Правата на гражданите и полицията.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот hooligans » Пет 22 окт 2010 12:52


...







Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот vasstop » Пет 22 окт 2010 16:06


policevidin написа:Пич не може да ми викаш (Ше ти еба маиката) и да очакваш да ти ръкопляскам! Ще ядеш бои както рябва.
Не го казвам спрямо теб говоря по-принцип! :drunk
В правата на полицията не влиза саморазправа с физическо насилие доколкото знам, освен ако няма ответно такова.
Докато са такива като теб, които "говорят по принцип" - 'Ще ядеш бои', дотогава няма да се оправим.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот hooligans » Пет 22 окт 2010 16:12


vasstop написа:
policevidin написа:Пич не може да ми викаш (Ше ти еба маиката) и да очакваш да ти ръкопляскам! Ще ядеш бои както рябва.
Не го казвам спрямо теб говоря по-принцип! :drunk
В правата на полицията не влиза саморазправа с физическо насилие доколкото знам, освен ако няма ответно такова.
Докато са такива като теб, които "говорят по принцип" - 'Ще ядеш бои', дотогава няма да се оправим.


:да:
Каквото и да ти говоря или крещя, нямаш право да ме докосваш, ако не те застрашавам с нещо :wink:
Да не говорим, че полицая (в случая жандармериста) псуваше на майки и тн.
Нема да се оправим!


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот maxpayne » Пет 22 окт 2010 19:33


policevidin написа: Пич не може да ми викаш (Ше ти еба маиката) и да очакваш да ти ръкопляскам! Ще ядеш бои както рябва.
Не го казвам спрямо теб говоря по-принцип! :drunk

Досега пишеше смислени неща, ама сега каза тотална глупост.
Първо - мога да те псувам както си искам, пък ти дали ще ръкопляскаш или не си е твоя работа. После може да ме арестуваш и да ме осъдят, ама не можеш да биеш никого. Полицаят с НИЩО не е по-голям от месаря, зарзаватчията или ел. техника.
Второ - на клипа ясно се вижда, как шибания полицай ПСУВА ГРАЖДАНИНА! :screwy

п.п. Добре си спомням зимата на протестите срещу правителството на Жан Виденов и какво стана като се поразотидоха хората. Що за комплексар трябва да си, за да налагаш хора, които си ВЪРВЯТ по улиците. Виждал съм го с очите си, както съм ги виждал и да ритат хората и т.н. Дори не знаеха какви са тия хора, просто се втурнаха и биеха кой квото свари. Тъй че недей толкова да ги хвалиш твоите колеги.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 22 окт 2010 19:41


hooligans написа:
vasstop написа:
policevidin написа:П.....


:да:
Каквото и да ти говоря или крещя, нямаш право да ме докосваш, ако не те застрашавам с нещо :wink:
.....

Арестува те за обида на длъжностно лице, пък се оказва и съпротива ..... масовите безредици в случая доста помагат за силно нажежената обстановка в момента! Капата винаги може да ти бъде скроена :wink:
Освен това няма да се оправиме докато има хора дето организират хвърляне на огради срещу полицейски кордон! И не ми изтъквайте че такива неща са само тука възможни, щото в последните 6 месеца доста неща се случиха в чужбина, дори и в момента френските полицаи по новините ги дават как си разчистват пътя натам дето са тръгнали. Гърция горя близо 6 месеца и т.н.т


Потребителски аватар
knight-errant
Мнения: 167
Регистриран на: Съб 24 май 2008 21:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот knight-errant » Пет 22 окт 2010 20:34


policevidin написа: и става не сме САЩ грсажданина да е с милиони права) тук е БГ.


Колега, гражданите в България имат предостатъчно права.За жалост малко са тези, които ги спазват, а и се нарушават правата главно на онзи, който не може да си позволи адвокат или е като "изгубено дете".Такива са ми на мен наблюденията върху реалността.


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот тръба » Съб 23 окт 2010 2:07


http://video.google.com/videoplay?docid ... 926283026#
18+
Това е нищо. В полицейски управления съм виждал лично поне 10 брутални смазвания от бой върху граждани. Всеки път съм се чудил как е възможно да се уживее след подобно нещо. Сигурен съм, че тези хора са инвалиди в момента. Който не ми вярва, да разгледа килията на кое да е полицейско управление. По стените винаги има мощни кървави петна от кръв. Като се вгледате ще видите, че килията е пребоядисвана много пъти, но дори няколкото пласта блажна боя не успяват напълно да скрият по-стари кръвопролития. Тръпки ме побиват докато го пиша това.


Петре
Мнения: 412
Регистриран на: Пет 21 дек 2007 22:01
Автомобил: Golf II
Двигател:
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот Петре » Съб 23 окт 2010 7:21


Полицията ще е такава,когато 85% от състава й(около 50 хил.хрантутковци) успеят да направят по 10 набирания,по 30 лицеви опори и най-трудното-50 коремни преси :kissy:


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 23 окт 2010 8:29


И пак медийно насадена цифра. Полицаите по патрулките и по улиците, дето имат допир и общуват с гражданите са не повече от 15-20 хиляди. В тоя голяма бройка МВР са полиция, пожарна, академия, гранична и кой ли още не!


Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот тръба » Съб 23 окт 2010 11:05


Всъщност съм работил точно в тази охранителна фирма, доста време и много добре знам кой какъв е. :wink: Запис от камерата, не се приема за ВЕЩЕСТВЕНО доказателство в съда. По въпроса с изнасилването, офицер от полицията ми е казвал цитирам: "Ти не знай много, за да не те изнасиля в килията!" Няма такова нещо като регламентиран бой! Единствено полицай може да бие, ако преди това лицето го е ударило, или му е заплашило живота. При всички останали случаи, боят е незаконен, противоконституционен, погазващ човешки права!
По темата:
Когато полицай, катаджия ви поиска документи за проверка, ви съветвам първо вие да поискате неговите документи и да си запишете всичките му данни. Също така е добре да се обадите по телефона на ваш близък и да му проиктувате и на него. Когато полицаят превиши правата си, или наруши човешките ви права (задължително прочетете конституцията!!!), можете да подадете жалба до началника на неговото РПУ, РАЙОННА ПРОКУРАТУРА и РАЙОНЕН СЪД(за съдене на служител от МВР-ВОЕНЕН СЪД). Имайте предвид, че няма да успеете да го осъдите, но значително ще му стъжните живота. Никога не проявявайте агресия срещу полицай! Това е най-голямата глупост, те това чакат. Всичко се прави любезно, възпитано, културно. Ако все пак някой е решил да съди до дупка, да се обърне към европейските съдилища.

Последна промяна от тръба на Вто 23 ное 2010 4:53, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот hooligans » Съб 23 окт 2010 13:14


Искаш да ми изкараш полицайте светци ли?
Тази тема не я пуснах да се обесняваш как Вие сте жертви, как сте неразбрани милите!
Пуснах я, обикновенните граждани да си знаят правата, защото винаги, ама винаги Вие си превишавате дадените правомощия!
Обиди, безпричинни арести, побойща и тем подобни!
все факти!
или действате брутално смачквайки обществото или бездействате!
Айде стига си писал глупости в темата, сам си противоречиш!
Ако ще и папата да е убил, нямате право да го биете в ареста!
А всеки които е влизал в ареста знае как действате вътре, дори да не е доказано, че си виновен!
Моля те спри да акаш в темата!
Лек ден


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот hooligans » Съб 23 окт 2010 13:38


Какво общо имат руските футболни хулигани с темата за Бг правата на гражданите и полицията?
Аз пуснах клип на своеволия на български полицай, ти ми пускаш на уреден бой в русия между 2 фракции :dontknow:


Потребителски аватар
knight-errant
Мнения: 167
Регистриран на: Съб 24 май 2008 21:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот knight-errant » Съб 23 окт 2010 13:47


Какво заслужава според ВАС ВСИЧКИТЕ КОИТО МИСЛЯТ ЧЕ ПОЛИЦИЯТА НЕ ТРЯБВА ДА БИЕ!


Съд, иначе да ги закриват, ако ще им се изземват функциите и да се прехвърлят на МВР :)

Винаги гражданинат започва кавгата.


Изпадането в крайности никога не е било на хубаво.

ако някой се опитва да спори това какво може и какво не може полицията в БГ


За мен лично въпросът не стои "Може ли или не може", а "превишава ли си правата или не" и то не Полицията като цяло, а определени индивиди в нея, които забравят няколко важни неща:
1.Всичко се връща рано или късно.(Ставам свидетел на това всеки божи ден.)
2.Никой не е хванал Господ за шлифера, като е отишъл да работи в една или друга система.Както дошъл, така си и отишъл.
3.Ако искаш да бъдеш уважаван, върши си работата и не забравяй, че преди всичко си Човек и после е останалото.

Моите уважения и адмирации към колегите в системата на МВР, които работят водени от принципите си и не са забравили горните и още няколко чисто човешки неща.

:)


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот hooligans » Съб 23 окт 2010 15:00


knight-errant написа:
ако някой се опитва да спори това какво може и какво не може полицията в БГ


За мен лично въпросът не стои "Може ли или не може", а "превишава ли си правата или не" и то не Полицията като цяло, а определени индивиди в нея, които забравят няколко важни неща:
1.Всичко се връща рано или късно.(Ставам свидетел на това всеки божи ден.)
2.Никой не е хванал Господ за шлифера, като е отишъл да работи в една или друга система.Както дошъл, така си и отишъл.
3.Ако искаш да бъдеш уважаван, върши си работата и не забравяй, че преди всичко си Човек и после е останалото.

Моите уважения и адмирации към колегите в системата на МВР, които работят водени от принципите си и не са забравили горните и още няколко чисто човешки неща.

:)


:bowdown


Петре
Мнения: 412
Регистриран на: Пет 21 дек 2007 22:01
Автомобил: Golf II
Двигател:
Местоположение: София

Re: Правата на Гражданите и Полицията.

Мнениеот Петре » Съб 23 окт 2010 18:21


Правата ми...еми имам право да знам на кого плащам заплатата,колко е тя,колко човека я получават,за какви сделки се изразходва-абе прозрачност.
Медийно изопъчаване казва К.Одаджийски била бройката-защо я криха години наред?Хич не ми пука защо има толкова чиновници в минисетството,пука ми докога?Всичкото кеч да излиза и да си заслужи бюджетните заплати,премии,осигуровки,обезщетения,право на лечение,на заем с преференциална лихва и други подобни блага.
Гражданинът полицай от Видин пък ни припомни,че за да постъпиш в редовете на българската полиция,преминаваш физически тест!Само до там ли?Нещо за ежегодното му покриване за сержантския и офицерски състав?
Хора,сещам се само за две професии,които нямат работно време,почивен ден и платен отпуск-полицай и лекар.

Последна промяна от Петре на Съб 23 окт 2010 21:38, променено общо 1 път.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта