушателя, използвайки инфантилни завои на словото. Защо? Ако някой се отнася към човека, както към дете на не повече от 12 години, има голяма вероятност реакцията на човека да не е критична оценка, която е нехарактерната за децата по 12.

Ето ви и десетте :

http://www.highviewart.com/cvetno/noam- ... e-955.html

Изпратено от моят BV9800 с помощта на Tapatalk


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот brum » Чет 29 окт 2020 8:12


Мерките се спазват доста по-сериозно от седмица насам. Още берем плодовете заради неспазването им.

Ако съм прав то тази седмца растежа ще се забави и другата седмица ще сме близо до плато на графиките.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот milmar » Чет 29 окт 2020 9:13


Водния дух1 написа:Защо,постоянно мрънкат,че не се спазват мерките. По цял ден съм навън и виждам ,че хората си носят маските.....

Се шегуваш :mhihi . Ако е за последните няколко дни, има нещо близко до остината.
Аз много се чудя (чудя не е точната дума) на хората, веднъж говорят за това, че е вредно да се носят маски, едва ли не, а после защо не се били взели мерки... За какво, нали няма проблем, нали болниците били пусти? Или някои очакват да се настроят болници за месец (или за седмица, като в Ухан), за които първо лекари няма да се намерят и за които ще възникнат въпроси от типа защо се харчат пари .... зададени пак от същите въпросни хора. Чувал съм от приятел, че във врачанско така викали на подобни хора: НЕкези ... не зная дали е вярно :smile ?
И това да вярваш на всичко и всички най-често се приема като признак, че човек е тъп, не без основание. Но да не вярваш на никого и на нищо, не е много различно....


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Чет 29 окт 2020 10:03


milmar написа: И това да вярваш на всичко и всички най-често се приема като признак, че човек е тъп, не без основание. Но да не вярваш на никого и на нищо, не е много различно....

Много добре казано!
Пропаганда, фейк нюз и т.н. се гради, когато в 97% истина облечеш 3% лъжа.
Още по-объркващо става, когато на база истина изградиш неистински извод и го развиеш.
Това се е случвало винаги, но сега е особено фрапантно.

Специално Мангъров вече изпада в абсурди, стараейки се да не признае, че е сгрешил в началото.
Но навсякъде по света виждаме, че има някой Мангър.
Колкото повече отиваш на запад, толкова повече пада IQ. Тъжното е, че ние ставаме все повече западняци.


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот JuStan » Чет 29 окт 2020 10:42




бат рамбо
Мнения: 185
Регистриран на: Съб 24 юни 2017 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот бат рамбо » Чет 29 окт 2020 11:03


Ами ,значи и аз съм тъп. Тъп съм , че не вярвам в искреността на хората , които ми казват , че няма пари за лечение на деца в чужбина и за трансплантации а трябва да даряваме чрез DMS. Тъп съм , че не вярвам на същите защото си гласуват заплати и си подновяват автопарка за стотици хиляди- а пари за лечение НЯМА. Пак казвам не , че не вярвам , че няма вирус. Просто не вярвам в тези чичковци с мазен поглед , дето ми обясняват колко съм тъп , защото не им вярвам.
Също така съм тъп, защото са оставили бабите и дядовците ни да живеят от лекарство до лекарство, за което повечето нямат пари. И още сигурно стотици примери , но ще спра , защото все повече се вбесявам.
Тези ми обясняват, че са се загрижили , за здравето ми ?
И понеже всичко е свързано с пари. Силно се надявам ( знам , че е невъзможно), един ден да изчезнат и всеки да се изхранва с това което може сам да произведе. И не ми казвайте , че няма връзка с темата - има и то голяма.
А след като Мангъров е малоумник, значи лесно можеше да го оборят него и другите доктори които се обявиха против , в дебатат . Не защитавам никой защото не съм компетентен .Ама не е удобно нали ? Но пък е по- удобно за разделяне на хората.
Щях да забравя , че съм тъп и за това , че не вярвам във фразата " в цял свят е така". Световните войни били ли са полезни за " обикновените хора?



