Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!

Мнениеот vaskoto1 » Чет 17 фев 2011 14:43


Сядам да ви опиша една адски странна и безочлива случка. Дано някой все пак да има полза от това ми описание и НИКОГА да не прибягва до магазини „ХЕНДИ”. НИКОГА, по НИКАКЪВ слуачй! Сметките не си плащайте там-рискувате много!
Какво всъщност се случва през изтеклите 3 дни.
На 15.02 жена ми се прибира по витошка, чуваме се и аз й казвам че имам сметка за плащане в мтел-да мине отнякъде да плати.
За зла участ тя се намира много близо до ХЕНДИ на витоша 2. Влиза. Плаща. Фъфлещия насеща и задник, под заглавие М.Христов й съобщава, че моят втори номер (който, бай дъ уей, е в тъща ми и понастоящем е в германия-демек проверката е трудна в момента) е изтеглен от томбола и печели карта с промо условия. :roll: Жена ми разгледала промо плана и й харесал за заместване на съществуващия номер на баща й-него ще го спреме и ще му дадеме тоя. Фъфлещия също така изфъфля че след 6 месеца тя ще има право да се откаже от всичко, ако не й хареса нещо. Всичко ОК, ама патката не гледа къде се подписва и подписва двугодишен договор...!?! Веднага след като е подписала, фъфльо я уведомява че таксата ще е такава само за 6 месеца-после става х2 scare ... малко късно... дотука всичко си е наша (нейна ) вина. :banghead:
Ениуей, прежалихме го, станало-станало.
Фъфльо също й подарява апарат (чуден... mhihi ). Заредихме картата в апарата и всичко тръгна. Видяхме номера, обсъдихме всичко, имаше конско имаше от всичко по малко. Мина.
На утре-ден обаче хоп, изненадкааааа... на екрана на „чудния” подарък пише „ограничена мрежа” и нищо не става. Даже *88 не става... :shock
Учудващо...
Вечерта се прибирам аз и взимам нещата „присърце”. *88. Добър вечер. Така и така. Що тъй ве миме?
Мацата вика-дайте номера на договора?
Аз почвам да разлиствам... разлиствам...разлиствам... няма!?! :shock
Пише там на едно единствено място „ данни на потребителя към договор №...” и това е. :banghead:
Брех макя му и трън?
Кажете на кой на името се води? Ми на мойта патка. Ми не... :036:
Е как така "не" ве моме...?
Да не е на мое име?
Ми...не... :shock
Я дайте номера на СИМ. Те го...
Ми...на съвсем друг човек се води. Кой-ааа не можеме да кажеме (логично-щом не си ти).
Милион шок топки...!!! :shock
Справки насам-натам на *88, 30 мин. висене на телефона.
Господине, прдлагам ви да идете утре до магазина и там да оправите.
Аз, бесен: предлагам ви да се свържете с фъфльо и да му обясните всичко, за да си избере адекватен модел на поведение за утре, защото няма да е много весело! :dummy:
Лека нощ.
Епизод 2-нова надежда:
Вече е утре (днес 17.02). Грабваме се с жената и в ХЕНДИ. Събрали се тримка там и кибичат-една мома, управителя (келеш) и фъфльо. Викам е точно ти ми трябваш! Фъфльо почна да гледа в тавана и да заеква...
След известно количество разправии в които управителя (за кратко по натам ще се зове келешът) ми обясни, че договора няма номер, защото, видите ли всички нови договори нямали номера...!?! и ми показва даже някакъв екран на компютъра да съм видел... :shock :banghead: :screwy
Бре! Погледнах се в огледалото-не приличам чак на толкова тъп, не ми пише гадости по фанелката-тоя защо реши че може да се заебава толкова евтинко...?
Малко телефони, насам натам и келеша почва да ме убеждава: Виж сега, дай да напишеме една жалба до мтел и аз ще пиша че жена ти не е разбрала че ще има нов номер и затова и ще стане да се развали договора. Или другия вариант е да напишеме че не е догледала че таксите се удвояват и така... само 2 варианта са и трябва да избереш какво да бъде...
Викам как ти се струва да напишеш че сме били измамени, м?
Аз това няма да го напиша!
Викам ОК-аз ще го напиша!
Посъветвах се с кол-центъра на мтел и те ми казаха да подам жалба в магазина и оттам ще се придвижи. Може да подам жалбата и в център на мтел. Докато говорехме, аз се допитах до мацата за 2та варианта на келеша, забравих как беше втория и го попитах (всички разговори се провеждат пред него-лично) и о, чудо-някак и той беше забравил вече втория си вариант... все пак бяха минали цели 3 минути и половина откакто го измисли... mhihi
Седнахме и написахме жалбата. Келеша ми издаде касов бон, с който да ми се възстановят парите след като се разреши казуса, върнах му апарата и картата и си тръгнах. След 5 мин. следва обаждане от келешко на жена ми да се върнела да вземе все пак апарата и картата, докато не дойде ред да се върнат. Тя отива (аз вече не исках да ги виждам никога през живота си) и ми донася апарата с...чисто различна карта!
Е полудях!
Пратих я обратно да й дадат оригиналната карта, която е вписана във всичките (невалидни за мене) бумаги, които имам. След 2 мин. тя ми звъни и ми казва-ми няма я... не могат да я намерят, казват че си е у нас...
Ауууууу...§%№*€%№*$@§%@%§№%@№ death
Отивам в магазина и вече се разкрещях! Фъфльо се смота зад някакви щандове, келеша с половин уста ми обясняваше да съм държал приличен тон, докато аз му крещях че нервичките ми са на свършване и ще остане доволен ако не ми намери картата!
Не я намериха-набутват ми другата. Аз им я хвърлих да си я завират къде слънце не огрява и си излезох.
От там-право в най близкия център на мтел.
Почнах да обяснявам на една маца-тя позеленя и извика управители и който се сети. Всеки се улови за кой колкото глави имаше!
След кратка проверка се оказа че малоумната шайка негодници в ХЕНДИ, в жалък опит да си избършат лайняните задници са...регистрирали още една карта на жена ми на името!
Оная, дето им я хвърлих... като тоя СИМ не е вписан в нищо, което носи името или подписа на жена ми!
Не се връщах повече, защото това означаваше да ги взривя вече, пуснахме си жалбите в мтел, пуснахме и едно допълнение със събитията от последнитв 15 мин. , блокирахме номера, който е издаден на името на жена ми, без документи (картата си остана в тях-може да имат рода на марс и аз да плащам после) и сега се чака резултат от мтел.
А, и най добрата част:
Жалбата, която подадохме в ХЕНДИ беше вписана с входящ номер в една книга, която после в мтел вече се разбра че е книгата за...сервизни рекламации на телефоните... :deal
Тия са повече от малоумни олигофрени!
От мтел ни казаха че това не е най лошото, което са видели от тях. Звънят на стари хора и им казват да дойдат да си приберат „подаръка”, защото ако не го направят следват глоби! И старците се връзват... :012: :dummy: death
Та така-който е има търпението да прочете до тук всичко-имайте едно на ум.
Който е прехвърлил фермана направо накрая:
НИКОГА ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ СТЪПВАЙТЕ В ХЕНДИ!!! Има реална опасност да ви измамят!!!




Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: матрицата! една сага в 2 части или НИКОГА ХЕНДИ!

Мнениеот scuba » Чет 17 фев 2011 14:55


мдаааа.... всички са такива.. Хубу че си успял поне да свършиш нещо


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: матрицата! една сага в 2 части или НИКОГА ХЕНДИ!

Мнениеот Дашо » Чет 17 фев 2011 14:56


Леле Васе, как си имал подобни нерви да се разправяш с тея получовеци...

За тея прошляци само тояга им е оправията!
:beat_butt2


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: матрицата! една сага в 2 части или НИКОГА ХЕНДИ!

Мнениеот Bobi_S13 » Чет 17 фев 2011 14:59


:shock :shock :shock
има една хубава емоикона от скайп със лепенки на устата!


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: матрицата! една сага в 2 части или НИКОГА ХЕНДИ!

Мнениеот Barboukov » Чет 17 фев 2011 15:01


Изображение


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: матрицата! една сага в 2 части или НИКОГА ХЕНДИ!

Мнениеот parno » Чет 17 фев 2011 15:01


аз отдавна съм спрял да влизам в хенди
преди си плащах сметките там защото ми бяха много наблизо
след всяко плащане чаках по 3 дни да ми пуснат телефона като трябваше да ходя до офис на М-тел за целта
интересното е че в хенди ходих 3 пъти и 3-те пъти ми правиха този проблем
да не говорим че са 4 човека зад един щанд и си стискат пъпките по цял ден
а като им кажеш КАКВО АДЖЕБА СТАНА С ТЕЛЕФОНА МИ? ти казват че до еди колко си часа ще го пуснат mhihi
единия път пък нямаха интернет mhihi а ве мухлясала работа са


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: матрицата! една сага в 2 части или НИКОГА ХЕНДИ!

Мнениеот escrime » Чет 17 фев 2011 15:02


:stumm

Те тая топка май има предвид Боби.


Без коментар. Нагло и безочливо племе битува по тия магазини... :banghead:


Потребителски аватар
empaher
Мнения: 398
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: матрицата! една сага в 2 части или НИКОГА ХЕНДИ!

Мнениеот empaher » Чет 17 фев 2011 15:03


Евала за всичкото изписано дотук....Мойта приятелка така уш да и сменят плановете и да стане на по-добра тарифа ,сега има 3 карти като 2 от тях са с по 15-20лв такса и едната е 5лв....е за какво да им плащаш най-високите цени за минута разговор и после да те набутват с няколко карти на сметка ....ама то и този който взима 1 карта трябва да мисли като му предлагат де...аз от както имам телефон най-малко 10 пъти са ме карали да мина на сметка и все отказвам,може да говора на 50стотинки на минута ама не им плащам шибаните такси....От такиви измекяри направо да вземе си хвърлиме телефоните!!! преди да навлезнат и без телефони сме се оправяли!


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: матрицата! една сага в 2 части или НИКОГА ХЕНДИ!

Мнениеот nokiangage » Чет 17 фев 2011 15:07


И приятелката ми си плащала сметката там и после около една седмица докато я пуснат...Малко бъгава работа, а пък и колко са осведомени к'во продават!?!

АЗ: Добър ден, имате ли Card Reader?
ТЯ: Какво?
АЗ: Имате ли четец за карта памет?
ТЯ: Не!
АЗ: Е тва на стилажа какво е( :banghead: имаше там истински четец!!!!)?
ТЯ: Ами не знам...

Та обясних и на жената какво продават и си купих от друг магазин...


Потребителски аватар
stan4o_mc
Мнения: 1078
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: матрицата! една сага в 2 части или НИКОГА ХЕНДИ!

Мнениеот stan4o_mc » Чет 17 фев 2011 15:42


Аз бих се обърнал директно към КЗП, защото вече видях, че жалбата до магазина е само метод с който да замажат лайната на най-ниско ниво и да си нямат проблеми. Аз не стъпвам вече в ни един от магазините "представители" на родните оператори. Убедих се, че в техните си магазини не знаят к'во да правят, а в партньорските разиграват нови циркове, освен тея дето операторите ги въртят!


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: матрицата! една сага в 2 части или никога повече Handy!

Мнениеот chefito » Чет 17 фев 2011 15:48


Васе, не знам как не си припляскал някой. Евала, че си сдържал нервите. Чудя се каква им е далаверата да правят такива шашми?

Те тия са били:



Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: матрицата! една сага в 2 части или никога повече Handy!

Мнениеот bobocamaro » Чет 17 фев 2011 16:23


Василе, знам че ще стане твоята. mhihi За тия малоумници: преди година и 1/2 ме хванаха в овулация и успяха да ми набутат картица, за две години с договор. Майната му, 5 лева на месец къде не отишли.
Аз изгорях по схемата: "Ах, ама вие знете ли че имате право на една безплатна карта? :kissy: "
Картата изсъхна в шкафа. Просто сглупих :( Хак да ми е. В нашия форум прочетох отговора на такова преложение за сключване на договор: "Колега, работя в системата-няма нужда"- с мазна усмивка и се млъква.
Инак мършите ги пресират да изпълняват таргети, четат брошурки "Как да продам в криза" и са много, ама
много напористи.
Вчера платих сметка в хенди на Попа, но облъчваха възрастна женица и ми се размина. Просто отбягвайте тези магазини.
P.S. Честита им реклама, между другото на Handy mhihi


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Хенди измамата! една сага в 2 части или никога повече Handy!

Мнениеот Varbona » Чет 17 фев 2011 16:23


Тези заслужават да бъдат разнесени из нета, Витоша 2 казваш, а? Може да се организират различни проверки на този обект, за да бъде в услуга на клиентите Изображение

ПП: Рекламната кампания от утре, чекаме бота :lol:


Потребителски аватар
veritas
Капитан пустиняк
Мнения: 2564
Регистриран на: Чет 26 апр 2007 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Хенди измамата! една сага в 2 части или никога повече Handy!

Мнениеот veritas » Чет 17 фев 2011 16:44


Varbona написа:Тези заслужават да бъдат разнесени из нета, Витоша 2 казваш, а? Може да се организират различни проверки на този обект, за да бъде в услуга на клиентите Изображение

ПП: Рекламната кампания от утре, чекаме бота :lol:

И не само там колега и у най-арния Мол са същите тъпаци !!!



Васе не си само ти пр**бан,с жена ми се случи абсолютно същата тъпня (Вече има БАН по ЕГН за тия магазини :Mr Green Fun ) Слава богу на финала се отърва с Нов (евтин ) телефон и скъсан договор !!!

Тия са такива катили ,че е редно да ги закрият до девето колено !!!

Последна промяна от veritas на Чет 17 фев 2011 16:45, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Хенди измама! Една сага в 2 части или никога повече Handy!

Мнениеот Vlad777 » Чет 17 фев 2011 16:44





Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта