Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот Re5Pec7 » Съб 23 окт 2010 17:01


Изображение




Потребителски аватар
simeon40
Мнения: 187
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Града на дупките

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот simeon40 » Съб 23 окт 2010 17:23


Бяха ми сипвали лютеница върху колата, защото паркирам на "нечие" място. Ефект - 0.


assd
Мнения: 642
Регистриран на: Чет 27 сеп 2007 11:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот assd » Съб 23 окт 2010 17:55


не е по темата, ама се сещам, че институциите са глас в пустиня
преди 2 години докато живеехме в центъра, имаше една шкода, която някой я беше докарал пред кооперацията (а пред входа има спирка на трамвай 5, точно на пл. възраждане). та там имаше хотел и много офиси, магазини и тн, никога нямаше място за спиране и тая кола си беше много ценно място. много хора звъняха да я махнат и нищо не се случваше с месеци. накрая един съсед и разби стъклата, спука и гумите и я направи на нищо. след няколко дена изчезна (може братята роми да са я дигнали :lol: )
ей така става, от тия "институции" никоуй не му дреме


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот Matematiks » Съб 23 окт 2010 19:32


значи Брус,
за един ден 4 пъти се обаждах,бяха ми спряли пред гаража.И 4 пъти ми казваха е сега пращаме и накрая никой не пратиха
една колежка,друга колежка то накрая стана 12 часа и тъпака дойде и отидох на работа

Са другият им номер е-кофата е близо до гаража ми,и кво прай нашия тарикат,спира до гаража избутвайки кофата пред гаража,напрао побесневам,щото по неговата логика раийш ли тва не е като да ми е спрел пред гаража.На следващия че му дам бонус,писна ми


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот Re5Pec7 » Съб 23 окт 2010 20:30


Matematiks написа:На следващия че му дам бонус,писна ми

1во предупреждение >>> 2ро предупреждение >>> бан!
mhihi mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
Виктор
Мнения: 223
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 16:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот Виктор » Съб 23 окт 2010 20:51


Отдавна се отклонихме от темата. В която не виждам особен смисъл.
Колегата питаше откъде да намери лепенките, като точно и ясно написа съдържанието им.
Ако го беше написал в Гугъл, първото което излиза е въпросната инициатива. Цък
Има два варианта:
Или колегата не е чувал за Гугъл
Или прави рекламка на "великата" инициатива пред не малката аудитория на автофорума (не случайно автофорума).
Първото ме съмнява.
Това е повод за размисъл на модераторския екип.

И все пак 20лв за 50 стикера в посочените размери определено не е само покриване на разходите. Това е поредната далаверка която някой мозък е успял да направи от мизерната ситуация в нашата държава.
Да, ние сме много способни в това отношение. Примери много... Когато бяха опашките в КАТ, някои се редяха и продаваха места... Този случай е много подобен.
Вместо хората да използват отговорните за проблема институции, те лепят лепенки. Точно по български. В една бяла държава такова посегателство (лепенките) върху личната собственост е подсъдимо. Има законен начин да се реши проблема и той не е лепене на лепенки. И както много право каза един колега преди мен - трябва да се научиме да използваме тези институции, защото ние плащаме за тяхното съществуване, за да са ни в услуга в такива моменти.
Не, ние лепиме лепенки...

Лепете лепенки, изливайте лютеница, туршия, ракия, мусака, таратор... и се питайте аджеба, що сме на това дередже. (турските думи в изречението също не са случайни)


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот theultimate » Нед 24 окт 2010 0:30


Гарантирам ви че един тъп селяндур (подчертавам селяндур, не човек от провинцията), който си е паркирал кошника в градинка, на вход на паркинг или запушвайки друга кола му е все едно колко го псуват хората и какви лепенки му слагат, тъй като много добре знае какво прави. Всички възможни решения влизат в графата незаконни действия. Най-малко незаконно е да му спаднеш гумите без да ги пукаш.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот fly_free » Нед 24 окт 2010 7:40


Да поискаме от общината паркинги мисля че ще е по добре.


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот marianchev » Нед 24 окт 2010 13:13


Това лято ходих до Турция закратко (Истанбул и Бодрум). Проблеми с паркирането като нас нямат. На повечето места са си оградили 2-3, че и над 10 блока, минава се през бариера с денонощна охрана. Неживущ в блоковете няма право да влиза с автомобил. На апартамент се полага 1 паркомясто, което е точно определено с маркировка. Няма как някой да те запуши. Иначе движението им е един голям хаос :screwy
Ако е било помислено и тук за паркирането по времето на адското строителство, щеше да има повече места а не да правиш 5 маневри за да излезеш понеже отпред и отзад са ти спрели на шепа разстояние.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот theultimate » Нед 24 окт 2010 17:19


Не е до мислене, а до закон. И аз да съм строител - ще строя жилищна площ вместо паркинг за по-голяма печалба. Въпроса е да има регулация от сорта на задължително по едно паркомясто на апартамент.


Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот embi4a » Пон 25 окт 2010 10:32


One написа:
ktamen написа: :applause: Е така се прави :да:



е не се прави така
тоест не трябва да се прави така - саморазправа

както казвам за 100 път - има закони , има органи, които да ги прилагат

ама щото си траем и не ги натискаме ежедневно и ежечасно да си свършат работата, за която им плащаме - го докарваме до това оскотяване !

ХОРА звънете на шибаните институции - тормоз. тормоз, тормоз - да си вършат шибаната работа, че някой ден ще ги шибат калинките ако продължават така...

Живея в Габрово. Та една сутрин в 5,00 часа се разпищя аларма на една кола, която е служебна. Зная защото спира редовно пред блока. Звънях в полицията и от там ми казаха че ще пратят патрул. Полицейката дойде към 07,00 часа а през това време оная ми ти кола пищи та се къса. Събуди се дъщеря ми и съответно и тя започна да плаче. Полицаите зяпаха нещо, чесаха се по фуражките, полавиха 10 минути и си заминаха. Звъня пак в полицията а оня ми вика - ми тя служебна колата и не можем да намерим собствениците и ми затвори. Добре че хората дойдоха към 10,00 часа на работа и си спряха алармата. Вярвайте ми бях на ръба да хвана един голям камък и през терасата върху бракмата. Едвам се сдържах. Представям си ако се беше случило през почивен ден - щеше да пищи додето има ток в акумулатора. Та органите си барат органа и нищо не правят. Това е истината!


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 25 окт 2010 10:44


embi4a Приятел напълно те разбирам, но и да потрошиш колата няма да оправиш нещата най-много да не спре да свири, или докато мяткаш камъка да те види някой от съседите да те натопи на хората и после и кола да оправяш заради една аларма. Знам какво е и аз съм ставал посреднощ заради една аларма на една Волга, намерихме собственика и човека спря алармата, вярно при ваз е различен случая! Има и други решения! Нека не атакуваме веднага с Агресия, представи си че ти си на негово място! И някой ти метне камък върху колата ко прайм!?

Има си институции ако неможете да се справите! Ако полицията не ти обърне внимание тъсиш собственика сам, кво да се прай, но според мен никой няма вина в тази ситоация!
Ето моята аларма все бучи когато минават коли с яки ремуси, кой аз ли съм виновен че ми бучи алармата на колата?! Или тоя с ремуса!? А моята аларма е намалена до минимума!

п.п Бъдете търпеливи, а относо до това за стикерите и малумните паркирания! РАЗБЕРЕТЕ че неможете да промените човек, той както си е създаден така ще се срине, има си полиция и тем подобни хора който отговарят за тея неща. А не ние да се праивм на тирикати!

Когато видиш че някой е паркирал НЕГРАМОТНО. Поне ти паркирай грамотно, да даваш пример! Ако отвърнеш на простотията с простотия той няма да научи нищо от теб, ако е обратното колко и да е тЪп като мутика, пак ще се осети макър и след 2 дена! Ади със здраве!


Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот embi4a » Пон 25 окт 2010 12:15


Прав си IceHeart. Знам, че това не е решение, но просто след 5 часово пищене в един момент ти пада пердето и виждаш безхаберието на институциите, които трябва да си свършат работата, а те пет пари не дават. Много е неприятно. Хората прибягват до саморазправа, защото институциите не си вършат работата. Ако като позвъня по телефона видя разбиране и най-вече желание да си свършат работата ще разбера. Но след сигнала, който впоследствие разбрах че е подаден от още 5 човека органите да идват 2 часа след това си е меко казане непукизъм. Такава ни е средата и не можем нищо да направим.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот theultimate » Пон 25 окт 2010 12:25


Точно за алармата не виждам какво е виновен човека. Паркираш си колата на няколко преки от блока, алармата се побърква, а ти не я чуваш. Проблема е по-скоро с идиотите, които запушват други коли и хората не могат да отидат на работа. И в двата случая КАТ/община/полиция се оказват доста безполезни - кой нормален човек ще чака 2-3 часа, вместо да отиде на работа с градския.


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Къде мога да намеря едни лепенки - 'Паркирал си като Идиот'

Мнениеот Bobi_S13 » Пон 25 окт 2010 12:36


Виктор написа:...
Има два варианта:
Или колегата не е чувал за Гугъл
Или прави рекламка на "великата" инициатива пред не малката аудитория на автофорума (не случайно автофорума).
Първото ме съмнява.
Това е повод за размисъл на модераторския екип.


Роси искарва пари на гърба на форума :063: :063: :063: :063: :063: :063: ще Омра както вика Хулигна :063: :063: :063: :063: :063: :063: :063: :063: :063: :063: :063: :063:

Колега Виктор Удобното, на всеки му е удобно по някъв начин. Тука в случея е застъпена шуробаджанащината. Роси е най-големия производител на стикери "паркирал си като идиот" месечния му оборот надхвърля 80 000 000 еврооо тъй като продава лепенките в ЕС на кирилица
:063: :063: :063: :063:

"теория на конспирацията" както винаги и във всяка тема :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 216 госта