Как и кога мога да извикам паяк?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
soxy__
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 03 май 2009 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот soxy__ » Пет 14 авг 2009 10:06


Проблема е следния, имам втора кола която рядко карам и разни специалисти са се научили да я запушват. Вчера вечерта бях решил да излезна с нея, но пак бях запушен. Въпроса е дали мога вечер да викна паяк? Има ли дежурни паяци? Въобще мога ли да направа нещата културно или трябва да изпотроша няколко коли за да се научат да не ме запушват.




Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Vizor » Пет 14 авг 2009 10:07


Ами мисля, че няма да стане лесно. Плащаш си за да дойде ако този, които те е запушил е неправилно паркиран


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Pichaga » Пет 14 авг 2009 10:08


може
но само през работно време
навремето офиса ми беше в центъра и редовно запушваха гаража срещу нас
човека редовно си викаше паяк, но сутринта и те вдигаха колата
п.с. има текст за забрана да се паркира срещу гаражи


Потребителски аватар
soxy__
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 03 май 2009 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот soxy__ » Пет 14 авг 2009 10:18


Исках да реша проблема по европейски, но забравих, че сме в българия.


Потребителски аватар
golf rlZZZ
Мнения: 230
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот golf rlZZZ » Пет 14 авг 2009 11:18


Издирих ти едно готино коментарче,което четох преди време. Прочети и ще си отговориш сам на много въпроси. http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=375181


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Pichaga » Пет 14 авг 2009 11:34


чудно е това коментарче
но....

Код: Избери всички

Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:
1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;

2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;

3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;

4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;

5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;

6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;

7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването;

8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавнодвижещи се пътни превозни средства, обозначена с пътен знак.

(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:

1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;

2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;

3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;

4. на места, определени за инвалиди;

5. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) на пътя - за регистрирани пътни превозни средства, свидетелството за регистрация на които е отнето или върнато в Министерството на вътрешните работи;

6. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете и на прилежащите тротоари на детските заведения и училищата.

 


Потребителски аватар
golf rlZZZ
Мнения: 230
Регистриран на: Вто 03 юли 2007 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот golf rlZZZ » Пет 14 авг 2009 11:46


Pichaga написа:чудно е това коментарче
но....

Код: Избери всички

Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:
1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;

2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;

3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;

4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;

5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;

6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;

7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването;

8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавнодвижещи се пътни превозни средства, обозначена с пътен знак.

(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:

1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;

2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;

3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;

4. на места, определени за инвалиди;

5. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) на пътя - за регистрирани пътни превозни средства, свидетелството за регистрация на които е отнето или върнато в Министерството на вътрешните работи;

6. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете и на прилежащите тротоари на детските заведения и училищата.

 

Прекрасно четиво,но с едно "НО"...Тука съвсем на място стои гениалната мисъл-В България законът е врата в полето...


Потребителски аватар
soxy__
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 03 май 2009 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот soxy__ » Пет 14 авг 2009 11:57


Някоя от тези ал. дали има нещо общо с моя случай, защото аз не виждам на коя мога да се позова, ако се обадя примерно в полицията или в паркинги и гаражи?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Pichaga » Пет 14 авг 2009 12:07


2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
п.с. това работи на 100% за гараж
нищо не ти пречи да се обадиш


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот chefito » Пет 14 авг 2009 16:36


Честно казано като видя някоя кола, която не е карана с месеци и аз бих я запушил. При този недостиг на паркоместа е логично да има запушени...пред моя блок всеки знае другия кога е на работа и се запушваме по сложен алгоритъм съобразен с работното време... :( няма начин...


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Geleto » Пет 14 авг 2009 16:41


Pichaga написа:2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
п.с. това работи на 100% за гараж
нищо не ти пречи да се обадиш


По-скоро това според мен!
Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:

2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот Pichaga » Пон 17 авг 2009 9:01


Геле, може и да е това, обаче, колегата не е обяснил точно как е бил запушен :)


Потребителски аватар
soxy__
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 03 май 2009 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот soxy__ » Пон 17 авг 2009 12:02


Pichaga написа:Геле, може и да е това, обаче, колегата не е обяснил точно как е бил запушен :)


Аз затова казах, че не виждам точната алинея. На паркинга пред блока, другата кола е спряла зад мен.Няма гараж, нито е улица, а нормален паркинг.


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как и кога мога да извикам паяк?

Мнениеот maxpayne » Пон 17 авг 2009 14:26


soxy__ написа:Проблема е следния, имам втора кола която рядко карам и разни специалисти са се научили да я запушват. Вчера вечерта бях решил да излезна с нея, но пак бях запушен. Въпроса е дали мога вечер да викна паяк? Има ли дежурни паяци? Въобще мога ли да направа нещата културно или трябва да изпотроша няколко коли за да се научат да не ме запушват.


Не можеш. Преди 1-2 месеца звънях на ПГ и от там казаха, че те не се занимавали с такива "услуги".



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: boichopavlov, tdi fen и 59 госта