Скъсани мускулни влакна?!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Мнениеот icoico » Вто 30 дек 2008 10:56


Luciano написа:
BastunSelski написа:Най-добре се консултирай с някой "спортен" лекар.


И според мен това е най-правилното нещо, което трява да направиш.
Гледам, че си от Стара Загора - свържи се примерно с някой от лекарския щаб на Берое...

"Дианабад"-д-р Динко Хубенов,ако не те мързи да ходиш до София.




Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Милослав » Вто 30 дек 2008 14:40


Ronin написа:
Милослав написа:Или операция или си перкаш така и забравяш за спорти разни други екстри ...


Е....аз станах два пъти републикански шампион с травми преди повреме и след.......нема такова нещо....просто си иска време......всичко отзвучава......


Без да те оперират ли?


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Мнениеот MITKO_DVD » Вто 30 дек 2008 15:01


Милослав написа:
Ronin написа:
Милослав написа:Или операция или си перкаш така и забравяш за спорти разни други екстри ...


Е....аз станах два пъти републикански шампион с травми преди повреме и след.......нема такова нещо....просто си иска време......всичко отзвучава......


Без да те оперират ли?

Кво си тренирал колега :roll:


Потребителски аватар
impresa
Мнения: 114
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Мнениеот impresa » Вто 30 дек 2008 21:38


Да споделя малко горчив опит и аз. Преди около 2г ми беше поставена такава диагноза скъсани мускулни влакна даже пак на десния прасец. След преглед от 2ма ортопеди, беше ми изписано точно същото лечение, със същите мазила... до 45тия ден резултатът беше точно никакъв! В последствие почнах да събирам вода около капачките и на 2те колена,,,.... та след изключително резултатното лечение, реших да да си погледна мускулите на краката на ехограф ... и заключението на докторицата беше - " ама момче, нищо ти няма на мускулите" :evil: Кръвни изследвания - реактивен артрит на 18 години :? 5 спиринцовки вода от едното и 10 от другото коляно вода. 6 месеца лечение с антибиотици и инжекции!

Та, колега много внимавай дали ти е точна диагнозата, за да не патиш като мен, от видни специалисти ортопеди . Успех!


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Мнениеот sportul » Пет 02 яну 2009 12:05


Vizor написа:
sportul написа:ти като скъса влакна операция праиха ли ти


Те не се късат като въже.. или като сухожилие
води се частично разкъсване на мускулни влакна
не е нужна операция


то да не е да отвориш капака и да запоиш кабела :)
това си е крак , ако може да си движи крака свободно (въпреки че го боли) няма проблем , но иначе затруднено движение си баш за операция , имам горчив опит 8)


Стоян Ивw
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 11 яну 2022 6:00
Автомобил:
Двигател:

Колега как си и аз мисля че скъсах мускул на гърба по време на фитнес.

Мнениеот Стоян Ивw » Вто 11 яну 2022 6:11


Колега как се чувстваш сега малко късно питам ама. Оперира ха ли те нещо или болката мина самостоятелно и продължаваш ли си спорта. Защото май и аз скъсан мускул на гърба имам болка в долната част на гърба при изправяне. Праевх си гребане то с лост и като че ли ми чух някакъв звук на късане в гърба но не съм сигурен дали е някаква кост или нещо но мисля че е мускул. Дали ще мине от смосебе си.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Скъсани мускулни влакна?!

Мнениеот thanis » Сря 12 яну 2022 12:42


Стоян Ивw написа:Колега как се чувстваш сега малко късно питам ама. Оперира ха ли те нещо или болката мина самостоятелно и продължаваш ли си спорта. Защото май и аз скъсан мускул на гърба имам болка в долната част на гърба при изправяне. Праевх си гребане то с лост и като че ли ми чух някакъв звук на късане в гърба но не съм сигурен дали е някаква кост или нещо но мисля че е мускул. Дали ще мине от смосебе си.


Колега, как я намери тая тема да ти се чуди човек. Както и да е, просто върви на лекар. Така много трудно можем да те диагностицираме. Ако е кост, ще те боли, ако е мускул ще те боли. Ако е разкъсване ще зарастне от самосебе си, ако е скъсан - трябва да се шие. Спукана кост нямаш, евентуално може да си наранил някой нерв и от него да те боли.

Успех и късмет.

Недей да четеш мнения и да се филмираш по форуми, ако те тревожи нещо - просто върви на лекар, дори и личния да е. Бъди откровен и обяснявай точно.


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Скъсани мускулни влакна?!

Мнениеот Liminat » Сря 12 яну 2022 13:13


Едва ли упражнение от циклични спортове, какъвто е гребането, може да доведе до разкъсване на мускул. Не знам досега гребец да е скъсал при гребане, първо се чупи греблото :)
Гребци са късали мускул при щанги. Нещо си разпънал, почивка и това е.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Скъсани мускулни влакна?!

Мнениеот Vlad777 » Сря 12 яну 2022 13:16


напиши в Google: "гребане с лост" и ще разбереш какво е.

При всички случаи трябва преглед при лекар. Интернет не е доктор! Форумът още по-малко!


nikmar
Мнения: 345
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Колега как си и аз мисля че скъсах мускул на гърба по време на фитнес.

Мнениеот nikmar » Пет 14 яну 2022 9:29


Стоян Ивw написа:Колега как се чувстваш сега малко късно питам ама. Оперира ха ли те нещо или болката мина самостоятелно и продължаваш ли си спорта. Защото май и аз скъсан мускул на гърба имам болка в долната част на гърба при изправяне. Праевх си гребане то с лост и като че ли ми чух някакъв звук на късане в гърба но не съм сигурен дали е някаква кост или нещо но мисля че е мускул. Дали ще мине от смосебе си.


Преди 20 години и аз чух такъв звук и беше от пролапс от дискова херния, дори двойна. Този звук се предава по гръбначния стълб до главата и затова "се чува". Няма да минеш без лекар и скенер или ЯМР. Дано да не е дискова херния, но ако е, не бързай да се оперираш, поне докато можеш да се движиш. Аз се оправям вече 2 десетилетия само с гимнастика в къщи, а бях преминал най-различни фази на лечение, дори в частна клиника в Германия, където бях единственият без операция, а от оперираните там половината бяха на морфин. Да не те плаша, но без качествен преглед и снимки, никой не може да ти помогне... :th_up



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта