За криптовалутите

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

За криптовалутите

Мнениеот am_am » Сря 23 юни 2021 7:18


Колеги, наскоро навлязох в необятния свят на криптовалутите. И чета мнения на знайни и незнайни. Малко ме е яд, че когато биткойна беше 10$ не си купих 10 да кажем, но времето си минава. Може някоя от появилите се нови валути да е новия биткойн. Вие какво мислите?!




thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: За криптовалутите

Мнениеот thanis » Сря 23 юни 2021 9:42


Колега, първо Bitcoin-a е бил 10$ за по-малко от 3 месеца далечната 2011 година. Второ криптовалутите са изключително волатилен пазар. Ако имаш намерение да търгуваш се приготви стойността им да скача при всякакви външни фактори. Трето - втори биткойн няма да има в близките 10 години. Поради простата причина, че блокчейн-а си е достатъчно стабилен и проблема на криптовалутите е признаването от различни институции/фирми и т.н. Т.е. Дори и биткойна да си стигне лимита което към момента се пада около 2140 година, няма причина някой да го задмине. Криптовалути с ръст от стотици или хиляди проценти може да има /разбирай от 0.008 до 0.8$/, следващ биткойн, по-скоро не. Ако искаш да копаеш, там не става с видеокарти от сега ти казвам. Купува се конкретен ASIC за конкретна криптовалута. Та, накратко криптовалутите не са стабилен пазар, начина за успех там е да държиш позиции много дълго време и да не разчиташ на тях като инвестиция, а по-скоро да си с идеята за тотално изгубени пари с потенциал за възвръщаемост. Изключително рисково начинание е това. Не е хейт, просто те карам да се замислиш, какво прави една криптовалута да е скъпа и да има голяма стойност. Криптовалута се прави за 6-8 часа, признава се за 10000 пъти повече време.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: За криптовалутите

Мнениеот Stivi » Сря 23 юни 2021 10:23


Ако знаеш колко хора са наливали пари в разни алткойни, с надеждата да се събудят милионери... ! Е имали е и такива случаи, но вероятността да си ти, граничи с нулата, докато тази да загубиш пари е доста реална :a045 Преди месец, хората купуваха "копачки" за луди пари, понеже етера беше стигнал 4000 долара, сега обаче като стана 2000 не се знае дали ще им избият парите преди да спре копаенето в началото на 2022 !


Потребителски аватар
kamaza11
Мнения: 234
Регистриран на: Чет 06 дек 2018 16:34
Автомобил:
Двигател:

Re: За криптовалутите

Мнениеот kamaza11 » Сря 23 юни 2021 11:24


И аз от време на време се занимавам с криптовалути. Според мен задължително е да изкараш късмет първия път и да “удариш кьоравото”. Иначе си е наливане на пари до безкрай. Е, ще вадиш някакви, но ще са по- скоро за успокоение.
Втори биткойн може би няма да има, но не е и нужно цената на дадена единица да е х хиляди, за да спечелиш.
Аз лично вадих някакви мижави пари, разбирай колкото за спорта, но преди няколко седмици сривът на цените ме вкара в тъча и ме отказа. Все пак не намирам парите по дърветата, та не са безкрайни.
Пс. Исках да кажа да изкараш късмет в началото, защото нашиеш ли се с доста стабилни суми няколко пъти подред, после без масивни доходи е трудно да продължиш.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: За криптовалутите

Мнениеот thanis » Сря 23 юни 2021 11:51


Общо взето е загубена битка, ако искаш да се занимаваш сериозно. Искаш ли да копаеш, трябва да се бориш срещу Китай и техните ферми. Отдавна се мина на ASIC. Искаш ли да си търговец, трябва да се молиш Мъск или някой друг да не туийтне нещо тъпо и да ти изтрие 20% от портфолиото. Или някой трейдър да не локне транзакцийте. Криптото, като хоби с минимални печалби за стимул е ОК. Да разчиташ това да ти е бизнеса - трябва да си много наивен. Цаката е да се качиш на вълната преди всички други и да слезеш, преди да е крашнал пазара. Повярвай не е толкова лесно на пръв поглед, затова се заблуждават хората:
- ей аз ако бях купил 10 биткойна за 10 долара, сега щях да си купя нова кола, нова къща и т.н.

Ако можеш да диверсифицираш измежду всички криптовалути, които към момента са 4000 с тренд за нарастват, с надеждата след 10г да кеш аутнеш, е гарантиран доход. Колко и в какъв размер - Божа работа.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За криптовалутите

Мнениеот VWGT » Сря 23 юни 2021 12:09


Аз не виждам криптото да изкара още 10 год в този си вид, все пак да не забравяме, че там е съсредоточен целия черен пазар на стоки и услуги, които попринцип не могат да се търгуват по нормалния начина (разбирай в долари) и е въпрос на време нещата да се урегулират някак.

Иначе евала на тези, които са влезли на 10$, на всички останали им пожелавам поне возенето на влакчето да им хареса :)


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: За криптовалутите

Мнениеот Чудомир » Сря 23 юни 2021 12:52


Ето, тука...дигам ръка като някой, който отказа да влезе в играта когато биткойна беше към 10-50ина долара, беше лятото на 2011. Един колега, чието мнение много ценя и по принцип му чатка пипето много, ме кълнеше да влизам в играта, на което аз му се изсмях и му казах да ми се обафи, като си купи една риза от биткойни.

Което не беше продиктувано от невярване, че койна ще расте, а от това, че има психологически момент, че малкцина могат да обозрят цялата комплексност на играта и къде може матрицата, в която влизаш, да има слабо място, което да е твоя вреда.

Е, така и стана с моя колега. Понеже е изключителен егоист, беше hodl-вал, но на грешното място - фалитът на Mr. Gox го върна с около 500-700 евро назад, които той беше инвестирал в 550 биткойна, които изгуби от днес за утре


Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: За криптовалутите

Мнениеот am_am » Сря 23 юни 2021 13:04


Аз това се чудя - кои ги е по-яд - тези, които не са вкарали едни 100$ о'време или тия, които вкараха едни 100$ и когато биткойна стана 100 на бройка, ги продадоха. :mhihi
Иначе не знам колко се печели, ама имам един познат, дето миналата година плати над 30к само за данъци от криптовалути. :c020


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: За криптовалутите

Мнениеот thanis » Сря 23 юни 2021 13:13


Колега, това с 30к данъци от крипто не е много меродавно. Ако говорим за БГ, тук това означава 300к приход от крипто. Което е от голямо значение как е осъществено. Гарантирам ти, че не е стигнал тези пари с минимална инвестиция. Още повече щом е за миналата година платена сума, това означава, че е за приходи 2019 - когато биткойна беше грубо 5к долара, сега е 6 пъти повече. Накрая да не се окаже твоя човек, оня дето го хванаха с 2 милиона лева задължение към енергото в Пловдив. Тъй че, недей да вярваш на сляпо за щяло и нещяло. Дявола е в детайлите.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За криптовалутите

Мнениеот VWGT » Сря 23 юни 2021 13:52


То и на мен 2010-2011 един приятел ми предлагаше да купуваме на партия видеокарти по 1000 лева парчето, за да копаме койни, тогава си спомням даже какво му казах "абе, ти няма ли да пораснеш" :h020

И него го бяха изгърмели с едни стотин койни, все пак той позахлеби, ама не са тия пари дето всеки си мисли.

И все пак понеже сме на темата, ако на някой чаак толкова му се занимава ... да си свали някое от топ3 приложенията, да види какви койни се търгуват, да сложи по 100$ на тия дето са по 0.00008 пари и да чака да станат по долар :)
Поне ще има какво да разправя на внуците, иначе втори биткойн няма да има, както няма да има втора тесла, както няма и втори фейсбуук.


Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: За криптовалутите

Мнениеот am_am » Сря 23 юни 2021 14:32


VWGT написа:То и на мен 2010-2011 един приятел ми предлагаше да купуваме на партия видеокарти по 1000 лева парчето, за да копаме койни, тогава си спомням даже какво му казах "абе, ти няма ли да пораснеш" :h020

И него го бяха изгърмели с едни стотин койни, все пак той позахлеби, ама не са тия пари дето всеки си мисли.

И все пак понеже сме на темата, ако на някой чаак толкова му се занимава ... да си свали някое от топ3 приложенията, да види какви койни се търгуват, да сложи по 100$ на тия дето са по 0.00008 пари и да чака да станат по долар :)
Поне ще има какво да разправя на внуците, иначе втори биткойн няма да има, както няма да има втора тесла, както няма и втори фейсбуук.


Точно. Сложих едни 15 евро на SHIBA INU. Точно такава криптовалута. За 15 евро купих над 2 000 000 от нея. И сега чакам да стане по 1 долар. :mhihi Защо от нея?! Защото Мъск се гаври с нея, пък аз много искам някой да го наSHIBA на тоя, защото е взел мнооого да си вярва. :Mr Green Fun Та дефакто залагам срещу него.
Иначе попрочетох тук-там мнения и очаквам Cardano да избухне. Както и VeChain. :bishop


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: За криптовалутите

Мнениеот Stivi » Сря 23 юни 2021 15:00


am_am написа: Защо от нея?! Защото Мъск се гаври с нея, пък аз много искам някой да го наSHIBA на тоя, защото е взел мнооого да си вярва. :Mr Green Fun Та дефакто залагам срещу него.


Ако знаеш колко са много тези дето искат да му го наSHIBA някой, мнооого повече от тези дето харесват теслИте :) И причината не е ,че му завиждат на парите ! Иначе по въпроса за стойността на криптовалутите, е достатъчен факта, че един туит може да вдигне или свали цената с 30%...пък после да ми разправят ,че не били само инструмент за спекула ! И за да не помислите ,че съм от хейтърите дето ги е яд че не участват в играта ....и аз имам няколко карти дето копаят :wink


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: За криптовалутите

Мнениеот thanis » Сря 23 юни 2021 15:51


am_am написа:Точно. Сложих едни 15 евро на SHIBA INU. Точно такава криптовалута. За 15 евро купих над 2 000 000


Колега, очаквай това крипто да стигне 1 долар за пра-пра-пра внуците ти. Ако по този начин залагаш крипто, общо взето се откажи. Да спекулираш срещу Мъск за криптовалута, защото я хейти е тотално грешна и пагубна стратегия в тези пазари.

Stivi написа: И за да не помислите ,че съм от хейтърите дето ги е яд че не участват в играта ....и аз имам няколко карти дето копаят :wink


Колега, в кръга на шегата - точно такива като теб са голямото зло и пречат на нормалните хора да си вземат видеокарти по предназначение :) Ползвайте ASIC ако сте сериозни, оставете пазара да се нормализира. Втора ръка RX 590 на цени от 800-1000 лв си е яко сад.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: За криптовалутите

Мнениеот Stivi » Сря 23 юни 2021 18:03


thanis написа:Колега, в кръга на шегата - точно такива като теб са голямото зло и пречат на нормалните хора да си вземат видеокарти по предназначение :) Ползвайте ASIC ако сте сериозни, оставете пазара да се нормализира. Втора ръка RX 590 на цени от 800-1000 лв си е яко сад.


Коя истинска фирма в България ги продава тези ASIC-и, че да си купя ?? И като спрат копаенето на кой да го продам :wink Но споко, както вървят нещата, скоро пазара ще бъде залят от карти на половин цена :a045


Потребителски аватар
am_am
Мнения: 150
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 16:09
Автомобил: VW Passat B5-5
Двигател: 1_9 TDI 161 к с

Re: За криптовалутите

Мнениеот am_am » Чет 24 юни 2021 7:24


Stivi написа:
thanis написа:Колега, в кръга на шегата - точно такива като теб са голямото зло и пречат на нормалните хора да си вземат видеокарти по предназначение :) Ползвайте ASIC ако сте сериозни, оставете пазара да се нормализира. Втора ръка RX 590 на цени от 800-1000 лв си е яко сад.


Коя истинска фирма в България ги продава тези ASIC-и, че да си купя ?? И като спрат копаенето на кой да го продам :wink Но споко, както вървят нещата, скоро пазара ще бъде залят от карти на половин цена :a045

Вече започна да се залива. Знаеш ли колко "миньори" си продават вече оборудването за добив. Бумът беше преди 10тина година. И кой се напечели тогава, се напечели. Сега не можеш да си избиеш разходите за електричество. И ОЛХ е пълен с готови ригове за продажба, както и с видеокарти от тях.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта