Препоръчайте банка

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Препоръчайте банка

Мнениеот nurv » Пет 05 юни 2015 12:38


Както вече многократно беше повторено - има фонд. А това дали има майка нищо не значи, защото точно майката може да реши да си продаде дъщерното дружество. Последният пример е с BayernLB, които продадоха МКБ Юнионбанк на ПИБ, за да си върнат заема към немското правителство. Не ще загубиш пари, но изведнъж ще се окажеш клиент на друга банка.




Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2214
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia_Golf 3_Volvo XC70
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Препоръчайте банка

Мнениеот w_smith » Пет 05 юни 2015 13:19


Те тия здрави банки майки как не си източват отрочетата, ама хич. Силно са загрижени за благото на българите.


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Препоръчайте банка

Мнениеот ant1ni » Пет 05 юни 2015 15:22


В случая, от коментарите на колегите и от това което ти си написал разбирам че преди всичко искаш стабилност и сигурност. Ако сумата е до 100 хил. евро ги депозираш в една банка. Ако са над 100 хил.евро ги депозираш в няколко като всеки депозит да е до 100 хил.евро. Това е така понеже парите са ти гарантирани до 100 хил.евро,не че ако има масова банкова криза ще ти върнат парите....но е една идея по-сигурно така. За добра доходност забрави към момента от депозит. Ако сумата е висока можеш да договориш индивидуален л%, който да е добър. Но предвид сигурността не ти го препоръчвам.
Обаче, ако искаш инвестиция търсиш вече в банките и техните сайтове за инвестиционни фондове. Алтернатива е и ДЦК. Всичко зависи от сумата и твоето желание.
Относно валутата....да в условията на валутен борд сме и като цяло не виждам сериозни причини към момента за да не сме ОБАЧЕ...спестявания с цел съхранение а не инвестиция ЗАДЪЛЖИТЕЛНО във валутата в която получаваш доходите си.
В първия случай за депозиране на средствата и сигурност ти препоръчвам: УниКредит, Сосиете Женерал, Райфайзенбанк.

Последна промяна от ant1ni на Пет 05 юни 2015 15:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте банка

Мнениеот 777 » Пет 05 юни 2015 15:31


kossel написа:Такава информация е много ценна и се съмнявам някой да знае. Аз правя следното В райфайзен държа всичко без долари и евро. В ЦКБ - левове и швейцарски франкове. В пощенска съм по задължение. Май ЦКБ е най-добра. За еврото помисли какво ще станя ако Гърция излезе от еврозоната.... но все пак малко хора са наясно
В уникредит булбанк съм работил .... и ги знам нещата от кухнята, нищо не държа там.

Излагаш се.


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Препоръчайте банка

Мнениеот ant1ni » Пет 05 юни 2015 15:45


777 написа:
kossel написа:Такава информация е много ценна и се съмнявам някой да знае. Аз правя следното В райфайзен държа всичко без долари и евро. В ЦКБ - левове и швейцарски франкове. В пощенска съм по задължение. Май ЦКБ е най-добра. За еврото помисли какво ще станя ако Гърция излезе от еврозоната.... но все пак малко хора са наясно
В уникредит булбанк съм работил .... и ги знам нещата от кухнята, нищо не държа там.

Излагаш се.

Човека разполага с много авоари и го демонстрира включително и теория на конспирацията долавям. А като се сетя и ЦКБ на кого е и с кого е свързана...ПИЙТЕ ГИ ХАПЧЕТАТА БЕ!!!


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте банка

Мнениеот 777 » Пет 05 юни 2015 16:15


Точно заради ЦКБ е коментарът ми. Може преди да е бил в КТБ, защото знае какви са Уникредит "от кухнята".

Като се говори за суми над 100хил евро - мисля че има самолети и автобуси до Швейцария и Австрия. Отиваш за 2-3 дни и си правиш сметка в по-стабилна банка.

ant1ni написа:...спестявания с цел съхранение а не инвестиция ЗАДЪЛЖИТЕЛНО във валутата в която получаваш доходите си.

Май си чел новините за кредити в CHF и бъркаш понятията със спестявания. Точно спестяванията "с цел съхранение" е по-добре да са в CHF. Иначе левове.


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Препоръчайте банка

Мнениеот ant1ni » Пет 05 юни 2015 23:04


777 написа:Точно заради ЦКБ е коментарът ми. Може преди да е бил в КТБ, защото знае какви са Уникредит "от кухнята".

Като се говори за суми над 100хил евро - мисля че има самолети и автобуси до Швейцария и Австрия. Отиваш за 2-3 дни и си правиш сметка в по-стабилна банка.

ant1ni написа:...спестявания с цел съхранение а не инвестиция ЗАДЪЛЖИТЕЛНО във валутата в която получаваш доходите си.

Май си чел новините за кредити в CHF и бъркаш понятията със спестявания. Точно спестяванията "с цел съхранение" е по-добре да са в CHF. Иначе левове.

Към момента е добре да са в CHF, а после?!Човека иска сигурност и спокойствие ....да не нищим кой как се е изразил...разбрахме се мисля...да проверява всеки ден курса на франка ...да следи новините за еврозоната и франка постоянно....?! Слага си ги в лева и си е спокоен една идея повече за валутния риск...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръчайте банка

Мнениеот 777 » Пон 08 юни 2015 9:15


Въпросът е в думата "задължително". Защо задължително да е в левове? Ако е заем да зависят вноските и сигурността му, но при влог и да има малък спад на курса няма да умре никой.


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Препоръчайте банка

Мнениеот ant1ni » Пон 08 юни 2015 10:16


Реално е излишно да се спори...пак казвам според мен с цел спокойствие и съхранение - в лева. Иначе кой може да гарантира, че спада ще е малък? Да, зависи и за какъв период ще ги съхранява и има ли намерение да ги харчи в близко бъдеще...помисли за 10-на месеца долара как промени курса си...процента е доста висок. Да не говорим за решения на Централни Банки и т.н., които реално не могат да се прогнозират. Франка наистина е много стабилен и силен спрямо еврото, обаче има много неизвестни. За човек занимаващ се с финанси съм съгласен да използва чужди валути,да следи пазара, да се интересува и т.н., но човек който не разбира или има някакви дребни познания е най-практично в BGN. Нека все пак не спамим в темата...


Потребителски аватар
Fen united
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 21 дек 2008 18:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Препоръчайте банка

Мнениеот Fen united » Съб 20 юни 2015 5:18


С простреляните ни банки-в буркан и заравяш! Така най-стабилно ми седи!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта