Правата на гражданите и полицията.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
usmivkata
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 26 юли 2011 1:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот usmivkata » Нед 18 сеп 2011 21:43


Преди 1.5 г. късно вечерта стана една катастрофа в жк Люлин до р."Адашите".Пристигналият патрул отцепи кръстовището до идването на следствието. Един подпийнал гражданин, след като дълго време се заяжда с полицая, че не го е пропуснал, започна да го обижда с думите "боклук" и др. подобни. Много добро впечатление ми направи изключителното търпение и вежливост на полицая. След като го предупреди няколко пъти да не му пречи, при началото на обидите го предупреди, че ако продължи, ще го задържи. Гражданинът продължи с обидите и тогава полицаят ме попита дали чувам и виждам какво става и ще свидетелствам ли? След утвърдителния отговор от моя страна, гражданинът беше закопчан и отведен в патрулката. Оттам каза, че са му стегнати белезниците. Изведоха го, поразхлабиха му белезниците, докато той каза, че не го стягат и го отведоха в 9 РУП. За този случай им свалям шапка за търпението и вежливостта. За съжаление такива случаи са рядкост.




Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот Aprilia » Нед 18 сеп 2011 23:59


От престоят ми в софийско РПУ няма да казвам номер, мога да заключа че 80% от служещите там трябва да бъдат незабавно уволнени, но освен това и да понесат подобаващи глоби и без право на пенсия доживот :evil: :evil: :evil: За съжаление КУКИТЕ в БГ са пасмина идиоти, компексари които си мислят че са хванали Господ за шлифера, които забравят че си имат работа с ХОРА, също в тъпите РПУ-та важи правилото 'виновен до доказване на противното' това ми го каза полицай сужещ във върпосното РПУ директно в очите scare Разбира се когато вече напълно бях отчаян от всички олигофрени там се оказа че имало и хора с главно Х, но за съжаление те са точно както казах 10 най-много 20 %, след като ме държаха 16 часа НЕЗНАЙНО ЗАЩО :shock т.к никой не ми обесни нищо конкеретно само тъпи подмятания, на сутринта дойде дознател който всеедно не беше от това измерение :shock усмихнат, ведър толкова приятелски настроен че чак съмнително ми стана :shock свърши си работата точно за 30 минути след което бях свободен. Когато споделих с роднините ми че искам полицаите които ме задържаха да си понесат последствията и че ще направя и невъзможното да напуснат поста, който заемат, всичките ми роднини в купом ме помолиха да не го правя :shock :shock попитах защо, а те казаха че ги е страх полицаите да не им направят нещо :shock :shock :shock :shock Попитах така ли става в БГ, хората ги е страх от Полицията, на която дават заплатата и те ми казаха ДА :shock :shock Потресен съм, обичам си много държавата и страната, но последното нещо което ме свързва с нея са роднините ми и шепата останали приятели, казах си че децата ми никога няма да израстнат в тази джунгла в която хората ги е страх от Полицията :shock :shock :shock
Единственото кеото ме успокоява е че рано или късно всеки си получава заслуженото :)


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот hooligans » Пон 19 сеп 2011 0:33


Aprilia написа:От престоят ми в софийско РПУ няма да казвам номер, мога да заключа че 80% от служещите там трябва да бъдат незабавно уволнени, но освен това и да понесат подобаващи глоби и без право на пенсия доживот :evil: :evil: :evil:


Дамм, така е не само в районното, в което си лежал, но във всички!
Колегата по горе дето ги хвали явно е някой с пагон, който се е регнал, само за да обясни, колко вежливи са разбираш ли, но никой не ги обича....
Абе я се осъзнай!
Някой ще го питат стяли ли го белезниците.... :screwy
Нямам думи....
регна се само да кажеш какви "светци" сте ли?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот ktamen » Пон 19 сеп 2011 1:47


Преди година имах леко ПТП в Ямбол по вина на другия шофьор (хлапе на около 20г). Хлапето веднага се обади на вуйчо си (с дебел врат и голям джип). Дойдоха КАТ и въпреки очевидното им познанство с вуйчото си свършиха работата сякаш са като онези грузински полицаи от клипчетата.
И в Бг има читави полицаи, за съжаление процента е толкова малък, че шанса да попаднете на такива е нищожен. Все пак аз допускам, че това, което разказва usmivkata може да е истина и дори в 9то да има истински ченгета.

Дали няма някакъв начин да ги уволним всичките и да си внесем нови от Грузия. Или поне да внесем само техния министър дето е оправил тамошните бакии.


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот stanev11 » Сря 21 сеп 2011 15:22


темата е за ключ,няма нищо общо с първоначалния замисъл.
Стана тема за жалби от страна на "невинните" които са ги задържали за нищо в териториалните звена на полицията и такива на които без да правят нарушения са им бръкнали в джоба за да не им пишат акт.

За задържаните неправомерно от органите на реда: след като ви задържат трябва да ви изготвят заповед за задържане+екземпляр и за вас,както и собственоръчно трябва да попълните декларация в която са описани правата ви,там има и графа:желая/не желая адвокат за собствена сметка да ви посети.Това нещо ви дава правото да се обадите на адвокат и той да пристигне на място за да защитава правата ви(само ако напишете,че желаете).

В България хората не уважават полицията,както и полицията не си е заслужила уважението,поради голямата шуробаджанащина в системата(кадровата политика за нищо не става)

Хубаво ще е модераторите да разчистят или да заключат темата,мисля,че е изчерпана.


Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот kristianatanasov » Съб 03 дек 2011 10:05


Ами помислете малко.....защо в РПУ-тата важи правилото:Виновен до доказване на противното:....Аз съм разговарял с приятели полицаи и тяхната теза е:Ние ги хващаме,съдийте ги пускат.Затова гледаме престоят им поне в РПУ-то да им държи влага.:И както се знае-М/у сухото гори и мокрото(виновен,невинен)...
Сега по темата:
По караулките на София има нова система при нарядите на КАТ:За да се намали възможноста за подкупи-вече нарядите дават по един от Магистрална полиция и един от автопатрулите...и винаги са различни...Говорих с един приятел от КАТ и той така каза:Никой не смее да взима пари защото не знае колегата какъв е,а и всеки ден си със различен колега....Така че ако сгафите,по добре не предлагайте бакшиш,а гледайте да се оправите с приказки..


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот Aprilia » Съб 03 дек 2011 13:43


Да бе колега, ама значи трябва да промени съдебната система, А НЕ куките в РПУ-тата да СИ ПРАВЯТ КАКВОТО ИСКАТ, защото те точно това прявят :shock :shock Кво значи те ги пускат дай тука ние като за последно да им направим престоя кошмар :shock
Повярвай ми обикновенните хора които са пристъпили закона не се отървават туко-така от съд mhihi Както има една приказка за милиони няма закони, за кокошка няма прошка :wink:


Потребителски аватар
rosi17go
Мнения: 146
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 17:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот rosi17go » Съб 03 дек 2011 18:03


kristianatanasov написа:...... ...Говорих с един приятел от КАТ и той така каза:Никой не смее да взима пари защото не знае колегата какъв е,а и всеки ден си със различен колега....Така че ако сгафите,по добре не предлагайте бакшиш,а гледайте да се оправите с приказки..


Имам познат полицай от кв Люлин. Практиката сега е такава, когато единия се разправя с нарушителя другия си седи в колата и после обратно. Вчера гледах същата ситуация на ломско шосе. Така че нещата си продължават.


Потребителски аватар
UnLucky
Мнения: 258
Регистриран на: Съб 06 мар 2010 23:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот UnLucky » Съб 03 дек 2011 18:12


Когато си в нарушение и Полицая иска да всеме подкуп той намира начин! Пример в който съм могъл да подкупя полицай! Спират ме 4-ма полицай с една кола! Единият ми търси документите, давам му ги другият седи в колата третият ми казва отвори багажника и докато ровя вътре и съм до него спокойно мога да хвърля от джоба 20 лева в багажника и куката да се направи че проверява аптечката и пожарогъсителя! Те повечето са изпечени и знаят как да реагират в дадена ситуация и знаят кога могат да вземат и кога не! Много рядко се получава така че да се види тази ситуация! Корупцията не се решава така, решава се с високи доходи на ПОЛИЦАЙТЕ и вълка сит и ярето цяло :beer


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот policevidin » Съб 03 дек 2011 19:05


UnLucky написа:Когато си в нарушение и Полицая иска да всеме подкуп той намира начин! Пример в който съм могъл да подкупя полицай! Спират ме 4-ма полицай с една кола! Единият ми търси документите, давам му ги другият седи в колата третият ми казва отвори багажника и докато ровя вътре и съм до него спокойно мога да хвърля от джоба 20 лева в багажника и куката да се направи че проверява аптечката и пожарогъсителя! Те повечето са изпечени и знаят как да реагират в дадена ситуация и знаят кога могат да вземат и кога не! Много рядко се получава така че да се види тази ситуация! Корупцията не се решава така, решава се с високи доходи на ПОЛИЦАЙТЕ и вълка сит и ярето цяло :beer

Тук си много прав НО погледни и от другата страна Аз като полицай да взимам примерно 2000лв заплата, а Ти като гражданин който работи в друга държавна структура (1-ва категория или 2-ра....) да взимаш 600лв. Няма да ти е приятно нали>.... За това в една Велика Германия всички получават прилична заплата за това което работят и корупцията е на много по-ниско ниво. Не заплатите на полицията е проблема, а заплащането като цяло в скапаната ни вече държава. Щото ако ти (Вие,Ние) взимаше/ме 2000 лв заплата ще ти пука ли от един АКТ за 50лв. примерно.
Ми на мен няма да ми направи впечетление. :Mr Green Fun Корупцията по високите етажи в Държавните институции са причината да става така: (..... и сега к'во ше праиме????)


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот Aprilia » Съб 03 дек 2011 19:20


policevidin написа:
UnLucky написа:Когато си в нарушение и Полицая иска да всеме подкуп той намира начин! Пример в който съм могъл да подкупя полицай! Спират ме 4-ма полицай с една кола! Единият ми търси документите, давам му ги другият седи в колата третият ми казва отвори багажника и докато ровя вътре и съм до него спокойно мога да хвърля от джоба 20 лева в багажника и куката да се направи че проверява аптечката и пожарогъсителя! Те повечето са изпечени и знаят как да реагират в дадена ситуация и знаят кога могат да вземат и кога не! Много рядко се получава така че да се види тази ситуация! Корупцията не се решава така, решава се с високи доходи на ПОЛИЦАЙТЕ и вълка сит и ярето цяло :beer

Тук си много прав НО погледни и от другата страна Аз като полицай да взимам примерно 2000лв заплата, а Ти като гражданин който работи в друга държавна структура (1-ва категория или 2-ра....) да взимаш 600лв. Няма да ти е приятно нали>.... За това в една Велика Германия всички получават прилична заплата за това което работят и корупцията е на много по-ниско ниво. Не заплатите на полицията е проблема, а заплащането като цяло в скапаната ни вече държава. Щото ако ти (Вие,Ние) взимаше/ме 2000 лв заплата ще ти пука ли от един АКТ за 50лв. примерно.
Ми на мен няма да ми направи впечетление. :Mr Green Fun Корупцията по високите етажи в Държавните институции са причината да става така: (..... и сега к'во ше праиме????)

Полицията в нормалния държави взима нормални заплати, защото са нормален брой служителите, обиколил съм много голяма част от Европа и ТОЛКОВА МНОГО полиция колкото има в БГ, няма никъде :!: :!:
В чужбина почти няма да видиш полицаи когато не трябва, но когато ти потрябва изникват от нищото. В БГ разбира се е точно обратното, най-вече кога ти трябва може да си чакаш колкото искаш :applause:
Истината е че от 60к полицейски служители (дали секретарки в МВР или редови полицаи няма значение) броят трябва да намалее на половина, защото според мен храним една паразитна система :!:


Потребителски аватар
UnLucky
Мнения: 258
Регистриран на: Съб 06 мар 2010 23:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот UnLucky » Съб 03 дек 2011 19:23


policevidin написа:
UnLucky написа: Корупцията не се решава така, решава се с високи доходи на ПОЛИЦАЙТЕ и вълка сит и ярето цяло :beer

Тук си много прав НО погледни и от другата страна Аз като полицай да взимам примерно 2000лв заплата, а Ти като гражданин който работи в друга държавна структура (1-ва категория или 2-ра....) да взимаш 600лв. Няма да ти е приятно нали>.... За това в една Велика Германия всички получават прилична заплата за това което работят и корупцията е на много по-ниско ниво. Не заплатите на полицията е проблема, а заплащането като цяло в скапаната ни вече държава. Щото ако ти (Вие,Ние) взимаше/ме 2000 лв заплата ще ти пука ли от един АКТ за 50лв. примерно.
Ми на мен няма да ми направи впечетление. :Mr Green Fun Корупцията по високите етажи в Държавните институции са причината да става така: (..... и сега к'во ше праиме????)

И ти си прав но неможе един Пощаджия в нашата съседка Гърция да взима пенсия 2 хиляди Евро, а тука нашите пенсионери да взимат 200 лева (Някой и толкова не взимат) Давам само за пример! Е що в Гърция нашите не подкупват Полицията, а ги трескат като малки деца ! Е това е защото Полицая там е СИТ има всичко от което се нуждае! Докато при нас и 4 бона заплата да взима пак ще си има корупция, защото повечето Българи сме АЛЧНИ! Това е проблема! Но заплащането се вдига когато народа се вдигне на бунт! Нали знаете че на едно бебе му дават да яде когато заплаче, докато ние не почнем да плачем/бонтуваме няма да се оправи проблема!


stanev11
Мнения: 734
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот stanev11 » Сря 07 дек 2011 18:30


не си мисли,че в Гърция полицаите не са алчни,но има система която не му позволява да се възползва от служебното си положение,а и както каза го е страх за голямата пенсия,за безплатните детски градини за децата им,за безплатното обучение на децата им,за пазаруването им в магазини със специални цени за служителите на гръцката полиция,страхуват се за големите майчински на съпругите си и куп други привилегии.
А тук нашия от кое да го е страх,за това,че всички във финансовото министерство се чудят как да му отрежат и малкото "комунистически" привилегии като по ранно пенсиониране и 20-те заплати накуп.А и голямата заплата от около 650лв (не че е малка в сравнение с българския стандарт).

спазвайте си законите и няма да имате проблеми с полицията,а ако някой полицай си превиши правата, има адвокати които това чакат,но повечето от нас не си търсим собствените права и си казваме"майната му,не ми се занимава"

Последна промяна от stanev11 на Нед 08 яну 2012 12:58, променено общо 3 пъти.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот brum » Вто 27 дек 2011 8:46


Винаги остава проблема с това как ще докажеш, че е превишил правата. Щото ти си сам, а те са поне 2ма...


Потребителски аватар
pleasuree
Мнения: 59
Регистриран на: Пон 23 май 2011 12:40
Автомобил: Golf MK4 V6
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Burgas

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот pleasuree » Сря 29 фев 2012 2:26


Тези институции трябва да ни пазят а те правят обратното! Пример -Пишат ми акт по чл.98 ал.1 т.5 от ЗДВП ,1минута след което най-демонстративно обръщат на главен булевард с непрекъсната линия.С удар по джоба приемам ,че съм спрял където не трябва,НО тяхната постъпка застрашаваше движението и пешеходците..



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 280 госта