Нужна е интелектуална помощ

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6173
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот ktamen » Чет 02 мар 2017 0:55


Максимално натоварване: 900 кг
Максимално натоварване със скрипец: 1800 кг
Максимално натоварване с плаващи обекти: 2200 кг
Максимално натоварване с търкалящи се обекти: 2700 кг
Тип защита/клас: IP 55/3
Захранване: 12V
Дължина / диаметър на кабела: 9 m / 5.5 mm
Скорост на навиване: 1 m / min
Кука: 95 x 30-60 mm
За теглич: 230 x 125 mm
Дължина на контролния / захранващия Кабел: 3 m
Габарити Д x Ш x В: 260 x 260 x 225 mm
Тегло: 11 kg

Калине, тази лебедка наистина ще свърши работа, ама е прекалено тежка и няма да е много удобна. Освен това никак не е желателно да е по-мощна от нужното, желателно е мощността да е на ръба за по-безопасно. Пък и дърпа много ток и ще и трябва як акумулатор.
siso_k написа:
Ако ще се ползва лебедка - то тя да не се връзва за количката а да се направи нещо като платформа, която да се изтегля по релси догоре, а количката да се заступорява върху платформата.


И аз съм на това мнение, обаче практическата реализация няма да е лесна.
Ако се ползва лебедка, закачането за количката трябва да е на подходяща височина за да не се обръща количката, ама пак ще си е рисково, все пак ще я използват хора, дето не са много в час с техниката.
Рампата не може ли да се удължи, за да се намали ъгъла на наклона. Ако не е много стръмно може би човека ще може да се справя сам с количката?




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4415
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот Pet_rov » Чет 02 мар 2017 8:44


Вчера минах покрай магазина, но беше притъмняло вече и нямаше как да снимам. Но, тази фабрична рампа, все едно е закачена за Стената на стълбите, а не както е показал колегата на неговата картинка да върви по стълбите. И има платформа, която слиза на нивото на тротоара - тоест, качваш количката на нея, натискаш копчето и платформата остава хоризонтална, но се движи нагоре. Като стигне крайната точка спира, а човекът сваля количката от платформата и влиза в магазина.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот Iezekil » Чет 02 мар 2017 10:51


Абсолютно тая рампа трябва да се удължи двойно или тройно,за да се намали ъгъла,като последните 1 или 2 части може да са сгъваеми,за да не пречат.От там насетне ще се мисли за задвижването,дали собствено/на количката/ или стационарно/на рампата.Най-евтино ми се вижда,а и е възможно,да се преодолее с бутане/жива сила/.


petrushkov
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот petrushkov » Чет 02 мар 2017 10:59


Необходимо е да се изработи нивелирана подложка (със колела на лагер и водачи за да не излиза от направените по стъпалата профили) със габарита на количката и по наклона на рампата. Проблема е на кота 0 как да се потопи подложката за да излезе/влезе количката по нормален начин.


Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот minimiro » Чет 02 мар 2017 11:06


това е най-интелигентното решение по темата

http://adapt.bg/product/89/stalbishtna- ... logik.html

Всичко останало включва минимум двама души, от които единия също е на възраст, някаква що годе техническа грамотност и т.н. и т.н.

Недостатък - вероятното цената. Може би могат да се осигурят средствата по някакви евро или социални програми....

Едит: ето какво още даде търсенето по темата:

https://www.olx.bg/ad/invalidna-rampa-I ... 2301f2220e

би могло да се използва директно, или да се преработи евентуално във предното предложение....


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4415
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот Pet_rov » Чет 02 мар 2017 11:26


Подобна е на това, за което писах и аз. Това е най-вярното решение.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1641
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот MMX » Чет 02 мар 2017 11:54


К.Одаджийски написа:12 волтовата лебедка с 9 метра кабел за управление дето пуснах в предното мнение ще свърши работа според мен. Не навива много бързо, може да се спре бързо и има време за наблюдение. Предполагам обаче заради наклона ще е хубаво да се монтира ниско, почти до пода на площадката, а на ръба на рампата да се монтира една макаричка по която да върви въжето. Така поне ще се илиминира големия ъгъл и риск от издърпване на предния край на количката и обръщането и.

И аз мисля нещо такова, но какво става с преминаващите през етажа - спъване във въжето? Или ще се закача и маха всеки път. Може да е по-добре макарата да е странично монтирана на нужното ниво и лебедката да е до парапета някъде, а не на отсрещната стена. Ако първият етаж не е много нависоко, може да е по-просто и ефикасно да се направи нещо като хаспел до терасата.


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот marianchev » Чет 02 мар 2017 13:23


Не може ли да се кандидатства за финансиране на електрическа инвалидна количка ?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6170
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот VWGT » Чет 02 мар 2017 15:26


и аз си мисля за лебедка със синтетично въже и дистанционно + един акумулатор и едни скоби на стената с Х-а, на които да се връзва когато се ползва. Цялото това нещо може да се монтира на количка/колела и да се прикрепя към скобите при нужда, иначе да седи в къщата.

тази е по-евтина ... 145 лв. Скорост на навиване 2м/1мин ... т.е. прецени тия стълби ще ги взима за около минута сигурно.
http://avtopolis.net/bg/lebedka-prenosi ... 33261.html

Само трябва да се измисли как въжето да върви ниско. Ако количката се дърпа (а не бута) няма да вдига колелата и излиза от релсите.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1641
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот MMX » Чет 02 мар 2017 16:23


VWGT написа:Ако количката се дърпа (а не бута) няма да вдига колелата и излиза от релсите.

Зависи от центъра на тежестта. Като е наклонена за изкачване и човекът е седнал и облегнат, може да теглиш ниско, но никой няма да притиска предната част и може да се вдигне/обърне назад спокойно.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот Iezekil » Чет 02 мар 2017 18:25


Има ли дърпане/бутане,трябва дължина.Има ли дължина,може и човек.Другото са хаспели,сиреч средства и недостатъци+аварии.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот gergeto » Чет 02 мар 2017 20:04


Техническата част ще се измисли-достатъчно техничари имаме тук във форума,но пак казвам:Трябва да се уведомят някои органи като Община,техн. отдел към нея,евентуална Папортизация на това съоражение и куп други подробности заради които то може да бъде принудително премахнато,че и глоба да отнесе Етажната собственост.
Напоследък много се държи на безопасността ,особенно след някои нещастни случаи -било заради човешка грешка или заради дефектирала техника и т.н.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6173
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот ktamen » Чет 02 мар 2017 22:34


minimiro написа:това е най-интелигентното решение по темата

http://adapt.bg/product/89/stalbishtna- ... logik.html


На този линк има чат, опитах се да питам за обществено финансиране, но ми казаха да пиша на info@adapt.bg, там можели да ми отговорят. Има и телефони отдолу, има и магазин във Варна. Просто трябва да се попита.
Питайте първо там и ако има обществено финансиране, да не изобретяваме топлата вода. Пък и изобретението ни може да е опасно.
ПП Ако количката е с голяма дължина ще бъде много по-трудно да се обърне. Може да и се направи нещо като ремарке, което да се закача твърдо за количката за да се увеличи дължината и. Ама питайте първо за стандартното сертифицирано изделие, ако не става тогава да мислим за винкели и прочее.


Потребителски аватар
digo_pl
Мнения: 1109
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 10:17
Автомобил: omega V6
Двигател:
Местоположение: Варна/Плевен
Контакти:

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот digo_pl » Съб 04 мар 2017 19:45


ktamen написа:
minimiro написа:това е най-интелигентното решение по темата

http://adapt.bg/product/89/stalbishtna- ... logik.html


На този линк има чат, опитах се да питам за обществено финансиране, но ми казаха да пиша на info@adapt.bg, там можели да ми отговорят. Има и телефони отдолу, има и магазин във Варна. Просто трябва да се попита.
Питайте първо там и ако има обществено финансиране, да не изобретяваме топлата вода. Пък и изобретението ни може да е опасно.
ПП Ако количката е с голяма дължина ще бъде много по-трудно да се обърне. Може да и се направи нещо като ремарке, което да се закача твърдо за количката за да се увеличи дължината и. Ама питайте първо за стандартното сертифицирано изделие, ако не става тогава да мислим за винкели и прочее.

Има врата, която съм нарисувал в първия пост... няма как тази рампа да стане!


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7682
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Нужна е интелектуална помощ

Мнениеот goppa » Съб 04 мар 2017 20:17


Има ли възможност в ляво от стъпалата (в ъгъла между стълбището и етажната плоча) да се монтира ножична платформа?
Нещо такова:
Изображение



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта