Правата на гражданите и полицията.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот policevidin » Пет 19 окт 2012 17:26



А доно...ама на дали....
Ще е добре да го направят така, защото по този начин ще намалее корупцията паралелно с това и работата на служителите. НО това е и нож с 2 остриета защото (не става въпрос за големите градове а аз средностатистическите и малки заселени местности) 80% от кражбите от битово естество се извършват с МПС. Аз лично работя на такова място където процента на криминалният контингент е може би 70/80%. На мен работата ми е да спирам и проверявам съмнителни автомобили и лица. Та въпросът е как аз да си върша работата като ми забранят да спирам ППС-та?! Защото "крадецът няма да започне да кръшка като ме види че да го спра" Аз лично мога да го преглътна.... не си вадя хляба с тумите от рода ....квопраиме сега.... и ненавиждам боклуците които го правят... Работата ще стане следната:
Полицията няма да спира коли, крадците необезпокоени ще си минават покрай тях, а народът ще полудее от кражби и грабежи. Нямам думи.... страшно решение са взели за борба с корупцията... :063:




Потребителски аватар
airjohn
Мнения: 707
Регистриран на: Вто 02 окт 2007 19:56
Автомобил: 2020 Skoda Karoq
Двигател:
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот airjohn » Пет 19 окт 2012 17:57


policevidin написа:

Полицията няма да спира коли, крадците необезпокоени ще си минават покрай тях, а народът ще полудее от кражби и грабежи. Нямам думи.... страшно решение са взели за борба с корупцията... :063:

Респект Колега, но болшинството твои колеги в София се занимават с хранилката на улицата вместо да ловят крадци и убийци.Разбира се за второто се иска и акъл. На въпроса ми към една такава "спяща красавица" от кварталното РПУ дали ще дойде някой да огледа разбития ми през нощта автомобил получих отговор "ми какво да направим, не сте само вие",навярно за да ме успокои.
Вчера сутрин подобни персонажи от РПУ ме спират и ми казват че имало 300к изтекли книжки и те помагали на КАТ, навярно защото "всички престъпници са в затвора".


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот policevidin » Пет 19 окт 2012 19:18


airjohn написа:
policevidin написа:

Полицията няма да спира коли, крадците необезпокоени ще си минават покрай тях, а народът ще полудее от кражби и грабежи. Нямам думи.... страшно решение са взели за борба с корупцията... :063:

Респект Колега, но болшинството твои колеги в София се занимават с хранилката на улицата вместо да ловят крадци и убийци.Разбира се за второто се иска и акъл. На въпроса ми към една такава "спяща красавица" от кварталното РПУ дали ще дойде някой да огледа разбития ми през нощта автомобил получих отговор "ми какво да направим, не сте само вие",навярно за да ме успокои.
Вчера сутрин подобни персонажи от РПУ ме спират и ми казват че имало 300к изтекли книжки и те помагали на КАТ, навярно защото "всички престъпници са в затвора".

:roll: :screwy Нявярно са ти отговорили така защото толкова е пропаднала работата в пределите на МВР че вече всички са се отчаяли. НЕ ги виня защото аз самият виждам как стоят нещата. Положението е толкова западнало от към техника и компетентна ръка че направо нямам думи.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот muns61 » Пет 19 окт 2012 20:00


policevidin написа:
airjohn написа:
policevidin написа:

Полицията няма да спира коли, крадците необезпокоени ще си минават покрай тях, а народът ще полудее от кражби и грабежи. Нямам думи.... страшно решение са взели за борба с корупцията... :063:

Респект Колега, но болшинството твои колеги в София се занимават с хранилката на улицата вместо да ловят крадци и убийци.Разбира се за второто се иска и акъл. На въпроса ми към една такава "спяща красавица" от кварталното РПУ дали ще дойде някой да огледа разбития ми през нощта автомобил получих отговор "ми какво да направим, не сте само вие",навярно за да ме успокои.
Вчера сутрин подобни персонажи от РПУ ме спират и ми казват че имало 300к изтекли книжки и те помагали на КАТ, навярно защото "всички престъпници са в затвора".

:roll: :screwy Нявярно са ти отговорили така защото толкова е пропаднала работата в пределите на МВР че вече всички са се отчаяли. НЕ ги виня защото аз самият виждам как стоят нещата. Положението е толкова западнало от към техника и компетентна ръка че направо нямам думи.

То хубаво, ама що ти плащам заплата, като плащам за СОТ за апартамента, къщата на село и гаража? А?!


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот policevidin » Пет 19 окт 2012 22:16


muns61 написа:
policevidin написа:
airjohn написа:
policevidin написа:

Полицията няма да спира коли, крадците необезпокоени ще си минават покрай тях, а народът ще полудее от кражби и грабежи. Нямам думи.... страшно решение са взели за борба с корупцията... :063:

Респект Колега, но болшинството твои колеги в София се занимават с хранилката на улицата вместо да ловят крадци и убийци.Разбира се за второто се иска и акъл. На въпроса ми към една такава "спяща красавица" от кварталното РПУ дали ще дойде някой да огледа разбития ми през нощта автомобил получих отговор "ми какво да направим, не сте само вие",навярно за да ме успокои.
Вчера сутрин подобни персонажи от РПУ ме спират и ми казват че имало 300к изтекли книжки и те помагали на КАТ, навярно защото "всички престъпници са в затвора".

:roll: :screwy Нявярно са ти отговорили така защото толкова е пропаднала работата в пределите на МВР че вече всички са се отчаяли. НЕ ги виня защото аз самият виждам как стоят нещата. Положението е толкова западнало от към техника и компетентна ръка че направо нямам думи.

То хубаво, ама що ти плащам заплата, като плащам за СОТ за апартамента, къщата на село и гаража? А?!

ТИ ли ми плащаш заплатата бе..... Какво повече плащаш ти от мен???!?!?!? И аз кат теб и всеки един гражданин си плащам данъци,прегледи и азстраховки. Що ме дразниш сега? Нито се заяждам с теб нито те закачам. ...............
.............Ти си ми плащал заплатата............ Аре. :063:
Да не сме в Америка та да плащаш заплатите на държавните служители, там полицията и други служби са освободени от такси в БГ сме най-обикновенни граждани с облага от към страна на банките. :да:


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот vovo6808 » Пет 19 окт 2012 22:53



Това най вече трябва да важи за полицаите във София защото като видят автомобил със регистрация от провинцията все едно виждат Дядо коледа.Почти всеки път когато минавам с тира по околовръсния ме спират и се заяждат за какво ли не.Естествено и ме питат сега кво ще правим.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот muns61 » Съб 20 окт 2012 8:39


policevidin написа:[
ТИ ли ми плащаш заплатата бе..... Какво повече плащаш ти от мен???!?!?!? И аз кат теб и всеки един гражданин си плащам данъци,прегледи и азстраховки. Що ме дразниш сега? Нито се заяждам с теб нито те закачам. ...............
.............Ти си ми плащал заплатата............ Аре. :063:
Да не сме в Америка та да плащаш заплатите на държавните служители, там полицията и други служби са освободени от такси в БГ сме най-обикновенни граждани с облага от към страна на банките. :да:

Твоята заплата идва от бюджета, който се формира от НАШИТЕ и твоите данъци. Моите данъци са от моят изкаран с мой труд доход, а твоите данъци са от твоята БЮДЖЕТНА заплата. Да не би и осигуровки да внасяш от заплатата? При теб е прехвърляне от един бюджетен джоб в друг, докато при останалите е прехвърляне от личен в бюджетен.
Та питането ми е - защо да плащаме на държавата толкова за полиция, като не получаваме насреща адекватна улуга, а се налага използване на паралелни структури?
Надявам се си разбрал идеята на въпроса ми.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот ivo_555 » Съб 20 окт 2012 9:00


Извинявайте малко, че се намесвам, ама в новините казват "КАТ няма да спира", това не мисля че ще пречи на Охранителна полиция да спират съмнителни Лади с ремаркета с жИлязо, поне аз така ги разбирам нещата, и ми се струва по добре, щото аз като не съм съмнителен няма да ме спират и да ме занимават 15мин. с глупости!


Потребителски аватар
Koko95
Мнения: 290
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:27
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: ATD
Местоположение: Видин/Fuengirola

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот Koko95 » Съб 20 окт 2012 15:35


ivo_555 написа:Извинявайте малко, че се намесвам, ама в новините казват "КАТ няма да спира", това не мисля че ще пречи на Охранителна полиция да спират съмнителни Лади с ремаркета с жИлязо, поне аз така ги разбирам нещата, и ми се струва по добре, щото аз като не съм съмнителен няма да ме спират и да ме занимават 15мин. с глупости!

Кво толкова са съмнителни ладите? Се по лади скачат да спират че били краднели а докато проверяват даде лада минават една камара коли и без проблем се промъква някой който е огепил желязо или квото и да било :screwy


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот ivo_555 » Съб 20 окт 2012 18:28


Е айде сега нЕма смисъл да се вживяваш в конкретната думичка "Лада", много добре ме разбра за какъв тип "хора" и автомобили говоря!


Потребителски аватар
Koko95
Мнения: 290
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:27
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: ATD
Местоположение: Видин/Fuengirola

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот Koko95 » Съб 20 окт 2012 22:34


ivo_555
Не се вживявам. Имам по-наточена лада и тва лято ме возиха приятели с книжка и каде ни види фуражка ни спира задължително.
-Добър ден/вечер
-Добър/Добра
-Документите за проверка?
Дават му се документи книжки талони малони вижда че си имаме всичко и
-Елате да отворите багажника
Чувствам се като краде/убиец всеки път ни проверяват багажника , единия път ни хванаха с гуми на телове и стана интересно mhihi (Бяхме на път за гумаджийницата)

П.С. Нямам бутон за ЛС и за това го написах тук :bishop


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот ivo_555 » Нед 21 окт 2012 8:50


Точно за това иде реч, и мен ме спират често без да карам Лада, сега поне КАТ няма УЖ да го прави без да има нарушение, но предполагам това няма да се отнася за Охранителна полиция.


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот azrod » Вто 30 окт 2012 15:15


policevidin написа:Да не сме в Америка та да плащаш заплатите на държавните служители, там полицията и други служби са освободени от такси в БГ сме най-обикновенни граждани с облага от към страна на банките. :да:

Моите уважения, колега, но не мисля, че си прав. Държавните служители заплатите ви са планувани в бюджета и за отделните структури има отделен бюджет - образование, здравеопазване и т.н.
Никой не вади от джоба си за да даде лично на районното или на теб, но в крайна сметка бюджета на МВР е ясен и одобрен в края на всяка година за следващата, а откъде идват тези пари ? От данъци (които плащаме всички, включително и вие дето сте в Системата) и от глоби. Чат-пат някоя еврейска програма за модернизация и специализация и това са перата, които формират бюджета.
Може да не е същото от страна на социални придобивки както в Америка, но заплатата се дава за положен труд. Друг е въпросът колко от твоите колеги го полагат или просто са "надничари" - ден да мине, друг да дойде, па ако изръчкаме и нещо частно още по-добре... Докато в общините, училищата и МВР има такива хора работата ви ще се подценява и ще бъдете оплювани всички заради това, че някой си е решил да печалбарства, а покрай сухото и мокрото гори. И оттам вече след като се спрат кражбите и рекетите в особено големи размери, да си оправят отношението към нормалните граждании едва тогава мога да си плащам данъците без да мисля, че това са пари хвърлени на вятъра...
П.П.: И най-много се кефя на лелките в НАП дето като им казах, че заплатата им се плаща от моите данъци ме изгониха... Само че този път само аз им го казвам, нека всички им го казват, нека напуснат хората държавата да видим откъде ще се храни тогава държавния апарат ?! Не че не съм бил и навънка да видя, че не всичко е по мед и масло, но там никой не се държи все едно ти е сърдит или нещо си му длъжен.


Потребителски аватар
bobipeytschinov
Мнения: 144
Регистриран на: Пон 09 авг 2010 11:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: samokov
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот bobipeytschinov » Вто 30 окт 2012 23:01


:да:
azrod написа:
policevidin написа:Да не сме в Америка та да плащаш заплатите на държавните служители, там полицията и други служби са освободени от такси в БГ сме най-обикновенни граждани с облага от към страна на банките. :да:

Моите уважения, колега, но не мисля, че си прав. Държавните служители заплатите ви са планувани в бюджета и за отделните структури има отделен бюджет - образование, здравеопазване и т.н.
Никой не вади от джоба си за да даде лично на районното или на теб, но в крайна сметка бюджета на МВР е ясен и одобрен в края на всяка година за следващата, а откъде идват тези пари ? От данъци (които плащаме всички, включително и вие дето сте в Системата) и от глоби. Чат-пат някоя еврейска програма за модернизация и специализация и това са перата, които формират бюджета.
Може да не е същото от страна на социални придобивки както в Америка, но заплатата се дава за положен труд. Друг е въпросът колко от твоите колеги го полагат или просто са "надничари" - ден да мине, друг да дойде, па ако изръчкаме и нещо частно още по-добре... Докато в общините, училищата и МВР има такива хора работата ви ще се подценява и ще бъдете оплювани всички заради това, че някой си е решил да печалбарства, а покрай сухото и мокрото гори. И оттам вече след като се спрат кражбите и рекетите в особено големи размери, да си оправят отношението към нормалните граждании едва тогава мога да си плащам данъците без да мисля, че това са пари хвърлени на вятъра...
П.П.: И най-много се кефя на лелките в НАП дето като им казах, че заплатата им се плаща от моите данъци ме изгониха... Само че този път само аз им го казвам, нека всички им го казват, нека напуснат хората държавата да видим откъде ще се храни тогава държавния апарат ?! Не че не съм бил и навънка да видя, че не всичко е по мед и масло, но там никой не се държи все едно ти е сърдит или нещо си му длъжен.


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот policevidin » Сря 31 окт 2012 18:05


:bowdown :applause: Е това исках да чуя (прочета) Браво, много си прав..... и за това никога няма да се оправиме защото има "мишки нявсякъде" които само паразитират. :banghead: :beat_butt2
azrod написа:
policevidin написа:Да не сме в Америка та да плащаш заплатите на държавните служители, там полицията и други служби са освободени от такси в БГ сме най-обикновенни граждани с облага от към страна на банките. :да:

Моите уважения, колега, но не мисля, че си прав. Държавните служители заплатите ви са планувани в бюджета и за отделните структури има отделен бюджет - образование, здравеопазване и т.н.
Никой не вади от джоба си за да даде лично на районното или на теб, но в крайна сметка бюджета на МВР е ясен и одобрен в края на всяка година за следващата, а откъде идват тези пари ? От данъци (които плащаме всички, включително и вие дето сте в Системата) и от глоби. Чат-пат някоя еврейска програма за модернизация и специализация и това са перата, които формират бюджета.
Може да не е същото от страна на социални придобивки както в Америка, но заплатата се дава за положен труд. Друг е въпросът колко от твоите колеги го полагат или просто са "надничари" - ден да мине, друг да дойде, па ако изръчкаме и нещо частно още по-добре... Докато в общините, училищата и МВР има такива хора работата ви ще се подценява и ще бъдете оплювани всички заради това, че някой си е решил да печалбарства, а покрай сухото и мокрото гори. И оттам вече след като се спрат кражбите и рекетите в особено големи размери, да си оправят отношението към нормалните граждании едва тогава мога да си плащам данъците без да мисля, че това са пари хвърлени на вятъра...
П.П.: И най-много се кефя на лелките в НАП дето като им казах, че заплатата им се плаща от моите данъци ме изгониха... Само че този път само аз им го казвам, нека всички им го казват, нека напуснат хората държавата да видим откъде ще се храни тогава държавния апарат ?! Не че не съм бил и навънка да видя, че не всичко е по мед и масло, но там никой не се държи все едно ти е сърдит или нещо си му длъжен.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 72 госта