Саниране

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Саниране

Мнениеот 777 » Вто 07 фев 2023 16:29


На 2 пъти имаше кампания за регистрация на кладенци. Трябваше само да пратиш писмо с данни и нищо повече. Имаше срок и обещание за глоба. Отложиха крайния срок с 2г и след 2г отново паника и подканване. Бях изпратил данни през 2020, но нямаше обратна връзка. Покрай новия краен срок им писах да проверя получили ли са старото писмо - намерили го, там е, но още не е обработено (2г си стои на камарата). Става дума само за изпращане на 1 страница с данни (по-скоро половин страница). А при обследването и паспортите на сградите има доста реална работа, много повече писане и плащане на сериозни суми. Трудно ми е да си представя как с крайни срокове и глоби ще се получат нещата. Ще има тотално отбиване на номера. Някакви паспорти може да има, но обследванията ще са 70% фиктивни. Затова държавата вместо смело да харчи милиарди за облепване с изолация и най-вече боядисване (това е с най-видим ефект) е по-добре да налее пари за това обследване - да го поръча на общините, които да го правят спокойно и последователно по квартали и блокове за да има реален резултат накрая.




Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2200
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Саниране

Мнениеот w_smith » Вто 04 апр 2023 2:30


zdravkop64 написа:
777 написа:А възможно ли е от един блок да се санират само 1-2 входа? Предполагам, че е или всички или нищо.

Няма как само един или два входа. Санира се целия блок.

В нашия блок са санирани два от седем входа. Виждал съм го и на други места. Към момента дали е възможно, не мога да кажа.
По отношение на каменната вата - слагат я на блокове над 8 етажа заради противопожарни изисквания.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта