СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
bangov
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 14 яну 2013 22:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гудово

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот bangov » Нед 27 яну 2013 18:29


Нищожно задължение може да се каже на задължение, което е под 500 лв, съответно не се нарича нищожно а несъбираемо.
В този случай фирмите кредитори или колектори задават лихви върху дължимата сума, с които да си набавят тази разлика от дължимата сума до събираемата.

Иначе сигурно искаш да кажеш нищожен договор или документ.. това вече е друго, когато един документ няма правна стойност.




VALENTINO87
Мнения: 1741
Регистриран на: Съб 10 юли 2010 21:00
Автомобил: Passat b7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот VALENTINO87 » Пон 28 яну 2013 16:35


И ние получихме за несъществуващ вече номер от 2011 за 180лв задължения. Има ли някакъв вариант да се плати на 2-3 вноски поне?


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот Stefan » Сря 30 яну 2013 10:30


Има, няма проблем. Важното е да има плащане и като се поразпитах има нещо в системата на оператора, което е като документ че си платил освен касовата бележка. В този документ могат да споменат, че нямаш никакви задължения към тях вече :exclaim


PoloBeP
Мнения: 67
Регистриран на: Вто 29 юли 2008 21:34
Автомобил: Passat B7
Двигател:
Местоположение: София

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот PoloBeP » Вто 05 фев 2013 9:48


Историята продължава, този път в нея е включен баща ми... без да има никакви задължения, където и да било, от "С.Г. груп" му залепили молба/иск за плащане с доста закани (ЧСИ, запориране на заплата и т.н.) това на 2 фев 2013г.
Грешката е направена бащата се е обадил по телефона да им каже, че няма към никой задължения, сега всеки ден му се обаждали...
Още не знае от къде е задължението... Притесняват се...
Големи наглеци... а нашите са възрастни и ще им докарат някоя болест...
Ще пиша ако има развитие на случката...


Потребителски аватар
KoKu
Мнения: 241
Регистриран на: Съб 25 авг 2012 16:08
Автомобил: E38 ALPINA
Двигател:

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот KoKu » Вто 05 фев 2013 12:36


VALENTINO87 написа:И ние получихме за несъществуващ вече номер от 2011 за 180лв задължения. Има ли някакъв вариант да се плати на 2-3 вноски поне?

Няма проблем,стига да се обадиш и да ги информираш,че така смяташ да направиш :thup


sebastian7
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 11 фев 2013 1:02
Автомобил:
Двигател:

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот sebastian7 » Пон 11 фев 2013 1:14


Брат ми от скоро работи във фирмата Св. Г, казва, че работата с клиенти е трудна - не искат да плащат, но не отричат за задължението. Има няколко вида подхода към клиента, в зависимост от неговата информираност. обикновено по-голямата част си плащат.


Потребителски аватар
lou
Мнения: 905
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 20:22
Автомобил: Passat Variant
Двигател: BMR TDI
Местоположение: Шумен

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот lou » Вто 16 апр 2013 21:04


Аз да попитам имам задължение към Глобул от 52 лв. и стана вече няколко месеца ми звънят тия със заплахи за съд и побой ако не си платя .. Въпроса ми е мога ли да предприема нещо спрямо тези заплахи?


Потребителски аватар
rufkata
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 778
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 11:06
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 305 Nm
Двигател: 1.9 TDI ASV

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот rufkata » Вто 16 апр 2013 21:16


За 2 или 3 неплатени такси за по 5лв. платих преди 3 години 50 и няколко лева, и да наистина искат номера на касовата бележка. Сумата която дължах наистина беше смешна, но с лихвите и парите отиващи за въпросната фирма сумата набъбва. След като продиктувах номера на касовия бон, ми заявиха, че няма да ме притесняват повече и е факт.


Петър Петров
Мнения: 1139
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот Петър Петров » Вто 16 апр 2013 22:09


sebastian7 написа:Брат ми от скоро работи във фирмата Св. Г, казва, че работата с клиенти е трудна - не искат да плащат, но не отричат за задължението. Има няколко вида подхода към клиента, в зависимост от неговата информираност. обикновено по-голямата част си плащат.

:mhihi :mhihi :mhihi Клиентите винаги си плащат, длъжниците как реагират? :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот icoico » Пет 27 дек 2013 18:31


E...доживях :mhihi :mhihi Две години след прекратяването на договора ми с М-тел и прехвърлянето на номера получих писмо с подател "Финанс Про Колект" и подпис на вече небезизвестната Султанка Цампарова :mhihi :mhihi , с което ме уведомяват, че ако не заплатя дължимите от мен 6 лева и стотинки ще посъветват своя патрон Ментел да заведе дело срещу мен, както и стандартните дрън, дрън, банки,кредити, черен списък... :mhihi :mhihi За съжаление писмото е получено, докато съм бил извън България и колосалният, незнайно откъде появил се дълг е платен без моето съгласие. Въпреки това мисля да посетя някой офис на Ментел за известни разяснения. Смешното в случая е, че номерът ми е прехвърлен в "Боб", тоест пак Ментел :mhihi :mhihi :mhihi

П.С. Поправих се, не бях запомнил правилно името на фирмата.

Последна промяна от icoico на Пон 30 дек 2013 23:42, променено общо 1 път.


kraskko
Мнения: 304
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 12:27
Автомобил: Audi A4 avant
Двигател: dizel
Местоположение: MONTANA

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот kraskko » Съб 28 дек 2013 12:15




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот icoico » Съб 28 дек 2013 23:34


Това са съвети за друга ситуация. Аз просто искам да разбера защо, след като в продължение на 2 години не съм получил нито фактура, нито някакво уведомление по имейл, телефон или писмено, че дължа тия кирливи 6 лева и стотинки, Мобилтел ЕАД е намерил за необходимо да предостави личните ми данни на wannabe-мутрите от крайморския град, за да ми изпращат тъпи заплахи от тяхно име :rolleyes :twisted


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот Marto_cafeto » Пон 30 дек 2013 1:01


Доста интересна тема.На сестра ми гаджето работи в една банка и неизплатените кредити,се купуват от такава фирма която си го получава по един или друг начин. Примерно някъде мога ли да проверя дали имам неплатени сметки от 2000-ната насам. Винаги си плащаме цялото семейство сметките,но като нищо може да има някой 2-3 за които да ми правят проблеми :banghead :banghead


cezar1656
Мнения: 185
Регистриран на: Вто 07 май 2013 10:24
Автомобил: vw vento
Двигател: ABU
Местоположение: софия

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот cezar1656 » Пон 30 дек 2013 1:15


моят разговор с тия пишман събирачи беше много културен...просто им казах в прав текст че на мтел и стотинка няма да дам и да не ме безпокоят повече.повече не са ми звъняли,но най интересното беше че ми се обадиха на глобулския номер който няма как да са им го предоставили от мтел,защото е взет няколко месеца след като прекратих отношенията си с оператора,за това че ми спряха телефона без никакво предизвестие


Потребителски аватар
rainheart
Мнения: 627
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 0:08
Автомобил: MK3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: София

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот rainheart » Пон 20 яну 2014 11:56


Някой проблем с Боб и Кронос?
От един месец ми звънят, че съм имал 3 фактури от преди 2 години, на стойност около 200 лева. На логичния въпрос (освен, че говорим за тарифния план без месечна такса, неустойки и изобщо се плаща само, каквото се изговори и то с лимит 30 лева), как са ми подържали картата активна 3 месеца, без да са спрени изходящите, ме изпратиха в магазин на Боб. Отидох все пак да проверя в техен офис, за какво става въпрос и там ми казаха, че сметките са 2 за 105 лева, но поради давност нямат достъп да детайлна информация и да съм си бил направил профил в сайта им да видя разпечатки и фактури. Не остана ред да се регистрирам и днес ми звънят грубо "Ще плащаш ли или да те пускам на съдията". Питам аджеба, за фактурите, разпечатки, да знам все пак, какво искат да плащам, отговор "Тези неща не се пазят, поради давност, ако се беше оплакал до 180 ден просрочие, можеше да минеш, сега и профил да си направиш там нищо няма да видиш. Или плащащ или те съдим"...
Какви са тези давности от по 3 месеца и защо звънят след 2 години, а не на вторият месец примерно? Чакам някой да ми цъфне на вратата :newsm66

http://e-vestnik.bg/17761/bob-mtel-iskat-da-im-dokazvash-s-kasova-belezhka-che-si-platil-smetkata/ :mhihi Айде, чиба!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 201 госта