Саниране

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1352
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Саниране

Мнениеот fur1ous » Нед 05 фев 2023 13:31


Ватата е много по трудна от EPS за работа, шанса да се смъкне след време при некадърен монтаж е огромен. Аз не бих се нагърбил.
EPS-a си е супер, водят го трудногорим, самия той гори, но никога не се оставя без замаска, затова се води трудногорим.

XPS на фасада няма абсолютно никакъв смисъл да се прави.

XPS се слага от кота нула надолу и на тавани и си има причина да е така.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8306
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Саниране

Мнениеот Stivi » Нед 05 фев 2023 14:55


Сега положението със санирането е малко дърво ! Първо, всички трябва да се съгласят да платят за обследване на сградата /по около 5лв на квадрат по нотариален акт/, за да могат да подадат документи за саниране, ако одобрят сградата ги възстановяват на собствениците, ако обаче не се класирате пиете една студена вода ! Но поне вече имате технически паспорт на имота си :wink Даже да е имало внесени документи от първата вълна на санирането, вече не важат и се подават наново с дървените условия !

zdravkop64 написа:Не помня марката на изолацията, но мисля че беше каменно- минерална вата.

За първи път чувам, при безплатното саниране да се използва каменна вата, ако е истина значи сте на голяма далавера :eek

Последна промяна от Stivi на Нед 05 фев 2023 21:24, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Саниране

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 05 фев 2023 15:21


Няма шанс да са сложили такава вата ....цената и е френска ,прави се от естествени материали .Все едно да ти сложат дървена трислойна дограма ....това съм го виждал на едно фамилни къщи и цената е УАУ .

За XPS не съм съгласен но не ми се спори ,самия материал е дишащ с микро пори и е много по -удачен за панелни блокове .


zdravkop64
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Саниране

Мнениеот zdravkop64 » Нед 05 фев 2023 15:26


Stivi написа:Сега положението със санирането е малко дърво ! Първо, всички трябва да се съгласят да платят за обследване на сградата /по около 50лв на квадрат/, за да могат да подадат документи за саниране, ако одобрят сградата ги възстановяват на собствениците, ако обаче не се класирате пиете една студена вода ! Но поне вече имате технически паспорт на имота си :wink Даже да е имало внесени документи от първата вълна на санирането, вече не важат и се подават наново с дървените условия !
За първи път чувам, при безплатното саниране да се използва каменна вата, ако е истина значи сте на голяма далавера :eek

Колега Stivi, аз се радвам, че успях да хвана последния влак от първата вълна на саниране въпреки съпротивата на няколко откачалки в блока и въпреки якото тичане по инстанции. Ако трябваше тези същите, а и не само те, да дават по 50 лв на квадрат със сигурност нямаше да стане нищо. И наистина не знам дали сме късметлии или не- просто гледах да си свърша работата за благото на блока.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8306
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Саниране

Мнениеот Stivi » Нед 05 фев 2023 16:42


Всички които се "уредиха" да ги санират са големи късметлии, колкото и да се плюва по качеството :a045


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Саниране

Мнениеот 777 » Нед 05 фев 2023 17:36


Знам за един блок, който е одобрен преди 4-5г и още чака голямото саниране. Хората отчаяно гласуваха за "когото трябва" да не се разминат със санирането и все още не е станало. Някакъв друг блок имаше, почти довършен, но бригадата заминала и го зарязали така. Хората реват и чакат някой да им го довърши. Не знам развитието как е, но поне 1г си стояха и чакаха.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1352
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Саниране

Мнениеот fur1ous » Нед 05 фев 2023 20:41


Ивайло Димов написа:Няма шанс да са сложили такава вата ....цената и е френска ,прави се от естествени материали .Все едно да ти сложат дървена трислойна дограма ....това съм го виждал на едно фамилни къщи и цената е УАУ .

За XPS не съм съгласен но не ми се спори ,самия материал е дишащ с микро пори и е много по -удачен за панелни блокове .


https://toploizolatsia.bg/2019/12/23/pr ... -na-xps-a/

Чети малко да се научиш.
Човек не може да разбира от всичко, знам че ти се опитваш, не само тук и в BMW форума, сигурно и в още, но не е хубаво да говориш за неща от които нищо не разбираш, ще вземе някой да ти повярва и ще съжалява.

Материалът е подходящ за изработване на подови, покривни и стенни изолации на мазета и приземни етажи. Поради изключителната си плътност XPS-a е непаропропусклив, а и е сто процента водонепромукаем. Затова той не е подходящ за външна топлоизолация с изключение, когато се изолират части от основите на сградите. Той има много голямо линейно разширение водещо често до появата на пукнатини по мазилката и отлепване на парчета изолация или части от мазилката заедно с мрежата.

