Измама - потребител "trv", "kossis"

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот icoico » Чет 16 фев 2017 1:00


Защо от IP-то ти пишат петима?




Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот Xaxy » Чет 16 фев 2017 1:03


Няма как да пишат,толкова хора от мойто ип,ако не са се вързали към мрежата :Mr Green Fun

Последна промяна от Xaxy на Чет 16 фев 2017 1:09, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18723
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот hooligans » Чет 16 фев 2017 1:04


То няма как да пишат, ако не са се вързали към мрежата...

icoico написа:Защо от IP-то ти пишат петима?

:mhihi
Недей де, остави момчето... :mhihi :mhihi :mhihi

Стига офф, темата е друга!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот forski » Чет 16 фев 2017 6:42


Интересна развръзка ... крайния резултат определено ме изненада!


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот gergeto » Чет 16 фев 2017 8:38


Баси криминалето.Ако продължи, темата може да засенчи петъчния спам. :Mr Green Fun
Определено обаче е урок за всички тук ,и мерки трябва да се вземат,поне максимален контрол в/у търговците във форума.


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот ant1ni » Чет 16 фев 2017 8:41


Благодаря колеги....днес го почвам...полиция, ако трябва и "Господари на ефира" ще му викна :D :D - абе да го знаят хората! А това с "kossis" чак сега включих .... ето какво ми е писал на лични:

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=45&t=457396

Колега тук намерих ето това предложение. Ако твоя Пасат е 131 коня с 240 милиметра в диаметър съединител си ти ! :th_up.

Колегата е коректен и цената е добра за леко употребявана част. Както се вижда от обявата и от феродният диск, който е видимо със заводските фрикционни канали все още.


Колега, понеже каза че продавача е читав, а аз имам сериозен интерес, дори се свързах с него.....ти и преди си пазарувал от него нещо или го познаваш? Извинявай че те разпитвам така, но все пак не са малко пари и не ми се взима така на сляпо...Благодаря ти :)


Купих някой неща за моят Дизел и не съм имал проблем с частите.
Надявам се че и съединителят е в добро състояние.

Най добре е ако можеш да го видиш на место съединителят.
На снимките изглежда много добре.


Не казвай че има проблем.......Аз вземах от него задната щора и едни крепежи. По щората имаше спукани детайли по механизма за отключване, но той ми каза че ги има тези проблеми.
Ще помисля дали имам някакви данни, но не помня на първо четене да знам нещо конкретно. Просто взех нещата. Помня че беше дошъл с Пежо 206 мисля. Но не съм запомнял нещо като данни. Не ми е давал такива както става обикновено при тези търговии.

Нали ти казах че като се купува от обява и особено втора употреба, нещата се усложняват. Понеже частите са си втора употреба. И няма как на практика да се предявяват каквито и да е претенции по какъвто и да е било начин. Освен ако няма изрично Писмено договаряне между страните.

И аз колко пъти съм искал да отида в автокъщата и да им върна Таралясника дето го купих, но дори и там си пише в договора че приемаш колата във вида в който си я купил....... :no

Вземал съм и други неща на старо но повечето са като щората. И съм си ги дооправял обикновено.
Единственото ми купено на втора употреба беше ел миксер, уж нов. имаше и там проблем с пусковият бутон. Като звъннах на човека дето ми го продаде и той каза че няма гаранция понеже го бил купувал от Емаг и да съм се обърнел към тях. Беше ми пратил тяхната гаранция. Аз отворих миксера и си оправих контакта. :bowdown

При тебе какъв е проблема ?

Последна промяна от ant1ni на Пет 17 фев 2017 19:02, променено общо 1 път.


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот ant1ni » Чет 16 фев 2017 8:42


gergeto написа:Баси криминалето.Ако продължи, темата може да засенчи петъчния спам. :Mr Green Fun
Определено обаче е урок за всички тук ,и мерки трябва да се вземат,поне максимален контрол в/у търговците във форума.



хах да ...... като за 400 лева е много добре...


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот ant1ni » Чет 16 фев 2017 8:45


Xaxy написа:Поръчай, няколко неща от обявите му в олх, поне малко да му влезе с доставките, които ще плати. То, че парите няма ги видиш, няма ама поне и той хубаво от парите да не види :newsm66 :newsm66

Антъни, това ли е въпросния "колега"

https://www.facebook.com/hkossev/media_ ... 299&type=3



да същият!!!


ant1ni
Мнения: 189
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:21
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот ant1ni » Чет 16 фев 2017 8:45


ktamen написа:Разгледах мненията на трв. И той е писал доста в темата за лидълските джаджи, мненията му твърде много приличат на мненията на коссис, той също не знае значението на думичката "оксидиране".И "двамата" имат еднакво погрешна представа за значението на въпросната думичка.......
Аз бих му се обадил да го предупредя, че ще пусна жалба в полицията, ако не ми върне парите, ще пусна такава жалба. Доказването на измамата ми се струва лесно и жалбата вероятно не само ще му вгорчи живота, но и ще помогне да се върнат парите.



били го заплашвали много вече....така ми отговори катого предупредих че ще пусна жалба... Хубавото е че на улицата има Банка, НЗОК, магазини, аптеки и заведения, жилищни кооперации...- голям брой камери....


Liminat
Мнения: 427
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот Liminat » Чет 16 фев 2017 8:51


hvp800 написа:Ами сляпото предоверяване не е никак добре и автора на темата се е убедил сам в това. По труден и скъп начин. Затова е важно да се говори няколко пъти с продавача, да се наблегне на евентуален проблем, и евентуално връщане. Да се пишат ЛС и т.н. , а не като се види оферта и да бързаме да я вземем, щот е келепир и ще ни изпреварят....

E, да, но като ти каже човека "ти луд ли си" как няма да купиш...

ktamen написа:Аз бих му се обадил да го предупредя, че ще пусна жалба в полицията, ако не ми върне парите, ще пусна такава жалба. Доказването на измамата ми се струва лесно и жалбата вероятно не само ще му вгорчи живота, но и ще помогне да се върнат парите.

Обърнете внимание колко двусмислено е написана обявата му за продажба. Изобщо не е вчерашен коле... човека.
И... заради такива човек не смее да купи нищо ей така, на вяра. Щото има неща, при които за да установиш дали са работещи, трябва двама човека /висококвалифицирани/ да демонтират-монтират цял ден и като се окаже, че някой те е измамил, чувството е ужасно. Хем към тези, които са работили толкова много заради моя акъл, хем заради факта, че пак трябва да търсиш ( с чувството, че пак ще те прекарат) хем това, което в момента изяжда и колегата - че някой те е изработил.
Хем пък да чакаш от такъв да ти върне парите... ама друг път.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4415
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот Pet_rov » Чет 16 фев 2017 9:25


Бе хора всякакви, обаче в случая направо съм потресен! То бива човек да падне толкова ниско, ама за 400 лв (не че са малко) да станеш за пълен резил, изобщо не го проумявам! И как такива, като този форумен "член" спят спокойно, също не ми се побира в главата.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1016
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот nikolay_ss » Чет 16 фев 2017 9:45


Бахти мишока, за 500лв се скри в дупката и не излиза. Това пък да си направиш 2 профила и от единият да разправяш как колегата с другият профил(тоест ти) бил много коректен е супер измекярска история! Спокойно вече се индексираш в гугъл и скоро няма да можеш да продаваш нищо онлайн. Ако имаш поне малко останала чиста съвест се извини на човека и му върни парите!

0878 78 77 92 (0878787792) и 0878 23 42 42 (0878234242) ИЗМАМНИК!


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2214
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia_Golf 3_Volvo XC70
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот w_smith » Чет 16 фев 2017 10:32


Жалко за измамения колега, но определено съм щастлив, че този шизофреник няма да словоблудства повече във форума. Писанията му бяха ужасно дразнещи.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5549
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот golfmk1 » Чет 16 фев 2017 10:35


На линия е :c010


Liminat
Мнения: 427
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мошеник-потребител "trv".

Мнениеот Liminat » Чет 16 фев 2017 10:37


Сигурно е някъде на палатка под връх Ботев и не знае за станалото недоразумение. Предполагам, че ще се появи тия дни и ще каже, че там няма покритие и не е знаел. Както и ще е съвсем сигурен, че тоя маховик не е неговия, а подменен.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта