Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот Чудомир » Нед 20 авг 2023 13:18


Към колегата с горепосочения автомобил:

За изминатите вчера 750 км по пътищата неоспоримо ти беше най-големият карач и можач! Евалата!
Много върви тая оранжева печка, а пък как кади - не си е работа! Пак евала!

Следващия път, когато тръгнеш с къси-дълги да избутваш коли от лявата лента на скоростната ти отсечка София-Пловдив, която за простосмъртните е просто път от А до Б, имай предвид, че вклинването между кола, която е все още наполовина в лява лента, и мантинелата, може да ти изиграе лоша шега заради промяна в сцеплението на гумите. Ясно е, че не те е грижа много за околните, ама поне се замисли, че всичкия тунинг по бегачката ще иде по дяволите! И това би било огромна загуба!

Като изпреварвам, ако щеш и 100 пъти да ми примигаш и да ми влезеш в багажника - колата ми по-бърза няма да стане, няма как да съкратя времето, което трябва да изчакаш!

Вчера много мислих дали да те класирам за медал от дежурните по награди след тунела, защото ти определено си го заслужи не само при мен, а и при другите участници пред мен. Твърдо следващия път ще си взема необходимото време да те издърпат в бокса за достатъчно дълго, продължавай все така безочливо напред!
Прикачени файлове
20230820_134901_53_2.jpg
20230820_134749_52_2.jpg




fighter-interceptor
Мнения: 314
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот fighter-interceptor » Нед 20 авг 2023 15:31


Това две различни коли ли са?


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот Tsankovski » Нед 20 авг 2023 15:49


Зависи кой с каква скорост е бил. Лявата лента е прилично бърза


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот Чудомир » Нед 20 авг 2023 17:36


Моята скорост беше между 130-140.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот stefan4o » Нед 20 авг 2023 17:37


Бегачка с комАрел (новия мотор) :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот fur1ous » Нед 20 авг 2023 17:52


stefan4o написа:Бегачка с комАрел (новия мотор) :mhihi :mhihi :mhihi


КонУмрел :mhihi


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 20 авг 2023 18:37


Миналия месец като се прибирах от Царево на входа на Бургас тъмно кафяв Пасат Б7/комби/ с форумни табели и софийска регистрация се движеше като невменяем от лента в лента без мигачи .Два пъти ме зесече ,отдавам го на факта че беше 12,30 обедно време ...много голямо задръстване и жега ,явно го е напекло слънцето и бързаше чиляко .Обаче на влизане в града мина през всички кръгови без нито веднъж да подаде мигач ,явно не обича да ползва ръчката в ляво от волана.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 553
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот alpinab » Нед 20 авг 2023 18:37


Описаната случка е една от най-често срещаните ситуации за ПТП по родните ни жалки магистрали. Типична за народопсихологията на умелите карачи-бързачи с возила от-до.

Пожелавам на гордия собственик на тази жалка ромска пародия да има кпд под фонтанелата малко да се жигне ако чете тази тема и да промени навиците си.


П.С. но едва ли….

Последна промяна от alpinab на Нед 20 авг 2023 19:48, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот group® » Нед 20 авг 2023 18:58


Скоро пътувах вечер по магистралата и имаше такива олигофрени.
Явно остарявам вече, щом не се занимавам да им покажа обратната страна на монетата.

Все пак, повечето вече възприеха западния маниер и ползват мигача. Винаги се старая повече да дам по-бързо път на такива.
За тези с фаровете не бързам. Все пак и затъмняващите огледала ми помагат :Mr Green Fun


gadnyara
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот gadnyara » Нед 20 авг 2023 20:26


О, щом нарочна тема има, значи водачът на Пасата наистина е бил опасен. В добавка, че и самият път обикновено е наситен със средно-агресивни тикви, явно пътуването на автора е било много неприятно в тази отсечка.

Аз се радвам, че текущо не ми се налага да пътувам често по Тракия. Всеки път до П-в или Ст.Загора си търся повод да мина през Подбалканския и разбира се, в името на работата и спестеното време, минавам все пак през магистралата... Добре,че не е често.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 20 авг 2023 20:36


Късопишковци бол. Лошото е, че и полицията да намесиш ще вдигат рамене. Наскоро звънях на 112 за агресивен водач на турски камион.
Само ено ше кажа, ЛеФ не заслужавате!!!


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот Чудомир » Нед 20 авг 2023 21:02


gadnyara написа:О, щом нарочна тема има, значи водачът на Пасата наистина е бил опасен.

Точното определение е: остави ме безмълвен от учудване, колко нагло и безмозъчно може да се навре между мен и мантинелата, с риск за него самия. Разминаването ни беше буквално на два пръста разстояние, като аз имаше къде да мръдна, но той се навря на собствен риск на място, което не беше добро за него.

Нямам нищо против някой да бърза и да му направя път. Обаче няма как да се пренапишат законите на физиката само защото някой

- почне да ти дава къси-дълги от разстояние, от което фаровете са му малко по-големи от точки на хоризонта, т.е. трудно е преценима скоростта, освен ако не го гледаш постоянно, за да прецениш как наближава или по-скоро как "долита"
- лепне се на задната броня "със засилка" , напирайки, докато аз още изпреварвам колата вдясно
- комбинация от горните 2

На такива хора по пътищата трябва да им стане ясно, че е много малко вероятно изнеслият се изцяло вляво за изпреварване да го прекъсне при 130-140 км/ч, само защото някой отзад му гори врата с къси-дълги. А при изравняване с изпреварваната кола няма как да се върна през нея вдясно, трябва да се изчака да я изпреваря и чак тогава може да продължи да бърза.

Не всички караме чипосани дизели с изтърбушени катализатори, прави тръби от бензинки и подменени турбини.

Че трябва да се обясняват по този начин такива дадености е повече от абсурдно.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 553
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот alpinab » Нед 20 авг 2023 21:19


Чудомир написа:
Че трябва да се обясняват по този начин такива дадености е повече от абсурдно.


Абсолютно да, нелепо е.

Но виж, че някакви гадни имена се самонамират в темата, защо… защото бързат за работа, за алинклузива на Китен и т.н. А да и са карачи, можещи при това.

Това да летиш 150+ поради липсата на адекватен контрол не прави нормално управляващите ППС грешни.


Един бивш шеф на КАТ София много добре го каза - не всички сме родени с волан в ръцете, шофьори на състезателни коли. И тук идва момента на великата ТОЛЕРАНТНОСТ.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 20 авг 2023 21:43


Преди време един беше казал ,че 80% от хората в БГ са дебили /Проф. Иво Христов/ след доста дълги години зад волана и особено през последния месец и близо 2000 км през Хемус,Ришкия и Айтоския проходи мога да перефразирам -80% от водачите на МПС са олигофрени и абсолютни камикадзета. Много отдавна у нас е назрял момента ,в който всеки кандидат за водач на МПС да минава през психологическо изследване на личността -попълва се едни въпросник с 305 въпроса като голяма част от тях са с едни и същи но зададени по различен начин .Нарича се скала на лъжата ,ако излъжеш веднъж трябва да продължиш до края -е няма как да стане :) .А онези с рецидив в нарушаване на правилата да минават всяка година по 2 пъти :) Щото има водачи дето уж са нормални но зад волана стават съвсем различни индивиди и не зачитат правото на живот на другите ,е на такива и колело не трябва да им се дава .


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот milmar » Пон 21 авг 2023 8:34


Имам записани на камерата куп неща, включително едно ужасно неправилно и опасно изпреварване на кола на BGTOLL. Път с 3 ленти, третата-изпреварваща само за насрещното, не и за нас. Тоя накъде бързаше не зная, но изпревари колона автомобили, която се движеше със сигурност с 90+ километра в час, надолу по баир с непрекъсната линия, по изпреварващата лента на отсрещното движение. При това тази лента беше заета от автобус, който изпреварваше някакъв бавен камион, добре че автобусът рязко намали :screwy . И-и-и, ако го пратя това филмче, на онези дето все не им стигат заплатите и не са против Еврото :mhihi какво ще стане? Нищо, най-вероятно, поне нищо няма да се случи на ония с Toll-a.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: astragt, Google [Bot] и 55 госта