Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот k_garchev » Вто 14 фев 2012 23:02


nosex написа:2 дни без, утре почва 3-ти, пък да видим...
Не ползвам помощни средства, продължавам да пия кафе, бира. Само избягвам цигарен дим...
Пуши ми се, ама мисля да устискам, все пак 15 години стигат :да:

И аз от седмица не пуша!Болен съм и направо ми се гади!Лошото е че ще изкарам най-много месец-два и пак ще ги почна!Поне 1 кутия ми стига за 3-4 дена!




Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот jrc2 » Вто 14 фев 2012 23:35


Не съм бил адския пушаш с по кутия на ден..но пък си чадех...и така беше точно преди някаде...12-13г...от тогава съм палил 5 цигари в живота си и то без да гълтам..ей така за келешлък...и ще повърна.Всичко е воля,това е.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот morfei1 » Сря 15 фев 2012 1:12


Навъртях вече 3 месеца без цигари. Смело мога да кажа че съм един непушач :) .


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот milmar » Сря 15 фев 2012 8:52


Започвам пета година непушач , не съм заплвал нито една от както ги спрях . Ако достигна това ниво да съм безразличен към цигарите ( все още не съм , още ми се допушва) бих запалил една да си спомня как беше :да: .


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот nosex » Чет 16 фев 2012 21:25


Слаби ангели (воля), недобра мотивация и нагласа, липса на инат, доста нерви... фалстарт :?
Зависимостта ми е много тежка и запалих преди малко... :evil:
Не очаквах да изкарам 4 дни, все пак ми е първи опит за спиране от 14-15 години :oops:
Досега не съм си представял живота без цигари, дори 1 ден без цигари - явно може, но ще е трудно, адски трудно :!: :wink:


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот znainainai » Чет 16 фев 2012 23:51


26.06.2009г. беше последният ден в който пуших. В момента ме дразни миризмата на цигари и пушека.


Потребителски аватар
tatrata85
Мнения: 233
Регистриран на: Съб 13 сеп 2008 9:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот tatrata85 » Пет 17 фев 2012 7:37


От 3 месеца и аз ги спрях!В началото беше много тегаво и мислех че няма да издържа(получавах нещо като нервни кризи)но след 1 месец всичко се оправи :да: и сега се чуствам перфектно!


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re:

Мнениеот santo_trafficante » Пет 17 фев 2012 8:09


santo_trafficante написа:
веселин написа:: Вече 7 г. не пуша - и няма нищо по-хубаво от това да се отървеш от този глупав навик! :да:
аз 2 год вече :wink: чат пат някоя пура за кеф :lol: но е супер без да пафкаш :wink:

И мойте вече стават към 7 год. :D 8)


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот rokera671 » Пет 17 фев 2012 22:23


Махайте ги бе хора!!!


Потребителски аватар
Asen_D
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот Asen_D » Пет 17 фев 2012 22:49


rokera671 написа:Махайте ги бе хора!!!

Недоумявам как съм пушил 18 г....Малко са по-големи вреди, които може да си причини човек... :screwy


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот rokera671 » Пет 17 фев 2012 22:56


Asen_D написа:
rokera671 написа:Махайте ги бе хора!!!

Недоумявам как съм пушил 18 г....Малко са по-големи вреди, които може да си причини човек... :screwy

Ама ги махна!??Значи всеки тука може да го направи!


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот milmar » Съб 18 фев 2012 10:05


Най-трудно е през първата седмица , особенно ако вземаш мерки от типа - да изхвърлиш цигарите , да не си купуваш и така ... Правил съм такива опити и съм ходил след полунощ да си купувам , и тогава вече е края на "спирането" , започва се отново . Когато ги спрях наистина си ходех с цигарите в джоба (ако съвсем заритам :mrgreen: ) , но си наложих воля да не пуша . Накрая вече седмици или месец не бях палил , но кутията си я носех с мен , иначе ще имам предтекст да си купя и край :? .


Потребителски аватар
Booster
Мнения: 488
Регистриран на: Чет 15 апр 2010 10:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот Booster » Съб 18 фев 2012 11:10


milmar написа:Когато ги спрях наистина си ходех с цигарите в джоба (ако съвсем заритам :mrgreen: ) , но си наложих воля да не пуша . Накрая вече седмици или месец не бях палил , но кутията си я носех с мен , иначе ще имам предтекст да си купя и край :? .

Това е интересна теза , когато аз се опитвах да ги спра , не носих и не си купувах , понеже месец палвах по цигара-две , но най на дълбъко в жабката , заровени под всичките простотии , които са вътре , си имах едно Ню-силвърче , което не бутнах , както казах - месец.Интересното беше , че не съм забравял , че са там , смисъл не съм преставал да мисля за цигари.
Според мен това да откажеш цигарите , може да се счита за една от нах-големите победи , които може да постигне един мъж в житейския си път. :lol:


Потребителски аватар
rokera
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ex Smoker или "VW Кампания - No Smoking"

Мнениеот rokera » Съб 18 фев 2012 17:58


Опити му е майката, опити, дали ще е от раз, дали с постепенно намаляване, веднъж, дваж и на третия път току виж успел. Ако се удържиш без цигари поне година може да се каже, че си ги отказал. Не че е сигурно де mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re:

Мнениеот Exell » Пон 11 юни 2012 17:26


Exell написа: ...........
6-4 в полза на минусите , та СТОП (00:03ч. на 04.01.2008г.)


И така . Изрових хубавата тема за цигарите. Когато писах /горе се вижда датата/ изкарах 3 месеца без цигари и още 2-3 на пури и пак си започнах с по кутия на ден . И така до преди една седмица /03.06.2012г./ . От тогава не съм палил цигара , но сега ми е малко по-лесно от преди 4 години. И да споделя защо............

- Не се пуши навсякъде , а като ми се допуши по навик вадя цигарите и си паля.
- 6 лв. на ден ми идват малко множко /по 1 кутия на денонощие ,понякога и повече/.
- започнах да се задъхвам на 5 метра бягане /без майтап/ .
- жената ги отказа /още попушва електроннка/.
- повечето познати около мен ги спряха .

И така , прочетох една статия наскоро във вестника , в която се споменаваше , че ако искаш да спреш цигарите , вместо постоянно да ядеш /дъвчеш/ нещо може да пиеш по една чаша вода.......... така и направих. До днес , всеки път , когато ми се допуши пия вода . При предишното ми "отказване" постоянно дъвчех нещо , дали семки , бонбони , дъвки....все дъвчех нещо. След 6 месеца от 85 кила станах 102 :shock :shock :shock :shock То килограмите тогава бяха и основната причина да ги пропуша отново .

Също така си направих импровизирана касичка /кутия/ , където слагам всеки ден по 6 лв. ...... до тук почти събрах за преглед на колата :) .
И така , седмица и един ден без цигари , чувствам се една идея по-добре /може и да си внушавам/ , пуши ми се МНОГО , но това с водата поне при мен върши работа . А и не на последно място , ако примра чак толкова си дръпвам един два пъти от на жената електроннката :)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта