СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
bangov
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 14 яну 2013 22:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гудово

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот bangov » Пон 14 яну 2013 23:16


Хора, аз като може би първия, чиито номер все още нито глобул нито С Г Груп са открили, а нещо повече...аз им звъня от скрити номера и ги разпитвам, а те не смеят да попитат и с кого разговарят даже, да ви споделя едно.

Имам задължение към глобул отпреди точно 3 години и 10 дни, вчера ми пристига писмо от СГ ГРУП, което ме информира за цесия. Обръщайте внимание на срока на давност, няма такова нещо като "НЕ ВАЖИ".
Срока на давност започва от момента,когато станете длъжник на глобул (от първа неплатена фактура) и продължава в срок 3 години от датата, като със сигурност от 1-ви януари следващата година след като изтече е влязъл в сила. И независимо, че са ми изкупили дълга 7 дни преди да изтече срока ми на давност, това нищо не променя, понеже няма заведено дело в съда. Това не прекъсва срок на давност разберете го.чл. 111 б.в от ЗЗД е в сила. Чл. 99 ал.3 от ЗЗД също в повечето случаи не се спазва от такива фирми, които се опитват да ви шантажират и убеждават, че именно те носят правото и пълномощието да ви уведомяват за завършена цесия. По този член от ЗЗД ясно е казано: ЕДИНСТВЕНО ЦЕДЕНТЪТ (ГЛОБУЛ) Е ЗАДЪЛЖЕН ДА ВИ УВЕДОМИ ПИСМЕНО ЗА ЗАВЪРШЕНА ЦЕСИЯ И ПРЕХВЪРЛЯНЕ НА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА ВИ КЪМ ФИРМА КРЕДИТОР. Не цесионера, не някой друг а ЦЕДЕНТА. Не се ли спази това, делото ще бъде отхвърлено в съда ако се позовете на тази алинея.

Другото което е, спрете да се страхувате от някъкви псевдо фирмички, които макар и на бивши мафиоти ... отдавна знаят, че не живеят през 90-те. Нито дължите хиляди нито милиони та да се притеснявате толкова.
Мисълта ми бе, не да не си плащате а просто ако има възможност им играйте със закона и хич да не ви пука, както и на тях не им пука за вас. И на мен ми мина през акъла, че ще ме посетят на адрес..ама в следващия момент си помислих, че каквото е писано ще се случи и че не бива да се страхувам в собствената си държава от някъкви оранготани. Това настрана. Научете се, че тази фирма има един единствен оператор, който дава смени докато козите му си почиват на поляната. Купил си лаптоп човека и има сателитен телефон явно..както и да е, те ЮРИСТ КОНСУЛТИ НЯМАТ.
При молба от моя страна да ме свържат с някое вещо лице оператора (колкото и любезен да беше за мое очудване) ми спомена, че затова е сложен на този пост и след като му позададох няколко правни въпроса, горкия блокира и ми обясни, че няма цял ден само за мен (явно има да тормози някой по телефона) и ми каза, че щом имам да плащам ще плащам, а ако имам някъкви претенции - имало си съд за тази работа и ми затвори вежливо телефона. След което ей ме на..ново име нови пощи и писмо до тях:

"Искам да попитам вие НАИСТИНА ли имате Юрист Консулти или просто така се говори в пространството да минава времето? Как така не можем да се свържем с ваши адвокати и не можем да коментираме клаузите по въпросите, които вълнуват и двете страни, аз ви обяснявам, че няма как да ме осъдите поради обстоятелства, вашият оператор ми говори че нямал цял ден, макар, че твърдеше че дори да не е юрист да не го подценяваме и затова е сложен. Какво се оказва? че нямате компетентни хора, които да се справят със ситуациите а сте тръгнали да давате 80 000 дела на съд... на къде така може би, на нивата понеже? Искам имейл на ваш юрист консулт, в противен случай ще приема вас и вашата компания за измислена фирма, целяща просто да са опозиция на всеки, който им се върже."

Отговор? .... Няма такова явление при тях, но опровергах поне факта, че думата "Добър Ден" била забранена... не е вярно! Днес оператора им беше до едно време на кеф!

С едно изречение: Това са банда неуспели мутрагенчета най-често над набор '90, които се изявяват по тарикатски начин, а сами не се усещат, че освен да тормозят народа и да простеят пред света друго не могат да постигнат и направят.

НЕ СЕ СТРАХУВАЙТЕ, А ПОДАЙТЕ ЖАЛБИ КЪДЕТО ТРЯБВА, освен в КЗЛД, понеже там вече и без друго г-жа Шопова им е дала достъп до личните ви данни доколкото разбирам от документа в техния сайт.

Темата продължава, за новините на vwclub: ЕЖК.




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот icoico » Вто 15 яну 2013 0:24


http://rspleven.eu/docs/01634512_95760712.htm
...Ищецът твърди, че до настоящият момент ответникът не му е изплатил сумите по цитирания по-горе договор и договора за цесия. По правната си същност това е твърдение за отрицателен факт и освобождава ищеца от тежестта на доказването му, а ответника не е представил доказателства в тази насока-че е заплатил процесната сума.
Ответникът е възразил, че не е бил уведомен за цесията от предишния кредитор.В тази връзка е изискано доказателство от страна на ищеца. Съгласно чл.99, ал.4 от ЗЗД прехвърлянето на вземането има действие спрямо длъжника от деня, когато предишния кредитор му съобщи за станалото прехвърляне. По делото не са представени доказателства, че предишния кредитор “Космо България Мобайл“ЕАД е уведомил длъжника за цесията. По делото е представено извлечение от документ от “Дайрект сървисиз”ООД, без да е уточнено какво точно е изпратено на Т.Д., от кого, както и че е получено от ответника, т.е. не може да се установи по категоричен начин, че е изпратено уведомление от стария кредитор и че същото е надлежно връчено.От ищеца се твърди, че новия кредитор е уведомил длъжника.С оглед разпоредбата на чл.99, ал.4 от ЗЗД съдът намира, че дори и да е налице уведомяване за прехвърляне на вземането, то уведомяването за цесията от страна на цесионера е ирелевантно за действието на цесията спрямо длъжника. Предявяването на исковата молба и получаването й от длъжника не може да се приеме за валидно уведомление за извършената цесия, ето защо титуляр на вземането в изпълнение на изискванията на чл. 99 ал.3 от ЗЗД е цедента – мобилния оператор. След като цесията няма действие спрямо длъжника, то и длъжника продължава да бъде задължен спрямо цедента “Космо България Мобайл”ЕАД, а не към цесионера “С.Г. Груп”ООД.
С оглед изложеното съдът намира, че предявеният иск е неоснователен и недоказан, поради което следва да бъде отхвърлен...


Нищо чудно, че нЕмат пари да си платят собствените дългове :Mr Green Fun


bangov
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 14 яну 2013 22:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гудово

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот bangov » Вто 15 яну 2013 4:09


Какво ви казах... мъчат се да излязат от водата със сухо дупе ама няма как да стане, понеже който не си знае правата и успеят да го сплашат си плаща като поп и те са доволни от този своевременен "законен" рекет.
Ето, че първият отказ от съдебно дело, който излезе на яве е в техен ущърб. Чакаме още!


Потребителски аватар
simo
Мнения: 361
Регистриран на: Вто 04 окт 2005 0:28
Автомобил: VW Passat B2 1986
Двигател: DT 1600
Местоположение: Бургас

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот simo » Вто 15 яну 2013 14:34


bangov написа:...НЕ СЕ СТРАХУВАЙТЕ, А ПОДАЙТЕ ЖАЛБИ КЪДЕТО ТРЯБВА...
:bowdown
+ 1 за цялото първо мнение.
Точно това е! :да:


bangov
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 14 яну 2013 22:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гудово

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот bangov » Вто 15 яну 2013 22:27


Продължаваме с правните съвети, така, като аз вмомента се боря със С Г ГРУП, нека ви кажа нещо много важно!
ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНО е да получите призовката за делото, в противен случай имат право да ви осъдят по кратките процедури, при което губите правото си да внасяте искове и обжалвате.
След като получите призовка в 14 дневен срок трябва да информирате ваш адвокат, който следователно да се възползва от правата, дадени ви от ГПК и ЗЗД!
Това може да бъде чл. 410 от ГПК или чл. 111 б. в от ЗЗД или пък чл. 99 ал.3 от ЗЗД, който гласи, че трябва да бъдете уведомен от ГЛОБУЛ за това, че дължимото от вас се прехвърля към друга агенция. В този случай те пропускат да го правят, което е във ваша полза, защото има вероятност ако се докаже, искът им да бъде отхвърлен от съда и вие да имате да дължите пари все още към ГЛОБУЛ, а не към фирмата кредитор С Г ГРУП.

В общи линии ако пък срока ви на давност е изтекъл се позовавате на чл. 111 ал б.в. от ЗЗД при което прекъсването на давноста не става със завършена цесия, а с внасяне на иск в съда. При това положение срокът е свършил (зависи какво имате да дължите и колко време е минало) и вашето дължимо е погасено по давност, независимо, че няколко дни преди това са ви уведомили за цесията. Припомням, че срокът на давност започва да тече в момента, когато задлъжнеете към съответният кредитор (ГЛОБУЛ) или първа неплатена фактура, може да бъде прекъснат единствено ако сте внасяли части от сумата след това (макар, че не съм сигурен съвсем в това) и приключва след 3 годишен период от тогава, или бива прекъсван от съдебен иск, ако същия е подаден преди да изтекът тези 3 години. Срокът на давност може да бъде обновяван с още 3 години в случай на ревизия на компанията кредитор, както и при смяна на законите, което едва ли е ставало скоро след 2008 още повече, или при някой други обстоятелства. Всичко това вече е относително, но да се върна на мисълта си, най-доброто решение е да си получите призовката и да действате с адвокат по делото, което ще ви гарантира 99 процента успеваемост във ваша полза, според зависи какви са ви обстоятелствата.

УСПЕХ.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот maxpayne » Сря 16 яну 2013 0:25


bangov написа:ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНО е да получите призовката за делото, в противен случай имат право да ви осъдят по кратките процедури, при което губите правото си да внасяте искове и обжалвате.

Лично ли трябва да се връчи? Щото в моя блок редовно виждам призовки, на които пише поради ала бала, залепване на съобщението ала бала се счита за редовно призован


bangov
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 14 яну 2013 22:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гудово

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колектор?

Мнениеот bangov » Сря 16 яну 2013 1:40


maxpayne написа:
bangov написа:ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНО е да получите призовката за делото, в противен случай имат право да ви осъдят по кратките процедури, при което губите правото си да внасяте искове и обжалвате.

Лично ли трябва да се връчи? Щото в моя блок редовно виждам призовки, на които пише поради ала бала, залепване на съобщението ала бала се счита за редовно призован

Сега, попринцип тази фирма и подобен род фирми действат на принципа двама подписали се и хвърчаща бележка, за да излезе че не са те открили на адреса и дефакто се считаш за редовно уведомен,понеже повечето съседи не желаят да се забъркват и знаят че е по-добре да не я получиш при повечето обстоятелства. Призовката може да бъде получена от някой твой съсед, роднина, близък и т.н. Въпросът е от момента на призовката да знаете на коя дата е получена, защото може на клеймото да пише 20-ти а всъщност да сте я получили на 23-ти. От нея дата имате 14 дневен срок да обжалва вашият адвокат и да внесе искове по чл. 410 от ГПК (граждански процесуален кодекс) и/или друг член според зависи какви са вашите обстоятелства.


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот Stefan » Сря 23 яну 2013 12:47


А някой знае ли какви са тия новите на мястото на СГ Груп - Кредит Реформ :?:


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот LILO&STICH » Сря 23 яну 2013 12:51




Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот Stefan » Сря 23 яну 2013 13:59


Еййй мамицата им мръсна да е*а, изнервих се :evil: Събират задължения, но не дават документ, че си се издължил, само касова бележка и догодина хоп, ново задължение :dummy:


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот LILO&STICH » Сря 23 яну 2013 14:21


Ако я пазиш,отивай с нея


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот Stefan » Сря 23 яну 2013 14:44


Не важи, отиваш с нея а ти казват - Това са лихви за не изплатени задължения в срок и нищо повече :beat_butt2


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот icoico » Сря 23 яну 2013 17:56


http://plovdivchanin.com/2013-01-07-14- ... D0%B8.html
Твърде неграмотно написано ноо...без коментар...


Потребителски аватар
lucky7o
Мнения: 960
Регистриран на: Чет 22 май 2008 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот lucky7o » Нед 27 яну 2013 15:33


И аз да споделя набързо опита ми с въпросната фирма. Имах задължение от 105 лв от 2005-та година към глобул. Получавах от време на време разни писма, нищо не предприемах и миналата година ми дойде запор на заплата в работата. От 105 лв се оказа, че вече дължа 870лв, даже бяха малко повече. Платих ги. На скоро пак получих "честитка" от тях, този път задъление към вивател :) 115 лв за мобилни услуги от 2007-ма година и 162 лв за итренет от 2010-та. Интернета не съм го ползвал като цяло, то си беше като без интернет, първите 5 дни съм званял сигурно 20 пъти, че все имам някакъв проблем събрах всичко дето ми бяха дали и през прозореца. В крайна сметка преди малко отидох и си платих и двете задължения, не знам дали имат някаква давност след като едното е от 2007-ма, но платих и и него. Нямам време да се занимавам, пък да ме осъдят за 100 лв да връщам пак значително повече няма смисъл.

Сега ще ми звъннат в понеделник, за да съм им кажел номерата на касовите бележки, тук вече ще ме хванат за "нали". Да си правят справки както искат дали съм платил, или не. А след като им кажа, че съм платил, ако земат пак да ми досаждат по телефона, вече смятам да предприема някакви мерки.

И между другото поисках да ми дадът някакъв документ, че след заплащането на тези задължения нямам други към тях, отказаха ми...


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: СГ ГРУП - рекет от мобилен оператор или от фирма колекто

Мнениеот velinsl » Нед 27 яну 2013 17:44


Не съм правист, но май имаше нещо за нищожно задължение. Със сигурност имаше нещо за суми под минималната работна за страната.
Нека обаче правистите за кажат.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 166 госта