Изпратено от моят BV9800 с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот 777 » Чет 29 окт 2020 11:36


бат рамбо написа:А някой знае ли ,каква идея се таи , зад мярката да се затворят гимназиите и висшите училища? Според моето , скромно и некомпетентно мнение , това са най- силните организми в едно общество. Ако бяха започнали от ясли и детски градини до някъде щях да разбера.

Малко необмислено е да предлагаш да се затварят първо ясли и детски градини. Не ти ли е ясно, че ако има кой да гледа едно дете, то изобщо няма да ходи на ясла. Детската градина е друго нещо, но и там затварянето означава и прибиране на съответния брой родители. Същото важи и за учениците до 3-4 клас. Така за затварят горните класове, защото това не ангажира родители. Защо го правят е друг въпрос - според мен е експеримент, пробно затваряне за 2 седмици да видят какви проблеми има за изглаждане. Другата причина е поредна политическа демонстрация, че се прави нещо и се мисли нещо - важното да се спускат и изпълняват нареждания и да се говори за нещо друго, а не за пари в чекмеджета и оставки (в частност при нас, всяка държава си има своите чекмеджета).

Последна промяна от 777 на Чет 29 окт 2020 11:47, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот group® » Чет 29 окт 2020 11:42


бат рамбо написа:
Тези ми обясняват, че са се загрижили , за здравето ми ?


Естествено че не се интересуват за здравето ти. Всъщност за да сме точни - никой, освен майка ти, не се интересува наистина от здравето ти! (Не се отнася само за теб)

Та с емоции няма как да имаш дори приблизително точен поглед над случващото се.
Остави това 'по целия свят'.
Интересно как враждуващи идеологии, режими, икономики споделят един страх?
Защо САЩ (въпреки изборите и онзи ненормалник) се тресат по същия начин както Иран, Турция, Русия, etc.?
Защо Франция и Турция еднакво вярват и се борят с вируса?
Защо някоя държава не каже - няма такъв вирус, обикновен грип е, ние нямаме един умрял от К19, маските не помагат, няма риск и т.н.?
Пак ли е медийно затъмнение?
196 (ако се не лъжа) държави подкрепят СЗО не само на думи, а с пари. САЩ плюят по СЗО, защото давали 400мил, а Китай 40мил. Не било честно. Ама точно САЩ налагат метода на финансиране на СЗО, който е в малка част 'членски внос' на всяка държава. В основата си бюджета на СЗО идва от дарения на отделните държави. А за работата и смисъла на СЗО е показателна борбата с едрата шарка. Единствената болест в света, която е заличена изцяло от човешката намеса! И точно САЩ осъзнават до един момент (преди Ку ку), ролята на СЗО.
Та, дали Ердоган, Путин или Ким не си мечтаят да разкрият великата конспирация зад К19 и маските?
Може и те да са в играта. Сигурно и те са взели по 1800лв.
Абе всичко е шоуто на Труман :a045


Едит: Относно детските градини и училище за малките, няма ли шанс да е установено от малко по-учени от нас, че децата в много ниска степен разпространяват вируса? Както всъщност бе констатирано в Швеция по време на 1вата вълна.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Тема за корона вирусa / Ковид 19 / Covid 19

Мнениеот milmar » Чет 29 окт 2020 11:54


бат рамбо написа:Ами ,значи и аз съм тъп. .....
Също така съм тъп, защото са оставили бабите и дядовците ни да живеят от лекарство до лекарство, за което повечето нямат пари.....

Ами и аз съм тъп, защото на много от описаното и аз не вярвам...
И съм тъп, защото не вярвам на тези, особенно, на някои познати, дето постват снимка на пенсионер с торбичка и 2 лв. в ръката си и ни карат и ние да споделим. А тези същите са супербогати (във фейса най-вече), пък се осигуряват на 300лв заплата. И викат държавата да даде...
Не знам дали се сещаш, но в такъв случай плащат тези дето се осигуряват реално, нищо че не споделят и не дрънкат много във фейса, колко са загрижени.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bread1978, hvp800 и 268 госта