Препоръчва се основно при изолирането на бетонни повърхности.Високата му якост го прави най-подходящ за изолиране на фундаменти и фундаментни плочи, под тежконатоварени сутеренни плочи, под жп линии, за тежки или използваеми обърнати покриви, за покривни гредоскари на скатни покриви. Водонепропускливостта на XPS е основно предимство при изпълнение на топлоизолации под кота нула – на фундаменти и сутеренни стени, мокри помещения и индустриални подове.


kukata_pasat
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Саниране

Мнениеот kukata_pasat » Нед 05 фев 2023 20:55


zdravkop64 написа:
777 написа:А възможно ли е от един блок да се санират само 1-2 входа? Предполагам, че е или всички или нищо.

Няма как само един или два входа. Санира се целия блок.

Има има, блок на близо е саниран само половината,сега нашия вход ще кандидатства за саниране самостоятелно и е възможно.Изискванията са да имаме паспорти на апартаментите което ще струва по 5-6 лв на квадрат,но това са изискванията пък и след 2024 стават задължителни.


kukata_pasat
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Саниране

Мнениеот kukata_pasat » Нед 05 фев 2023 20:57


Stivi написа:Сега положението със санирането е малко дърво ! Първо, всички трябва да се съгласят да платят за обследване на сградата /по около 50лв на квадрат/, за да могат да подадат документи за саниране, ако одобрят сградата ги възстановяват на собствениците, ако обаче не се класирате пиете една студена вода ! Но поне вече имате технически паспорт на имота си :wink Даже да е имало внесени документи от първата вълна на санирането, вече не важат и се подават наново с дървените условия !

zdravkop64 написа:Не помня марката на изолацията, но мисля че беше каменно- минерална вата.

За първи път чувам, при безплатното саниране да се използва каменна вата, ако е истина значи сте на голяма далавера :eek

5-6 лв на квадрат ни обявиха в Плевен за обследване и паспорт.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Саниране

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 05 фев 2023 21:04


fur1os

Аз мога да пиша навсякъде и винаги заставам с името си ,работил съм в строителна фирма 5 години .Слагали сме изолация на въже ,на скеле ,шлайфан бетон ...все неща които преди 15 години беха екзотика и не много познати ;).Единствените майстори влизали и дома са тези дето инсталираха пелетната камина ,и то само за да важи гаранцията и да я пуснат в експлоатация.Винаги стоя с името си ,когато не знам нещо питам и се интересувам от всякакви източници.И никога не съм се криел.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1352
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Саниране

Мнениеот fur1ous » Нед 05 фев 2023 21:07


Радвам се, но XPS на фасада за мен е грешка, този материал няма работа там, нито е проектиран да бъде там. Предназначението му е друго.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8306
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Саниране

Мнениеот Stivi » Нед 05 фев 2023 21:26


kukata_pasat написа:
Stivi написа:Сега положението със санирането е малко дърво ! Първо, всички трябва да се съгласят да платят за обследване на сградата /по около 50лв на квадрат/,

5-6 лв на квадрат ни обявиха в Плевен за обследване и паспорт.

Моя грешка, вместо 5 съм написал 50...то почти същото :mhihi


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Саниране

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 05 фев 2023 21:37


Зависи ,ако се направи с пароизолация и по книга ,днес лепиш и утре слагаш дюбелите и шпакловаш първа ръка ....получават се нещата.Когато работех най-добрия XPS се предлагаше от Аустротерм розова на цвят ....с много висока плътност и твърдост.В ония години XPS си слагаха само ентусиасти и отзивите бяха много добри ,специално за стари панелни блокове.Инак на къщи сме слагали основно EPS там квадратите са доста и се предпочиташе заради ниската цена.Саморазливните подове и шлайфан бетон едва навлизаха ,стъклофибърни и метални фибри за бетон ,миеща се силикатна интериорна боя ....все екзотики ,които първоначално гледаш с недоверие.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 898
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Саниране

Мнениеот MamaMy » Нед 05 фев 2023 23:28


Ивайло Димов написа:Няма шанс да са сложили такава вата ....цената и е френска ,прави се от естествени материали .Все едно да ти сложат дървена трислойна дограма ....това съм го виждал на едно фамилни къщи и цената е УАУ .

За XPS не съм съгласен но не ми се спори ,самия материал е дишащ с микро пори и е много по -удачен за панелни блокове .

В Плевен мога да те заведа до 3 блока които са санирани с каменна вата. Изпълнителите бяха тъмно зелени на единия и я слагаха в един пороен дъжд та се накваси порядъчно, но на тях им е през аспуха. Поне 3 години има да съхне. Той блока е на ТЕЦ, но все пак едната цялата фасада беше подгизнала. Да не говорим, че складираната край блока изолация беше на същия хал. Става дума за средния от трите на снимката.
Прикачени файлове
113303.jpg


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Саниране

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 06 фев 2023 5:25


Късметлии!Но това с намокрянето ,тия са за бой .



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта