Правата на гражданите и полицията.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот golfer » Сря 31 окт 2012 23:09


България е единствената страна в света в, която полицията извършва стопанска дейност.

От тук насетне не ми се коментира mhihi




Потребителски аватар
МЗМА
Мнения: 65
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 3:49
Автомобил: IFA-mobile DDR
Двигател: 353W Baujahr-1971
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот МЗМА » Пон 10 дек 2012 2:06



maikomila

Има ли още глупци,които вярват на това? :063: Това е такъв бизнес,че свят ще ви се завърти!Вие си мислите,че като простака зад храста с палката вземе парите и хоп всичко приключва,това е добре организирана структура,тия по пътя са дребни рибки,всичко се движи от големите играчи,за това и нещата никога няма да престанат,ако не се наблюдаваше това по високите етажи и нямаше кой да прикрива корупционните практики,нещата щяха да спрат точно за 5 минути.Това е златна кокошка и КАТ никога няма да си заколи златната кокошка,никога!Сега с тези "мерки" за затягане ще стане дори по-зле.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот Ivailo » Пон 10 дек 2012 11:22


vovo6808 написа:

Това най вече трябва да важи за полицаите във София защото като видят автомобил със регистрация от провинцията все едно виждат Дядо коледа.Почти всеки път когато минавам с тира по околовръсния ме спират и се заяждат за какво ли не.Естествено и ме питат сега кво ще правим.

Оооо да, аз понеже 6 години карам гоуфа си с ВН регистрация в СОФИЯ ти казвам, че на ден по 8 пъти ме спират, гоуфа го разколачват на съставни части, а мен ми правят обиск и на дебелото черво :063: Говориш пълни глупости, които си чул в кръчмата!
Само като пример ще ти дам - точно 1 година стана, откак карам без преглед (нямам време да отида, преди да сте ми наскачали - накладките смених преди 2 месеца). Щом още не съм го направил трябва да ти светне дали са ме спрели от тогава.

Относно автомобилите със специален режим на движение - те са такива само когато пуснат бурканите/сирените. До тогава са със същите права и задължения като аз с моя гоуф.
Това срещу градския policevidin.
Към другите - абсолютно грешно е да слагате всички под общ знаменател. Пример в момента е точно градския, личи си по думие му, че си обича работата и е съвестен. Ама не, понеже оня ден съм карал с 200 и ме е спрял Пешо Фишо и ме е ощавил 50 лв, сега ще ревна по форумите.
Ако си карате в ограничението, ако всичко ви е изрядно по автомобила дори и да ви спре за случайна проверка, няма да ви причини нищо друго освен 5 минути закъснение.
Към мен в 90% от случаите служителите на реда са се държали съвсем адекватно, говорили са ми на "вие", представяли са се и т.н.

Сами се замислете кои мрънкат :012:


Потребителски аватар
МЗМА
Мнения: 65
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 3:49
Автомобил: IFA-mobile DDR
Двигател: 353W Baujahr-1971
Местоположение: София

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот МЗМА » Пет 04 яну 2013 23:20


За много години колеги,моля някой от по-знаещите да ми разясни как мога да подам жалба срещу милиционер,на който не знам името,но имам датата,часа и мястото на проверката?

Поздрави


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот vovo6808 » Съб 05 яну 2013 0:18


Ivailo написа:
vovo6808 написа:

Това най вече трябва да важи за полицаите във София защото като видят автомобил със регистрация от провинцията все едно виждат Дядо коледа.Почти всеки път когато минавам с тира по околовръсния ме спират и се заяждат за какво ли не.Естествено и ме питат сега кво ще правим.

Оооо да, аз понеже 6 години карам гоуфа си с ВН регистрация в СОФИЯ ти казвам, че на ден по 8 пъти ме спират, гоуфа го разколачват на съставни части, а мен ми правят обиск и на дебелото черво :063: Говориш пълни глупости, които си чул в кръчмата!
Само като пример ще ти дам - точно 1 година стана, откак карам без преглед (нямам време да отида, преди да сте ми наскачали - накладките смених преди 2 месеца). Щом още не съм го направил трябва да ти светне дали са ме спрели от тогава.

Относно автомобилите със специален режим на движение - те са такива само когато пуснат бурканите/сирените. До тогава са със същите права и задължения като аз с моя гоуф.
Това срещу градския policevidin.
Към другите - абсолютно грешно е да слагате всички под общ знаменател. Пример в момента е точно градския, личи си по думие му, че си обича работата и е съвестен. Ама не, понеже оня ден съм карал с 200 и ме е спрял Пешо Фишо и ме е ощавил 50 лв, сега ще ревна по форумите.
Ако си карате в ограничението, ако всичко ви е изрядно по автомобила дори и да ви спре за случайна проверка, няма да ви причини нищо друго освен 5 минути закъснение.
Към мен в 90% от случаите служителите на реда са се държали съвсем адекватно, говорили са ми на "вие", представяли са се и т.н.

Сами се замислете кои мрънкат :012:

Това което съм написал колега е самата истина не съм го чул в кръчмата а съм го испитал на гърба си.Хайде обясни ми ти как така пред мен се движи тир със софийска регистрация а спират мен както често ми се случва.Правило ли ти е впечатление че на караулката на Ботевградско почти винаги има спряна кола със регистрация от провинцията.По пътищата колега съм 25 г.и съм разбрал че искат ли да ти вземат някой лев винаги ще се намери за какво.


Потребителски аватар
Golf_Blade
Мнения: 815
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 0:15
Автомобил: 1996- BMW 316 Compact
Двигател: M43B16
Местоположение: Стара Загора

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот Golf_Blade » Нед 03 фев 2013 2:59


Напълно подкрепям колегата в изказването за провинциалните коли. Преди 2 седмици идвахме с приятел до София за едни медицински прегледи. На влизане по цариградско,малко преди плиска ми наби палката г-н фуражкатазащото и двете коли пред мене бяха София...аз съм със СТ..нали се сещате??? Така,първо не се представи кой е ,нинджа ли е ,батман,Шрек.....нямам идея..поиска ми документите,които са изрядни от всякъде - застраховка,преглед,преглед на газ инжекциона,винетка,данък....абе тип-топ. После минаваме към оглеждане на колата,защото видя че и двамата сме с колани....слез ми вика..слизам...гледаме...колата е изрядна -светлини,видими номера,.....вика фуражката...абе тоя на задната седалка..що нямаше колан??? Викам така ли...и кво ся.....ами нищо каза фуражката,ше му пишем акт...ми викам ок.....ами сега да знаеш ще пишем..Казах му отиди до колата си ей сега ще дойда и олекнахме с 10-че.....Преди си казвах,кой квото не става,става военен и полицай....но сега аз кандидатствам за армията по ред причини.....видях че има и мн свестни момчета....КАТ-аджиите са тези,събирани с конкурс за наглост и простотия...Да не говорим ,че скоро видях фиш в фейса написан от КАТ-аджия ,беше написал Хан Кубрат - ХАНКО БРАТ....повече няма да ги коментирам тия.....


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот Дашо » Пон 04 фев 2013 12:57


Golf_Blade написа:...

И в крайна сметка си дал пари!
Явно се е заяждал, но е имал за какво в случая. Можеше да продължаваш да бъдеш принципен, като не му даваш нищо. Предполагам, че нямаше да ти вземе насила парите от джоба ;)


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот ktamen » Пон 04 фев 2013 19:31


Винаги има за какво да се заядат. На мен са ми се заяждали, че е останало парченце (около 1см) от стара лепенка за гражданска на стъклото.
Ти напълно ли си изряден, пожарогасителя ти например минал ли е преглед, а аспирина в аптечката ти да не е с изтекла годност?
Те са на пътя да ни помагат! Аз много рядко имам подобно усещане (в интерес на истината се случва понякога). В масовия случай се чудят за какво да се заядат за да иСкарат някой леФ :dummy


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот Дашо » Пон 04 фев 2013 21:49


ktamen написа:... В масовия случай се чудят за какво да се заядат за да иСкарат някой леФ :dummy

Така както си го написал, излиза че нямат пропуск - всеки спрян е и глобен. :mhihi
В случай, че ти се заяждат за някаква глупост, нека напишат акт (фиш), после пускаш една хубава жалба, срещу "органа" и е голяма вероятността акта да "падне". Но на хората не им се занимава и е далеч по-лесно да им подхвърлиш 20 лева, отколкото после да се разправяш. :wink


Потребителски аватар
pepi_iliev
Мнения: 189
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 17:02
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 2000
Двигател: AGR
Местоположение: София

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот pepi_iliev » Пет 15 фев 2013 21:53


Така като започнете да ми се обяснявате как в София спират коли само от други населени места сте ми много смешни. Нали и извън София е същото - видят ли кола със софийски номер веднага скачат да я спират. Все едно виждат Господ... :smile


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот vovo6808 » Пет 15 фев 2013 22:02


pepi_iliev написа:Така като започнете да ми се обяснявате как в София спират коли само от други населени места сте ми много смешни. Нали и извън София е същото - видят ли кола със софийски номер веднага скачат да я спират. Все едно виждат Господ... :smile

Ами каквото повикало такова се обадило както казват старите хора. :mhihi


Потребителски аватар
dnn
Мнения: 319
Регистриран на: Нед 22 фев 2009 0:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas
Контакти:

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот dnn » Пон 25 фев 2013 1:26


имам ли право да снимам полицаите или обществен ред докато ме проверят и имам ли право да му покажа документите но да не му ги предоставям


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот maxpayne » Пон 25 фев 2013 16:05


dnn написа:имам ли право да снимам полицаите или обществен ред докато ме проверят и имам ли право да му покажа документите но да не му ги предоставям

Имаш право да снимаш полицаите ако са на обществено място и извършват своите служебни задължения. Респективно полицаят няма законово право да иска да изтриеш снимките.
Нямаш право да откажеш предоставянето на документите.


Потребителски аватар
policevidin
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 0:33
Автомобил: VW Golf 3 Modificated
Двигател: 1.9TDI 1z+ 1996
Местоположение: Видин, GSM 0896633775

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот policevidin » Съб 02 мар 2013 11:13


maxpayne написа:
dnn написа:имам ли право да снимам полицаите или обществен ред докато ме проверят и имам ли право да му покажа документите но да не му ги предоставям

Имаш право да снимаш полицаите ако са на обществено място и извършват своите служебни задължения. Респективно полицаят няма законово право да иска да изтриеш снимките.
Нямаш право да откажеш предоставянето на документите.

За снимането можеш да снимаш но без да осуетяваш роверката. Колкото дотова с документите мисля не можеш да откажеш да си предоставиш документо, поради това 4е служителят е длъжен да се увери 4е документа е истински а не фалшв. Другото което (писано е някъде по горе) документите не са на ли4на собственост, те са собственост на Република България и са прдоставени за ползване и съхранение.А полицията (с вси4ките и служби) представляват един вид държавата.
Като съвет: Изпълнявай разпорежданията им 4е има много на4ини за действие,дори и когато снимаш с камера. :th_up


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Правата на гражданите и полицията.

Мнениеот myrshavija » Нед 03 мар 2013 14:07


policevidin написа:... документите не са на ли4на собственост, те са собственост на Република България и са прдоставени за ползване и съхранение...
Къде го пише това? Ако наистина е така, то защо ги плащаме?



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], MamaMy и 77 госта