Как и кога мога да извикам паяк?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Petrolhead » Сря 13 окт 2021 11:25


ila написа:
Petrolhead написа:това че имаш автомобил не е проблем на общината. като си купуваш апартамент ти сам трябва да измислиш къде да си съхраняваш каляската.

А, ти как си решил въпроса -виждам, често викаш паяка пред вас, а когато отидеш някъде с колата винаги ли успяаш да си намериш паркомясто, без да си в тревните площи и без да си запречил някого?

виках паяка защото някой ми беше спрял пред гаража, за който плащам наем.
да, аз съм си решил въпроса. абсолютно никога не спирам в зелени площи, тротоари или на необозначени парко места. ходя пеш и плащам за синя зона и платени паркинги, винаги. честно казано не е трудно да си нормален човек, но е по-лесно да си търтей с оправдания




ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот ila » Сря 13 окт 2021 11:51


Petrolhead написа:
ila написа:
Petrolhead написа:това че имаш автомобил не е проблем на общината. като си купуваш апартамент ти сам трябва да измислиш къде да си съхраняваш каляската.

А, ти как си решил въпроса -виждам, често викаш паяка пред вас, а когато отидеш някъде с колата винаги ли успяаш да си намериш паркомясто, без да си в тревните площи и без да си запречил някого?

виках паяка защото някой ми беше спрял пред гаража, за който плащам наем.
да, аз съм си решил въпроса. абсолютно никога не спирам в зелени площи, тротоари или на необозначени парко места. ходя пеш и плащам за синя зона и платени паркинги, винаги. честно казано не е трудно да си нормален човек, но е по-лесно да си търтей с оправдания

Внимавай с думите момченце! Никой не ти дава право да обийдаш. Модератора пак спи.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Petrolhead » Сря 13 окт 2021 12:01


ако сам се опредетяш като търтей, аз няма какво да направя.
аз нямам предства къде и как спираш и какво ти е поведението в обществото.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот 777 » Сря 13 окт 2021 12:06


Petrolhead написа:или на необозначени парко места

Значи никога не спираш до тротоара на шосето, ако няма очертание? Ако е така, явно или караш отскоро или нямаш много къде да ходиш или се движиш само по централни райони, където всичко е разчертано. И като си такъв перфекционист, слагай главни букви на изреченията - не чатиш с 1 човек, че да пестиш натискания.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Petrolhead » Сря 13 окт 2021 12:28


дано моите главни букви са ти най-голямата грижа.
аз лично съзнателно избягвам спирането на пътя, дори и да е позволено. прдпочитам да се повъртя малко и да си намеря паркинг


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот 777 » Сря 13 окт 2021 14:32


Извън София карал ли си кола? Или смяташ, че в цялата страна има паркинг до паркинга.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Petrolhead » Сря 13 окт 2021 14:53


изобщо не живея в софия, а на село.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот 777 » Сря 13 окт 2021 15:14


Казваш цялото село разчертано къде се паркира, платени паркинги. Синя зона има ли?


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Petrolhead » Сря 13 окт 2021 15:57


честно казано, не разбирам какъв ти е проблемът?
да се паркира на непозволени места освен, че е свинство е и администртративно нарушение. трудно е ще да ме убедиш, че има някакви изключения.

а относно селското паркиране, нали се сещаш, че след като си оставиш колата в двора, всичко останало е на пешеходно разстояние.


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот ila » Сря 13 окт 2021 16:16


Petrolhead написа:ако сам се опредетяш като търтей, аз няма какво да направя.
аз нямам предства къде и как спираш и какво ти е поведението в обществото.

Като ти гледам поведението във форума мога да си представя какво леке си на пътя! Но да се върнем по същество - аз смятам, че общината трябва да осигури необходимия брой паркоместа, а ти смяташ, че това не е нейна работа.В същото време смяташ, че същата тази община трябва да ти осигури празно място пред т.н. гараж.. За да ти осигурят достъп до гаража той трябва да е 1 - в частен терен, 2 - да е законен като постройка, 3 - трябва да попълниш един куп документи до общината, да платиш съответните такси и да ти сложат знак и маркировка.. Ако нямаш знак и маркировка от общината всеки може да спира там щом не намира друго място.Защо си мислиш, че си по-специален от другите та на теб ще ти държат свобоидно това място.
Я кажи какво работиш и къде ти е работното място? - питам за да разберем що за елемент си.


Потребителски аватар
Drakezoid
Мнения: 217
Регистриран на: Съб 22 юни 2019 18:55
Автомобил: Passat B5_5
Двигател: 1_8Т AWT 2002

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Drakezoid » Сря 13 окт 2021 16:35


Колеги що да се дърпаме ся наляво надясно. Ясно е, че държавата е манджа с грозде. Всички си хапваме всеки ден от нея....безсмислено е да се караме.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Petrolhead » Сря 13 окт 2021 17:00


ila написа:
Petrolhead написа:ако сам се опредетяш като търтей, аз няма какво да направя.
аз нямам предства къде и как спираш и какво ти е поведението в обществото.

Като ти гледам поведението във форума мога да си представя какво леке си на пътя! Но да се върнем по същество - аз смятам, че общината трябва да осигури необходимия брой паркоместа, а ти смяташ, че това не е нейна работа.В същото време смяташ, че същата тази община трябва да ти осигури празно място пред т.н. гараж.. За да ти осигурят достъп до гаража той трябва да е 1 - в частен терен, 2 - да е законен като постройка, 3 - трябва да попълниш един куп документи до общината, да платиш съответните такси и да ти сложат знак и маркировка.. Ако нямаш знак и маркировка от общината всеки може да спира там щом не намира друго място.Защо си мислиш, че си по-специален от другите та на теб ще ти държат свобоидно това място.
Я кажи какво работиш и къде ти е работното място? - питам за да разберем що за елемент си.


 ой, с рогите напред, добре.
нали знаеш, че ad hominem споровете са тотално безмислени, но както и да е
гаражът ми беше на приземния етаж на кооперация, със съответните подходи, знаци и маркировка. за съжаление в ЗДВП пише, че пред гаражи не се спира, както и пред входове и рампи и тн. така че не мисля, че аргументите са ти валидни.
да се върнем на опитите ти да спориш на лична основа, собственик съм на производствена фирма. други въпроси?

и последно, задълженията на общината са ясно разписани и там никъде не пише нищо за осигуряване на паркомясто за всяко корито.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот 777 » Сря 13 окт 2021 17:01


Petrolhead написа:честно казано, не разбирам какъв ти е проблемът?
да се паркира на непозволени места освен, че е свинство е и администртративно нарушение. трудно е ще да ме убедиш, че има някакви изключения.

И аз не разбирам какъв ти е проблемът. Има знак "забранено спирането", предполагам го знаеш. Щом знакът го няма, значи може да спреш. Или съм пропуснал някоя част от правилника, където се казва, че ако няма очертание за паркиране, не може да се спира и паркира? Не говорим да си оставя колата за 1 седмица, но 1-2-5 часа на достатъчно широка улица - заедно с още 20+ други коли наредени една зад друга... къде е свинството, освен в съзнанието ти?

И пак ти казвам - достатъчно много хора четат излиянията ти. Напъни се малко и се постарай да слагаш главни букви. Не чатиш с един човек.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Petrolhead » Сря 13 окт 2021 17:06


777 написа:
Petrolhead написа:честно казано, не разбирам какъв ти е проблемът?
да се паркира на непозволени места освен, че е свинство е и администртративно нарушение. трудно е ще да ме убедиш, че има някакви изключения.

И аз не разбирам какъв ти е проблемът. Има знак "забранено спирането", предполагам го знаеш. Щом знакът го няма, значи може да спреш. Или съм пропуснал някоя част от правилника, където се казва, че ако няма очертание за паркиране, не може да се спира и паркира? Не говорим да си оставя колата за 1 седмица, но 1-2-5 часа на достатъчно широка улица - заедно с още 20+ други коли наредени една зад друга... къде е свинството, освен в съзнанието ти?

И пак ти казвам - достатъчно много хора четат излиянията ти. Напъни се малко и се постарай да слагаш главни букви. Не чатиш с един човек.


аз споделям личните си препочитания, ако искаш да ме убедиш да ги променя, добре. но едва ли ще стане


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот 777 » Сря 13 окт 2021 17:10


Това не са предпочитания, а немърливост. И в същото време ни убеждаваш колко изпълнителен си в спазването на правила.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanZki и 93 госта