Нужна ли ни е полицията?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот Stoi » Пет 13 юли 2012 9:50


MMX написа: Абе не си точно ти. Работодател е държавата, а ти си само един поданик. Ако станеш цар или диктатор или поне министър на финансите - тогава може да го кажеш.


Eбаси робското мислене , честно :D Човек , осъзнай се !

Конституция на Република България ;
"
Глава първа. ОСНОВНИ НАЧАЛА

Чл. 1. (1) България е република с парламентарно управление.
(2) Цялата държавна власт произтича от народа. Тя се осъществява от него непосредствено и чрез органите, предвидени в тази Конституция.
(3) Никоя част от народа, политическа партия или друга организация, държавна институция или отделна личност не може да си присвоява осъществяването на народния суверенитет.
"




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1640
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот MMX » Пет 13 юли 2012 11:15


"Робско мислене"? Я ти се събуди и си махни розовите очила. Каква е тая власт на народа - ти народа ли си? Хайде отиди и разпореди какво да стане. По-горе това "аз съм им дефакто работодателя" звучи сякаш го казва Бойко или някой с неговия речник. Ти може да си част от народа, но ти не си народа. Нали затова се прилага т.нар. демокрация - да те баламосват, че ти решаваш нещо.


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот stanev11 » Пет 13 юли 2012 11:18


Krasi написа:
koziak написа:Живея срещу столична дирекция полиция, мога да снимам колите на техния паркинг, 90% са без никакви стикери на предното стъкло.Нямат граждански, нямат нищо

Не са само те, аз пък минавам често покраи Плевенската дирекция - почти същото е май, може и да има някоя патрулка редовна, но повечето не са.
Тук там има някъде стикер за гражданска, не съм се завирал да видя какво пише на него - може и от преди 5г. да е. За винетки - абсурд.


за кои автомобили става въпрос,за лични или служебни.
Ако е за служебните,застраховката е обща за всички автомобили и за това нямат стикер за гражданска,имат даже и каско,както и прегледите са валидни.За винетките си пише в закона кои автомобили са освободени от тях(линейки,пожарни автомобили,полицейски автомобили и др.)

За личните -всичко е до самосъзнание-ако направи ПТП и без гражданска,независимо,че е полицай го отнася и то яко.Познавам едно приятелче-полицай,който без да се усети за 12ч(беше му изтекла гражданската предишния ден и негова грешка,че не я беше проверил) и един бакшиш го удари(бакшиша беше виновен),приятелчето спокоен за документите,мислеше ,че е напълно изряден,но получи изненада-без ГО.След това съдебни дела от застрахователя към него и олекна с 1800лв,плюс 5-600лв акт.Така,че всичко си е до самосъзнание.


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот Stoi » Пет 13 юли 2012 11:40


MMX написа:"Робско мислене"? Я ти се събуди и си махни розовите очила. Каква е тая власт на народа - ти народа ли си? Хайде отиди и разпореди какво да стане. По-горе това "аз съм им дефакто работодателя" звучи сякаш го казва Бойко или някой с неговия речник. Ти може да си част от народа, но ти не си народа. Нали затова се прилага т.нар. демокрация - да те баламосват, че ти решаваш нещо.


Кой както си го направи. Защото повечето хора мислят като теб със заложеното си робство в гена затова е такова положението. Кучето скача според тоягата.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1640
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот MMX » Пет 13 юли 2012 11:46


Stoi написа:Кой както си го направи. Защото повечето хора мислят като теб със заложеното си робство в гена затова е такова положението. Кучето скача според тоягата.

Много са ми забавни такива "комити" като теб. За това дали си роб или не първо погледни какво работиш. Не те познавам, но мнозина от изхвърлящите се, че не са роби са на най-ниските стъпала в йерархията. Навели глава в службата, като им падне случай започват с големите приказки. Иначе като стане дума за работа и пари - "а, то срамна работа няма". Принципно "народът" и на ББ е работодател, ама иди му го кажи, ако можеш и да видим как ще се трогне.


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот Stoi » Пет 13 юли 2012 11:59


MMX написа:
Stoi написа:Кой както си го направи. Защото повечето хора мислят като теб със заложеното си робство в гена затова е такова положението. Кучето скача според тоягата.

Много са ми забавни такива "комити" като теб. За това дали си роб или не първо погледни какво работиш. Не те познавам, но мнозина от изхвърлящите се, че не са роби са на най-ниските стъпала в йерархията. Навели глава в службата, като им падне случай започват с големите приказки. Иначе като стане дума за работа и пари - "а, то срамна работа няма". Принципно "народът" и на ББ е работодател, ама иди му го кажи, ако можеш и да видим как ще се трогне.


Знаеш ли през къде ми е за Бойко и това какво прави и не прави. Човека си има акъл и е способен явно щом е намерил едно стадо и си го пасе насам - натам из държавните ливади . После мляко, сиренце , вълна :) Халал да са му и на всички способни люде като него. Ние комитите обаче сме на другия байр ...тука трева не никне и тъпчем македонска даненица! :beer
Аз нито си плащам данъци за колите , нитото актовете и т.н. има си вратички за всичко. Като си строша голфа в някой дупка съдя общината и тя плаща. Така съм преценил , че е правилно така правя. Помагам на народа един вид . Не храня с парите си държавния апарат, който има една едниствена цел от край време и тя е да съсипва нервите на обикновените хора. Един ден сигурно и данък въздух ще им сложат и ще ги принудят да си купят касов апарат да бълват касови бележки за всяко издишване. Нищо чудно , ако са все още с робско мислене.

P.S Някой медератор е време да поразчисти темата , но не с големия парцал...нали !

Последна промяна от Stoi на Пет 13 юли 2012 12:11, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот Милослав » Пет 13 юли 2012 12:01


Нещо май май сте го обърнали на чатче тука в тая тема?
ЛС?

Аз си мисля че полиция винаги трябва, въпросът който стои е дали трябва да е в този й вид, дали е достатъчно организирана самата тя като структура и "работници".


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот lokva » Пет 13 юли 2012 13:50


Един полицай се втурва в канцеларията на участъка и вика:
- Шефе, току-що откраднаха дежурната ни кола!...
- А ти какво направи?
- Бъди спокоен, шефе. Успях да запиша номера й...


еи това е днешната полиция


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Нужна ли ни е полицията?

Мнениеот Bioside » Пет 13 юли 2012 22:43


Stoi написа:

Конституция на Република България ;
"
Глава първа. ОСНОВНИ НАЧАЛА

Чл. 1. (1) България е република с парламентарно управление.
(2) Цялата държавна власт произтича от народа. Тя се осъществява от него непосредствено и чрез органите, предвидени в тази Конституция.
(3) Никоя част от народа, политическа партия или друга организация, държавна институция или отделна личност не може да си присвоява осъществяването на народния суверенитет.
"


Ти наистина ли вярваш на тези 3 точки.Държавата отдавна е абдикирала и се е превърнала в данъчен хрантутник.Що се отнася за народа прословутата реплика на Римския сенат от ,,Сътворението на света,,
-Да го духа Бедния Народ-Важи с пълна сила.

За данъците и актовете рано или късно ще им ги внесеш накуп.И аз правех така като теб докато не се наложи да вадя данъчна оценка на един имот.Познай колко лихва им платих.Все едно заем са ми дали mhihi

Що се отнася до полицията тя наистина трябва да я има но не в този вид.Айде аз ще оставя на страна физическата подготовка и тем подобни и ще го ударя на съвест.
-Кои уважаващи себе си хора ще отидат да издигат ръка срещу майките си и бащите си на митинга на пенсионерите преди няколко години.Лично аз бих си хвърлил молбата и дотам.Да ама не.Някои дори се престараха.Лошото е че рибата се вмирисва откъм главата.Не може сутринта началника ти да те прати пътна полиция , те всички екипи това правят занимават се с нас водачите на МПС,а ти да спреш водача на ППС-то пълно с награбена железария от някой частен имот или лозе,да си напуснеш поста и да тръгнеш да го водиш в районното.Не става така.Обръщат се с гръб и си намират занимание с някой с нередовен пожарогасител или пък с друг дето забравил да даде мигач при изпреварването на циганската каруца пълна с циментови колове mhihi Интересно ми е кой дава заповедите на началниците им .Май злото се крие там,а не в редовия полицай,който изпълнява заповеди.Поздрави.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта