Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот group® » Сря 07 фев 2024 8:58


Виж са сладур, има две неща:
1. Ем не си прав!!!
2. Ем да се 'бориш' за въображаемото си предимство с мотор е тъпо, колкото може да бъде тъп един човек изобщо!!!!

По т.1
На семинарията, посока Хемус има 3 ленти - 1 за дясно и другите 2 за направо, а едната е и за ляво. Има маркировка за тази работа.
Но дори и да не я видиш, трябва да си зверски ******* да не помислиш как се продължава в две ленти?
А вероятно минаваш и всеки ден оттам?!

И са по-важното - т.2:
Дори да беше прав (А ТИ НЕ СИ!!!!), да подаваш умишлено газ с цел да 'накажеш' мотор за 'своеволието' да те мине е ТЪПО, ТЪПО, колкото може да бъде тъп един селски гъз - тарикат!!!
ТЪП си бе БРАТО!!!!
ТЪП на гайда!!!
Ти акъл имаш ли?
Ми нали ако ме беше забил в насрешните коли, както очевидно нарочно искаше, ще се почупя, гътна, се тая?!
Ти мислиш ли изобщо?
Тва не е да си жулнем калниците!!!
И не минава номера, че не си ме видял!!!!
Видя ме. Видях те в огледалото как ме погледна и съвсем нарочно си даде плътно в ляво с макс газ!!!
Тъп си брато!!!!!!!!
:banghead :censored2 :banghead

п.с. Пасата беше с плаки на клуба на номерата!
п.с.2 Тая тема не е за КОЙ БЕШЕ раздел. Баш за тук си е барем на някой му светне лампа, че каквото и да мислиш за моторите и мотористите, да тръгнеш нарочно да засичаш мотор те ПРАВИ ПРЕСТЪПНИК!!!!
А аз дори си чаках чинно зад колите... Не съм се провирал, нищо .... Прости си следвах лентата ... :no
Прикачени файлове
pic2.jpg
pic1.jpg




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот Vlad777 » Сря 07 фев 2024 9:34


Редовен номер там на взелите книжка от зрънчо. Що не му написа номера тук? И поне генерация и вид на Пасата?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот VWGT » Сря 07 фев 2024 9:54


Аз също бих призовал за публичност, защото и на мен много пъти ми се налага да се бутам там с всякакви селтаци. Не знам какъв им е проблема, но почти всеки трети държи нароно да мине от дясна в лява лента.


thanis
Мнения: 1326
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот thanis » Сря 07 фев 2024 10:03


При така описаната случка, залагам на B8 седан. Иначе не знам защо изобщо някой ще се напъва на моторист, защото физически контакт не е нужен за падане и за огромна беля. Иначе личното ми мнение е, че там не е от незнание за лентата за наляво, а 99% от проблемите са от блейки/комплексари. Същата работа е като идваш от кулата и завиваш към зоопарка. Двете ленти за наляво се включват в две ленти, ама често се случва някой да не знае като е във външната, че трябва да си седи в нея и се опитват да се тикат във вътрешната ВЪВ завоя.

Аз лично когато давам път на моторист да се провира при спрял трафик, винаги хората са благодарни и не знам защо не може да се разбере, че един моторист на пътя е по-добре от една кола на пътя. Значително намалява обема на заеманото място и увеличава потока на придвижване. Затова ми се иска да легализираме 125 кубика с B категория, ама уви.

В България имаме кофти народопсихология. 3% от всички мотористи са баш джигитите и правят глупости и опасни маневри, но залепват лошото име на мотора на всички останали. В общия случай средностатистическия моторист е по-добър шофьор от средностатистическия шофьор, ама не може да се разбере това. Мотора ти развива уменията и усета да "предусещаш" какво ще направи другия участник в движението.

Жив и здрав и дано имаш по-малко ситуации с ентусиасти на пътя, когато си с двуколесното.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот group® » Сря 07 фев 2024 10:50


Номерът не съм го видял даже, защото видях клубната плака, което честно казано ме отказа да му дам полагащото се и в този момент размислях намисленото ... :confused
Бяло комби В8 с черен тейлинг на покрива.

Когато спря на светофара и му направих сигнал да свали прозореца се обясняваше нещо, че бил в правилната лента. Нещо бързаше да затваря прозореца и не си доизказахме нещата....

Ето, има шанс да си каже.
Така или иначе, пак ще ни сррщне съдбата!


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот 777 » Сря 07 фев 2024 10:53


Изглежда много скучаеш щом си пуснал толкова подробно описание със схеми заради някаква банална тъпотия.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот ktamen » Сря 07 фев 2024 11:08


Много хора не могат да схванат, че на много кръстовища за да продължиш направо трябва да направш лек S вътре в самото кръстовище. Като има две ленти за направо и две ленти отсреща, в които трябва да се влезе е твърде сложна задача и подобни случки са много чести. Специално за такива преди десетина години започнаха да правят направляваща маркировка вътре в кръстовищата. Маркировката не решава напълно проблема, но безусловно много помага.
Иначе желанието да превъзпитаваме тези, които ни отнемат предимството, често надделява над здравия разум. Дано повече хора да осъзнаят, че дори малък риск от леко охлузен калник е неприемлив и се научим да отстъпваме във всякакви ситуации.
Хубаво е, че не е станала беля.
Много отдавна не съм минавал оттам, но помня приятна случка от подобна ситуация. Аз съм в средната лента, един от дясната се опита да продължи направо, като доста грубо ме засече, ама имаше катаджии и го спряха.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот group® » Сря 07 фев 2024 11:45


777 написа:Изглежда много скучаеш щом си пуснал толкова подробно описание със схеми заради някаква банална тъпотия.

Тебе па кой те натиснА та звъниш :censored2
Изчезвай от тая тема, че точно сега не ми е до баналните тролчета!

ktamen написа:Много хора не могат да схванат...

Точно това е фрапантното в случая.
Не е до несхващата - съвсем предумишлено се изтегли с газ максимално в ляво и да отреже пътя.
Това, че масата не вдяват как вървят лентите и спят ... иди доди, приел съм го.
Но нарочно да изблъскваш... :no


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот 777 » Сря 07 фев 2024 12:45


group® написа:Изчезвай от тая тема, че точно сега не ми е до баналните тролчета!

Съжалявам, ама ти си баналният трол. В случая спамер. Утре може да пуснеш оплакване къде си ял и какво не са направили като хората - да знаем всички, не за друго.

Последна промяна от Vlad777 на Сря 07 фев 2024 12:50, променено общо 1 път.
Причина: Получаваш предупреждение за поредното безсмислено мнение в темата. И понеже ти е последно и си за БАН - получаваш 1 година ограничение на писането във форума.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот fur1ous » Сря 07 фев 2024 14:18


На тия кръстовища като минавам винаги съм с едно на ум и очаквам някой да ме засече, странното е че като се случи и бъда засечен съм забелязал,че човека който ме засича винаги си мисли,че аз нещо съм в нарушение и едва ли не съм му виновен и ме гледа лошо чак, отвратително е.

На другите пък където имаш 2 ленти, лявата за направо и за на ляво, дясната за направо, обаче за направо след светофара става 1 лента заради спрели коли в дясната, също са ми любими.. :bowdown

Иначе, щом го е направил нарочно, очевидно е топ комплексар, независимо каква кола кара.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2111
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот Petrolhead » Сря 07 фев 2024 14:26


аз май нещо не мога да се ориентирам. кой кого и как е засякъл?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот VWGT » Сря 07 фев 2024 16:02


Когато преминават през кръстовището направо, червените от средната лента вместо да си стоят в лентата се престрояват без предимство в лявата и се бутат със зелените. Най-често причината е че пропускайки знака и маркировката, всички се бутат и чакат в червената лента. Там се набиват и другите заспи и тарикати, които чак на светофара забелязват, че най-дясната лента е само за надясно. Създава се напрежение и тия в средата си мислят, че зелената лента ги предреждат. И почва едно избиване на комплекси ...
Прикачени файлове
Screenshot 2024-02-07 154958.jpg
Untitled.jpg


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2111
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот Petrolhead » Сря 07 фев 2024 17:17


ясно.
точно затова не искам да се качвам на 2 колела.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот samo_pechka » Сря 07 фев 2024 18:39


Когато е неволно засичането, как да е. Случва се и най-праведния. Но когато нарочно се цели , това вече е отврат.
И мен са ме засичали кофти , единият път дори се стигна да вляза под камион , правещ обратен завой на забранен участък от пътя .
Но за разлика от други, при мен се е случвало това от недоглеждане / неволно и т.н. на другия водач , т.е. не нарочно целяща ситуация .


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Към умника с белия пасат на Семинарията /тази сутрин/

Мнениеот Vlad777 » Сря 07 фев 2024 19:42


Не е само с 2 колела. На доста кръстовища в София организацията на движението предполага, че все пак щом си взел книжка познаваш знаците и имаш коефицент на интелигентност над 20. Независимо дали си с кола или мотоциклет, ако има 2 ленти в посока и след кръстовището пак има две ленти - целиш се в тази, в която си бил преди кръстовището. Съответно ако си в дясната преди кръстовището, значи отиваш пак в дясната, за да може този до теб също да има къде да отиде, а не се стремиш да го избуташ от пътя.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 51 госта