Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот milmar » Сря 08 юни 2011 12:26


К.Одаджийски написа:.... няма кой да пази.....

Именно :Mr Green Fun , нали за това е и цялата тема mhihi !




maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот maladec » Сря 08 юни 2011 12:37


emiltd написа:Вероятно бомбетата спокойно са си разграбвали голфето,заради факта,че самия крадец е бил започнал да разглобява...и сега ще излязат с тезата,че така ,в това състояние са я прибрали в управлението...естествено за да останат чисти.Лошо е ,че това най-вероятно не е изолиран случай,а има и други такива :bishop
Все пак се радвам,че хората вече им писна да бъдат мачкани и започнаха да търсят справедливост,както е направил колегата в случая...май това е единствения начин да променим нещо в тази държава.
Къде го сега потния Бате Веско да припява :screwy


Работя в Автосервиз . Мотора беше абсолютно обурудван . Помпа , скорустна кутия , турбо , всичко. Беше откачен от ауспуха , магарето и кабелите. Дори и полуоските бяха тям . Предния мост беше свален от лонжера със целия макферсон, гумите с джантите и магарето в/у него. На една камара стоеше интеркулера със всички маркучи и компютъра . Калниците си бяха там . Предна броня , фарове , радиатор , маркучи, маската , престилката , преден капак , моторчето на чистачките това са все работи които съм ги виждал с очите си в РПУ-то . Вратите и седалките си стояха с тапицерията .
Абсолютно всичко си беше там . Аз даже викнах един колега да гледа с мен , за да не изспусна да погледна нещо . Правехме си сметката ,че при цялата налична техника с която разполагаме максимум за 2 дена ще зглобем всичко обратно. Голфетката беше разглобена, но на толкова едри панери , че намаше как възстановяването до ни отнеме повече от 2 дена .


Потребителски аватар
VALENTINO_ROSSI
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 21 фев 2007 0:48
Автомобил: MK3 GTI 16V 20YAHRE
Двигател: ABF 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот VALENTINO_ROSSI » Сря 08 юни 2011 13:04


Тъпа работа колега...много е гадно да ти откраднат колата,знам го от личен
опит.Надявам се да стигнеш до някакво възмездие макар с много усилия и нерви.Тъпото е
че в България явно си е практика да ти свалят разни неща от колата на паркинга на рпу-то.
На мойта кола и бяха свалили мигачите,ножа на бронята и стоповете(които са кристални и аз много си ги харесвам).Беше ми обеснено че извършителите са ги продали.....да ама не-случайно разбирам че колата е попаднала в рпу-то само без стопове.След като дознателката и шефа на рпу-то бяха "натиснати" малко и мигачите излезнаха и ножа излезна,даже и стоповете ми намериха mhihi


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот maladec » Сря 08 юни 2011 13:08


stefan4o написа:Жалка картинка. Умряха за частите от голфа на момчето :wink: Е@ати нещастниците, честно :bowdown Аз ако си видя така колата не знам как бих реагирал :shock Дано не ми се и налага де :shock


Ми първо си казах : Кой ще краде голф 3 ? Мислих си , че някои "селски крадц" го е натоварил на платформа или хлапаци са го добутали до някоя съседна улица . Дори и мисли за откум ми се въртяха . Не предполагах ,че професионален крадец , ще се занимава с моето "Голфче" .
За примиряване незнам . Едва ли . 3 години минаха от тогава и нямам намерение да се отказвам . Отначало е гадно .Пуснах жалба и не правих нищо докато не си събрах мислите . После започнах да ходя в РПУ - Костинброд . От разговорите с полицайте ,разбрах , че случеят ще се забави и ще се проточи във времето . По късно разбрах ,че никой няма намерение да обвинява когото и да било . Ходих при 4 различни адвоката (от притеснение , данеби някой от тях да ме подведе). Всички бяха категорични , че няма смидъл в жалбите . Оказва се ,че полиция , прокуратура и съдийски състав са "първи дружки" . Нито една от службите не би направила каквото и да е в ущърб на другите .
Еб*аси . Къде живея аз ? Къде живеем всички ние ?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6170
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот VWGT » Сря 08 юни 2011 13:19


не само те, ами в комбина са и те барабар с крадеца и поръчителите му (щото тая работа с покупка на мечтаният двигател без номера от случаен човек в кафене си е ала бала от всекъде). Просто си им развалил рахатлъка на хората, да не я бяха намирали тая кола, да си я преживял до сега. Това да е за урок на всеки, който тръгне да си търси откраднатото, стискаш зъби, залегаш по-ниско от тревата и си живееш "спокойно" и "щастливо" ... аа и още една поука: не забравяйте да си платите рекета а.к.а. КАСКО-то, щото гледайте ква работа създавате на "комбината"


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот maladec » Сря 08 юни 2011 13:26


emiltd написа:Вероятно бомбетата спокойно са си разграбвали голфето,заради факта,че самия крадец е бил започнал да разглобява...и сега ще излязат с тезата,че така ,в това състояние са я прибрали в управлението...естествено за да останат чисти.Лошо е ,че това най-вероятно не е изолиран случай,а има и други такива :bishop
Все пак се радвам,че хората вече им писна да бъдат мачкани и започнаха да търсят справедливост,както е направил колегата в случая...май това е единствения начин да променим нещо в тази държава.
Къде го сега потния Бате Веско да припява :screwy



Чисти незнам как ще останат . Има 70 листа опис в прокуратурата + снимков материал . Отделно аз и приятел (монтьор) сме правили оглед на колата .
Притеснявам се от прокуратурата да не би да " забравят” да предадат нещо.
Понеже имам приятели които са съдили полицията и знам ,че това е изключително трудно . Намират се някакви свидетели (които не са биле там) , най- често полицай "колеги" и в съда започва " голямото надлъгване" .
Това е като да играем футболен мач с числинно превъзходство от страна на противника + съдята и той игаещ в полза на другия лагер . Гледката е грозна , но напълно реална .


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот maladec » Сря 08 юни 2011 13:35


Matematiks написа:Aз друго не разбирам-тоя шебек,не го ли е срам да лъже така безобразно?!?!?!?

И не е смешна тая история,нчма нужда да ни я представят смешно!!!ХИЧ не е смешно,направо е трагично :evil: scare


За 3 години придобих чувството , че в тия служби всички лъжат . И не не ги е срам . Често се събират на кръчма или кафене и си разказват как са излъгали или наредили някой.(Поне тука в Габрово е така . Даже не се и крият .) Говорят надменно и с усмивка . Щастливи са от постъпката си .
Аз Полицайте ги разбирам , особенно тези на по ниските постове . Те момчетата не са виновни . Мисля си: дори и да влезеш нормален , самата система ще ти промени мисленето. Та нали с каквита се събереш такъв ставаш . Поставете се на тяхно място . Ако приятелите са ви крадци и лъжци , каква е вероятноста вие да не бъдете такъв ?

Няма такава държава !!!!!!!!!


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот maladec » Сря 08 юни 2011 14:05


dinkonikolaev написа:Не знам как ще ви прозвочитова което ще кажа ама все пак:
Евала на милиционерите как ти пазят колата.Аджеба то се е видяло че с пари всичко става.Давай там на някой 200 лв и да ти измъкне ясичко което е останало поне от нея.Не вярвам някой да забележи в тая неразбория там.


Нямам думи просто...... :beat_butt2


Не бе колега . Нямам нищо против мнението ти . То нали затова е форума , да си споделяме . Не , че нямам желание да ми дават колата . Истината е друга .
Още когато я задържаха като вещественно доказателство , аз пожелах да си я взема . Отказаха ми . Първо изчезна камарката с интеркулера , тръбопроводите към него и компютъра. После радиатора , калниците ,предния капак и фаровете с маската (изчезнаха заедно). После колата започна да се разтапицирва . Изчезна инсталацията , предния мост. За по - запознатите : А познайте колко тежи макферсон с магарето и гумите към него ? Колко подяволите хора са го носили това ?
И, пак не ми дадоха да си я взема . Бяха си направили колибка на кучето, което стои точно до вратата . Познайте от какво ? От седалките на колата ми . Най - последно ми свалиха електронния блок на нафтовата помпа . Тази помпа се разглобява със специален ключ който струва 70-80 лв. Какви хора ми доразглобяват колата ?
И дойде най - накрая момента ,в който вече можеше да си взема колата . Обаче то вече нямаше какво да взимам . Това се случи преди около половин година.
За 200 лв, няма и не искам да бутам . Това просто не съществува ,като вариант в съзнанието ми .


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот maladec » Сря 08 юни 2011 14:11


yoan4o написа:Съвсем честно ви казвам, че ако това се случи с моята кола без да ме интересува за последстията ще им пусна 2 гранати в РПУ-то, вместо да ми седят в шкафа.... mhihi

Просто не ми е ясно как е възможно това. Би трябвало когато са конфискували колата собственика да викне нотариус и тай да направи констативен протокол, заедно с вещо лице в какво състояние е автомобила в момента на конфискацията с прикрепен снимков материал.

При настоящото развитие, ако колегата разполагаше с такива документи можеше съвсем спокойно да осъди МВР за виновна безстопанственост.



Без бомби едва ли ще постигнем нещо . Само ,че една птичка пролет не прави !! Как да накараш кон с капаци да си търси правата ?
Сега тука ще се повторя . Протокол има в Прокуратурата , 70 листа + снимков материал .


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот maladec » Сря 08 юни 2011 14:13


Kevin написа:Този същия началник на това РПУ го даваха вчера по btv action и го хвалеха как от тяхното РПУ били усуетили грабеж от някаква вила и хванали извършителите. Дори собственика на вилата щял да им дава дарения в знак на благодарност, бензин доколкото разбрах, защото не им стигал. Не е ли малко странно, че 1-2 дена след репортажа в "господари на ефира" където падна 100 кила резил дето се казва, в другата бтв го хвалят колко добре си върши работата ?


Да не забравяме кой спонсорира телевизиите .


Потребителски аватар
kacarov_dupnitsa
Мнения: 1649
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 12:01
Автомобил: Ауди А6
Двигател:
Местоположение: Станке Димитров
Контакти:

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот kacarov_dupnitsa » Сря 08 юни 2011 14:17


:? Колега онзи ден гледах репортажа по ТВ-то и направо останах потресен, нямам думи :| , съжалявам за случката и ДАНО всичко се оправи и ти върнат колата ЦЯЛА.


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот emiltd » Сря 08 юни 2011 14:22


kacarov_dupnitsa написа::? Колега онзи ден гледах репортажа по ТВ-то и направо останах потресен, нямам думи :| , съжалявам за случката и ДАНО всичко се оправи и ти върнат колата ЦЯЛА.


Много се съмнявам да му върнат колата цяла,според мен,частите,липсващи от нея,отдавна са по други автомобили,но определено ще е справедливо,човека да бъде обезщетен подобаващо,което е най-малкото,което е нужно,а и отделно съд за извършителя/извършителите на престъплението!!!


Потребителски аватар
Layman
Мнения: 148
Регистриран на: Пет 26 дек 2008 14:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търново

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот Layman » Сря 08 юни 2011 16:05


Не се отказвай колега - късно е, след толкова нерви и тормоз. Каузата ти е справедлива, а смятам и че понякакъв начин помагаш и на нас - създаваш по-добра среда или поне се опитваш. Ще ми се обаче темата да продължи и в посока как ние бихме могли да ти помогнем също - бих приветствал всякакви идеи, колкото и нестандартни да са. Тази държава не може да продължава по старият начин, но за този процес е отговорен всеки един от нас. Респект, ще следя с интерес.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот znainainai » Сря 08 юни 2011 16:15


Гарвана гарван око не вади. Как крадеца да каже дръжте крадеца? Майката му е сега да се въоръжиш със една камера и да ги чакалиш докато заснемеш материал как свалят нещо от кола оставена на полицейския паркинг като вещественно доказателство. После със материала във всички медии. И директно във страстбург тук нищо няма да постигнеш понеже е булгаристан.
Баси наглите копелд@ци тия морга май са открили. МВР ООД доставка на всякакви части за автомобили от нашите паркинзи за задържани автомобили :evil: :evil: :evil:
Дайте координати на тая морга да си купим туй онуй :evil: :evil: :evil:
Няма такава държава без коментар. Това е страна член на евро съюза 2011г.
Не ги оставяй да си веят байрака гони ги до дупка. Трябва да осъзнаят че те зависят от нас а не ние от тях. Защото ние им даваме хляба и им плащаме заплатите. Трябва цялата полиция да бъде УВОЛНЕНА на 100% и да се назначат нови кадри които да си вършат работата. Продават се наркотици в дворовете на училищата и по дискотеките и кво на кой ли му дреме? Полицията незнае? Знаят ама това им е бизнеса явно имат дивидент иначе за чии Х.Й ше ги оставят да си продават на воля. Тук е страната на НЕОГРАНИЧЕНИЯТ АБСУРД. Във булгаристан всичко е възможно дори и да се движиш във еднопосочна улица в насрещното и да де ударят отзад.

КОЛЕГА СТИСКАМЕ ПАЛЦИ ДА ПОЛУЧИШ ВЪЗМЕЗДИЕ :да:


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Полицията ни пази - РПУ Костинброд

Мнениеот parno » Сря 08 юни 2011 16:43


znainainai написа:
КОЛЕГА СТИСКАМЕ ПАЛЦИ ДА ПОЛУЧИШ ВЪЗМЕЗДИЕ :да:

възмездие ще получи - но далеч не материално (кола, части , пари)
тия от господарите са досадници и за рейтинг всичко правят
заради тях ще им се разкатае фамилията на РПУ-то или поне на тоя пигмеест началник



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта